Tööriistadest
#61

Meenus, et mul majapidamises puudub dünamomeetriline võti. Olen poldid-mutrid tõmmanud kinni ikka \"tunde järgi\" aga teatud sõlmedes võib \"tunde järgi\" tegemine end kurjalt kätte maksta. Kellel on kogemusi dünamomeetrilise võtme ostmisega?
Vene ja Hiina omad muidugi kõige odavamad aga Vene riistapuu-(NL ajal oli sama mudel müügil) kahtlaselt saleda diameetriga, samas peal suur skaalanäidik mis võib mõnes sõlmes ehk ettegi jääda ja mille näitu ei kõverdu silm vaatama. On kolleegidel kogemusi?

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#62

Sai omale Tööriistamarketis müüdav keskmise suurusega hiinakas soetatud (mis see nüüd maksiski? 300 - 400 kandis?). Suurt kogemustepagasit pole sellega veel jõudnud koguda, aga tundub, et vähemasti \"skaala alumise piiri peal\" sellega toimetada ei maksa. Kui huvi on, võin proovida anda.
Vasta
#63

Skaala alumise piiri jaoks tuleb sealtsamast osta kõrvale ka väiksem võti. Õige momentvõti käib \"klõpsuga\", skaalat keeramise ajal vaadata ei ole vaja.
Vasta
#64

Küsimus mootorsaagide kohta: kas kellelgi on olnud sellist, mis kestnud üle 5 aasta, muidugi normaalse kasutuse korral?

Meil oli mingi odavamatsorti McCullogh, mis kestis kuskil 7..8 a. ja hakkas siis kiiresti ülekuumenema, läks nii soojaks, et kleepekad hakkasid kooruma. Varsti käis raks mootorist läbi ja kolvitükid pudenesid küünlaavast välja. Lahtivõtmisel selgus, et üks kolvisõrme stopperitest oli pesast välja kukkunud, ära jahvatatud (sügavad vaod peegelpinnas) ja kolvisõrm ühele küljele jooksnud. Kuna koormus ühes kolvisilmas kasvas, kulus see teisest kiiremini ning kolb jäi silindri suhtes kiiva, sellest ka see kuumenemine.

Järgmiseks saeks sai ostetud Husquarna 345. See töötas kuskil 4..5 aasta ringis, põhiliselt küttepuude järkamisel (mitte metsas). Eile jäi poole saagimise pealt seisma, mida oli ka varem juhtunud, aga käima enam ei läinud. Puhastasime karburaatoriümbrust, reguleerisime magneeto kaugust hoorattast-rootorist ja taastasime karburaatori algseadistuse (passi järgi). Tegi küünla märjaks, käima ei läinud, panime küünla niidukile (4T 3,5hj mootor), küünal töötas korralikult. Lõpuks, pärast ~3 tundi kruvimist/käivitamist hakkas korraks tööle, aga seiskus
nagu oleks kolvile kruvikeeraja küljelt sisse löödud ja väntvõlli enam töötamise suunas käsitsi pöörata ei jõudnud. Isa lubas mul mootori lahti võtta, sest töötada sellise saega polnud ju võimalik ja nii saigi väntvõlli blokeerumise põhjus selgeks - magneetopoolse laagri separaatorist olid järel ainult üksikud tükikesed. Kolvipõhja äär oli nagu näritud, aga peegelpind silindris terve. Väntvõllil on raamlaagrite kohad nagu kuumust saanud ja laagrid liiguvad võllil telje sihis vabalt, ei tea, kas peabki nii olema, või jõudsid laagrid juba võlli ka ära rikkuda. Lähen selle nädala jooksul esindusest läbi ja vaatan, kas tasub remontida.

Oleks huvitav lugeda ka teiste kogemustest mootorsaagidega, eriti Husquarna 345-ga.Kui kellelgi on olnud kokkupuuteid 4-taktiliste saagidega, võiks ka kirjutada, 4T on vist mõnevõrra töökindlam?
Vasta
#65

Kamasa võtmed on väga head, paraku ka kallid. Minu arvamus on selline, et kui asi piirdub hobitegevusega, siis pole nii häid võtmeid vaja - kui mõni võti peakski katki minema, siis sellega ei kaasne enamasti suuremat rahalist kahju kui võtme enda hind ning poodi komberdamise vaev. Kui töö viibimise hinnaks on soolane leppetrahv või kaotatud maailmameistritiitel, siis on muidugi teine lugu. Ise kasutan keskmisest hinnaklassist GeeTee komplekti, pärit endise Kalevi kommivabriku taga asuvast K-Rauast. 3 aasta jooksul pole midagi veel katki läinud.
Vasta
#66

Olen aastaid kasutanud "Black & deker" elektri kettsaagi. Muidu päris hea asi aga üks suure diameetriga hammasratas kipub sae kinni jooksmise s.o. oksakoha või jämedama naelaga kokkupuutes hammastest lagedaks jooksma. See plastratas ongi tehtud sae säästmiseks. Plastratas aga üsna kalli hinnaga-300 kuni 400 krooni. On kellelgi sellega kogemust.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#67

eberhard Kirjutas:Olen aastaid kasutanud "Black & deker" elektri kettsaagi. Muidu päris hea asi aga üks suure diameetriga hammasratas kipub sae kinni jooksmise s.o. oksakoha või jämedama naelaga kokkupuutes hammastest lagedaks jooksma. See plastratas ongi tehtud sae säästmiseks. Plastratas aga üsna kalli hinnaga-300 kuni 400 krooni. On kellelgi sellega kogemust.

Kui sul B&D aastaid vastu pidanud, siis oled ikka õnneseen!
Mul sama firma saega sama kogemus... saagis u. 10 ruumi küttepuid juppideks ning suurel hammasrattal hambad maas, sai sinna uus hangitud, kuid ka sellel läksid üsna kähku hambad maha. Hammasrattad olid plastmassist.
Nüüd samaks tegevuseks Partneri elektri saag. Ja praeguseks on probleemideta pisut rohkem saaginud, kui B&D. B&D maksis omal ajal 1800EEK ja Partner 2200EEK. Parnereid oli letil mitmeid, mõni tundus olevat veel suurem käkk, kui B&D. Võtsin pisut kallima mudeli, mis tundus paremini koostatud olevat. Küljel on numbrid 2200.
Vasta
#68

aastal 2000 sai soetatud suure rahaga maale muruniiduk ( marki ei ,mäleta aga hind oli sinna 5 kilo kanti) ja see on siiamaani vastu pidanud ideaalselt ja näeb välja nagu uus sest pärast paari niitmist olen korralikult alt ja pealt ära puhastanud ja hooaja lõppedes ka mootori enamvähem lahti võtnud ja ära puhastand ja määrind ja siis alles külma garaasi uut kevadet ootama ( raibe ei taha talvel -30 kraadiga käima minna sest nöörist tõmmata ei jõua Big Grin ja rahvas ka tänaval kõndides vaatas natuke imelikult)
onu ostis kuskilt saasta marketist elektrilise trimmeri ( kui seda selleks nimetaga saaks ültse) ja sellel et seisa all see junn kus tamiil sees kui soojaks läheb ja võililledest suuremaid ja tugevamaid taimi saaks sellega ainult nii maha niita et tamiil kerib ennast ümber maltsa ja siis tõmbad tugevastiCoolBig Grin
B&D drell on meil isegi väga hästi vastu pidanud võrreldes sellega et see sai soetatud siis kui biltema alles ilmus... olen vanaksest proovile pannud igatmoodi, näiteks olen otsa aretanud relaka ketta et kahhel kive pooleks lõigata ja ka traatharja ja terve sõiduato järelhaagise roostest maha nühkinud ja asi on bueno alles(Y)

kõikk sõltub ka samas tööriistade hoidmises ja ja hoolduses aga kui asi on ikka laus fekaal siis ei päästa enam midagi
Vasta
#69

On omalgi olnud neid tööriistu seinast-seina. Küll ametis olles, küll kodus. Makitaga kogemused samamoodi tisleritööst. Üks parimaid.
Muruniiduk 13 aastat tagasi soetatud Partner. Pidavat olema parim Partner ... ka voodisBig Grin Nii nende reku kunagi kõlas. Igal juhul on aparaat siiani truult teeninud ja vatti on ta ikka ehemoodi näinud. Uudismaad tootnud, roogu lõiganud ja muu töö vahepeal ka Nõmmel muru püganudWink Esimene kettsaag oli Solo 15" latiga. Väga hea saag oli, käivitus palju paremini, kui tuntud rootslased. Ameeriklasest ei hakka rääkima, see on paras saast. Kahjuks saag jäigi kadunuks peale varaste külaskäiku kodupööningule, koos Honda 4-taktilise päravurriga. Ka Honda tehnikale thrumbs up, järgmine vurr jahi sabas saab vist ikka Honda olema. Nüüd on saeks Partner 13" latiga, saeb hästi aga käivitub sakslasest kehvemalt. Niidukeid ja saage hooldan(vajadusel) Männiku Tee 19 Saestuudios.
Mutrivõtmed. Neid on igasugusest ajastust. Vanemad nn"inglisvõtmed" ja ühed torutangid on suisa eelmise sajandi algusest. Mõni lehtvõti on eelmise Vabariigi ajast, paljud Vene põritolu ja mõned uued. Ühtegi eriti kvaliteetset pole ostnud, sest võtmetel on komme kaduma minna. Kallis ja hea komplekt tasub siis ära, kui on väga korralik kodune töökoda. Samas käin ja nillin praegu "narrega" silmuseid. Need ruulivad ikka kahesajaga.
Igasuguseid elektrilisi tööriistu on palju olnud. Kõik sõltub, milleks ja kui kauaks sa neid vajad. Viimane ost oli Mannesmanni 600-kroonine lintlihvija. Teistel maksavad need 2,5 ja rohkem kilo. Praeguseks on jahi põhi juba puhas ja tööriist ennast igati ära tasunud. Kui peab jahiremondi lõpuni vastu, võin ta autosse tõstmise asemel prügikasti panna... ta on minu hobile "peale maksnud". Sama asi igasuguste akudrellide ja muu jamaga. 300-kroonine akudrell, kui peab ühe suurema mööbli kokkukeeramise vastu, on juba hea. Kui sellega saab mitu korda mööblit kruvida, auto teepeal ära parandada, jahi kokku kruvida, võib ta rahumeeles sinna lintlihvija kõrvale panna.
Samas ostsin kunagi hästi ammu Hitachi rellaka. Oli kallis aga on ka kestnud. Just äsja tuli esimest korda harjasid vahetada, kuid selleks ajaks oli rellakas teinud järjepanu tööd nende aastate jooksul vähemalt 40 tundi, kui mitte kaks korda niipalju. Sellega ju puhastatud kogu vana Taunus, Ply ja nüüd ka Julia kere. Lisaks pisut tavapärasem kasutamine metallilõikevahendinaBig Grin Selle ajaga teinud masin vähemalt 25 miljonit pööret ja äsjane kontroll tuvastas otsareduktori ja mootori pukside korrasoleku samaväärseks äsjaostetud seadmega.
Ehk on kaks võimalust: soetada tööriistad projektipõhiselt ja need kohe ette eelarvesse sisse kirjutada(muuseas, kehtib ka majaehituse puhul) või osta alati maksimum kvaliteet ja kasutada neid pikalt. Kuid kahjuks ei ole el.tööriistadel kindlat turuliidrit, kelle tööriista peale võid järgmised 10 aastat raudkindel olla. Ma usun, et minu Hitachi on erandlik eksemplar.... ja kokku võib kallite tööriistade soetamine hobiinimesele kallimaks minna, kui ühekordsete asjadega kolm korda tööd teha.
Vasta
#70

PlyVal64 Kirjutas:On omalgi olnud neid tööriistu seinast-seina.
[...]
... ostsin kunagi hästi ammu Hitachi rellaka. Oli kallis aga on ka kestnud.
[...]
... äsjane kontroll tuvastas otsareduktori ja mootori pukside korrasoleku samaväärseks äsjaostetud seadmega.

Kas Hitachi on puksidel? Makita relakas on igatahes laagritel kõik. Ka väga pikalt töötanud. Kaks korda olen määret lisanud/vahetanud, kuid laagrid kõik peaaegu nagu uued...

PlyVal64 Kirjutas:kahjuks ei ole el.tööriistadel kindlat turuliidrit, kelle tööriista peale võid järgmised 10 aastat raudkindel olla. Ma usun, et minu Hitachi on erandlik eksemplar....

Kas Makitat ei või selleks pidada? Relakad ja trell on mul küll peaaaegu igikestnud...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#71

Minuteada peetakse elektritööriista kvaliteedi- ja hinnaliidriks Hiltit!

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#72

Hitachi on jah nõellaagritel.
Üldiselt vist võib Makitat väga heaks tööriistaks pidada, kuid minul on kogemused vaid ja ainult peene tisleritöö ja enne augustiputši eelsest ajast. Kuidas käituks Makita rellakas, kui temaga lubatud 115 mm ketta asemel kasutada 200 mm lamellketast(kulutades selle praeguseks juba 150 mm peale), sellega järjepanu kümme tundi vana värvi maha käiata ja seejuures kummikindaga reduktori õhutusavasid kinni kattes ... ei oska arvata. Gelcoati ja EPO-pahtli tolm(vana Taunuse põhiline pinnakate Big Grin) on ikka eriti jube tegelane. Aga Hitachi on kõik selle mittesihipärase kasutamise auga vastu pidanud.
[Pilt: Hoia-oma-nahka!.jpg]
Vasta
#73

Kunagi pani vanaisa "vasakule" kaks võtmekomplekti ühelt lendliisi veo-
autolt.Võtmetel kiri Gedore.Neid võtmeid kasutas minu isa ja nüüd mina,
väga kvaliteetsest terasest et kõike seda vatti vastu pidada mis nad on
näinud.Kui käpa ramm mõnest poldist jagu ei saa torujupp otsa ja iga
polt või mutter on lahti saadud koos terve võtmega.
Musta korpusega Skil ketasõikaja(125 mm) teenib korralikult,mõned harjad ja komplekt laagreid vahetanud.
Sinise korpusega Mannesman(125 mm) on rohkem garantiis kui töös.
Väga töökindel on vene aegne Bulgaaria päritolu 2 KW-ne ketaslõikaja.
Pole veel tarvidust olnud teda lahti võtta.Sellega on isegi üks treipink
(TB-320) vanaduspuhkusele saadetud.
Käis meil firmas kunagi hiina võtmete müügimees,kiidab seal oma kaupa.
Me siis kohe küsima kas 38 mm padrunit ka on ning tema jaatava
vastuse peale nõutasime ta kohe endale et kvaliteedis veenduda.
Seiab meil õues juba 10 aastat liikumatuna Gaz 53 assenisaator ja sealt
pidime esimesed rattad alt ära võtma.No kes viitsib neid 16 mutrit lahti keerata,silmini roostesed ja oligi plaan et tõmbame tulega maha ja asi
vask.Niiet paras koht testimiseks,poolemeetrine originaalsaba siis padruni
otsas.No muttrid ei liigu,siis lubas müügimees enesekindla näoga veel
kolmveerand meetrise torujupi otsa panna.Aga see oli hiinlasele liiast,
padrun lagunes peaaegu kolmeks.
Nüüd oli enesekindlus ja suur irve meie nägudel kui müügimehel järsku
kiire hakkas ja rataste kaapides meie õuelt minema tuiskas.

1985 Lada 1300 SL
Vasta
#74

Millega te need mutrid siis lahti keerasite? Gedorega?

Ehk siis ma tahtsin öelda seda, et toore jõu ja lolli aruga saab igast riistast jagu, olgu hiinakas või mitte. Kui need poldid mingi teise võtmega lahti saadi, siis on sellel jutul mingi sisu ja kaal, hetkel on tegemist lihtsalt tühja kalamehejutuga.
Vasta
#75

PlyVal64 Kirjutas:Ehk on kaks võimalust: soetada tööriistad projektipõhiselt ja need kohe ette eelarvesse sisse kirjutada(muuseas, kehtib ka majaehituse puhul) või osta alati maksimum kvaliteet ja kasutada neid pikalt. Kuid kahjuks ei ole el.tööriistadel kindlat turuliidrit, kelle tööriista peale võid järgmised 10 aastat raudkindel olla. Ma usun, et minu Hitachi on erandlik eksemplar.... ja kokku võib kallite tööriistade soetamine hobiinimesele kallimaks minna, kui ühekordsete asjadega kolm korda tööd teha.

Täitsa nõus! Peale seda, kui need odavad Hiina tööriistad hakkasid siinmail levima, olen ka ise ostnud tööriistu ühekordseks kasutamiseks, eriti veel siis kui need vaid kopikaid maksavad.
Näiteks 250.- kroonine drell. Ostsin selleks, et koduses paneelmaja korteris riputada üles pildid, kapid, seinakellad, kardinapuud. Samuti kruvide keeramiseks jms. Pidas selle töö vastu ja on veel muudki teinud. Nüüd pea pisut logiseb, reevers ei tööta ja "haamerdab" kogu aeg.
Või relakas, jälle 250.-, ostsin ta maamajale eterniit katuse panemiseks (tarvis nurki lõigata). Pidas vastu ja on ka hiljem töötanud. Muidu töötab hästi, ainult lüliti pidi jõuga fikseerima "always on" asendisse. Proovisin temaga ka plekilt roostet eemaldada - täitsa võimalik. Muruniiduki korpuse tegi ilusti puhtaks. Muruniidukit ostes vaatasin kõige odavama, kuna kõigil müüdavatel oli tol hetkel Briggs&Strattoni mootor peal. Ka muudes detailides ei näinud väga suurt erinevust, kusjuures ostetul oli veel 4hj mootor. Tagajärjed on käes: teisel aastal koorus niiduki korpuselt värv tervikuna maha ja plekk oli kohati roostes. Rattad ja sang veel kestavad. Mootor - hea.
On veel üks BOSH'i rohelise seeria löökdrell aastast 1986. Vene ajal käis ta läbi kogu suguvõsa ja tutvusringkonna ning sellega on ohjeldamatult puuritud paneelmajade seintesse auke. Toimib siiani, ainult padrun ei taha puuri hästi kinni hoida. Roheline peaks ju tähendama hobi kasutamiseks mõeldud tööriista?

Siiski võiks filosofeerida teemal, kas odavate hiina tööriistade (kauba) tulek on kokkuvõttes ikka nii kasulik. Näiteks: kuna hobi nokitsejad ostavad endale üha rohkem ühekordse riista, siis peavad "päris" tööriista tootjad konkurentsis püsimiseks oma hinda ka allapoole laskma ja seda tuleb teha millegi arvelt, milleks on ilmselt kvaliteet.
Nüüd aga kui mul on vaja teenust osta, aga teenuseosutaja peab kasutama tööriistu, mis lähevad kergemini katki, vajavad tihedamat hoodlust, sellest tulenevad tööseisakud jne. Keegi peab selle ju korvama. Ja ma arvan, et see keegi on teenuse saaja..
Vasta
#76

Räägiks kah suu puhtaks...

9 a tagasi sai ostetud Skilli 550W trell (1300 eek), musta korpusega, seega mitte profi oma (need olid hallid). On näinud piisavalt valu ja vaeva, aga kestab reipalt tänaseni. Veidi aega peale mu ostu hakkasid müüjad aga rääkima, et Skill on s***ks läinud.

B&D relakas (ca 800 eek) garantiiga 2 a (see oligi hinna kõrval oliuline argument) kestiski täpselt 2 a, siis sai ta lastele mängimiseks antudBig Grin

Ostsin siis 1400 eek Ryobi relaka (6 a tagasi), kestab siiani. Suure saladuskatte all tunnistan, et tuttuue riistaga harjates jäi üks kalts vahele kinni, mistõttu mootor p*** läks. Tegin siis karmi näo pähe ja marssisin poodi. Ja imede ime: garantiikorras tehti asi ilma mingi jututa kordaBig Grin

Olemas ka Ryobi taldlihvija, maksis mingi üle 1000 eegu, seni 3 a tõrgeteta. Aga samas ei ole ka väga intensiivselt töötanud.

Biltema kompressor (Itaalia toode) on mind kah 9 a teeninud. Maksis 999 fim. Alguses saadeti küll mingi täielik praak, aga see vahetati korraliku vastu välja.

Ka padrunikomplekt sai hangitud Biltemast, 10 a garantiid. Kiidan, kuigi on ka paar jama olnud. Padrunivarrel kadus nimel kuul ära, mis teadagi tekitab töötamisel ebamugavust. Samuti ütles üles 1/4 kärr, sest üks jõumees proovis sellega 13 mutrit (midagi rekka kardaani juures) keerata. Nagu eespool mainiti, peaks nimetet mõõdul 1/2 vars olema.

Lehtvõtmed, piibud, suuremad silmused ja osad padrunid vene omad. Osad padrunid ei olnud tsentris, mistõttu näiteks tsikli silindripead võimatu eemaldada (poob ribide külge kinni). Puruks ei ole suutnud ühtki "venelast" keerata, hiina "kohupiima" aga küll. Muuseas tuleb vahet teha vene ja nõukogude võtmetel, millest viimased on reeglina praegustest tunduvalt kvaliteetsemad.

Lolli peaga sai ostetud ka kollane silmusekomplekt, aga kus sa mujalt ikka õpid, kui mitte oma vigadestBig Grin Neid julgen kasutada vaid jalgrataste juures.

Üksikuid pudinaid ka King Toolsilt, ei laida, väljaarvatud šarniiritõmmits (ca 90 eek), mida sai vaid 1,5 korda kasutadaSad

Muide väga hää tööriist on Husqvarna küünlavõti-kruvikeeraja (13/19), mulle kohe eriliselt meeldib.

Partner muruniiduk (alla 3000 eek) alustas reipalt 6ndat hooaega. Mõni aasta tagasi ütles üles karbussi membraan, mistõttu segu ülemäära rikkaks läks.

Üldiselt ei tohiks muruniidukitel mingit vahet olla, nad ju kõik B&S mootoritega (mis just Honda omadega pole; need on muidugi kallimad ja paremad). Kuigi jah - B&S mootorit seestpoolt vaadates tulevad küll hirmuvärinad pealeBig GrinBig GrinBig Grin
Vasta
#77

02.11.2004 22:44
hulgus Kirjutas:Täna sain siis kolmanda uue \"relaka\", aga tööd on veel palju ees...Big Grin
DWT, ka muidu odavate tööriistade tootja, näitab ennast (esialgu) heast küljest, kuumapüstol ja ekstsentrik lihvija on pidevalt tules.

Statistika:
MTD muruniiduk, millest 2003 teema üldse alguse sai, on alles ja TÖÖTAB! kuigi tööd pole palju ja õli kulub võrdselt bensiiniga, sangad- rattad on ligadi logadi, aga risti vastu füüsika seadustele töötab, peale tunnist tööd on silmad õlisuitsust kibedad Smile
Ise ostsin juba eelmiseks hooajaks MTD Yard-Man seeria Honda mootoriga aparaadi ja ei ühtki probleemi. Niita kokku üle 2000m2 nädalas. Bensiini kulu on oluliselt väiksem kui B&S mootoril. Mootori käik pehmem ja müra vähem.
Stihli kõige odavam trimmer jäädavalt jahe. kokku 4 hooaega. Viga tõenäoliselt õli-bensiini-kasutaja kolmnurgas.. (ära laena tööriistu)
nn "kolmas relakas" kestab siiani, lüliti jamab ja vibra on suurem kui profiriistal aga selle raha eest...!!! (300 eek)
DWT ekstsentriklihvija puksid hobikasutuses 1 auto värvieeltöö+ natuke mööblit ja jahedad. Asendatavad, aga ei kuuluvat garantii alla!
DWT lintlihvija pidevas tules, toimib korralikult, aga alles 3 kuud...

Handymanist ostetud kollase korpusega tikksaag igati vinks vonks korras. Kasutuses 2 aastat, ainult nokitsemiseks + mõned üksikud suuremad tööd.

Partneri soodukaga trimmer. (mitte odavaim) 1-2 tundi tööd (1 liiter bensiini), peale mida keeldus käivitumast. Garantiis tehti selgeks, et asi korras ja vigu ei ole, peale mida palusin demonstreerida, kuidas käivitub.
Ei käivitunud... Lisame siia komplektist puuduvad poldid, mutrid, tarvitamiskõlbmatu plekitüki, mis kannab austavat nimetust "küünlavõti" ja saab selgeks, et krt. teab kus toodetud riista puhul, ei saa enam rääkida ehtsast Rootsi kvaliteedist.
Vana partneri hobi saag, kärab juba 10 aastat, ikka 10-20 rm küttepuid aastas, kulu ainult korralisele hooldusele. Husqarna 40 saag, kestis (kasutatud peast ostetuna) 15 aastat...

Arvutasin kokku, kui palju oleks raha kulutanud profi elektrilistele tööriistadele, mida kasutan võib olla korra paar aastas ja mille asemel on soetatud nn noname asjad. Vahe on uskumatult suur...


Vasta
#78

hulgus Kirjutas:Partneri soodukaga trimmer. (mitte odavaim) 1-2 tundi tööd (1 liiter bensiini), peale mida keeldus käivitumast. Garantiis tehti selgeks, et asi korras ja vigu ei ole, peale mida palusin demonstreerida, kuidas käivitub.
Ei käivitunud... Lisame siia komplektist puuduvad poldid, mutrid, tarvitamiskõlbmatu plekitüki, mis kannab austavat nimetust "küünlavõti" ja saab selgeks, et krt. teab kus toodetud riista puhul, ei saa enam rääkida ehtsast Rootsi kvaliteedist.
Vana partneri hobi saag, kärab juba 10 aastat, ikka 10-20 rm küttepuid aastas, kulu ainult korralisele hooldusele. Husqarna 40 saag, kestis (kasutatud peast ostetuna) 15 aastat...


Olen mootorsaagidega sehkendand üksjagu. Poisiksena mul võrri polnud raha osta. Seeaeg kui muud samavanused rattaid "piinasid", kruttisin mina mootorsaage, metslane nigu ma olen. Et siis saekogemust suht noorele eale vaatamata varsti-varsti kakskümmend aastat hakkab olema.
Viimane talv aga oli aastate halvim kogemus "Partneri" nime kandva saega.
Mudel vist "350" või "351", säärane jänki staili ja jänkistanis "assembled" riistapuu, mida Rimis 3000.- müüakse. (Õnneks polnd oma jagu ja juppe sai teiste raha eest osta)
Eelmisel kevadel saagisin tollega natuke vana palkseina, alt pehkind materjali minema ja paarkümmend ruumi tormist murtud kaskesid. Viimasel talvel kaks u.150m pikkust kraavi võsast ja ülekasvand pajuest puhtaks. Sel viimasel talvel said otsa: Sanga amordivedru; kett pooleks; orig. juhtplaat; teine (sama) sanga amortvedru; teine juhtplaat (pääle u. kuuajalist töötamist), veotähikusse oli u.7mm süvis kulunud, et ketti õieti pingesse ei saanud( kord liiga, siis liiga vähe). Ja projekti lõpetusel oli moto nii kohvi kui kohvi olla võis. Käsivarrejämeduse halu lõikamiseks tuli paar korda seista ja tuure koguda, et jaksaks kütust üles imeda. Ühesõnaga fekaal mis fekaal. Tõsi minu suuremad kogemused lõppesid Husqvarna 254 mudeliga, mis profisaag ja kesti ilmatum aeg aga nii jubedat juhtumit nigu too viimane talv, pole enne ette tulnd.
Et mis ma öelda tahtse, oli et kui rohkemb kui pliitapuid pooleks lasta tarvis, siis tänapäeval miskit nn. "hobisaagi" osta kindlasti ei kannata.

loll on loll olla.
Vasta
#79

Ja mina arvasin et ainult minul selle Partneriga ei vedanud. Vead täpselt samad mis siin üles loetletud. Mina sain oma 3 aasta pliidipuud sellega tehtud, siis tuli mootorisse tugev kolin sisse ja viisin ta poodi tagasi. Sain uue sae 1000 odavamalt. Seekord ostsin 2,5 x kallima
Vasta
#80

Mul maal vana Husqvarna 44, millel vanust kindlalt 15a ja töötab siiani - väga töökindel aparaat, vahetatud on tal ainult u 6-7 aastat tagasi kummipuksid ja karpas membraan!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne