Tööriistadest

aga miks puurimiseks üldse akutrelli kasutada? kas elektrit pole?

Pähkliajude hirm
Vasta

Aga milleks kaablit järel vedada?
21.sajand, you know, ounou  Smile
Vasta

tõsisemat kindlasti mitte. Igale asjale ikka suutlikuse järgi.
Neediauke vms on sellega hea lasta Big Grin
Vasta

Ma just käisin vaatamas, mul on ka 482, aga mitte DDF, nagu Jankal, vaid DHP- huvitav, kas neil ka mingit vahet on. Mul iseenesest töötab, garantiikorras vahetati vist sidur ära paar aastat tagasi.
Muuseas, kui Makita asjadest jutuks tuli, siis plaan on hankida ka akurelakas ja kuna 18V akud ja laadija on olemas, siis Makita. Küll aga tekkis küsimus, et kui keegi äkki juhtumisi pikemat aega neid "Makitasid" kasutanud on, siis äkki oskaks midagi arvata, kuidas hobikasutajal vuhvel vastu võiks pidada? Mingi aeg küll sel teemal ka arutelu oli, kuid aeg veidi edasi arenenud ja äkitse ka miskeid kogemusi juurde tekkinud. Vaatasin just ükspäev, et 100 rahaga saaks tutika "Makita" akurelaka ja 600Nm mutrikeeraja- tea, kas tasuks üldse mõelda? Iseenesest on originaalrelaka hind ka juba üsna söödavaks muutunud, mõtlesin, et viiks juhtmega asja maale hobiauto juurde ja akurelaka jätaks koju, siin selle kasutamist vähem, oleks akuga hea majandada. Mutrikeeraja oleks ka üsna mugav akuga, aga päris 300Nm asja pole vist väga mõtet võtta, 600 oleks juba vast OK ja 1000-ne juba lausa hea.
Vasta

DDF ja DHP erinevus on selles, et DHP-l on löögifunktsioon, saab tellisesse puurida.
Vasta

Kuskohas see tutikas makita rella sotiga on?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(31-07-2021, 22:17 PM)Marko Kirjutas:  Kuskohas see tutikas makita rella sotiga on?
ma sain aru, et jutumärkides makita elik hiina kloon ...
Tsitaat:pikemat aega neid "Makitasid" kasutanud on, siis äkki oskaks midagi arvata, kuidas hobikasutajal vuhvel vastu võiks pidada?
Vasta

(31-07-2021, 22:17 PM)Marko Kirjutas:  Kuskohas see tutikas makita rella sotiga on?

Vuhvli kohta küsiti ju. Neid saab vist sotiga juba rella ja mutrika mõlemad.
Vasta

(31-07-2021, 21:46 PM)Aare R. Kirjutas:  Vaatasin just ükspäev, et 100 rahaga saaks tutika "Makita" akurelaka 

äkki on need jutumärgid Makita replika indikeerimiseks. Osta.ee-s on mingid  DrillPro-d mis sobivad Makita akudega 49€
Vasta

Neid Drillpro asju ma "Makita" all silmas pidasingi. Kõige soodsamat Makita originaal akurelakat olen poes müügis näinud 139-ga. See on siis liuglülitiga, lukustiga päästikuga on kallim, samas istub see käes ka minu meelest veidi paremini. Ei oska küll arvata, kuidas see päästiklüliti töötamisel end õigustab, seda just eri tingimustes ja eri asendites töötades. Muidu lihtsalt käes hoides on see lukustiga päästik päris mugav. Hindadest rääkides- veel kevadel oli isegi B- tähega poes päris hea komplekt müügis- relakas, üks lihvketas ja 5Ah aku ning selle komplekti hind oli alla 200, nüüd on lihtsalt relakas seal üle 200. Ega need K-tähega poe hinnad ka teab mis head pole, parimad hinnad on minu meelest ikka E-tähega poes.
Neid vuhvleid jagati kuskil tõesti 100 rahaga relakas ja mutrikas koos, eraldi samalt müüjalt ostes oleks 110 olnud. Lihtsalt üks õhtu hakkasin metsas õhtale jäädes puht ajavee(ii)tmise eesmärgil tuhnima.
Vasta

Aga miks üldse akulööktrell? Aeglane, jõuetu, raske ja kulutab akut.
Oma kogemusest julgen öelda, et kõigega, millega aku(löök)trell hakkama saab, saab paremini hakkama akulöökkruvikeeraja. Puurid ja otsikud kõik saadaval. Tänasel päeval ehk see, mida tasuks osta https://www.makita.ee/product/dtd171z.html#images-2 
Omal kasutuses mingi vanem mudal, sai 2016a ligi võetud ja toimetab edukalt tänaseni. Samasugune eespool lingitule, tagant kandilise kujuga, ülimalt kerge ja jõuline. Saanud nii 6x100, 6X120  kui 8x120 kruvi järjest karpide viisi. Maksis ca 250 raha samal ajal kui tavapoodides alusel kassade ette lõkatud isendeid pakuti ca 100 raha eest. Eks alusetäite kaupa odava raha eest müüdav peabki fekaal olema, et saaks ka head asja toota ja müüa.
Vasta

(01-08-2021, 01:05 AM)ak75 Kirjutas:  Aga miks üldse akulööktrell? Aeglane, jõuetu, raske ja kulutab akut.
Oma kogemusest julgen öelda, et kõigega, millega aku(löök)trell hakkama saab, saab paremini hakkama akulöökkruvikeeraja. Puurid ja otsikud kõik saadaval.  ...
Kärrile pole metalli- ja kivipuure näinud, puidupuure küll, lisaks on see kiirkinnitus puurimiseks liig loksuv.
Ise olen rahul ikka komplektiga trellist ja kärrist (500+€, DeWalt, ca 2015), puur ikka puurimiseks, raske küll aga jõudu jagub ja aku kulumises pole vahet tajunud.
Tegelikult kui teen mingit puidutööd, siis on käepärast nii kärr kruvide keeramiseks kui 2 akutrelli aukude ettepuurimiseks ja faasimiseks.
P.S. kärriga olen päev otsa keeranud 200-300 mm kruvisid, siis pidi küll mõne tunni tagant akusid vahetama.
Vasta

Tavaline akutrell, millel on löök funktsioon, sobib kergploki sisse avade puurimiseks väga hästi. Betooni sisse puurimisel on nad aga viletsad, siis vaja pigem juba eraldi pneumolöögiga sds trelli. Löökkruvileeraja löök on teises suunas (radiaalne, mitte puuri otsa suunas) ja tollest pole mistahes kivi puurimisel kuigi palju abi. Kruvide keeramiseks aga super asi.
Vasta

(31-07-2021, 15:39 PM)Janka Kirjutas:  Sai siin kunagi kirutud Makita DDF482 nime kandvat kakat.
Jään endiselt oma arvamuse juurde, et see drell puurimiseks ei kõlba.
...
Aga 482 kõlbab tegelikult üheks asjaks küll - tig'i nõela teritamiseks või jäätmejaama viimiseks. Rohkemaks küll mitte.
Minu 482 on peale viimast remonti (mootori vahetus jpm) pidama jäänud, Auke puurib ja 40mm augufreesiga saab hakkama, kruvisid (6x40-150) keerab. Enam ei haise ja väga põlema ei lähe.
Seega, enne jäätmejaama paneks ennast järjekorda...


Vasta

Betooni jaoks on jah ikkagi perforaator õigem asi.
Aga ka nendega võib orki lennata. Tehtud nii- ja naasuguste mudelitega, konkreetset soovitust hetkel ei oska anda, kuna numbreid, milline kestab, pole mul nimetada.

Muide, suur valik alternatiivseid akusid - https://dasbatteries.com
Vasta

(01-08-2021, 08:52 AM)olli Kirjutas:  Tavaline akutrell, millel on löök funktsioon, sobib kergploki sisse avade puurimiseks väga hästi.
...

Laiendan kasutusala: nõukaaegsesse silikaati läheb igatahes DHP453, nagu võisse. Punasest tellisest või seinapaneelist rääkimata. A mul muidugi vaid mõnisada auku ette näidata, mitte tuhandeid.

Maakivi oli vähe tummisem vastane, seda ei viitsinud kulutada ja oli lihtsam üheks õhtuks perfo laenata.

482 pole seni veel maha põlenud, kuigi amprihaisu pikemal töötamisel eritab küll. Pigem häirib selle rabedus - kipub end kergesti käest lahti wäänama, kui kusagil serval kõõludes ülbeks minna. Big Grin

Hea teada, et 481 on paremast puust voolitud.
Vasta

Ma müüsin enda Makita 511Z rällaka maha ja ostsin Aliexpressist 30 euriga asemele.
Teevad tööd ühtemoodi. Hiinakas on vaid kole ohtlik, kuna käivitub liiga kergelt. Võtad ümbert kinni, siis kohe käib Big Grin
Vasta

mul kasutuses u. 20 aastat boschi juhtmega drell.pole mingit jama akude ,kärssamiste,purunemiste ja laadimistega.tundub,et inimestel on peas koguaeg võidurelvastumine.iga aasta paari tagant on vaja uut mudelit.sama,nagu naistel peab igapäev uus kostüüm olema
Vasta

Mul ka riiulis üleeelmisest firmast jäänud suur Boschi lööktrell, võtsin korra objektile kaasa aga peale esimest auku rändas kohvrisse tagasi. Suur Makita akulööktrell võtab betooni nagu võid, ei mingeid juhtmeid jalus. Veel iidsemast ajast mingi Black või White Horse lööktrell vedeleb ka juba kümneid aastaid, peab vist jäätmejaama viima. Sama Boschi akutrelliga, seda pole riiulist juba kümmekond aastat liigutanud, Makita akukaga töötan ühe 4,5 AH akuga julgelt pool päeva. Sama ka juhtmega hekilõikuriga, peale seda kui Makita pööratava käepidemega ja reguleeritava kiirusega akulõikuri ostsin ootab vist ka juhtmega masinat jäätmejaam. Makitaga saan 4,5 ah akuga järjest hekki lõigata enam-vähem 3 tundi, ainult ühel korral olen pidanud akut vahetama.
Lihtsalt uuemate riistadega on töö kiirus, mugavus ja tööriista sobivus talle mõeldud tööks kordades parem. Töö on mõnusam.
Vasta

Igaks vajaduseks oma riist:
- siin on ühte patta pandud Makita 481, 482 ja 483: need on kõik erineva jõu ja hinnaga
- veidi võimsust omava nn saba-lööktrelli asemel akukas: mingiteks töödeks kindlasti, aga mitte töödeks, mis nõuavad vahepeal lausa südamerahuks 800W nn sabatrelli jahutamist ning mille puhul ka sellel võimsust rohkem olla võiks. Akukate võimsus on suurusjärk mõnisada vatti ja 5Ah 18V aku puhul on selles 90Wh. Kui oleks sabatrelliga sama võimsus (mida muidugi ei ole), jätkuks 5Ah akut 90/800=0,11 tunniks ehk vähem kui 7 minutiks Wink

Mu DDF482 on seni veel elus. Uus padrun (vanal loks sees) on jätkuvalt riiulis - saab näha, kas jõuab ikka külge, kuna kohati suudan trellist ka kärsahaisu välja meelitada. Seni aga ainult hais ja ainult nn ettevaatlikel väärkohtlemistel ehk nt 73mm kõvasulam-toosifreesi kasutades puidul või silikaadil.

Edit: kas keegi on akutrelli ka kuivsegude segamiseks kasutanud? Selliste, mida kuni 10kg korraga segada Smile
mul on väiksemate nokitsemistega küll kisatus olnud vispel akutrelli otsa lüüa, aga olen ikka laiskusest jagu saanud ja sama ülal viidatud löögiga 800W sabatrelli välja otsinud: tööriistalt vaja vispli puhul parajalt jõudu ja energiat.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne