Tööriistadest

(02-09-2015, 20:29 PM)maisalup Kirjutas:  
(02-09-2015, 20:07 PM)tanel. Kirjutas:  1)Mingi odav freeside komplekt on siin http://www.toolman.ee/et/puuride-jt-otsikute-komplektid/830-freesiterade-komplekt-12-tk-powerplus.htm
8mm on tunduvalt suurem valik, tavaliselt freesidega üleminek kaasas.

See odav komplekt on nii, et need tuleks visata nii kaugele kui jõuab. Ma ostsin 8eur eest 1frees ja seegi ei lõika. Kui osta 23eest 6tk koos karbiga, siis peaks kvaliteet veel viletsam olema.  
Miks ei taha 8mm, sest mul pole nii pisikeste junnidega midagi graveerida, 12mm on pikemad ja tummisemad millega saab peale graveerimise ikka tööd ka tehtud. 8mm vahe tükk on omalgi olemas. 
Kui saba oleks 1/2tolline siis saaks hiinast ka kuid millimeeter mõõduga on hiinas ja e-bays tuuga. Nava-st pole vastust tulnud, mingi teine firma pakkus saksa terasid kus hakkasid hinnad 40eur+km, mulle sobivatest kallim tera oli 138+km Big Grin 
Müüvad vist kosmoseraketi tükke, et 100grammi rauda nii palju maksab. 
Mis riista Sul siis vaja on.Midagi vaja freesida või graveerida.Suts erinevad tööd ju. Sad Sad
Vasta

freesimootorite müüjad justkui väidavad, et sama tsang võtab 12 milli ja pool tolli asju. oled sa proovinud?
see komplekt aga kõlbab jah ainult ää viskamiseks.
kas jutuks olevaid graveeringuid kuskil näha ka saab?
Vasta

Mul oleks vaja siiski freesida mitte graveerida. Selle pärast on vaja pikemaid freese. Nimelt majale vaja aknad ette teha, talv tuleb...
Need 8mm sabaga freesid ulatuvad välja max 20mm, akna leng/raam tuleb 83mm lai, freesida oleks tarvis kuni 65mm sügavuselt.
Räägin siin et nende väikestega saab ainult graveerida, mida mina aga ei tee Big Grin Pole mulle sellist kunstilist ilumeelt ja kindlat kätt antud Rolleyes 
Kuna suuremad tööd, siis sai ligi võetud 1800w mootoriga ja kuni 12mm tsangiga frees. Kui kedagi huvitab siis masin on worx. Ainuke asi mille üle nuriseda võib- töökoha led valgustus võiks olla. Kui garantii läbi saab, siis kompunnin senna ise miskit.
12tsangi 1/2 tolli ma ei usu, et läheb, siis tuleb jube vägistamine, kuna need otsad on väga täpsed. 12mm-sest on 12mm-gi suht jõuga vaja tõmmata, ise välja ei kuku päris.
Jätkutsangi uurin, ei teadnud, et selline asi on olemas, võibolla saab ka ülemineku 12-1/2 jätkutsangil.          

Panen siia teistele ka lingi kus minu arust mõistlike hindadega kvaliteetsed terad-       http://www.puidutera.ee/main_page.php?lng=et&g=12
Ja pikendus tsang 12mm-lt 1/2peale ka olemas
Vasta

Keegi Kraftwelle tööriistadega on kursis, kas kannatab ainult korra aastas välja võtta ja ratta sadula kõrgust timmida või talub ka natuke asisemat tööd? 
Jäi silma et nende tööriista käru on kolmandiku võrra odavam kui nii mõnigi teine.
Vasta

mingit viidet sa ei pannud.
no õige ka, milleks teiste elu lihtsamaks teha.
võtsin kätte ja vaatasin, mis koogelmoogel ütleb.
täitsa tuleb mingit infi.
siis leidsin ka mingi antehnika.eu lehe. sääl üks helesinine on ilmselt sama tehase töö minu muldvana käruga. ostsin teise kunagi ammu lunast tükkis riistadega ja maksis alla kümne tuhande krooni. (ale tehti suur)
sahtlilingid on küll samad. ja mõni riist näikse ka täpselt sama olevat.
eks ta üks odav kräpp järelikult on. targem ikka miskit asjalikku ja kallimat vaadata.
minu nässaka käru ja riistadega näituseks on seis seuke, et mitte ükski jupstükk pole ää lagunend ega isegi mitte veidi väsinud. samas muidugi oli komplektis ka asju, mida ma pole ilmselt kordagi kasutanud, a neid on vähe.

päriselus on tegelikult mõistlik komplekteerida oma riistapark ikka oma vajaduste järgi. no mida teeb kellassepp kuvalda või torutangidega.
käru on hea, asjad ühes kohas. aga mõte on tal siis kui veeretad teist mööda töökoda ringi ühe töö juurest teise juurde. ühel kohal toimetades pole ju rattaid vaja.
ja valmis komplektides kipub igasugu mittevajalikku sodi olema. tasub kalkuleerida. mõistlik osta neid riistu mida ikka vaja läeb.
Vasta

suure tungiga hakkasin jamama, mille kohta olen ka eelnevalt küsinud. Tõstma sain aga õli ajab välja. Kuidas sellel tõstesilindri tihendeid kätte saada, et vahetada?
[Pilt: 24293995f0447f_l.jpg]



Vasta

tavaliselt tulevad jah silindrid allapoole välja. All on põhi keermega korpuse küljes ja tavaliselt poldi või millegagi stoperdatud. Kui põhja kätte saad, siis lükkad silindrid alla üksteise seest välja, ning siis urgitsed tihendid võimalikult tervelt välja, et oleks võimalik pealt mõõtu lugeda või vajadusel mõõta ära strateegilised mõõdud vana tihendi pealt.
Vasta

Mis firma Milwaukee tööriistadega tegeleb? 
Vasta

tööriistamarket, tööriistamaailm.ee oli ka vist
Vasta

bbtools näiteks.
Vasta

FEB tegeleb, Tallinnas Forelli 4.
Vasta

(28-09-2015, 21:37 PM)tanel. Kirjutas:  bbtools näiteks.

tänud, ost tehtud, mõistlikud onud seal
Vasta

mida rebisid? Big Grin
Vasta

(04-10-2015, 09:06 AM)pannkook Kirjutas:  mida rebisid? Big Grin
Aku mutrikeeraja.
Vasta

(04-10-2015, 13:23 PM)huvi5 Kirjutas:  
(04-10-2015, 09:06 AM)pannkook Kirjutas:  mida rebisid? Big Grin
Aku mutrikeeraja.

See aku mutrikeeraja on väga tasemele pill, olen kasutanud ja võib kiita Smile

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Mõtsin, et tahaks sarnaselt mõnele eelnevale ka natuke midagi keerata. Nimelt on mõningane huvi narrekujulise pneumovõtme järgi. Selle eesmärk oleks hobikasutuses kiirendada poltide liikumist seal, kuhu suure "püssiga" vahele ei mahu, aga kus on mõnikord paras ikaldus ühe klõpsu kaupa narrega väntamine. Kiire koogel-moogel pani aga kukalt kratsima: mõnes foorumis kiidetud Ingersoll Rand massab 116 öirut, Tools24-st aga saab väliselt sarnase kujuga, kuid minu jaoks tundmatute saksa või poola nimedega junntüki nii neli korda odavamalt ehk kolme kümpsaga... Ma saan aru, et tuntud nimi võiks tõenäolisemalt tähendada viisakamat kvaliteedikontrolli, aga kas kellelgi päriselus on kokkupuuteid mõne sellise odava otsa junntükiga? Kas nende neli korda odavamatega kõlbab mõnd mutrit-polti ka käänata või on neil lihtsalt lööginuia kohta jube ergonoomiline käepide?
Vasta

Mul see toolsi oma on. Lärmi teeb. Jõudu tal küll pole üleliia piisavalt aga kui esimene nõks lahti ära tehtud siis kiirendab küll tööd. Mul ta nii pool aastat olnd.



Vasta

Olen Ingersolli suuremat varianti tööl kasutanud ja see ikka väntsutab korralikult mutreid kinni-lahti. 
Akumutrikeeraja oli samamoodi Ingersolli toodang. 18V akuga oli vist. Sellega sai 8meetrist randaali remonditud päris ehtsalt. 
Youtubest avastasin ühe automehhaaniku, kes kasutab sellist püssi. Astro nano. Jube pisike, aga samas saab paremini ligi igale poole.  Link  ka, kui keegi tahab kasutuses  näha. 
https://www.youtube.com/watch?v=qcJByAN884M - Läheb selle püssiga andmiseks kuskil 5:50 juures. Aga see pole ainuke koht, mujal videotes ta enam muud ei kasutagi. 
Mõtlesin, et peaks selle nano ise ära proovima. Aga eks näis. 

Almost Again
Vasta

Tekkis vajadus vana värvi eemaldada, aga vana dwt kuumapüstol, mis 12 aastat toimis, andis otsad. Väljakuulutatud vähempakkumise (loe: esimeses ettesatunud poes oli kaks valikut 18 ja 80€) tulemusena soetasin oranži AWD kuumapüstoli sarnase toote, mis siis maksis 17,90 vms. Udupeen disain, sujuva reguleerimisega vent ja kuumus, meeletud 2kw jms.
Toimis poole ukse jagu, ehk siis kokku paar kolm tundi, siis käis krõps ja ... alles jäi leige õhk. Paras juukseid kuivatada.
Pood vahetas nurinata uue vastu.
Uus toimis piisavalt, et ka teine pool puhtaks saada, siis käis krõps... Aga üks uks veel.
Ühesõnaga: ostke, kui pood piisavalt lähedal, et kaks korda päevas vahetamas käia.
AWD poleerija toimib kenasti, kestab juba pool aastat, jõuetu vaid: 450w analoogide 1kw vms vastu.


Vasta

(08-02-2016, 22:43 PM)hulgus Kirjutas:  ... vana dwt kuumapüstol, mis 12 aastat toimis, andis otsad....

dwt föön on mul ainuke, mis kunagi soetatud dwt asjadest enam-vähem kvaliteediga oli, muud asjad (saed, freesid) andsid suht kohe otsad või olid muidu vigased. 
Olen selle firma kandnud ikka kindlalt rämpstootjate klassi, st et üheks korraks väheseks kasutuseks sobib, aga mitte enam.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 10 külali(st)ne