Tööriistadest

1gen Milwaukeed olid väga tegijad. 2gen, täielik ebaõnnestumine. Müüsin kõik maha ja pöördusin Makita usku.
Nüüd 3gen ehk jälle head. Aga ei viitsi enam proovida.
10 riista välja vahetada lõbu pärast ei ole ka teabmis pointi. Rolleyes
Vasta

(27-04-2019, 12:17 PM)honkomees Kirjutas:  
(27-04-2019, 07:52 AM)Janka Kirjutas:  Makita reklaam on mõistuse sassi löönud. ...
Avan enesele uue, Hilti riiuli. 
Nähtavasti. ...
Ma pole kunagi aru saanud sellest Makita maaniast ... Mul kodus vaid 2 Makitat, rellakas, see oli ainuke mis mu pisikesse pihku parajalt istus ja paksusmasin. Akuriistad ja enamik juhtmega riistu (platesaag, lihvijad jms) on kõik DeWalti omad, siiani rahul. Hiltile ei hakka rahakott külge.

Tilk tõrva rikub kogu poti...
Kui välja arvata makita suur löögiga sds perfo, millel liiv sds-i oma lollusest ärarikkus, pole muude juhtmega asjadega (ekstsentrik, relakas, drell) ämbrit olnud.
Kui see õnnistatud 482 remondis oli, ostsin kiirelt asenduseks mingi 30,-€ maksnud tuvastama numbriga makita 18V pruugitud akudrelli (ei olnud rotitud, ehitajad vahetasid uuema vastu), pool aastat valu andnud, kruvid, poldid, puurimine, lihvimine. Pole isegi soojaks saanud.
Üks põhjus miks Makita usku, on osade- ja järelturg. Miskit vaja, siis võetakse letist või netist.


Vasta

Nu a mida tolku on mul tööriistast, mis remontimist vajab või üleüldse rohkem seal remondis on, kui tööd teeb?
Ammu-ammu, Soomes piigiga põrandaid ülesse võttes oli samuti just Makita vasar see, mis iga jumala nädala esmaspäeval remonti sõidutati...
Hilti piigid seevastu mürisesid rõõmsalt ja jäidki kestma. Mina lahkusin.
Vasta

Ma olen vist viimased äkki 10a Makitasid kasutanud. Viimase akutrelli soetasin vast 5a tagasi. Ja seda on väärkoheldud jõhkralt ikka. Vahest ajab kärsahaisu välja ja on kuum kui kurat. Kaks akut mis komplektis kaasas oli saavad ka vatti. Pakesmast rauast aukude läbi puurimisel vahest lähevad akud nii kuumaks,et ei hakka laadima enne kui jahtunud. Aga abiks on külmik siis Smile ja töö jätkub. Sama oli kui majale soojustuseks roovitust kruvisin. Tööl traatharjaga jõhkralt peale surudes asju puhastatud jne. Ei taha ära sõnuda,aga midagi halba pole küll öelda. Makita väike ketaslõikur(juhtmega) saab ka koledat vatti. Kui hakkab kärsakat välja viskama,siis tuleb jälle suruõhuga lihvimise/rooste tolm seest välja puhuda ja töö jätkub.
Nüüd plaan omale aku ketaslõikur soetada. Midagi ilmselt Makita valikust. Nii,et kellel mõni hea soovitus,siis oleks teretulnud.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Mul makita DGA506. Olen rahul. Alternatiive proovinud ei ole samas. Jõudu kindlasti vähem kui juhtmega riistal, aga see annab rohkem käiates tunda. Olen sellega 3-4 tonni armatuuri ära tükeldanud. Tõenäoliselt parim abiline ehitusel akutrelli ja kruvikeeraja kõrval. Ühe 5Ah akuga teeb umbes 100 lõiget 10mm armatuuri kui järjest lõigata.
Vasta

Mul on DGA512 sügisest saati. Õrnemate asjade värvist või tahmast puhastamiseks ideaalne, sätid aga pöördeid ja valid mis ketas külge läheb.

Aku kestvus... Vat ei oska võrrelda. Min pööretega nokitsesin päevakese väntvõllide põskede kallal poleerides. 

Igaljuhul mulle meeldib seepärast, et mingit kaablit või voolikut ei lohise järgi ning pöörete regulli võimalus. Samas ma ilmselgelt rasket rauda olen sellega minimaalselt lõiganud. Kuna akusid on kodus, siis ka suure pööretega lihvides pole tekkinud tunnet, et neid siiski üle kolme vaja oleks pidevaks töötamiseks.
Vasta

(28-04-2019, 09:44 AM)Janka Kirjutas:  Nu a mida tolku on mul tööriistast, mis remontimist vajab või üleüldse rohkem seal remondis on, kui tööd teeb?
...

A mis kasu on tööriistast, mida ma osta ei jaksa? Hilti võib hea olla, aga palgasaajale on see vaid märg unistus.

Kui tohib küsida, siis millise töö peale Makita drell suitsu välja lasi? Ja kas tavaliselt on selle remondisoleku aeg nädal või rohkem?

Reaalselt on vaid Makital normaalne valik asju. Ülejäänud võistlejatel on rivi nadivõitu. Iseküsimus muidugi on, kui mõistlik on nelja erineva kruvitsa või kaheksa löögita akudrelli olemamsolu nimistus. Rääkimata akumuruniidukist või -kohvikeetjast.
Vasta

Ostsin ka kunagi ammu rahahädas olles miskise täiesti "NONAME" poolaka drelli. Täie teadvuse juures ühekordseks projektiks, et palk kuidagiviisi välja teenida…. Pidin kurjamit kolm-neli aastat välja kannatama, lõpuotsas viskas sädemeid ja keerles ainult ühtepidi täiskiirusel aga vait ei taht raip mitte jääda. Lõppeks ühest poolemeetrisest vundamendist läbinärimiseks sundisin end poodi minema ja uue Boschi ostma… Lõppes see tujurikkumine ometigi.
Ehk siis, et sääne odavsaast võib ka üllatavalt sitkeks osutuda..

loll on loll olla.
Vasta

(29-04-2019, 15:03 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  Ostsin ka kunagi ammu rahahädas olles miskise täiesti "NONAME" poolaka drelli. Täie teadvuse juures ühekordseks projektiks, e
...
Ehk siis, et sääne odavsaast võib ka üllatavalt sitkeks osutuda..

Need on enamasti sitked. Paraku võimendab sitkuse tunnet igakordne ebameeldivus seda pruukides. Mis on seda suurem, mida väiksem on kämmalSad
Vasta

Makita suri täiesti tavalise mustmetalli puurimise kätte. Oli vaja 13mm ava, tegin kolmes osas: 4>8>13. Tahtsin jõudu säästa - muhvigi! 20mm ava sügavus, läks 12mm läbipoldile.
Nädal aega (vähemalt) hooleta.

Täna ostsin kaabliga lisarelaka. Ei pea enam kettaid vahetama Smile
- Arvate, et Makita? Big Grin
- Eiiii! Juba kümnekonna aastaga usalduse teeninud Metabo hoopis. Wev 15-125 quick. Espakis 130€.
Vasta

Makita DHP484 trelli osas muidu küll etteheiteid mul ei ole. Sai kunagi huvi pärast löögiga riist siis võetud, aga noh, see löök on naljanumber rohkem. Betooni jaoks tuleb ikka SDS (Metabo  Big Grin ) trell välja otsida. Aga muus osas väga tõhus aparaat. Kui läks suuremaks hulgaks betoonikruvide keeramiseks, siis sai löökkruvikeeraja lisaks võetud, kuna trell kippus käe kõveraks väänama. Pärast seda on trelli kasutus 3x väiksemaks jäänud, löökkruvikeeraja ikka palju etem kruvimiseks.
Vasta

Metabo on hea. Seni, kuni satub ette praakisend, mida esindaja "garantiiteenindus" pool aastat tulemuseta menetleb... Juhtub, harva, aga pole välistatud.
 
13 mm ava ei tohiks seda drelli küll loojakarja saata. Kui just polnud Hardox ja kõvasulampuurist ümberteritatu närimiseks Big Grin Seega - kas vandenõu (tõenäoliselt Toungue ) või praakeksemplar.
Vasta

Makita on hea vaid siis, kui tootjahärrad kaotaksid toote iseloomustusest teksti "proffessionaalseks kasutamiseks". Kodukasutaja, nagu mul juhtus, on jah vbl nõus ootama aparaadi remondist saabumist.
Kui aga oleks selline asi juhtunud keset kõige valusamat palgatööd ja sul veel tasuta asendust kah võtta pole, ajab kurjaks. Siin ongi see moment, et tuiskad poodi uue järele, kulutad aega ja raha ning kokkuvõttes teeb sama välja, kui et oleks ostnud kohe pea poole kallima, kuid kestvama Hilti.
Vasta

Kahju et ühe ebakvaliteetse mudeli põhjal kõik foorumi mitte-makitakasutajad kogu selle margi mudelitest järeldusi teevad. Kui sellest õnnetust ddf482-st eemale hoida saab soodsate akudega komplekti kogu majapidamises kasutamiseks. Kogemus trelli, kruvikeeraja, silikoonipüstoli, ketassae, tolmuimeja põhjal, pluss veel juhtmega riistad, kõigiga pikaaegne positiivne kogemus.
Vasta

olen kah ühel makita drellil mis 2 kiirust mahlad välja lasknud,palju eii pidanud pingutama.puitseinast 104mm auku lasin läbi.väike rela teeb ka vahel imeliku häält.sds otsaga drell oli miski hundai või sinnakanti,bauhof müüs mootor korras,aga käigukastis mingi kala.mootor käib ringi kenasti,aga puur paigal.2 korda kiskusin lahti ja visuaalselt korras ja rohkem ei viitsinud ja ostsin makita analoogi.makital kah mingid oranzid drellid ilmunud ja ikka hiina ja ca 30 soodsamad,aga ei riskinud osta ja võtsin ikka sinise ja siiani töötab,iga päev ei pruugi ka muidugi.põhi puurimine on 18 kivipuur ja 104 ja 125 freesidega kivisse auke uuristada.
Vasta

Minu 482 suri tavakasutuses, puuris puitu (3-22mm), keeras kruve maks 6x90 ja muud mudru. Jõudu raisal nii, et hooletult hoides väänab käe pahupidi, võrreldes teise tuvastamatu mudeliga, sööb akut pea 2x rohkem.
Remondis oli üle 2 nädala, hädalisi olla hulgim. Tänaseks on asendatud padrun kah p----s, 3/6 kandilise sabaga kiilub nii kõvasti kinni, et lahti ei saa ja vastupidi, ümargust puuri kinni ei hoia.


Vasta

(29-04-2019, 18:08 PM)Janka Kirjutas:  Makita on hea vaid siis, kui tootjahärrad kaotaksid toote iseloomustusest teksti "proffessionaalseks kasutamiseks". 

Minu kogemus ütleb, et pahatihti on need "proffessionaalsed kasutajad" tegelikkuses ikka vägagi ebaprofessionaalsed - keskmine küprokimees lõhub riista nii, et kole vaadatagi. Kummalisel kombel elavad masinad need katsumused üle, välimust pole enam ollagi, aga ikka töötavad.. Erandeid muidugi esineb, ilmselt mõningane tootjapraak.

Endal ka Makita tootepark, eeskätt just tohutu valiku erinevate seadmete tõttu. Kõik töötavad ju sama akuga.
Vasta

Akutrelli ja tegelikult enamike harjadega universaalmootoriga tööriistade surm on see poole päästikuga vaikselt sussutamine. Eriti esineb seda augusaagidega lõikamisel ja kruvide keeramisel, ala lasen natuke veel, hästi õrnalt, kuuest kruvi, kinnipoomise piiripeal. Harjadega mootor pole selleks mõeldud, ja vastpidavus sõltub projekteerinud inseneri poolt lubatud tugevusvarust, sealt tuleb ka hind. "Prosumer" klassi tööriistad kärsavad üsna samamoodi vahet pole mis värvi pakist sa võtad, akudega tasuta kaasa saadud trellil on seda tugevusvaru üsna napilt. Fein, Festool ja Hilti(vist?) omavad moodsal ajal 4k kiiruskasti just selleks, et seda lülitiga pussutamist vähendada, aga palju sellest kasu on kui enamik mehi (ja naisi) ei raatsi 2k kastigi kasutada... ei tea
Vasta

(29-04-2019, 23:05 PM)pvr Kirjutas:  Akutrelli ja tegelikult enamike harjadega universaalmootoriga tööriistade surm on see poole päästikuga vaikselt sussutamine. Eriti esineb seda augusaagidega lõikamisel ja kruvide keeramisel, ala lasen natuke veel, hästi õrnalt, kuuest kruvi, kinnipoomise piiripeal. Harjadega mootor pole selleks mõeldud, ja vastpidavus sõltub projekteerinud inseneri poolt lubatud tugevusvarust, sealt tuleb ka hind. "Prosumer" klassi tööriistad kärsavad üsna samamoodi vahet pole mis värvi pakist sa võtad, akudega tasuta kaasa saadud trellil on seda tugevusvaru üsna napilt. Fein, Festool ja Hilti(vist?) omavad moodsal ajal 4k kiiruskasti just selleks, et seda lülitiga pussutamist vähendada, aga palju sellest kasu on kui enamik mehi (ja naisi) ei raatsi 2k kastigi kasutada... ei tea

Ise mõtlesid selle välja või keegi aitas?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Sel poole päästikuga mängimisel toimuval läbipõlemisel on kindlasti tõepõhi all. Kahtlustan, et Makita suremise põhjus just sellest tuligi. Kuigi samas ei läinud tossama mitte taga otsas asuvad harjad, vaid dõmu väljus hoopis keskelt. Staatori-rootori juurest. Lahti ma seda sitanikerdist muidugi ei võtnud. Garantiiaeg, pole nagu minu asi.
Aga millegi pärast see konkreetne isend ei allunud mitte mingisugustele tapmiskatsetele. Temaga tuligi puurida kasutades ainult ja ainult käigukasti ülekannet nr2 (kiire) ja siis kiiruse muutmiseks tunnetada päästiku asendit. Miks nii? Sest tol Hiltil käis esimesel (aeglane) kiirusel jõud isegi 13mm puurist sellise vaardiga üle, et puuri takerdudes andis järgi kas puurija käsi või mugava positsiooni ja tugevama haarde korral lendas puur ise kildudeks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 9 külali(st)ne