Tööriistadest

"Õpetas pks(paks?) pottsepp." Ehitas meilgi  ahju toekas pottsepp Juhan. Millegipärast ta käis ja tegi ka tööd pikas nahkmantlis. Viimane kivi paigas ja tuli hooga tellingult alla. Mantel kuidagi jäi nurgataha ja ahi järele. No ei saanud kuidagi naermata olla. Kui talle savi segasid, pidid kohe ära minema. Muidu tal hoogu minnes saksa sõjaväe lugusid rääkides võis siiber panemata ununeda või kellu sisse müürida.
Teemast- ega praegu ei kujutaks elu ette rellaka(vähemalt 3 tk. üks 230 mm, teine 125 lõikekettaga Makita ja kolmas käiakivi või lamelliga võib kasvõi Skil olla), 3 keevituseta(u 160A ühefaasiline traadiga inverter, sama võimas elektroodiga inverter ja 250 või üle A`ga kolmefaasiline), el.fööni ja piezopõletita. Muu võib Nl aegne vanaisalt olla. Ahjaa silmus-, torx-, kuuskant võtmed ka. Veel survepesur latika-linaski rookimisel.
Vasta

Täna peaks põhitööriist olema tükk traati.
Nimelt tütrel pesumasinas rinnahoidja seest see traat. Netist soovitavad läbi küttekeha augu traadiga. Eks õhtul selgub tulemus.
Tulemus.
Kokkupuude kunagi ammu vene vjatkaga sundis tagaseina avama aga... Beko 10 aastane mudel ei näidanud sealt küttekeha. Esiseinaga hulk nuputamist, peeglikese ja taskulambiga uurimist ja sain ta kätte. Edasi oli abiks netivideo, nimelt tihendi kinnituse polt tuli kõigepealt tagasi lüüa, alles siis allus kangutamisele. Selle kõrvalise eseme eemaldamine oli käkitegu. Tagasi panek tihendi randi tõttu ka ei õnnestunud korraga, küll seebitasin teda aga lõpuks üks ots eespool see isegi õnnestus. Eks tihend oli oma struktuuri ka jäigemaks muutnud aastatega. Proovipesemine oli edukas.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(03-12-2014, 00:18 AM)Gravity Kirjutas:  Tere.

Ma ei hakanud uut teemat tegema. 

Kuna elan nüüd puuküttega korteris siis alguses oli probleemiks ahju süütamine. Ikka mässad pirdude ja paberi ning välgumihkliga. Lõpuks sai villand ja ostsin endale Rothenbergeri Piezoga gaasipõleti. http://www.rothenberger-usa.com/en/produ...it--22-mm/

30 euroga sain siis põleti pluss 1 pudel multigasi 600ml. 

Veider oli see, et sain 2 nädalat sellega rahulikult toimetada siis aga tundus nagu oleks gaas otsas ning õiget leeki polnud. Lõpuks avastasin , et gaasidüüsi sees oli mingi tükike. Lükkasin peenikese traadiga läbi ja töötab jälle. Natukene arusaamatu kust sodi ainult sinna satub. 

Loodan, et rohkem üllatusi ei ole. 


Kui see vahejuhtum kõrvale jätta siis tundub väga asjalik olevat. 600ml multigas pudel on 5 eurot ning ligikaudu kuu aega iga päev saan sellega ahju põlema panna ilma vaevata. 

Olen proovinud ka odavamaid gaase leida kuna ahju süütamiseks pole ju vaja spets jootmisgaasi aga hind tuleb isegi kallim kuid vaadata ML per euro . 

Kellel veel kogemusi väikeste gaasipõletitega ?

Rothengeri kasuks otsustasin kuna olen eelnevalt selle firma muu toodanguga kokku puutunud ja on kvaliteetne olnud.
Mul on selline http://www.gasproducts.co.uk/acatalog/Rothenberger_Super-Fire_2_Blow_Torch.html
[Pilt: rb100.jpg]
 ja siia saad ühendada sellise http://www.gasproducts.co.uk/acatalog/Ro...#a3_2e5653 punni et suurest balloonist saaks gaasi. 

[Pilt: rb101.jpg]
Originaal balloon selline [Pilt: is?27zhl7hX5tRDfbKu8neT5sEZAafO82hhDYxwv...height=214]
Aga ise kasutan süütekuubikuid süütamiseks, ei viitsi ajalehtede ja laastudega mässata, vähem läbu.
Vasta

Eks vanasti taoti kive kokku ja tehti tuld. Väike mugavus peab ka olema ikka.

Tikud ja välgumihklid tüütasid ära. Liiga palju oli nikerdamist. Kõik oleneb ahjust ka . Minul on väike metallahi ning ses suhtes keeruline süüdata , et ukse ava on kõrgel. Ülevalt ei saa põlema panna. All aga pisikene luuk kuid siis  peab ahju väga korralikult puid ja süütematerjali täis laduma, et esimese süütamise korraga läheks küdema. 

Ennem oli suur nõukaaegne ahi kus ahju uks oli koldega alt samas tasapinnas. Seal käis asi kergemini. Panid paar ajalehte ette ning põlema ja leek tõmbas läbi puude.  Kui ei õnnestunud panid uue portsu .

 

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

Eks ajad muutuvad ja inimesed koos sellega.Vanaisa ehitas maja valmis ja ainuke elektritööriist oli platesaag,mul läks saunaukse koos lengiga ringi pööramiseka vaja-akutrelli,tikksaagi,tiigersaagi,platesaagi ,elektrihöövlit,piikvasarat ja ketaslõikuritToungue .
Vasta

Eks saab lihtsa käsipuuri, sae ja haamriga ka ukse või maja valmis, küsimus on ajas, mis selleks kulub. Ja aeg on kallis.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Eks ta nii ole, omal dilemma, kas 200eur maksev elektriline nurgasaag, millega oleks mugav voodrilauda panna, või käsisaag ja meeleult aega. Kõige odavamalt saaks rendist võttes, aga siis peaks olema nädal aega kõik tuulekastid ja asjad ära teha, kuna ehitus käib õhtuti peale tööd 2-4 tundi päevas, siis kahjuks tuleb soodsaim ikkagi kõiksugu elektririistu omal omada, või leida inimene, kellel on maja valmis ja on nõus loovutama soodsama hinnaga kui uus poes maksab.
Võiks keegi soovitada odavama otsa nurgasaagesid, millega saaks 90kraadi all lõigata vähemalt 250x50mm parem oleks kui laius oleks vähemalt 300, siis saaks juba parketti kaa lõigata
Vasta

(04-12-2014, 18:13 PM)maisalup Kirjutas:  Kõige odavamalt saaks rendist võttes, aga siis peaks olema nädal aega kõik tuulekastid ja asjad ära teha, kuna ehitus käib õhtuti peale tööd 2-4 tundi päevas, siis kahjuks tuleb soodsaim ikkagi kõiksugu elektririistu omal omada.
Rendiriistadest veel niipalju, et enda kogemuse järgi kipuvad need olema nürid ja ärahooratud. Nagu ütles kunagi lukksepast kolleeg: "Ega üle küla lits ole oma naine, et hoitakse!". Nutumaitse võtab suhu, kui katsud sellega kiiresti-kiiresti oma töö ära teha, sest taksomeeter tiksub. Oma tervisele on kasulikum soetada isiklik riist, kui see just miljoonisid ei maksa. Siis ei pea ennast pooleks tõmbama, teed oma tempos. Äärmisel juhul laenad sõbralt.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(04-12-2014, 19:25 PM)Basilio Kirjutas:  Nagu ütles kunagi lukksepast kolleeg: "Ega üle küla lits ole oma naine, et hoitakse!". Nutumaitse võtab suhu, kui katsud sellega kiiresti-kiiresti oma töö ära teha, sest taksomeeter tiksub. Oma tervisele on kasulikum soetada isiklik riist, kui see just miljoonisid ei maksa. Siis ei pea ennast pooleks tõmbama, teed oma tempos. Äärmisel juhul laenad sõbralt.

Vabandust, et teemast mööda.
Ei tea kas täna on päev kus valese kohta valgunud veri näitab suunda või milles asi, aga nii kahemõttelist juttu on raske niimoodi lugeda, et muiet ei teki.
Sõber peab ka lahke olema, et laenaks.
Iga sõbra naist ei taha ka. Big Grin

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Kas kellelgi kogemusi Hecht firma (peaks olema Tšehhi) tööriistadega? Enim pakuvad huvi lumepuhurid, aga teretulnud kõik arvamused.
Vasta

eks see kleepsu panemise kontor ole.
soetasin omale nende oksapurustaja.
täitsa tavaline hiinlane, nagu neid terve ilm täis on.
13 jõudu bensukas peal. sama riista võib osta kümnete eri nimedega.
samas muidugi tuleb tunnistada, et aparaat töötab probleemivabalt ja teeb oma töö ilusti ää.
no käind on muidugi ka ainult mõnikümmend tundi.
ostsin vaid hinda ja kuna otse hiinast või ka euroopa netipoodidest tuli suht sama hinnanummer või isegi
kallim, siis võtsin tartust.
selliste kleepsukaubamärkidega asjade puhul pole teemaks, kas riistad töötavad ja kui head nad on.
ostetakse ju ikka hinda ja loodetakse, et ehk töötab. kui mingil ajal varuosi vaja läheb, siis pead tõenäoliselt ise
otsima või leiutama hakkama.
võrdluseks niipalju, et kui mõni suur pood mistahes hiinakat müüb, siis jäetakse mingi kogus nö. varuosadeks,
no näiteks kolmandik ja selle võrra on riistad esialgu kallimad ka muidugi.
Vasta

(04-12-2014, 22:54 PM)karvik Kirjutas:  ... nii kahemõttelist juttu on raske niimoodi lugeda, et muiet ei teki.
No eks igaüks saab aru vastavalt oma rikutuse astmele.  Toungue
Mina pidasin vaimusilmas rohkem torukeermestajat. Mõni aasta tagasi tuli välja vahetada virtuaalseks muutunud keskküttetorusid ja ehitada süsteem osaliselt ringi. Alguses valmistasin torud ette ja võtsin Ramirendist keermestaja. Silmaga vaadates tundusid terad teravad küll, aga tegelikkus oli kole. Meetripikkuse sabaga tuli keermestajat vägistada nii, et teisel päeval oli pask lahti ja istusin potil. Olin kõhu ära venitanud.  Rolleyes Ühtlasi selgus ka plastist sabal olevate tugevate vorpide päritolu. Sinna olid eelmised kasutajad toru pikenduseks otsa pannud. Ime et saba pooleks polnud keeratud. REMS teeb ikka tugevaid asju! Kõik see meenutas torutööde klassikat: 
https://www.youtube.com/watch?v=JrKQRNdLNBY   "Längerung" tuleb mängu 37 sekundil.
Kuna päevakaupa laenutamine ei sobinud, ostsin hiina keermestuskomplekti. Nojah, esimese viisin kohe tagasi. Siis sain targemaks ja oskasin poes vaadata ning valida kobedama eksemplari. Sellel lagunes kõrr enne töö lõppu ära, kuigi hoidsin seda nagu s***a pilpa peal. Siis leidsin toimiva koosluse, mida olen vajadusel kasutanud siiani - laenutan komplekti, millest kasutan ainult saba. Otsa istub hiina pea ja töö edeneb! Lõiketerad on hiinlastel üllatavalt head ... ja ainult... 
Ah jaa, torude jämedus oli 1 1/4" ja 1 1/2", sekka ka 1". Hiina komplekti sabaga kannatab keerata ainult 1/2" ja siis ka ettevaatlikult.
Kui aga sel suvel oli tarvis läbi 50cm betooni ja maakivide 80mm auk puurida, jätsin rendietapi vahele ja soetasin kohe heaga isikliku teemantkrooni.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(03-12-2014, 13:52 PM)pen.skar Kirjutas:  ...  Veel survepesur latika-linaski rookimisel.

Survepesurit saab edukalt köögitöödel kasutada. Köögivilja ja kartuli puhastamiseks (koorimiseks seda tegevust vist nimetada ei saa Big Grin ). Küljeluu, tõsi, suhtus sellesse ettevõtmisse miskipärast väga negatiivselt, sestap peale paari proovi pole seda protseduuri rohkem ette võtnud.  Aga muidu toimis küll.

Tööriistade rentimise koha pealt on minul selline nägemus, et rentida on mõtet ainult siis, kui on tegu ühekordse ja väikesemahulise tegevusega. Ja kui tööriist ise on kallis.
 
Vasta

Ma kuhugi kirjutasin oma filosoofiast, enamvähem kattub. Kes viitsib, otsib mu posti üles.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(04-12-2014, 19:25 PM)Basilio Kirjutas:  
(04-12-2014, 18:13 PM)maisalup Kirjutas:  Kõige odavamalt saaks rendist võttes, aga siis peaks olema nädal aega kõik tuulekastid ja asjad ära teha, kuna ehitus käib õhtuti peale tööd 2-4 tundi päevas, siis kahjuks tuleb soodsaim ikkagi kõiksugu elektririistu omal omada.
Rendiriistadest veel niipalju, et enda kogemuse järgi kipuvad need olema nürid ja ärahooratud. Nagu ütles kunagi lukksepast kolleeg: "Ega üle küla lits ole oma naine, et hoitakse!". Nutumaitse võtab suhu, kui katsud sellega kiiresti-kiiresti oma töö ära teha, sest taksomeeter tiksub. Oma tervisele on kasulikum soetada isiklik riist, kui see just miljoonisid ei maksa. Siis ei pea ennast pooleks tõmbama, teed oma tempos. Äärmisel juhul laenad sõbralt.

Ma ei tea, mis rendist jutt käib, aga nii see nüüd ka pole, et kõik on seal pask ja rämps ja nüri ja mis kõik veel. Renti ostetakse vastupidavad riistad ja hooramine neid väga ei lõhu. Loomulikult, lollikindlat asja pole olemas ja lollid on asjade lõhkumise koha pealt haruldaselt leidlikud. Katkist riista üldjuhul välja ei rendita ka.
 Alati saab rentijale öelda, et riist, mida laenati ei tööta ja raha tagasi küsida või mitte maksta.
 Sõbralt laenatud riist ei pruugi sugugi vähem ärahooratud ja nüri olla, kui rendi oma.
 Kõiki vaja minna võivaid tööriistu pole võimalik omada. Parketilihvihjad, betooni vibronuiad, plaatvibrad, perforaatorid- no ei ole pointi neid endale osta ka näiteks elukutselisel ehitajal.
 Mis nurgasaagi puutub, siis see võiks olla endal olemas ka mitteprofesionaalsel eramajaomanikust iseehitajal. Paarisaja rutsi eest hakkab juba midagi saama. Siis saab sinna korraliku ketta (veel 50-100 rutsi) osta ja ei pea nõmedaid tööriistarente siunama. Võib ju täiesti olla, et selline aparaat sealt laenutatuna tõesti kõige paremat lõiget ei tee. Oma on oma, pealegi saab vaadata, et ta litsiks kätte ära ei lähe Cool
Vasta

Mul muidu enamus tööriistu kodus makita, saega otsustasin, et nii hullult seda ka vaja ei lähe ja soetasin matrix-i, nüüd nagu ei julge eriti alla makita/bosch/metabo/milwaukee osta, kuna kui juba raha välja käia, siis peaks saama ka seda kasutada mitte ainult naabrimehe ees eputada, et näe mul on olemas( mis siis, et sellega ei saa midagi teha )
Lisaküsimus, kust leiaks sellise asja mõistliku hinnaga nagu- käsi valtsirull pleki valtsimiseks? Mul majal eelmine omanik sellist .....graafiat katusega teinud, et oleks tarvis korralikud neelu nurga plekid teha, aga iga plekk on ise mõõduga vaja. Poodides küsitakse järgitehtu eest 200 ja originaali eest kuni 800eur. Ma ei taha sõpra ka tülitama hakata treimisega, muidu ta saaks ise ka teha, kuid tal tööd niigi ülemõistuse palju ilma minu hädadetta
Vasta

Olen vaikselt vaatama hakanud uut ketaslõikurit omale. Või noh.. nurklihvija, rellakas, kuidas keegi teda nimetab. 125mm kettale. Seni olen oma 6-7 aastat kasutanud ühte Metabo jurakat, 1100W. Väga rahul, kannatab kasutada küll veel, aga nupp on hakanud välja loopima ja tegelt võiks neid kaks tükki ollagi. Siis ei pea nii tihti ketast vahetama.
Igasugu Milwaukeesid ja Makitasid on täitsa mõistliku hinnaga müügis hetkel (50-80 eur). Aga kõigil tundub olevat tavaline võtmega keeratav mutter.
Metabol on mul aga selline:
[Pilt: met_quick.jpg&Size=250&Square=True&borde...Cache=True]

Saab vabalt käega keerates kinni ja lahti, ise lahti ei tule jne. Ühesõnaga kiire ja mõnus. Aga kas sellist tavalist

[Pilt: maDHiQXx6OtvEguMHGmPMLg.jpg]

kannatab ka kasutada nii et võtit käepärast pole? Või tuleb ikka võtmega üle pingutada et ketas kinni püsiks?

Või on tänapäeval saada alternatiivseid ketta kiirkinnitusi? Kohe kindlasti ei taha võtmega hakata kettaid kinni keerama.
Vasta

Võit tuleb kasutada, et lahti keerata.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

see käib ikka kenasti ilma võtmeta nii kinni kui lahti. Mul mitmel riistal olnud ja on ning võtit ei kasuta. Keeran kettast või harjast. Harja puhul käib kinnas kätte Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Tavalist ketast saab ka ilma võtmeta vahetada, minul on võti ei tea kus ja vaja läheb harva, ainult siis kui ketta rämedalt kinni lased. Seda muttrit ei pea rämeda jõuga kinni vägistama, piisab õrnast pingsusest, see veab end ise kinnipoole kui vaja kuna pöörlemis suund on seline
Mina vahetan koguaeg käsitsi, võtad peoga kettast kinni ja keerad, mutter lahti nagu naksti, probleeme võib tekkida 1,0mm kettaga, kuid 1,6 paksus ja ülespoole saab ilusti ilma vahetada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne