Tööriistadest

(01-08-2021, 21:27 PM)Meelis2 Kirjutas:  Mul ka riiulis üleeelmisest firmast jäänud suur Boschi lööktrell, võtsin korra objektile kaasa aga peale esimest auku rändas kohvrisse tagasi. Suur Makita akulööktrell võtab betooni nagu võid, ei mingeid juhtmeid jalus. Veel iidsemast ajast mingi Black või White Horse lööktrell vedeleb ka juba kümneid aastaid, peab vist jäätmejaama viima. Sama Boschi akutrelliga, seda pole riiulist juba kümmekond aastat liigutanud, Makita akukaga töötan ühe 4,5 AH akuga julgelt pool päeva. Sama ka juhtmega hekilõikuriga, peale seda kui Makita pööratava käepidemega ja reguleeritava kiirusega akulõikuri ostsin  ootab vist ka juhtmega masinat jäätmejaam. Makitaga saan 4,5 ah akuga järjest hekki lõigata enam-vähem 3 tundi, ainult ühel korral olen pidanud akut vahetama.
Lihtsalt uuemate riistadega on töö kiirus, mugavus ja tööriista sobivus talle mõeldud tööks kordades parem. Töö on mõnusam.

Halooo!

Põhimõtteliselt Türi Jäätmejaamas oleks kõiki neid riistu hädasti vaja! Veel parem oleks, kui saaks Kalevi tänava Konsumi juurde tuua kella 10.00 - 20.00, võib panna kasutatud riiete konteineri kõrvale, kui mind kohal pole....
Vasta

Ma paar aastat tagasi segasin omal siin krohvisegu, aga ütlen, et selle jaoks jääb akutrell ikka veits nagu lahjaks- ma panin 10-liitrise ämbri põhja kuivsegu mingi- ma pakun kümmekond senti, vispel oli ka umbes 10-15cm läbimõõduga ja tasapisi meelitades saab küll tehtud, aga on tunda, et pole ikka õige, suurema segamise jaoks võiks ikka midagi tummisemat olla. Valmissegu tuli vast pool ämbrit.
Võtsin ka tookord omale löögiga akutrelli just selle mõttega, et kasvõi telekat seinale pannes saaks selle paar auku seina teha- telliskiviseina põristas selle mõne tüübliaugu ära küll, aga tõsisemateks töödeks peaks ikka midagi kangemat olema. Ei teagi, kas see just akupuurvasar peaks olema, suuremate puurimiste jaoks võib tõesti vabalt juhtmega asi olla, juba seetõttu, et pikemate segamiste-puurimistega pole väga mõtet neid akusid tappa.
Vasta

Ma 482l saanud natuke tehasest kaasa pandud tossu ka välja lasta, padrun loksub, puuri kinni ei hoia väga ja peale surudes lükkab teise käigu ka välja. Aga töötab veel. Olen seganud ka ämbrite viisi segu, ainult selle pisikese nö värvisegamise vispliga. Järgmiseks peaks vähe asjalikuma mudeli võtma.
Vasta

Mul segu tarvis juba mitmeid aastaid K-rauta odava otsa segutrell PM 1200 + lisavispel Scheppach, jagub omale ja on saanud ka hädalistele välja laenutada. Aga akutrelliga segu segada? Miks mitte kui jaksab, näiteks Sakreti tasandussegu juhendis segamise ajaks 3 minutit. Seda peaks ühe normaalse akuga ikka kordades segatud saama.
Vasta

(01-08-2021, 21:54 PM)13piisab Kirjutas:  Edit: kas keegi on akutrelli ka kuivsegude segamiseks kasutanud? Selliste, mida kuni 10kg korraga segada Smile
mul on väiksemate nokitsemistega küll kisatus olnud vispel akutrelli otsa lüüa, aga olen ikka laiskusest jagu saanud ja sama ülal viidatud löögiga 800W sabatrelli välja otsinud: tööriistalt vaja vispli puhul parajalt jõudu ja energiat.
481 selleks puhuks kasutanud pidevalt. Pahtlit ja tasandussegu, aga ka müürisegu. Ei kurda. Kõik elus.
Vasta

Kui eeldada, et hiinlase poolt tiigersaele antav 300..500W võimsus on õige, siis kas selline asi on nt autokerede piilarite lõikamisel konkurent 230mm ketaslõikurile?

Nagu ikka - teretulnud on praktikas akutiigrit või lausa tiigreid pruukinute vaated. Eriti hea, kui antud isendiga sarnase võimsusega. Rahvahääletus ei ole tarvilik, hiinlaste antava võimsusnumbri küsimuse alla seadmine vaid praktika toel - antav number pole kosmiline ja review-des väidetakse nt akude Ah numbri üpris tõene olevat.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Olles Makita tiigrit laenanud kere tükeldamiseks, siis iga kell tiiger. Cool  Relakaga võib ju olla lihtsam ja harjumuspärasem töötada, aga sädemete puudumine ja võimalus suvalisest mulgust suvalises suunas minema hakata on suur pluss.

Vähest võimsust saab ajaga kompenseerida: ei pressi nii palju peale nüri teraga (analoogselt kettsaega).
Vasta

Metallitükeldusel tiigriga sõltub jõudlus väga palju terast. Kehv tera ei taha üldse võtta, väga hea tera on vaat et relakaga võrreldav.
Pärnus saada olevatest olen parimaks hinnanud Bacho terad. 
Olen leidnud et metallitera tahab aeg-ajalt törtsu õli peale saada. Aitab jahutada ning pikendab eluiga.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Tiigri puhul on kõige olulisem näitaja käigu pikkus. Parim, mida kasutanud olen on Milwaukee akukas, võtab palju edulisemalt kui nt hiina juhtmega saag, kuigi juhtmega sael on watte kindlasti rohkem. Terasid soovitan ka kindlasti Milwaukee omasid.
Vasta

Lisaks käigu pikkusele on parimad saed sellised, mille tera ei liigu niisama edasi-tagasi vaid liiguvad veidi üles-alla.
See annab parema lõike ja säästab tera.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Tiigri üks pluss on ka see, et ulatab lõikama kohtades, kuhu relakaga niisama lihtsalt ligi ei saa või mida läbi lõikama ei ulatu. Eriti kasulik näiteks kaubiku tükeldamisel. Saadaval erineva pikkusega ja hammastusega terad eri töödeks.

Ja suur pluss on see, kui saad puumajas kuival ajal ilma sädemepilveta vana veetoru maha lõigata.
Vasta

Palun lolli küsimuse pärast vabandust, aga miks seda asjandust tiigersaeks kutsutakse? Minu kesine fantaasia ei näe sel tiigriga midagi ühist olevat.
Vasta

Sama küsimus on miiusae kohta.
Vasta

No ikka elust enesest, tiigersaega on väga mugav salakütitud tiigrit tükeldada. Rellakaga oluliselt sitem. Ja miiusaag teeb lihtsalt miiu-miiu häält, sellest ka nimi.
Vasta

Kui siin targad härrad räägivad, et tiigrite saagimise sael on tähtis käigu pikkus ning paremad relvad jõnksutavad isegi ülesse ja alla ning eriti head efekti annab ka õli vahele tilgutamine mis annab tööorganile pikema eluea siis ..... Big Grin 

Parem kui Milkyway
https://www.amazon.com/Rupert-Huse-Son-I...B00DF55CJQ
Vasta

(01-11-2021, 16:04 PM)13piisab Kirjutas:  Kui eeldada, et hiinlase poolt tiigersaele antav 300..500W võimsus on õige, siis kas selline asi on nt autokerede piilarite lõikamisel konkurent 230mm ketaslõikurile?

Nagu ikka - teretulnud on praktikas akutiigrit või lausa tiigreid pruukinute vaated. Eriti hea, kui antud isendiga sarnase võimsusega. Rahvahääletus ei ole tarvilik, hiinlaste antava võimsusnumbri küsimuse alla seadmine vaid praktika toel - antav number pole kosmiline ja review-des väidetakse nt akude Ah numbri üpris tõene olevat.

Analoogne juhtmega 500w "universaal"saag sobib mööndustega 3mm vineeri lõikamiseks. Isegi Makita uue teraga ei õnnestunud paksemat materjali  väga lõigata. Alustasin 40mm tammega...


Vasta

Miiusae nimetus tuleb hulka kaugema aja tagant kui miu miu tegevad saed.
Miiuvinklid olid meie vanaisadel juba kasutusel.
Etümoloogia sõnastik ütleb nii ...

miiu : miiu : miiut 'reguleeritava keelega nurgamõõteriist'
○ miimiigu
← saksa Schmiege 'liigutatava keelega nurgamõõteriist'


Suure relakaga vb saab kiiremini aga ega kettad ka tasuta pole ja neid kulub. Ja seda tolmu ja sitta....
Vasta

(01-11-2021, 16:04 PM)13piisab Kirjutas:  Kui eeldada, et hiinlase poolt tiigersaele antav 300..500W võimsus on õige, siis kas selline asi on nt autokerede piilarite lõikamisel konkurent 230mm ketaslõikurile?

Nagu ikka - teretulnud on praktikas akutiigrit või lausa tiigreid pruukinute vaated. Eriti hea, kui antud isendiga sarnase võimsusega. Rahvahääletus ei ole tarvilik, hiinlaste antava võimsusnumbri küsimuse alla seadmine vaid praktika toel - antav number pole kosmiline ja review-des väidetakse nt akude Ah numbri üpris tõene olevat.
Vaatan seda hiinlast ja vaatan Makservi letihinda ja mõtlen, et kas tõesti see 100€ hinnavahe on nii määrav? Ise jätaks kaks korda kõrtsis käimata ja võtaks asja... Või koonerdaks autosõidu arvelt ja sõidaks paar kulukamat sõitu ühistranspordiga...
Vasta

Makita 230V tiigersaag mis tööjuurde aastaid tagasi osteti oli küll maru kehva kvaliteediga. Kippus peale igat saagimist remondis käima. Ei mäleta täpselt mis tüüpviga seal küljes oli.
Metalli lõikuses rellakas vs tiigersaag lõikab rellakas mõistagi palju kiiremini. Tiigersaagi võib võrrelda multitooliga. Tootlikus on kehv, kuid aegajalt mingi muu tööriistaga lihtsalt ei pääse ligi.
Vasta

Mul kasutada makita 36voldine tiiger. Seni pole asjast jagu saanud. Olen saaginud hunnikus malm radika ribisid, kuusehekki, vee torusid, raud talasid kus sädelemine keelatud ja reaalselt käinud metsas sauna puid tegemas ja drooni päästmas. Kasutamisega hellitada pole saanud. Aga terad peavad kvaliteetsed olema! Mingite odava otsa 2-5 euroste hiina tera kujuliste asjadega saadki ainult õunapuu oksi saagida.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne