Tööriistadest

Kui paar korda aastas akutrelli vaja, siis ajab asja ära handimanist ostetud odav riist. Neid jõuab iga 5 aasta tagant uue osta kui aku enam ei vea. Üüberkaliist ju seismiseks pole mõtet osta. Tänagi tuli reklaam 40 ja 25 rahase kohta, mõlemad 18V. Mul kevadel ostetud see odavam ja just harva kasutamiseks. Selle ajaga kaks laadimist vaid akule. 
Manuseks eelmise aasta reklaami pilt ja täna tuli sama riista reklaam paberil postkasti.


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Kindlasti Makita. Kõige laiem tööriistavalik nii aia, garaaži kui ehituse suhtes ja parim hinna-kvaliteedi suhe. Mul endal on kodus Ryobi ja tööjuures Makita ning korralik võimsuse vahe on igat asja kasutades tunda. Ryobi tolmuimejaga saab parketi pealt kuiva saepuru imeda, Makita omaga võib rahulikult kogu tööökoja ära koristada. Makita ketassaele ei tunnegi eriti vahet juhtmega saega võrreldes, Ryobiga on paras 10 mm osbd lõigata. Akud ja laadijad on Ryobil vaat et kallimad, tööriistad veidi odavamad. 

Teiste kvaliteetbrändide (Bosch, dewalt, Milwaukee jne) miinuseks minu silmis on aiatööriistade puudumine ja ülikallid akud.
Vasta

Mul kah makita ja ryobi ja ega sel viimasel küll midagi head pakkuda pole. Endale ostes kakskorda ei mötleks.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

(02-01-2019, 22:21 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  ... Teiste kvaliteetbrändide (Bosch, dewalt, Milwaukee jne) miinuseks minu silmis on aiatööriistade puudumine ja ülikallid akud.
Dewaltil on ikka aiatööriistu ka ka, hekilõikurid, trimmerid jm. Ehkki makital on tänu Dolmari ostule valik kindlasti laiem.  Teiste kohta ei tea. Samas akude hinnas pole küll vahet ...
Vasta

(02-01-2019, 21:14 PM)honkomees Kirjutas:  ...

Ise olen viimastel aastatel läinud üle Dewalti tööriistadele, kui rääkida saab odavamalt kätte kui makita ja kvaliteedis üle ei saa nuriseda, mitmed asjad nagu platesaag on neil selle klassi riistadest parimad.

Selline väide kehtib vaid personaalse sideme puhul. Minul kahjuks pole ühtegi allikat, mis võimaldaks saada DeWalti odavmalt, kui Makita esinduspoes (kus saab ka hinda painutada...).

(02-01-2019, 21:31 PM)aavu Kirjutas:  Kui paar korda aastas akutrelli vaja, siis ajab asja ära handimanist ostetud odav riist.
...

Märkus õige - eeldusel, et ebamugav käepide (ei ole veel mugavalt kätte istuvat hiinakat kohanud) ei sega.

Metabo muutus uue seeriaga käepidet ja see on nüüd sobilik ainult suurele kämblale.

Minu hääl läheb ka Makitale - pole odavaim, aga on kindlaim. Mis muidugi ei tähenda, et neil praaki ei esineksWink
Vasta

raha peab ikka arutult vähe olema, et kaaluda hiina sita ostmist. Isegi, kui riista 2x aastas vaja läheb....
Ma ei suudaks omale nurka sellist asja osta, mille poole vaataminegi südame pahaks ajab Rolleyes
Vasta

(03-01-2019, 11:29 AM)v6sa Kirjutas:  Selline väide kehtib vaid personaalse sideme puhul. Minul kahjuks pole ühtegi allikat, mis võimaldaks saada DeWalti odavmalt, kui Makita esinduspoes (kus saab ka hinda painutada...).
Tallmacis igatahes ilma igasugu personaalse sidemeta tehti mulle pakkumised dewaltidele alati suurema soodukaga kui makitale samas poes. nt ehituspoes oli dewalti akutiiger 30% kampaania ajal ikka 40€ kallim kui Tallmaci pakkumine ...
Mis on makita esinduspood, nii huvi pärast, mulle jääb see tõenäoliselt ikka liig kaugeks.
Tsitaat:Metabo muutus uue seeriaga käepidet ja see on nüüd sobilik ainult suurele kämblale
see on oluline näitaja, ainuke makita tööriist on mul väike rellakas, kuna teiste omad on mu väikese käe jaoks liig jämedad.
Vasta

Makita akud on hetkel soodukaga:

http://www.makserv.ee/kataloog/akutooriistad/akud/

Aga isegi täishinnaga on Dewalt omadest soodsamad:

https://www.tooriistamaailm.ee/akutoorii...and=dewalt

Ryobi akudel on ka hetkel soodukas aga täishind on kõige kallim:

https://www.k-rauta.ee/otsing/?q=ryobi+aku

Milwaukee hindadest ei ole mõtet väga üldse rääkida, põhimõtteliselt on x2:

https://www.tooriistamarket.ee/et/tooted...ilter_form
Vasta

FXA asjade kohta. Hüääni ja kvaliteedi suhe on neil üsna hästi paigas. Ainuke suurem häda akuriistadega on see, et akulaadija teeb oma tööd väga kaua. Ja akud on parematest markidest vaid grammi võrra soodsama hinnaga. Vahepeal pidasin plaani nuputada välja miski adapter, mille abil saaks makita omasid kasutada, aga pole veel tegudeni jõudnud. Väiksematest miinustest kui, siis loomulikult ei saa sa selle kopika eest saada sama ergonoomilist disaini ja sedasorti kasutajamugavust, kui kordades kalllimate riistade puhul, aga stiilis "ühel õhtul nädalas" nokitsemiseks sobib see mark ilusti. Lisaks on neil olemas mõned asjad, mida kallimad tootjad ei ole oluliseks pidanud, näiteks väiksema akudrelli mõõtu kompressor, mis suudab tavalise sõiduautokummi ilusti täis puhuda ja statsionaarselt mul autos pesitseb. Või siis adapter otse akule, millega telefat või muud sarnast seadeldist välioludes laadida. Loomulikult on tootevalik kaetud vaid hädavajalikus segmendis, samamoodi kui makita oma valikuga korralikult üle on pingutanud.
Vasta

FXA pole miski tootja, vaid K-rauta bränd, mille alla nad suvalist hiina kraami panevad, nii kuis neile endile meeldib. Seetõttu ei pruugi FXA asjadel mingit sugulust ega seost olla.

FXA rellaka kettad olid igatahes paras saast (vähemalt see partii, mida mina ostsin).

https://www.kesko.fi/en/media/news-and-r...wer-tools/ lehelt

FXA

K-rauta’s and Rautia’s own brand FXA provides affordable basic building and home improvement products. The product family includes basic tools and other building and home improvement products for the renovation, DIY and decoration of homes.
Vasta

Aga Handymannis müüdavad AEG riistad? Naabrimehele sai ostetud akudrell ja sellega garaazikatus sai ludinal pandud.
Vasta

(03-01-2019, 16:13 PM)taxopets Kirjutas:  Aga Handymannis müüdavad AEG riistad? Naabrimehele sai ostetud akudrell ja sellega garaazikatus sai ludinal pandud.

AEG on AEG, sõltumata müügikohast. Vanasti sinise korpusega oli väga kõva sõna, nüüd oranži korpusega on selline poolpehme firmakas, kehvem kui Makita jt kvaliteetasjad, vist sinna Ryobi kanti.

Mul vanasti olid AEG asjad, aastat 5-6 tagasi ostsin vana usu peale AEG elektritrelli, sellel korpus andis järgi ja hakkas puur viskama. Remondimees ütles, et uuema otsa asjad pole enam need, firma müüdud-liidetud jne.
Vasta

(03-01-2019, 15:58 PM)Mahno Kirjutas:  FXA pole miski tootja, vaid K-rauta bränd, mille alla nad suvalist hiina kraami panevad, nii kuis neile endile meeldib. Seetõttu ei pruugi FXA asjadel mingit sugulust ega seost olla....

Kui see nüüd minu tagasihoidliku arvamuse kohta täienduseks oli, siis kirjutan eelnevale kahe käega alla, kuid samas eitan kategooriliselt, et silpigi sellenimelise tootjakohta midagi oleksin maininud. Ja juttu oli akutööriistadest, mitte puru ajavatest ketastest ega nüridest kipsinoa teradest. Olentäitsa kursis sellega. Kokkuvõttes on nende akutöövahendite hinna/tarbimisväärtuse suhe ikkagi väga hea. Enamus kodus vajaminevaid vidinaid saad nende kollastes värvides paari soti eest vabalt kätte, pluss aku ja laadija. Makikital hakkavad kõikide asjade kestad kuskilt saja lähedalt. Iga ühe oma valik. Mul on enamus asju samamoodi rohelised, kuid ei sa kuidagi eitada majanduslikku kahju, mis sellega on kaasnenud. Eriti kui korra aastas mõnda kallist asja kasutada.
Vasta

(03-01-2019, 12:44 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Makita akud on hetkel soodukaga:

http://www.makserv.ee/kataloog/akutooriistad/akud/

Aga isegi täishinnaga on Dewalt omadest soodsamad:

https://www.tooriistamaailm.ee/akutoorii...and=dewalt

Ryobi akudel on ka hetkel soodukas aga täishind on kõige kallim:

https://www.k-rauta.ee/otsing/?q=ryobi+aku

Milwaukee hindadest ei ole mõtet väga üldse rääkida, põhimõtteliselt on x2:

https://www.tooriistamarket.ee/et/tooted/akud-ja-akulaadijad-akut%C3%B6%C3%B6riistadele?level2=125685&level3=125700&manufacturer=28348&form_build_id=form-TcXOkE_506fqDET9RY_bW4834KOU7sMmU0D26HgngiI&form_id=uc_taxonomy_grid_term_filter_form
Makservi akud on ikka kallid. https://www.facebook.com/marketplace/ite...197593521/
Selle tüübi kaudu saab veel odavamalt. Garantii jne.
Vasta

Garantii reaalselt toimib ka? Jutt on kõigil harjuskitel ilus...
Vasta

Jah. Ta on miskit sorti Makita esindaja vms. Müük käib läbi firma ikka. Vajadusel otsin visiitkaardi välja Big Grin
Vasta

Väga hea hind, endale sain Ryobi 5 Ah K-rautast ilma soodukatta kaubeldes 100ga kätte. Tookord oli kohe vaja ja ei olnud aega tellida, viimati tellisin saksamaalt E-bay kaudu ja sain saja paarikümnega 5 ah, 1,5 Ah ja laadija. Pisikesed 1,5 ja 2,5 Ah akud on mõnusalt kerged trellile ja löökkruvikeerajale aga poest ostes on hinna-ampertunni suhe jõhker  Smile

AEG on iseenesest Ryobi ja Milwaukeega sama grupp, Techtronic (mis muidugi ei ole mingi näitaja)
Vasta

Jääb üle vaid takka kiita neile, kes Makita hinna ja omaduste suhet kiidavad.
 Valik on hea, töökindlus OK, mida veel tahta. Igasugu akutrelle, saage, SDS-e ja muid vigureid hulgi pidanud ja Makita tõuseb neist esile just oma töökindluse ja OK. hinnaga.
 Kindlasti on paremaid saage- Festool näiteks, paremaid SDS- trelle- Hilti näiteks, jne.
 Ehitusel on üks argument mingi tööriistabrändi eelistuseks ka lollikindlus. Noh et kannataks ka natuke ülekoormust ja iga väikse valeliigutuse peale ära ei laguneks. Igal tööka kollektiivi liikmel on omad töövõtted ja mõni muidu täpne ja hea riist ei pruugigi iga meistrimehe annetele vastu panna Smile
 Makita seda üldiselt suudab.
 Milwaukee tundub tegelikult tummisem, aga seda on ka hind. Metabo on kapriisne riistapuu ja mina puhtalt oma kogemuse najal seda ei soovita. Hilti on ... Hilti. Kui maksta jõuad, siis võib ikka võtta. Rendid ju ostavad. Kui rendis need pillid kestavad, kestavad ka muu kasutaja käes.
 Üleüldse tasub vaadata, mis masinaid rendid pruugivad. Kui neil kestab, siis kestab ka ehitajal, tavakasutajast rääkimata. Ja Makitat on rendis päris palju.
Vasta

(03-01-2019, 17:19 PM)vant Kirjutas:   Ehitusel on üks argument mingi tööriistabrändi eelistuseks ka lollikindlus. Noh et kannataks ka natuke ülekoormust ja iga väikse valeliigutuse peale ära ei laguneks.
 

no mina küll suht vähese vaevaga sain makita drellil tossu välja ja suht uus teine oli.ei teagi kas ankur või mähised läksid.
Vasta

Mihandse tööga? Mul kulus Metabo tapmiseks 60 6x180 kruvi tooresse kaske keerate järjest, akusid vahetades, et mootor sisse põletada... See oli ikka tõsine andmine kella vastu.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne