Tööriistadest

(01-02-2020, 15:43 PM)ahtos Kirjutas:  Vaatasin seda ristkasutust,aga seda kohta kus neid adaptereid müüakse küll tähele ei pand,omalgi oleks vaja Makita aku Boshi trelliga ära paaritada.Paned ehk uue lingi kus neid müüakse.
Alist saab igasuguseid variante, loodetavasti ilma koroonata:

https://www.aliexpress.com/i/33051730158.html

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

Video kirjelduses on neid linke toodud omajagu. 
Paljudel videodel on kirjelduses toodud info mis asju on kasutatud ja kust neid osta saab. Tasub ikka sinna vaadata. Tasuta nipp.  Big Grin
Vasta

(28-01-2020, 16:58 PM)aavu Kirjutas:  Üks tööriist - vikat - leiab väärkasutust viimasel ajal igal pool......
 
Minu vanaisa ütles selliselt niitja kohta "USSITAPJA"!
Vasta

Ostke ostke neid adaptereid ja pärast kiruge, et küll on makita pask ja milwauk aku kestis ainult pool aastat jne.. 99% nendest jurblistest on ühelt poolt ainult 2 klemmiga ehk laseb aku täiesti kotti tõmmata kuna sealt jookseb läbi ainult + ja - ning suhtlusest masina ja aku vahel temperatuuri ja laetuse kanal puudub.
Vasta

(01-02-2020, 23:16 PM)Mart69x Kirjutas:  Ostke ostke neid adaptereid ja pärast kiruge, et küll on makita pask ja milwauk aku kestis ainult pool aastat jne.. 99% nendest jurblistest on ühelt poolt ainult 2 klemmiga ehk laseb aku täiesti kotti tõmmata kuna sealt jookseb läbi ainult + ja - ning suhtlusest masina ja aku vahel temperatuuri ja laetuse kanal puudub.
 Samas 40A skeem mis suudab nelja liitium elemendi pinget jälgida ja vajadusel "pildi kotti panna" maksab ca 5 euri. Siis vbolla on ka selles plast jullas skeem mis ei lase akut liiga tühjaks.
Üle kuumenemise probleem muidugi jääb.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Otsin momentvõtit omale, esialgu vaja u 20nm tugevusega asju keerata seega vahemik võiks olla 10-100 kanti. 
üle 100.- ei sooviks maksta, seni näinud Toptul, Hans, Sonic tooteid, on midagi mida peaks eelistama või vältima ja kas mehhaaniline või elektrooniline?
Vasta

(09-02-2020, 19:07 PM)jussm Kirjutas:  Otsin momentvõtit omale, esialgu vaja u 20nm tugevusega asju keerata seega vahemik võiks olla 10-100 kanti. 
üle 100.- ei sooviks maksta, seni näinud Toptul, Hans, Sonic tooteid, on midagi mida peaks eelistama või vältima ja kas mehhaaniline või elektrooniline?

Kui on suure tõenäosusega vaja ainult 20 Nm momendiga keerata ja seda tihedalt, siis ära vali sellist võtit, kus see moment oleks mõõtepiirkonna alguses - suure tõenäosusega kaotad täpsuses, võti tuleb kobakam ja kallim. Kehtib ka muude mõõtevahendite korral, põhiliselt kasutatav punkt võiks piirkonna ülemises pooles asuda.
Vasta

Seega mootori juures krudides tasuks eelistada 6-30nm 1/4 võtit mitte 10-100nm 1/2 ? Siis peaks hiljem suurema võtme lisaks hankima kui tekib vajadus.  A seni pole suvaliste mutikate keeramisel vaja olnud jälgida jõumomenti.
Vasta

(10-02-2020, 17:22 PM)lauril Kirjutas:  Kui on suure tõenäosusega vaja ainult 20 Nm momendiga keerata ja seda tihedalt, siis ära vali sellist võtit, kus see moment oleks mõõtepiirkonna alguses - suure tõenäosusega kaotad täpsuses, võti tuleb kobakam ja kallim. Kehtib ka muude mõõtevahendite korral, põhiliselt kasutatav punkt võiks piirkonna ülemises pooles asuda.
nn vanakooli kuldreegel elektri poolt: mõõteriista skaala esimest kolmandikku ei kasutata, eelistatavalt kasutada viimast kolmandikku.
soovitust tuleb järgida loogiliselt - nt mõõdulindile jms-le ei laiene. Ning ilmselt on ka induktsioonivoolu spidomeetrid optimeeritud skaala keskosale ja sellest ettepoole jäävale. Igatahes mitte lõpule Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(01-10-2019, 09:43 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Juttu on konkreetselt sellest Makitast. Seda komplekti müüdi vahepeal soodushinnaga kahe aku hinnaga. Meie oma on ka pärast esimest garantiiremonti pidama jäänud kuigi raskemat tööd tehes läheb käes väga tuliseks. Praeguse hinnaga ostmine tunduks täiest ajuvaba kuna harjavaba saab 10 euri kallimalt. Sellel küll 3Ah akud komplektis aga harjavabadus kaalub selle kindlasti üles.
kusjuures mina ostsin oma 482 ja akud umbes praegu lingi taga oleva hinnaga. Mõtlesin, kas ja miks mul on vaja harjavaba mootorit ning välja ei mõelnud. Eriti, kui sel puhul saab gramm kallimalt 40% vähem akuressurssi ning jõumomente ca 20% vähem.
Kuna eelmine Makita trell ei läinud 10a töö (mitu maja said sellega nii vanakooli puitpõrandad kui kipsid seina-lakke) järel harjade nahka, siis minu parameetrilistist kukkus "harjavabadus" kohe välja.

tõsi - 2 nädalat tagasi avastasin, et 482-ga pole ma rahul. Aasta peetud ja saanud vähem rakendust, kui 10a kestnud eelkäija - 482 padruni on mehiselt loksuma pannud paartuhat kruvi (peamiselt kips ja 45..50mm puidukruvi), mõned toosiaugud (silikaat, tuhaplokk), mõni tund messingketast trelli otsas. Mõned augupuurimised kah - nii metall kui kivi. Üldiselt ma trelli ei lõhu ehk nt puurimisel külgsuuna-jõudu ei rakenda.
eks tuleb peagi otsustada, kas 482 saab padruni korrastamise (mis seal muidu loksub? Ülal on mainitud padruni vahetamist metall-variandi vastu?) või teeb ruumi millelegi, mis natukese töö järel remonti ei vaja. Kui akusid oleks reaalselt juurde vaja, siis tuleks kindlasti uus. Aga ma ei tunne akuressursist puudust.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Minu makita kärakal loksub padrun, kuna reduktor loksub korpuses. Sinna pole muud teha kui tellida uus korpus ja tõdeda fakti, et ikka loksub. Kui soovid mitte loksuvat padrunit, oleks tulnud osta profi bosh või milwaukee...
Vasta

(28-02-2020, 21:15 PM)Maisalup1 Kirjutas:  Minu makita kärakal loksub padrun, kuna reduktor loksub korpuses. Sinna pole muud teha kui tellida uus korpus ja tõdeda fakti, et ikka loksub. Kui soovid mitte loksuvat padrunit, oleks tulnud osta profi bosh või milwaukee...
Mul uuema aja AEGa nii oligi...
Vasta

(28-02-2020, 20:02 PM)13piisab Kirjutas:  ...
padruni on mehiselt loksuma pannud paartuhat kruvi
...

Mismoodi padrun loksub? On võllil ikka kinni? Või on reduktor kogu täiega lahti kestas? Või on reduktori väljuv võll loperdama hakanud reduktoris?
Vasta

Mul on 484 ja seal loksus padrun aastaga juba nii et lust vaadata. Ega ta polnud uuenagi väga loksuvaba
A körvalt kahte 482'te näinuna ennustaks, et löpp ei ole kaugel
Sai endale nüüd 481z vöetud, sellel on kogu padrunitagune osa metallist ja tundub kövasti tummisem tükk neist eelnevatest olema-muidugi seda ka kaalu ja suuruse arvelt. Önneks pole ehitaja ja kuskil redelil sellega höljuma ei pea koguaeg

Edit: loksub siis nii, et völlil on kinni, see aga omakorda vist evib seal reduktoris mingeid laagreid mis töenäoliselt on laiali. Ühte vanemat lammutasin ja seal igatahes oli nii juhtunud, 484'l tundub sama ehitus olema. See tähendaks min programmis uut reduktorit(58.-) ja padrunit, tänan ei.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

(28-02-2020, 21:15 PM)Maisalup1 Kirjutas:  Minu makita kärakal loksub padrun, kuna reduktor loksub korpuses. Sinna pole muud teha kui tellida uus korpus ja tõdeda fakti, et ikka loksub. Kui soovid mitte loksuvat padrunit, oleks tulnud osta profi bosh või milwaukee...
Miks mitte profi Makita  Smile
Vasta

See 482 Makital on selline loom, et ma tean mitmeid sellise kasutajaid, kuid ükski pole ilma ühegi probleemita veel hakkama saanud. Hiljuti muidugi vennaraas ostis omale majapidamisse eriti hea sooduka puhul sellise ning kirjade järgi on Makita uue versiooni välja lasknud ja enam ei ole Hiinas toodetud nagu kõik teised vaid Rumeenias. Eks ole näha...
Vasta

Miks te tavalise trelliga kruvisid keerate? Kiviaeg on ammu lõppenud Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Sest brushless trelliga on väga mõnus seda teha. Aasta jooksul karp kruve sisse lasta, pole nagu pointi päris asja kõrvale võtta. Mis maksaks ka veel umbes 150 euri lisaks, kui trelli akusid pruukida. Aga ehitajatele soovitaks küll, elu läheb ikka sitaks lihtsamaks. 
Mingi päev sai Makita trelli kasutada, arvasin, et padruni loksumine oli konkreetse aparaadi probleem, aga tundub, et tüüpviga.
Vasta

(28-02-2020, 22:24 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  
(28-02-2020, 21:15 PM)Maisalup1 Kirjutas:  Minu makita kärakal loksub padrun, kuna reduktor loksub korpuses. Sinna pole muud teha kui tellida uus korpus ja tõdeda fakti, et ikka loksub. Kui soovid mitte loksuvat padrunit, oleks tulnud osta profi bosh või milwaukee...
Miks mitte profi Makita  Smile
Khna bosh tootevalikus on ka vaid naabrimehele näitamiseks mõeldud roheline seeria, siis tuleb ära mainida millist seeriat mõtlen. Makita on kõik mõeldud naabrimehele näitamiseks. Enam ei ole kvaliteeti...
Vasta

(29-02-2020, 10:00 AM)Maisalup1 Kirjutas:  Khna bosh tootevalikus on ka vaid naabrimehele näitamiseks mõeldud roheline seeria, siis tuleb ära mainida millist seeriat mõtlen. Makita on kõik mõeldud naabrimehele näitamiseks. Enam ei ole kvaliteeti...


Mitu kruvi peaks pidama, et kvalifitseeruks tööriistaks?

Londipõristamine on muidugi äge, aga sellel on põhjus, miks Hilti ja teised profiriistad nii jaburalt palju maksavad. Ja see põhjus ei ole turunduse tibide kallim meikapp.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 9 külali(st)ne