Tööriistadest

(22-03-2016, 19:45 PM)metsakohin Kirjutas:  Nende tänapäevaste pinkidega metalli kallale väga ei kipu, 10mm ja suurem puur on minu jaoks välistatud. 

No ok, metalli kallale ei lähe... kuigi ka alumiinium on metall Big Grin 
Aga huvilistele, palun - vana korralik asi. Ja teinegi klassik OK hinnaga. Ning ksf! Saarrand võib ju ka sellele hinna pakkuda Big Grin 
Samas ei tasu unustada, et väga tihti juhtub nende kalliste profiasjadega nii - "paarsada eurikut kasutus" ja siis vabastad pinna...

Ja siis ikka mõtled, et saad hobipuurimised tehtud ka sedasorti riistapuudega "ruts üheksakümneviie eest" Wink . 
Vasta

Ilma naljata üks jumala tõsi lugu: kord ununes töö juures üks nutooli käi ööseks käima, hommikuks olid pilpad taga!

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

(21-03-2016, 23:31 PM)Illimar Kirjutas:  Tundub, et tegu on igipõlise paradoksiga - odav ei kõlba kuhugi ja hea asi on hobikasutuseks liiga kallis.

Enda tarbeks kasutades puurin vast maksimaalselt 100 ava aastas. Pooltel juhtudel saan vast käsitrelliga hakkama.

Mul kasutuses,td 16
https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=...8100022415
niikui oleks ja niikui pole ka,käik võiks vähe pikem olla,aga ikka vähe etem kui käsi trelliga.Samas kui olemas enmv.arvestatav käsitrell,siis on olemas ka sellised lisad,kus kinnitad tolle trelli ja siis muutubki pm.laua puurpingiks. Wink
Vasta

(21-03-2016, 18:36 PM)Aspelund Kirjutas:  Saatan, tagane!

Kuidas saab siin foorumis soovitada korralikku tööstuslikku tööriista? Õige tööriis tuleb ikka poest ja see kõige soodsam.  Toungue 

A.

Vahepeal sai ikka hulgim neid "soodusaja" pakkumisi soetatud. Nüüd tõsine mure, naine ei luba enam S..a kodu vedada. Kuidas käituda, kas vahetada naine välja, või minna hea kraami peale üle?  Varsti võib veel süda puperdama hakata, selle suure hunniku  sooduskampaaniate reklaamlehtede peale.


(22-03-2016, 20:00 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(22-03-2016, 19:45 PM)metsakohin Kirjutas:  Nende tänapäevaste pinkidega metalli kallale väga ei kipu, 10mm ja suurem puur on minu jaoks välistatud. 

No ok, metalli kallale ei lähe... kuigi ka alumiinium on metall Big Grin 
Aga huvilistele, palun - vana korralik asi. Ja teinegi klassik OK hinnaga. Ning ksf! Saarrand võib ju ka sellele hinna pakkuda Big Grin 
Samas ei tasu unustada, et väga tihti juhtub nende kalliste profiasjadega nii - "paarsada eurikut kasutus" ja siis vabastad pinna...

Ja siis ikka mõtled, et saad hobipuurimised tehtud ka sedasorti riistapuudega "ruts üheksakümneviie eest" Wink . 


Sellest "Klassik OK hinnaga" hoia eemale.  Suur suur kolakas, kuid ülikergelt purunev, kui vähegi jõudu rakendada. Senikaua loomulikult, kui KUNI 13mm auku tahad lehtmetalli puurida on see võimalik, kui aga suurte puuridega mille sabad vastavaks treitud on ligi lähed lendab see puurpink laiali. -- kogetud asi. Küll spindel võlli koonus pooleks murtud, küll rihmaseibi vedav m6 poldiga jamad.  Sellest pingist saab küll väga hea pingi, kuid selleks peab uuest peast pingi kätte saama ja koheselt juppeks võtma ning modifitseerima. ( uued rihmarattad, uus tänapäeva padrun jne)
Unimüts vaatab juba tööstusliku puurpingi poole mis suurem ja morsega. Hetkel kevadel mitu puurimistööd ees, kuid enda pingiga ei taha 18mm auku puurida enam. Vaatab ehk leiab mõne, kes teenusena mulle auke puurib. - Tänapäeval ongi hapu, et nõukaaegsed töökojad on kinni pandud ja tänapäeva omadesse ei saa enam pisikeste töödega jutulegi.


Tööriistadega üldiselt hapud teemad.
Võtmetest.
Vene võtmed on head, odavad ja ka vastupidavad. Probleemiks aga roostetavad raiped. - ja Eesti kliimas garaazid enamjaolt sama niisked kui parditiigid.
Euro tulekuga küsitakse neist vene tööriistadest isegi kasutatuna samat hinda kui saaks venemaalt uue kroomitud variandi. Seega odavalt kätte neid ei saa.
Vene silmusvõtmed ja piipvõtmed on jällegi üle prahi.  Kestavad siiani, kannatavad suuri koormusi, samas harva kasutuses.
vene padrun võtmed on head kroomitud ja ilusad, kuid rooste teeb oma töö, kroom koorub ja kohver puruneb. Vene nared on jällegi head paadiankrud, pole ma veel kohanud korraliku eksemplaari.

Vaikides,
Sai siin kasutatud neid tänapäeva leht-silmus-nare võtit. Nu krt on alles hea asi.  Kuid korralikul on ka hind 20euri tk väiksemad.
Aastaid olen kasutanud bahco padruneid, lõiketange, kruivkaid, mõõdulinte, saagesid ja näpitsaid.
Tõsiselt hästi peavad vastu. Lõiketangidel küll suutsin kihva puru murda - oli liialt rabe - juhtub. Näpitsatega jälle sama teema nagu vene tööriistadega - tikuvad rooste minema. Selle eest käepidemed on head pehmendusega - kallid ka raiped
Hetkel tunnen puudust pikkadest padrunitest. Paljudel juhtudel vaja mutrile ligi pääseda, kuid padrun ei ulatu liiga pika poldi tõttu mutrini.


Elektritööriistadest.
Relakas -nurklihvija.
Metabo. - 1kw   Peale ca 300 ketta (nii lõike kui liivapaber, käiakivi ketta) läbitöötamist andis saba. Heast tahtest ei käivitunud enam üks hetk.
Maktita 1,4kw   Hetkel veel töötab on viisakas Big Grin nädalaga hea mitukümend ketast läbi vuranud ja ikka veel elus. Traatketastega on hapu. Nendega käib jõuliselt laagritele. Kui ainult traatketastega töötada, vaevalt pikka elu oodata.
Nurklihvijatega ongi see hapu teema, et alla kW on mänguasjad, samas kuna mitut erinevat ketast järjest vaja, siis oleks ka mitut relakat vaja. Ei jõua neid kettaid vahetada, kohati käib see lausa närvidele.
Relakatega ongi see teema, et kui kasutada teda lõikurina on ta suht ok. Kui panna talle traatketas otsa mis on juba ise 5-20x raskem lõikekettast hakkab see tööriista lõhkuma. Odavamad ei pea lihtsalt toosi kujulist 125mm traatketast vastu.

Elektritrellid.
Metabo oma
Suht ok, kuid see haamer läks suht kiirelt pekki. Teisalt niiskes garaazis vaja padrunit tihti õlitada, kuna kiirkinnitusega padrunid tikuvad seest rooste minema.

ketassaag.
Metabo mlt100
Jõuetu veidi minu maitsele. Sisu plastik. Suutsin kõrguse reguleerimis hammakad ära lõhkuda. Makita enda saeketas on juust, läks esimese kuuga vahetusse.
Kes vähegi rohkem puidutööga tegeleb, siis soovitaks ise ikkagi üle 2kW saage, kuid see tähendab jällegi Dewalt firmat. (makita ja metabo ei tee üle 1,6kw midagi)



 

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta

Nare ja liigendpeaga silmused on ka minu lemmikuks saanud. Kui oled korra proovinud nendega tööd teha, siis tavalisi enam väga ei taha. Kui siis ainult jõuga keeramiseks või liivases kohas. Ostnud olen Handymannist, hind 12 euriku ringis tk. Minu tagasihoidliku kodukasutuse juures on siiani ilusti käinud. Hetkel olemas 10, 12, 13 ja 17 ehk minul kõige tihedamini vaja minevad. 
Pikad padrunid ostsin vist sealtsamast. Puure olen tellinud Jebaist. Ntx 45cm pikkused SDS sabaga kivipuurid tellisin Inglismaalt. Kohalikus poes küsiti ühe sellise puuri eest 20 EUR. Jebaist sain sama raha eest 3tk koos postikuluga. Muretsesin küll, et äkki on kehva kvaliteediga, aga siiani ei midagi hullu, kõik OK.
Olen muretsenud veel painduvad pikendused nii padrunile kui kuuskantotsikutele nagu need:
http://www.ebay.com/itm/175mm-7-034-FLEX...6016.l4276
ja
http://www.ebay.com/itm/BGS-Werkzeug-1-2...SweW5U5hlC
Tavalised jäigad pikendused sain jällegi Handymannist. Ostsin kolm kolmest komplekti 1/4", 3/8" ja 1/2". Hinda ei mäleta, aga üsna soodne oli.
Muretsesin veel 90-kraadise nurkülekande mis drelli otsa käib:
http://www.ebay.com/itm/Right-Angle-DRIL...Swr7ZW2YAm
Tellima ei hakanud, sest Ehituse ABC-s maksis see vaid 13 EUR. Oli ühe konkreetse puurimise jaoks vaja, kuhu akudrell vahele ei mahtunud. Nüüd on see olemas ja leiba ei küsi. Tõsi küll, ülekanne teeb veits müra ja jõnksutab õige pisut. Kvaliteet seega hinnale vastav, aga kodukasutuses läheb väga harva tarvis ning vaja on läinud vaid plasti puurimiseks.
Viimati tellisin Hiinast puuride komplekti:
http://www.ebay.com/itm/13pcs-HSS-Titani...SwoudW8Z-A
Põdesin küll, kas nii odavad puurid palja p**** peale ka hakkavad või on liiga pehmed või ülekarastatud jne. Töötlus on lähedalt vaadates küll robustne, aga ülla-ülla - täiesti toimivad puurid on! Siiani pole veel teritama pidanud. Ei ole ka terast puurides lõikeservast tükke välja visanud ega kõveraks läinud nagu kohalikust poest ostetud puuridega kunagi juhtus. Ütleme nii, et selle raha eest on (kodukasutusse)puure küll.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Puuridega on olnud siiani küll see keiss, et RV jaoks kannatab vaid Wüthist Zebra HSCO'sid osta. Kindlasti saab mujalt ka ja äkki odavamaltki aga nendega on kindel teadmine, et need ka reaalselt puurivad ning kestavad. Alumiiniumit ja musta, puidust rääkimata, saab töödelda millega iganes aga kvaliteet tuleb välja roostevaba kallal toimetades. HSCO'ga on küll see, et ostes nutad aga puurides naeratad...
Vasta

Kui toppida 125 mm relakale millel pole pöörete reguleerijat siis muidugi lõhub ja karvad on tsentrifugaaljõul sirged.AEG 1400W üheksakümnendate lõpust on väga edukalt neid kaussharju vedanud,pöörded alla ja ei mingeid probleeme.Selle aasta alguses ostsin uue relaka kuna lülitusnupp kukkus kulumise tõttu küljest ära.Oma teenistusea jooksul sai teda igatmoodi piinatudaga aga kogu remont piirdus kolme jooksu harjade ja paari juhtmega,sama AEG drelliga.Võibolla on põhjus selles et tol ajal müüs Würth samasuguseid tööriistu ainult korpused olid mustad.
Vasta

Lugesin viimaseid ja eelviimaseid postitusi, vägisi tuli meelde idapoolne vanasõna:  сила есть, ума не надо! Muide vene puurpink on ettenähtud kuni 10mm puuride kasutamiseks, midagi hullu ei juhtu ka kuni 20mm, ainult kiirus tuleb valida kõige aeglasem ja tõesti toorejõuga pole mõtet suruda.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(25-03-2016, 12:15 PM)pvr Kirjutas:  PlyVal64 postitustega ei saa kunagi aru kas tal on tore huumorisoon või olen mina midagi valesti aru saanud. Ühes postis soovitab festooli tööristu osta, teises kiidab vene võtmeid. 

Odot, mina pole vene võtmeid kiitnud (kuigi neid on ja osad padrunid on ikka hääd küll) ja Festool oli näide küll üliheast aga niisama iseendale HOBIKS arutult kallist (muidugi suhteline, vastavalt sissetulekutele...) kaubamärgist. Ehk Sa ajad midagi segamini Big Grin 

Kui Sa teed tööriistaga tööd, mille eest teenid raha, on asi teine. Siis on oluline efektiivsus. Kallis ja hea tööriist tasub osta ka siis, kui ees ootab korduvalt suure pinnaga töid - näiteks seesinane Festooli 150mm Rotex, kui Sul on vähemalt 9-meetrine veesõiduk. Ma ei ole proovinud Makita sarnast aga fakt on see, et pool kilo kaaluvahet ja tundmata suurusega jõudlus Makital ei tee seda 210 eurot "tasuvaks"! Ja vaat nendest tööriistadest tean ma "kõike" ja nendega veedetud tunnid ja lihvitud ruutmeetrid veesõidukite all, kõrval, köökus ja kikivarvul on praegu juba sadades...ja olen oma randmedki sinna "jätnud".  Ehk ma saan öelda: on olemas Festooli Rotex ja siis kõik muud. 
Tikksaega saetud toorikutest ja klotsist miiusse käsisaega saagimisest lõppviimistluseni kõik tehtud sellesinase riistaga ehk asendab vajadusel pisividinate tegemisel ka lintlihvi, paksust/höövlit, servafreesi jne. Erinevad tallad ja erinevad paberid. 

[Pilt: IMG_20140609_111531.jpg]

[Pilt: IMG_20140609_125104.jpg]
[Pilt: IMG_20140610_112233.jpg]
Vasta

Vabandan PlyVal64 olin hullude tsitaatide koguse peale segadusse läinud. Postitus kustutatud lähen ja häbenen.
Vasta

Vahepalaks natuke metallitööd kah...  jälgige vasarate suurust-raskust, mida kusagil kasutatakse.

https://www.facebook.com/Oztuffcars/vide...341979601/

ilma pahtlita

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

(24-03-2016, 22:48 PM)meli666 Kirjutas:  Otsisin pikemat aega juba tõsisemat trelli. ...
Nii jõudsin otsinguga lätlaste Rebirini. Ega selliseid võimsaid trelle nagu keegi muu ei pakugi. Mõtlen siis sellist ainult puurfunktsiooniga. ...
Muidugi tõrvatilk on ka ikka olemas. Reeversi nupu "kihv" on ikka väga vale ehitusega. Ei pea ilmselt just palju hooletu olema, et see ära murduks.

Mul on olemas nende nõukaaegne, suht sama näeb välja. Pöörete regulli mu teada sel polnud, on mingi 500 p/min ja kõik, keerab sind ümber trelli sõlme. Morse koonusele on tehtud üleminek tavalisele suurele padrunile. Reeversi nupp on täiesti sama ja siiani elus, tõsi reevers ise lõpetas aastaid tagasi töölepingu. Aga mul pea polegi trelli, mil see töötaks, v.a. äsja ostetu. Viimasel ajal olen seda lätlast kasutanud põhiliselt segutrellina.
Vasta

Milwuakee Hole Hawg paistab väliselt küll nagu korralik asi.
Vasta

To Meelis. Selle "vene kondimurdja" jaoks pole 3x220 trafot üldsegi vaja pidada. Toida ühest faasist ja kolmandale anna läbi kondensaatori. Käivitad koormuseta, seega pole käivituskondetki vaja. Jõudu veel niipalju, et sai sellega Zid 4,5  käima vändatud.
Vasta

(27-03-2016, 18:31 PM)Kult Kirjutas:  Milwuakee Hole Hawg paistab väliselt küll nagu korralik asi.

Meil töö juures oli milwaukee reduktorterll, sellel oli ka metsikult jõudu, alguses läks kohe garantiisse, kuna padruni polt oli halvasti kinni ja murdis midagi puruks, hiljem aga polnud probleeme, murdis end käest ära kui kinni jäi. Mõõdu poolest väiksem ja mugavam rebir toodangust, küljepeal oli tavalisest poole pikem käepide, et kinni hoida. Aga siin tuleb mängu hind, sellega jääb rebir kaugele selja taha maha. Sai kunagi isegi otsitud sellist trelli, milwaukee maksab 2x rohkem kui rebir  
Vasta

(20-03-2016, 20:41 PM)Illimar Kirjutas:  Oleks tarvis ühte korralikku lauapuurpinki väiksemateks metallitöödeks. Kui rääkida uutest pinkidest, siis kuidas on rahval kogemusi tööriistapoodides müüdavate brändidega, st millise tootja kaubast suure kaarega mööda kõndida. 

Teine variant on otsida mõni kobe nõukaaegne puurpink ja sellega läbi ajada. Kui kellelgi miskit, siis võib mulle pakkuda.

Ideaalis võiks otsitaval puurpingil mootorivõimsust ~400..500W, spindli/padruni ja töölaua vahel võiks olla ca 350 mm ruumi, puurid sabaga kuni 14..16 mm. Hinnaklass võiks jääda kuni 400€. Korra sai vaadatud Boschi PBD 40-t, aga see jääb natuke väikseks.

Tänaseks on minu puurpingi otsingud õnneliku lõpu leidnud. Ksf! pontu6 abil õnnestus hankida Saratovi tehase puurpink mudeliga 2CC1. Tegemist on pea uue puurpingiga, osad pinnad kaetud veel tehasemäärdega, tööd väga tehtud pole. Sellel pingil on (kuri)kuulsad tekstoliidist rihmarattad ja pisike (pesumasina)mootor, aga loodan, et saan sellega omad asjad aetud. Nüüd võtaks veel juurde ühe kiirkinnitusega padruni ja oleks hea komplekt. Eks Tagadilt vast leiab, kui mitte enne. Paar pilti ka.

                  
Vasta

3m nihik nagu seltsimehelt seltsimehele...miks ka mitte.

Selle härra teised tegemised on ka huvitavad.
Vasta

Piikvasar

[Pilt: 1]

läbi trafvo lasti ohutuse pärast, sest peale trafvot "maas" ei ole midagi

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Kindlasti oli palju tööriistu, aga mina mäletan veel betooni tihendajat (vibraator).
Vasta

Vähemalt see vibraator, mis on minu omanduses, on kolm faasi, aga 36v, mitte 220.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne