Tööriistadest

Kas kuskil veeö akutrellide akusid remonditakse?
Olemas paar 9,6V Makita akutrelli, mida ei raatsi ära visata, head tükid olid, aga akud läbi täiesti.
Vasta

renovaar peaks peaaegu kõik akud ellu äratama.
Vasta

(17-08-2015, 22:12 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Viimasel ajal on akutööriistadest huvi hakanud pakkuma Ryobi One+ seeria oma väga soodsate hindade poolest. Tööriistade valik on väga lai ja hinnad vägagi soodsad. Kui juba ilma juhtmeta relakaga ära harjunud siis tundub juhe ikka jõhkralt ahistav asi, 70 eur eest akurelakas (ilma akuta) tundub vägagi hea pakkumine Smile Igasugused youtuuberid kelle tegemisi jälgin on ka järjest neid kasutama hakanud, üks tuttav tõi ka endale saksast 100 eur eest trellikomplekti ja ostis tikksae ja lihvija juurde. Vastupidavuse kohta on vara veel kommentaare temalt küsida. Kellelgi siinsetest on kokkupuuteid olnud nendega? 

Mul on ryobi poldikeeraja, üsna asine senini. Aasta vist on vastu pidanud vöi veidi rohkem.
Kindlasti on paremaid asju olemas a päris saast senini ei tundu.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

robil olevat 2 seeriat, need odavad säästu omad ja vastupidavad kuid kallid. Akutrelli  valides jäi ka silma robi kuid korralikuma trelli hind oli sama makitaga. 
Vasta

(17-08-2015, 22:31 PM)diesel Kirjutas:  renovaar peaks peaaegu kõik akud ellu äratama.
Äratab, äratab. Aga hind kisub uue aku kanti... Plussiks on võimalus muuta aku keemiat ja mahutada vana kesta sisse rohkem särtsu. Cool
Vasta

Renovaris taastatud akud saavad lisaks uuele elule veel sellise efekti, et aku ei lähe iseenesest tühjaks. Kui laetud, kuid seisma jäänud Makita aku teeb kahe nädala pärast ainult "käuks" või keerab hädaga pooleks pool kruvi, siis remonditud akuga võib sama aja seismise peale vabalt tööle asuda. Tõenäoliselt mingi isetühjenemine ikkagi on, aga hinnata ei oska.
Boschi sinine akutrell käis garantiiajal käigukastiremondis ning garantii lõppedes lagunes käigukast uuesti. Pettumus. Makitaga seni probleemitu.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Võib ka ise aku laiali lammutada ja hiinast uued elemendid osta.
Vasta

(18-08-2015, 09:27 AM)v6sa Kirjutas:  
(17-08-2015, 22:31 PM)diesel Kirjutas:  renovaar peaks peaaegu kõik akud ellu äratama.
Äratab, äratab. Aga hind kisub uue aku kanti... Plussiks on võimalus muuta aku keemiat ja mahutada vana kesta sisse rohkem särtsu. Cool

Ei kisu uue kanti, rahalist ruumi jääb ülegi. Uus on umbes 2x kallim.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Ma uurisin ka renovarist oma 2,0ah 12v makita akut. 2aku taastamine oleks läinud maksma 120eur, poest uued mustad 3,0ah akud oleks olnud 140eur ja mina otsustasin, et ostan hoopis 190eur eest uue poole võimsama, kuna oli vaja vahest augusaega metalli auke lõigata ja vana trell oli selleks liiga jõuetu. Jube hea taskulambi sain veel kaasa. Naisele ka meeldib see lamp ja lapsed on rõõmsad, kui saavad sellega pimedas õue minna. Kõik on õnnelikud Big Grin
Vasta

(18-08-2015, 22:58 PM)viplala Kirjutas:  
(18-08-2015, 09:27 AM)v6sa Kirjutas:  
(17-08-2015, 22:31 PM)diesel Kirjutas:  renovaar peaks peaaegu kõik akud ellu äratama.
Äratab, äratab. Aga hind kisub uue aku kanti... Plussiks on võimalus muuta aku keemiat ja mahutada vana kesta sisse rohkem särtsu. Cool

Ei kisu uue kanti, rahalist ruumi jääb ülegi. Uus on umbes 2x kallim.

Sõltud trellist. Minu Metabo 1,4 Ah aku uuendamine 1,7 peale maksis 52 €, uus 1,4 Ah netipoes 70. Liida Renovaari hinnale üks täiendav poeskäik (aku tuleb viia ja paari päeva pärast saab alles kätte) ja ongi uue hind olemas. Tõsi, uuemad elemendid laaduvad kiiremini ja tühjenevad seistes aeglasemalt, kui kunagi trellikohvris saadud. Rääkimata sellest, et uuendamise korral jääb osa rahast siiski kodumaale Cool , netist uut tellides läheb kogu raha riigist välja.
Vasta

Renovaar pakub ka varianti taastada akud külmakindlate elementidega - asi, mis aastaringselt välitööd tegevatele on igati positiivne.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Minu küsimused oleksid-

1.Kas keegi teab kust saab mõistliku hinnaga 12mm sabaga puidufreese? Aparaadi enda hinnaga (üle 100eur) käib veidi rahakoti pihta pisikese metalljunni soetamine.

2.Kas kellegil on mõnd head ideed kuidas teha vähese materjaliga liimpuidu press? Ma mingise tegin kasutades nurgas vedelenud 42-60mm torusid, kuid ei ole väga hea, tuleks kuidagi parendada. Mõõt oleks tarvis max 2000x1500. Läheb akende tegemiseks ja akna raam on 176x138. Algul teen raamide jaoks liimpuidu sellel pressil ja hiljem pressin raamid kokku.
Esialgu mõtlesin 4 1,5meetrist tõmmitsat soetada, nähes hinda kaubandusvõrgus, läks see mõte sama kiirelt peast kui tekkis  Big Grin
Vasta

kas pitskruvi ei toida? seukse nihutatava tallaga teeb ju kopikate eest valmis kodustes tingimustes.
Vasta

Teed metall raami kuhu ehitad oma pidust akna ja selle venitad koormarihmadega kokku.
Vasta

1)Mingi odav freeside komplekt on siin http://www.toolman.ee/et/puuride-jt-otsikute-komplektid/830-freesiterade-komplekt-12-tk-powerplus.htm
8mm on tunduvalt suurem valik, tavaliselt freesidega üleminek kaasas.
Vasta

hetkel tegin nii-
4tk 1,5meetrist 42mm toru, keevitasin otsapidi 40x60 vinkli külge. Eespool on toru peal 50mm toru mida saab poltidega aukudes liigutada pikema sammuga. 50mm ja 150mm pika toru peal on 60mm toru 60mm pikkune mis liigub 50mm toru peal edasi-tagasi vabalt 12mm keermelati survel. 
Esimesed akna lengi detailid said liimi vahele ja kokku pressitud. Tundub et toimib. Aga ma olen juba selline parandamatu idealist. Tahan et tööriist töötaks korralikult.
Keermelati mutrit hoidev vinkel tahab tugevdamist, tavaline M12 mutter jääb lühikeseks, võiks pikem olla. 60mm toru on lühike, võiks alumise serva kuidagi pikemaks leiutada. Kuna aga muidu raam vahele enam ei lähe, siis hetkel jääb nii ja pingesse keerates tuleb lihtsalt haamriga alt servast koputada, et 60mm toru risti kinni ei pooks ja see edasi liiguks.
Kui selline kaadervärk juba olemas, siis tahaks sellega hiljem omale mööblit ka teha.  Wink Mõõt on selline pressil, et hiljem kui vaja peaks olema, siis saab uksi ka kokku pressida. 
Koormarihm ei libise nii hästi, sai proovitud, kisub kiiva. Ehitusel sai küll rihmaga kõik tapid kokku veetud ja prussid sirgeks tõmmatud. Isegi üksi voodrit pannes hea abimees, üks konks alumise laua külge ja teine konks veab ülemise kõveriku sirgeks kui muudmoodi enam ei saa.  Rolleyes
Vasta

Tegin sarnase ehitusega pitskruvi liimpuitkilpide tegemiseks. Mutreid panin 2tk, üks jäi lahjaks.
Vasta

(02-09-2015, 20:07 PM)tanel. Kirjutas:  1)Mingi odav freeside komplekt on siin http://www.toolman.ee/et/puuride-jt-otsikute-komplektid/830-freesiterade-komplekt-12-tk-powerplus.htm
8mm on tunduvalt suurem valik, tavaliselt freesidega üleminek kaasas.

See odav komplekt on nii, et need tuleks visata nii kaugele kui jõuab. Ma ostsin 8eur eest 1frees ja seegi ei lõika. Kui osta 23eest 6tk koos karbiga, siis peaks kvaliteet veel viletsam olema.  
Miks ei taha 8mm, sest mul pole nii pisikeste junnidega midagi graveerida, 12mm on pikemad ja tummisemad millega saab peale graveerimise ikka tööd ka tehtud. 8mm vahe tükk on omalgi olemas. 
Kui saba oleks 1/2tolline siis saaks hiinast ka kuid millimeeter mõõduga on hiinas ja e-bays tuuga. Nava-st pole vastust tulnud, mingi teine firma pakkus saksa terasid kus hakkasid hinnad 40eur+km, mulle sobivatest kallim tera oli 138+km Big Grin 
Müüvad vist kosmoseraketi tükke, et 100grammi rauda nii palju maksab. 
Vasta

Terita ära siis Big Grin
Vasta

(02-09-2015, 20:10 PM)maisalup Kirjutas:   tavaline M12 mutter jääb lühikeseks, võiks pikem olla.

Kasuta jätkumutrit. 

Eesti Ladaklubi
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne