Tööriistadest

Tarviku otsast võtmiseks ma tavaliselt vajutan spindli pidurit siis kui väike hoog veel sees on ja ketas kerib ennast inertsiga lahti. Poes öeldi, et metabo ise soovitabki seda nõnda teha (vähemalt sellel mudelil mis mul hetkel kasutusel). Ei tea kas sellist nippi teiste tootjate riistad ka kannatavad?
Vasta

(14-02-2015, 15:22 PM)olli Kirjutas:  Tarviku otsast võtmiseks ma tavaliselt vajutan spindli pidurit siis kui väike hoog veel sees on ja ketas kerib ennast inertsiga lahti. Poes öeldi, et metabo ise soovitabki seda nõnda teha (vähemalt sellel mudelil mis mul hetkel kasutusel). Ei tea kas sellist nippi teiste tootjate riistad ka kannatavad?

Võibolla kannatab reduktor selle isegi välja aga no tundub nagu kana vägistamisena (mina ei teeks nii).
Vasta

Metabo lubab seda trikki juba üle kümne aasta.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

kellegil on kogemusi endoskoop kaameratega ?
kuidas need 100...200 eur koos ekraanidega asjad toimetavad  ?
Vasta

Olen kasutanud mõned korrad värvilise pildi ja ekraaniga mudelit. Hinda küll ei oska pakkuda, kuid kindlasti mitte kõige odavamast otsast. Mulje on selline, et kui vaadeldavas kohas on pime ja koht suurem kui näit. põlemiskamber, siis on ikka suht raske orienteeruda. Lihtsalt nähtavus on nii piiratud, et üldist pilti on raske ette kujutada. Kaamera otsas olevad LEDid ei jõua suurt midagi valgustada.
Vasta

lugesin kah kuskilt välismaistest ülevaadtest, et pilt on kehva
fookus kaugus enamvähem 1...2 tolli ehk seega alla 10cm

samas tekis huvi sellise riista vastu stiilis vaataks torusse sisse mis seal paistab
aga toru võib olla ka 500mm läbimõõdus või kandiline stiilis 1m2 ristlõiget
ja tahaks mingit ülevaatlikumat pilti asjadest mis on nt. meetri kaugusel.

uurime veel
Vasta

(14-02-2015, 14:16 PM)olli Kirjutas:  Väga rahul, kannatab kasutada küll veel, aga nupp on hakanud välja loopima......

See Metabol tüüpiline häda, vähemalt osal mudelitel. Sel plastist lülitihooval kuluvad nukid ära. Eriti, kui abrasiivi palju vahele satub.
Stokker müüb uue hoova. Olen mitmetel neid vahetanud.
Vasta

(15-02-2015, 19:38 PM)tcumen Kirjutas:  
(14-02-2015, 14:16 PM)olli Kirjutas:  Väga rahul, kannatab kasutada küll veel, aga nupp on hakanud välja loopima......

See Metabol tüüpiline häda, vähemalt osal mudelitel. Sel plastist lülitihooval kuluvad nukid ära. Eriti, kui abrasiivi palju vahele satub.
Stokker müüb uue hoova. Olen mitmetel neid vahetanud.

Väärt info! Olen Stokkerist kunagi ammu uue kettakaitse saanud, aga nuppu ei taibanud küsima minna.
Vasta

 Võibolla niipalju lisaks, et ma olen Metabo service-lehelt jupi täpse koodi välja otsinud ja selle järgi tellinud.
http://www.metabo-service.com/et/spare-parts?init=1
Vasta

Käivad jutud, et milwauke olevatb makitast parem, makita  olevat rahva tööriistaks muutumas. Samas mul kodus enamus asju makita ja peab vastu küll. Makita relakad lahjad, 720w jääb minu arust lahjaks, kuigi on selline mõnusalt pisike aga võimsuse osas aitab välja alati 2200w aeg r
elakas millega ikka mõnus lõigata ja käiata suuremaid tükke. Big Grin
Vasta

Makital ei ole "koduperenaiste" sarja, nad reguleerivadki võimsusega sihtgruppi. Mina remontisin korra kiiruga külapoest ostetud 900? vatist Makitat 2 korda, siis läksin uuesti 1400-vatistele üle, peale seda mure kadus. 

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Mul kooles hiljuti Makita relakas GA 5030. Tõsi küll, ise piinasin ka seda kivilõikekettaga põllukivi lõigates... Tagajärg - staatori mähis + ankur + uued harjad = 30+ EUR. Nüüd käib jälle, aga pool uue hinnast sai sisse laotud. Nõrgukesevõitu on need väikesed Makitad. Väga hagu anda ei või, siis kestavad.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Rutake, pakutakse soodsalt: http://www.osta.ee/seljasugaja-teleskoop...src=search
Vasta

Pole ka kunagi relakal seda võtit kasutand ja ei teagi kus see on
Vasta

(22-02-2015, 22:23 PM)fm25 Kirjutas:  Pole ka kunagi relakal seda võtit kasutand ja ei teagi kus see on

ega enamasti ei kasutagi, aga teinekord juhtub lahtikeeramine ilma võtmeta olema võimatu, ju on ennast kinni kruvinud töötades ... vat siis annab võtit otsida, sealjuures tõpranäod teevad eri firmade rellakatel erinevad võtmed  kah, nii et esimene ettejuhtuv garage seinalt ei sobigi 
Vasta

(22-02-2015, 22:34 PM)honkomees Kirjutas:  
(22-02-2015, 22:23 PM)fm25 Kirjutas:  Pole ka kunagi relakal seda võtit kasutand ja ei teagi kus see on

ega enamasti ei kasutagi, aga teinekord juhtub lahtikeeramine ilma võtmeta olema võimatu, ju on ennast kinni kruvinud töötades ... vat siis annab võtit otsida, sealjuures tõpranäod teevad eri firmade rellakatel erinevad võtmed  kah, nii et esimene ettejuhtuv garage seinalt ei sobigi 

Selleks on Knipexi kullimokad...  nagu peaagu igaks muuks töökski! 
Vasta

(14-02-2015, 22:02 PM)MeelisV Kirjutas:  kellegil on kogemusi endoskoop kaameratega ?
kuidas need 100...200 eur koos ekraanidega asjad toimetavad  ?

Meil oli kunagi,nii jälle82-83 a-tel.ETKVL -i Reklaamikombinaadis tööl autoremondiluksepp.Kurttumm.Pani näpu mootori peale,kuhu vaja ja ütles ikka päris õigesti,milles point.
Vasta

Tõin omale (kaine peaga!) 50 eurise e.koopkaamera. Mõttetus. Neli sinist Led`i ei suuda tumedat ruumi kuidagi valgustada. Võibolla siis kui alla neelad või ...topid, roosas keskonnas midagist näed. Teravustus paarist tollist lõpmatuseni- naabrimehe maja tunneb arvuti ekraanilt ikka ära. Kalatarvete poes müügimees näitas paadi jaoks allvee vaatlusseadet. Vaat see akvaariumis näis küll asjalik. Polnud tal erilist valgustust vaja, kaameraosa veidi jämedam(valgusjõudu juures!) ja hind muidugi...
Vasta

    Kas kellelgi isiklikke kogemusi sarnase asjaga? Kuidas õigustab? Näiteks M18 mutri puhul.
Vasta

Mõeldud eelkõige mutri ja poldi keermete lahtinihutamiseks,mitte mutri poolitamiseks.Toimib.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne