Tööriistadest

Kui ma ei eksi, siis Makservist saad korraliku Röhm täismetallist padruni osta. Nemad oskavad kindlasti ka öelda kas see Sinu drelli mudelile sobib ning vajadusel vahetavad ka ise ära.
Vasta

Krt. Ma mõtlesin,et ma lihtsalt paranoiline olen. Aga näe ei olegi Smile   Vahetasin ka mingi aeg tagasi Makita akuka uuema vastu välja. Ja no krt keera või kruti palju tahad ei ole puur seal korralikult kinni enam. No mitte siis nii hästi kui ennmuiste oli. Kui mingi aeg tekib siis katkun vanalt padruni küljest ära ja kaen kas sobib uuemale. Kõlab liiga lihtsalt.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

(05-12-2018, 17:08 PM)wagoneer Kirjutas:  No mitte siis nii hästi kui ennmuiste oli. Kui mingi aeg tekib siis katkun vanalt padruni küljest ära ja kaen kas sobib uuemale. Kõlab liiga lihtsalt.
 No Murphy seaduski ju ütleb: "See kes ütleb, et lihtne nagu lapselt kommi käest ära võtmine. ei ole üritanud lapselt kommi käest ära võtta".  Big Grin
 Igatahes, just võtsin ühelt Skil'i akutrellilt võtmeta padruni ära, ning see sobis ilusti ühele väiksemat sorti juhtmega lööktrellile.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Mis mõõdus padrun on narre otsas?  Big Grin
[Pilt: IMG-20181207-103107-3-1.jpg]
Vasta

Mingi konksuga küsimus?

Kui see on 1/4 lühikese käepidemega nare, siis pakun 9 mm.
Vasta

Puusalt lastes 19 Big Grin   
Võibolla ka 17

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

(07-12-2018, 12:46 PM)rocker Kirjutas:  Puusalt lastes 19 Big Grin   
Võibolla ka 17

Jube jämeda rihveldusega siis. A võib-olla Suurtel Poistel ongi säärased padrunid...
Vasta

Konksuga küsimus jah, õige vastus on 13  Big Grin
[Pilt: IMG-20181207-115300-4-1.jpg]
Sellest komplektist:
[Pilt: IMG-20181207-115350-6-1.jpg]
Vasta

Täitsa ok narre mis mul igapäevaselt taskus.
Vasta

(05-12-2018, 08:37 AM)qwerty009 Kirjutas:  Kui ma ei eksi, siis Makservist saad korraliku Röhm täismetallist padruni osta. 

Tõmbaks oma itke kokku, Tartu Makserv pakub Jukiva (vist oli) padruneid "made in japan", sõltuvalt kui sõbralik klient oled hind ca 20 eur kandis, ja nädalakese kasutanuna tunduvad head või parem kindlasti kui varem.
Kõik 13 mm padrunid pidid ühe keermega olema Makital.
Vasta

Tekkis vajadus torupainutuspingi järele.Tarvis teha umbes 20 painutust tollisele torule.
Võibolla edaspidi ka vahest vaja seega mõtlesin omale osta garaaži.
Kas keegi on kasutanud,kas teeb töö ära see odav asi?
[Pilt: DoImage.php?image=Torupainutuspink_4d558acaaf273.jpg]
Vasta

Mul on see 16tonnine variant, an tehnikast ostetud. Teeb töö ära küll, toru tuleb painutamise ajaks tavotiga kokku teha siis libiseb paremini. 
Muidu kodukasutusse käib kah.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Veetoru on temaga täitsa ok painutada. Aga näiteks sumpa toru, mis hulka õhema seinaga, saab ainult talvel külmaga, kui on vett täis pandud ja ära jäätunud. Muidu lükkab seina torul kohe kortsu.
Vasta

Kui on vaja palju ebastandardseid nurkasid teha, siis ehk on mõtet, muul juhul 45 ja 90° põlved olemas. Ega väga pikka toru mitmete nurkadega valmis ikka ei painuta, ikka vaja liitekohti teha.
Vasta

Õhema seinaga toru saab suvel ka painutada, topid lihtsalt liiva täis...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(21-12-2018, 15:28 PM)veix__ Kirjutas:  Kui on vaja palju ebastandardseid nurkasid teha, siis ehk on mõtet, muul juhul 45 ja 90° põlved olemas. Ega väga pikka toru mitmete nurkadega valmis ikka ei painuta, ikka vaja liitekohti teha.

Seepärast vaja ongi,et kevadel plaanis üks konstruktsioon moodustada.Põlvede kasutamine pole võimalik ja kõik painded ei
ole mitte 45 ja 90 kraadi.Toru seina paksus umbes 2mm.
Vasta

10a ja kolme maja "pomm sisse"-tüüpi remondid ära teinud akutrell hingas täna viimast korda. Oli ka aeg ja puhaku ta rahus!

vaja on uusi riistu - aga mis tootja omasid?
Muidu akutööriistade (eelistan vast 18V süsteemi) vajadusena näen endal:
- trell (kindlasti eraldi kohvris). Täitsa tavaline 30+Nm sobib. Ei vaja ei löögiga kruvikeerajat ega aku-lööktrelli.
- mutrikeeraja (see püsib garaazhis)
- trimmer (muruservadele - praegu niidab robot ilusasti vaikselt, aga servade tõmbamiseks kasutan isasemat võsalõikurit - üks on kenasti 21saj lähenemine, teisega kukun ühtäkki pea 50a ajas tagasi Smile )
- tolmuimaja (autode puhastamiseks - toas saab robot kenasti selle tööga hakkama)
(muud tööriistad on mul nn sabaga variandina olemas ja ei plaani dubleerida)

kuna reklaamides on silma jäänud, et ainuüksi akude osas (mis peaksid ju väga sarnane kaup olema ning joonistama välja, kellel kui palju "brändi-eurosd" hinna sees on?!?) on Einhell Makitast pea 2x kuluefektiivsem, tekib kiusatus laiendada seda vaadet ka tööriistadele ning "mingeid hiinakaid" proovida. Kas see on väga halb mõte? Nt kolleegi juures sattus silma FXA (vist K-rauta kleepekas mingile hiinakale) akutrell, mis oli käes hoides täitsa usutav ning mida ka kolleeg kirjeldas kui "mõttega asja mõttetu raha eest".
(Einhelli kirjaga on mul sabaga käsi-ketassaag. 1200W ja pisikese ketta kohta on muidugi kuidagi niruvõitu - justkui oleks tegu "hiina vattidega"...)

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

mina ennast küll sellise saastaga ei piinaks. Rolleyes
Makita on niigi odav ja väga hea hinna/kvaliteedi suhtega. Cool
Vasta

Makita. Ryobi ka vast kõlbab, kui kiire laadija asjadele ostad. Tavaline laeb 3 tundi. Trimmeri taga kestab aku suht hästi, aga relakas lausa imeb selle tühjaks. Relaka puhul näiteks räägib Makita kasuks 125 ketas vs Ryobi 115
Vasta

Sedasorti hiinakat ostaks siis kui ees on suuremahuline töö ja firmakas on kõrval katkioleku ajaks olemas. Mul kolleeg sedasi majaehitusega tappis garantiikorras 2 hiinakat ja siis kui maja pea valmis vahetas garantiikorras firmaka vastu ...

Ise olen viimastel aastatel läinud üle Dewalti tööriistadele, kui rääkida saab odavamalt kätte kui makita ja kvaliteedis üle ei saa nuriseda, mitmed asjad nagu platesaag on neil selle klassi riistadest parimad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 10 külali(st)ne