Tööriistadest

mina olen suurega lõiganud ainult kive ja teemantkettaga.
mõned korrad on õnnestunud ka kinni lasta, aga mutri avamine pole küll tavapärasest keerulisemaks osutunud.
kas äkki on vahe ketta materjalis ka? ehk on see liigne pingutumine pehmema materjali teema?
Vasta

Paberseib mutri ja ketta vahele teeb elu kergemaks.
Vasta

Kas on ka vahet, kumba poolega ketas kinnitada? Kas kirjade pool väljapoole või sissepoole?  ühelt poolt ju plekiseib laiem?

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Plekist seibi laiem osa väljapoole.
(tavaliselt on ka kirjad seal pool, aga mitte alati)
Vasta

samas on olnud kettaid kus kiri insaid peal just seal kirjade pool, ehk siis plekisem osa jääb sisse mitte välja, ja kui vaadata lihvimis ketast mida ei saagi teistpidi pruukida, siis seal ka plekisem osa jääb sisse Sad
Vasta

Mul tekkis veidi rumal uitmõte. Nimelt osadel ketslõikuritel on kettamutril äärik ja alusplaadil soon sees. Või oli vastupidi. Igatahes kui ketas on liiga õhukene siis poob end koonuspindadest kinni. 

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

Lihtsalt vahepealseks vaatamiseks, üsna jänkikeskne ja vähemalt kümnend vana, aga väike avastamismoment ikkagi juures.

Tagasivaade elektriliste tööriistade evolutsioonile.

Vasta

Mina panen plekkseibi sissepoole, sest vahest on see nii stantsitud, et teistpidi ei taha hästi otsa istuda. Smile
Vasta

Tungrauaga hädas jälle, nüüd vähe vanemaga mille rauast päästsin.
Pika noolega ratastel tung. Õlist tühi, kuidas õhutada ja täita? Silinder õhuga välja tuli.
Peast täites aga voolikuotsani ei tule õli. Õli valasin peal asuvast punnist, mis väljakeeratav. Pildid kehvad, ei ole see telefon ikka õige fotoapastraat
[Pilt: 242311034d6025_l.jpg]

[Pilt: 24231099826a18_l.jpg]

[Pilt: 242311055517be_l.jpg]



Vasta

Õli läheb siise sellest torust mis avatud ülessepoole. Kui paned pumba kesta sisse tagasi, siis see toru tihendatakse kummist rõngaga ja paigaldatakse 6 mutriga sinna peale käepide, mille sees on õli reservuaar. õhutamine käib küljel olevast poldist, mille all on vasest seib. polt 10 võtmele või kruvikaga.
Väga hea tung, kuna on madal ja pikk (ei pea põlvitama auto ees või taga) ..2jätkuline +keermestatud jätk.... Silindri osa saadaval ja realiseerimisel

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Kuidas siin kasutajatel on kogemus nende espakis müüdavate Tamo kõvasulam saeketastega? Nimelt õnnestus makital ketas kinni lasta ja väänas kohe selle vibusse ka. Uurides teenuste hinnakirja, siis pinnimine/teritus ei ole mõistlik kui ketta saab poest kätte poole odavamalt, või siis originaal Makita ketta sama hinnaga.
 Kas keegi üldse on oma pisikest ketast käinud teritamas? Teritus tasub ära ainult kui sul on mingid üüber kallid kettad mis maksavad mitmeid sadu eurosid, aga kui hiinakas on 9eur ja originaal 20 siis ei näe pointi, lisaks tuleb mul vähemalt 200km maha kärutada, et seda kohale viia ja ära tuua.
Teine küsimus, et mis asi saab loksuda akudrellil padruni taga, kas seal on käigukasti laager? Kas on keegi seda laagrit vahetanud, kust võiks saada selle, kas ainult esinduse teema, või saaks abi ka ala Moduator-ist?
Vana trell käis 4aastat kõva vatti, polnud miskit loksu, uuel 1aastaga loks sees... Ja polegi nagu nii rasket tööd teinud Big Grin
Vasta

"kuke tinast"tehtud puks....   Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Maisalup, kohalikus EhituseABCs müüdi imeilusas pakendis mingit ketast Kräkker vms 254mm. Ostsin ära läksin koju, pärast paigaldust oli selline vibra, et tahtis miiusae käest visata.
Läksin poodi tagasi, ütlesin et proovin Tamot. Sirge on. Ja lõikab ka. Aga kuda kestab ei tea. Alles teine päeev läheb voodrilauda paigaldades.
Kräkker maksis 15 eur, Tamo 27, müüdi ka makitat, mingi 60 euriga......
Vasta

Tamo on natuke kestvam, kui need kõige odavamad centroinstrumendi omad ja lõikab kindlasti paremini. Makita on muidugi veel asjalikum. Oli näituseks vaja piki puitu lasta(saagisin kõverat prussi sirgeks, see sisaldas mitu korda milli-paari kaupa meelitamist vaheldumisi mõlemalt poolt) ja ЦЕНТРОИНСТРУМЕНТ lõiganud midagi, tamo ka eriti ei tahtnud, makitaga sain asja ilusti tehtud.

Teritamiseni ise jõudnud ei ole, wd40-e ja pehme vaskharjaga vaik või peale põlenud mansaft maha ja lõikab jälle mingi aeg. Vene omad olen rahulikult minema visanud kui nürid on, kuna maksvad vist 12-13 eurikut, paremad palad olen tallele pannud. Teritamine maksis terakeskuses vist 12€ ketas, kavalam on ise midagi selle jaoks aretada aga veel pole viitsinud.
Vasta

Vahepeal on otsa saanud makita akutrell. Nimelt trelli padrun loksub, täis on täpselt aasta ja garantii läbi. Lahti võttes selgus, et loksub käigukast korpuse sees. Mudeliks siis BDF456 see mida siin vahepeal 199ga müüdi igal pool. 
Tundub et remont läheb maksma uue trelli hinna, ja ei tasu see ära. Annan takka seni kui koos püsib ja lähen makita pealt üle milwaukee või bosch peale, vast on kvaliteetsemad. 
Vasta

(17-08-2015, 17:48 PM)maisalup Kirjutas:  Vahepeal on otsa saanud makita akutrell. Nimelt trelli padrun loksub, täis on täpselt aasta ja garantii läbi. Lahti võttes selgus, et loksub käigukast korpuse sees. Mudeliks siis BDF456 see mida siin vahepeal 199ga müüdi igal pool. 
Tundub et remont läheb maksma uue trelli hinna, ja ei tasu see ära. Annan takka seni kui koos püsib ja lähen makita pealt üle milwaukee või bosch peale, vast on kvaliteetsemad. 

kiire koogelmoogel sinu mainitud mudelinummeriga. tahtsin näha, et äkki on see põuetaskusse mahtuv mänguriist nagu mul endal kasutusel ja kohe jäi ilusti silma esimesest ja ainsast euruliidu laiendiga veebipoest, mille lahti tegin, et gear assy on 23 naela maksudeta. võimalik, et veel veidi otsides leiaks soodsamalt ka aga igatahes sellegi nummeri järgi veel justkui ühtegi uut riista ei kipuks saama. a võib muidugi olla, et ma lihtsalt ei jaga matsu.
Vasta

(17-08-2015, 17:48 PM)maisalup Kirjutas:  Vahepeal on otsa saanud makita akutrell. Nimelt trelli padrun loksub, täis on täpselt aasta ja garantii läbi. Lahti võttes selgus, et loksub käigukast korpuse sees. Mudeliks siis BDF456 see mida siin vahepeal 199ga müüdi igal pool. 
Tundub et remont läheb maksma uue trelli hinna, ja ei tasu see ära. Annan takka seni kui koos püsib ja lähen makita pealt üle milwaukee või bosch peale, vast on kvaliteetsemad. 

See on pigem erand, et nii kiiresti puruks läks. Mina olen küll Makitaga väga rahul. Enamus elektri ja akutööriistu on Makitad. Julgen soovitada ka DeWalti, mis on küll kallim, aga samuti väga hea kvaliteediga.
Kas oled remonti uurinud, mis hinaklass tuli?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

uurisin remonti, öeldi, et saada senna ja nädalaga tehakse korda, 28eur on tund.
Käigukast loksub korpuses, kuid pole kindel kas on vigane käigukast, või terve trelli korpus, et seda teada saada peaks teadma täpseid mõõte.
Remont toimukski katseeksituse meetodil ja mina rikas tööriistaomanik pean selle kinni maksma. 
Kuskilt ehitusfoorumist aasta tagasi keegi kurtis sama viga, aga mina ei tahtnud uskuda, et nad nii sitad on, kuna varasemalt ka head kogemused selle firmaga. Nüüd aga selline lugu. Kurat oleks pidanud tookord ikka milwaukee ostma. Olin juba raha letti panemas kui ei tea mis pähe lõi ja makita ostsin. Milwaukeel oli metall korpusega käigukast sama võimsal, kuid see 80min laadimine ei meeldinud siis mulle.
Vasta

Viimasel ajal on akutööriistadest huvi hakanud pakkuma Ryobi One+ seeria oma väga soodsate hindade poolest. Tööriistade valik on väga lai ja hinnad vägagi soodsad. Kui juba ilma juhtmeta relakaga ära harjunud siis tundub juhe ikka jõhkralt ahistav asi, 70 eur eest akurelakas (ilma akuta) tundub vägagi hea pakkumine Smile Igasugused youtuuberid kelle tegemisi jälgin on ka järjest neid kasutama hakanud, üks tuttav tõi ka endale saksast 100 eur eest trellikomplekti ja ostis tikksae ja lihvija juurde. Vastupidavuse kohta on vara veel kommentaare temalt küsida. Kellelgi siinsetest on kokkupuuteid olnud nendega? 
Vasta

Ära osta, see ei ole tööriist.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne