Tööriistadest

Sul on vaja needipea kujundajat. See on torn, millel otsas poolkerakujuline süvend. Alguse teed tavalise haamriga, siis paned selle otsa ja suurema haamriga kõva mats. Endale kunagi ammu ostsin vist Stokkerist, töötab ilusti.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Küsiks nõu kui vaevaline tegevus on tikksaega terase lõikamine? Relakaga paras nikerdamine, eriti väiksemate raadiuste korral (150mm) välisserva lõikab küll, kui aga vaja teha auku, siis servad ikka väga näotud, eriti kui täpsem töö käsil. Omal tuleb ette tegemist 3mm leht terase töötlust vahest kodus.
Tekkis mõte, et rellaka alternatiiv võiks olla korraliku saelehega tikksaag ehk.
Vasta

No siis juba bajonettsaag. Terad asisemad ja jõudu rohkem.
Vasta

kui auk ümar ja alla 100mm juba jääb siis on mõistlik ehk ka augufreese kasutada.
tikksaega saab terast lõigata küll aga tera kiirus ja ettenihe ning rakendatav jõud tuleb ära tabada vastavalt tera omaduste ja terase omadustele.
olenevalt asjast mida teed ja mis tulemus peab olema siis ehk kaalumiseks ka hoopis plasma lõikur ?
Vasta

(14-12-2013, 18:42 PM)Dekkar Kirjutas:  Neetimise abinõu!

Tere.
Vajadus neetida 4;5 ja 6mm raudneetidega erinevaid juppe. Kas on kellelgi selline tööriist, millega seda tööd teha; kas mingi käsipress või ???(haamer on olemas),haamriga neetides ei jää pead nii korralikud.Oleks huvi soetada selline tööriist või vähemalt pilte, milline välja näeb, või on kuskil kaubanduses saadaval? Kõik kogemused ja soovitused teretulnud.
Olemas selline nõukaaegne tööriist, mis töötab suruõhuga ja on väikese naiste revolvri suurune. Vahetatavad otsikud vastavalt needipea suurusele+ kõiksugu meislid pleki lõikamiseks ja pinnimiseks. Autoservices lõigati sellisega LADA plekke kereküljest lahti. Selline nakerdaja tüüpi põristaja.
Ps. Kuna profiilis mingeid andmeid pole, kus asud, telefoni Nr.sugu, siis ei viitsi rohkem Salastatud mehele-naisele kribada... rääkimine on lihtsam.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

plasmalõikur oleks hää küll, aga noo ei vedele kuskil 2000eur, et nädalavahetustel nokitsemiseks(võibolla 10 korda aastas leiab kasutust) seda soetada. Selle tiigersae edukuses tikksae ees julgen kahelda ja tikksaag oleks pisem ja täpsem ning lihtsam käsitleda. Augusaega oleks vaja võimekat puurpinki, praeguste külmadega ei tee akutrelliga midagi ning elektritrellil pöördeid liiga palju. Ning vahest on vaja teha teistsuguse kujuga avasid kui ümar ring 24, 34 ja 45mm avasid pusin hetkel aga noo ei saa akutrelliga, ning ei leia kuskilt madalate pööretega trelli ka kus oleks võim taga augusaagi pööritada. Poest saaks teemantpuurpingi kus võim taga, hinnaks masinal 2600eur
Kui keegi teab kust leida madalpöörde trelli siis sooviks teada
Vasta

Mul üks veneaegne sinine suur drell vedeleb niisama,aga sa ka sootu,kodutu ja telefonitu,siis huvi korral võta ise ühendust.
Vasta

(27-01-2014, 17:59 PM)maisalup Kirjutas:  plasmalõikur oleks hää küll, aga noo ei vedele kuskil 2000eur, et nädalavahetustel nokitsemiseks(võibolla 10 korda aastas leiab kasutust) seda soetada.
Kui keegi teab kust leida madalpöörde trelli siis sooviks teada

Plasma maksab täna siiski veidi vähem, nii umbes viis korda vähem. Sellisega lõikab 3mm terast nagu siidi.
http://www.stahlwerk.ee/component/virtue...l?Itemid=0

Devaldil peaks olema käikudega trell valikus. Vanasti maksis 1500 krooni. Teine käik oli 1100rpm, esimene 2700.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

HAAHAAA.....Big Grin Selle vene suure sinise trelliga on m
nii mõnigi mees oma käeluud murdnud, kui korralikult kinni ei hoia. Parim on sinna hoidmiseks pikendused teha torust ja kahe mehega hoida. Seal ju korralik reduktor vahel.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Ma olen näinud sellist mitte niivõimast milwaukee trelli näinud mis ka puurib 300 pöördega, mulle selline sobiks, see vene trell vast väga kolakas, vähemasti mul selline mulje asjast jäänud. Ega kindlat kodu pole, korter on kus oma perega sees, aga tööriistad siia enam ei mahu=)
Vasta

Pole see asi nii hull ühti,aga seguvispli keeras küll teistpidi:Big Grin.
Vasta

(27-01-2014, 17:59 PM)maisalup Kirjutas:  plasmalõikur oleks hää küll, aga noo ei vedele kuskil 2000eur, et nädalavahetustel nokitsemiseks(võibolla 10 korda aastas leiab kasutust) seda soetada. Selle tiigersae edukuses tikksae ees julgen kahelda ja tikksaag oleks pisem ja täpsem ning lihtsam käsitleda. Augusaega oleks vaja võimekat puurpinki, praeguste külmadega ei tee akutrelliga midagi ning elektritrellil pöördeid liiga palju. Ning vahest on vaja teha teistsuguse kujuga avasid kui ümar ring 24, 34 ja 45mm avasid pusin hetkel aga noo ei saa akutrelliga, ning ei leia kuskilt madalate pööretega trelli ka kus oleks võim taga augusaagi pööritada. Poest saaks teemantpuurpingi kus võim taga, hinnaks masinal 2600eur
Kui keegi teab kust leida madalpöörde trelli siis sooviks teada

Krt minu teada saab plasmalõikurid (käsi plasmalõikuri siis) juba 200 euriga kätte. (esimene googeldus tulemus http://www.stahlwerk.ee/component/virtue...l?Itemid=0 )

Kui lõikad plekki (kuni 3mm on ikka plekk veel) siis pole eriliselt võimast masinat ka vaja.

Puurpingi võimsus ja kiirus on ka leiutamise küsimus. Kiirust saab kõigil masinatel timmida, aga korraliku võimsusega tehase pill maksab 1000 euri.

Kui akutrell on 12V, siis pole imestada ka, et orginaal akuga ei jõu midagi puurida. Kaku lahti ja ühenda klemmide alla juhtmed ja juhtmed vead auto aku peale ja masinal on kohe uus elu. (tõsi, üle aasta tavaliselt akutrellid nii suurt amperaasi ei talu, mis tuleb auto akust) (tänapäeval alla 18V ja 3Ah akutrell, pole akutrell vaid töörahva kiusamise aparaat.)

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta

Vot seda autoaku varianti mõtlesin isegi, kuskilt oleks tarvis 12v akut, et sealt patareid välja visata ja juhtmed külge joota. Mul oma akud sooja ilmaga veel töötavad, aga -15 enam ei tööta..
Sõiduautolt jäi just aku üle mis diislit ei pööritanud käima, aga 60ah peaks akutrelli pööritama päris meelsasti. Kuidagi sai sätitud juhtmed külgegi ja jõudu oli küll, aga ei suutnud sellist süsteemi veel välja mõelda, et juhtmed lahti ei tuleks ja aku lühisesse ei läheks. Toungue
Vasta

Minul on tehtud vanast akutrellist autoakuga variant. Jube raske on ainult, kahe käega tuleb hoida Big Grin

Nali naljaks, kuid autoaku toimetab päris ilusasti. Juhtmed on krokodillidega küljes, ning kasutan seda klappide sooveldamiseks. Hea rahulik käik.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Kui auke puurida, siis seguvisplil tõesti madalad pöörded ja hea moment. Tööriista saba käia kolmetahuliseks- hoiab ringitõmbamisest. Veel selleks hea odav Läti Rebiri jurakas drell. Mina sain BalticBolts`t suruõhul töötava metallisae, hulga pisem õrnast tikksaest ja maksnud ka eriti midagi.
Vasta

mõtlesi minagi vahepeal 2mm külmvaltsiga tegeledes tikksae peale - et oleks ehk lõikamisel ketaslõikurist parem vahend. Mu odava otsa Makita tikksael ei pea aga saelehte toetav rullik isegi tõsisematele puidu närimistele vastu, niiet matsin metalli-mõtte. See sõlm on aga ilmselt ka kallimatel riistadel võimalik pudelikael - pinnad on väikesed ja hõõrumist on neil palju.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(27-01-2014, 17:59 PM)maisalup Kirjutas:  24, 34 ja 45mm avasid pusin hetkel aga noo ei saa akutrelliga, ning ei leia kuskilt madalate pööretega trelli ka kus oleks võim taga augusaagi pööritada....
Kui keegi teab kust leida madalpöörde trelli siis sooviks teada
Makita suur drell, esineb ka puurvasara nime all. Mina sain K-Rautast 165 eeroga, väga hea pill. Rahulike, hästi reguleeritavate pööretega, jõudu on. Seguvisplile keeras veel ühe keeru peale Big Grin Käeluud aga jäävad terveks, kui puuri kinni tõmbab, häda-kõrr on vahel. Ka löök on hea - hõre aga tugev. Õige puuriga läheb paremini kivisse kui pisike ja kiire drell. Kallimal mudelil on veel meisli funktsioon peal, saab betooni ka raiuda.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Mul olemas see suur makita trell-puurvasar, aga 200 pöörde juures hakkavad harjad paha haisu varsti välja ajama kuna mootoril tekib üle koormus. Mingeid kalleid muundureid vahele vaja, et mootor kestaks.
Minu oma oli soodukaga 170eur suht tugeva väändega mootor muidu aga seda täis pööretel mida augusaag ei kannata
Vasta

(27-01-2014, 17:59 PM)maisalup Kirjutas:  Kui keegi teab kust leida madalpöörde trelli siis sooviks teada


Vaatan, et teil selline tootja nagu "Rebir" kahe silma vahele jäänud. Eestis täitsa esindatud, ning hind ei ole ka kontimurdev. Antud lingi taga oleval trellil võimsus 2000W, reduktoril kaks kiirust 0-300 ja 0-500. Teoreetiliselt peaks ju sobima?

http://www.rebir.ee/index.php?route=prod...uct_id=157
Vasta

Kas tööd on vaja teha n.ö. välitingimustes ehk siis kusagil X kohas pugedes-roomates või saab detaili puurpinki tõsta? Viimasel juhul pink vast parim lahendus. Suur mootor taga ja kui ülekanne võimaldab pöörded parajaks saada, siis ju bro.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne