Tööriistadest

(30-04-2019, 02:23 AM)viplala Kirjutas:  
(29-04-2019, 23:05 PM)pvr Kirjutas:  Akutrelli ja tegelikult enamik

Ise mõtlesid selle välja või keegi aitas?

Tõsi mõtlesin selle isiklikele kogemustele ja nappidele elektrialastele teadmiatele toetudes ise välja. 

Kuid kui vaatame harjadega mootori efektiivsus kõverat siis näeme, et maks efektiivsus on maksimaalsete opereerimis pöörete lähedal. Efektiivsus elektrimasina juures minuteada tähendab, et mitu % läbi traadi aetud haldjatolmust läheb töötegemiseks ja palju toa kütmiseks (universaal mootor on hullem, tavaline DC on natuke parem selles osas vist). Seega mida madalam kiirus seda rohkem sooja saab elektrivoolu ühiku kohta. Lisame siia veel tavalise akuriista ventika mis kõigelihtsam tsentrifuug ventilaator, st võime toast sooja välja viia sõltub tema pöörlemis kiirusest.

(Nagu internetis avaldatud materjal ikka, ei pretendeeri ma selle kirjutisega tõele vaid see on minu subjektiivne arvamus, kirjutatud ilma kindlate allikateta ja mälu järgi. Ootan parandusi ja ümberlükkamisi oma arvamusele, ja kui ksf Kassil on lõunapausil natuke aega, et jalgrattal koju vändata siis ehk saab ta minu heaks targast raamatust järgi vaadata.)
Vasta

(30-04-2019, 08:46 AM)Janka Kirjutas:  ...andis järgi kas puurija käsi...

hea point.
võimalik muidugi, et ma olen eriline nisanäpp, aga pean mainima,
et minul pruukida oleva makita komplekti mängutrell
(vist see: amazon )
käib ka hiljemalt kolmanda akutäiega juba korralikult käest üle.
keerasin just 6x90 kruve hulgim ja kõnealune riistapuu saab enam-vähem hakkama küll.
randmed jäävad sellelegi olematule väändele suht kähku alla.
Vasta

(30-04-2019, 09:23 AM)pvr Kirjutas:  
(30-04-2019, 02:23 AM)viplala Kirjutas:  
(29-04-2019, 23:05 PM)pvr Kirjutas:  Akutrelli ja tegelikult enamik

Ise mõtlesid selle välja või keegi aitas?

Tõsi mõtlesin selle isiklikele kogemustele ja nappidele elektrialastele teadmiatele toetudes ise välja. 



Ootan parandusi ja ümberlükkamisi oma arvamusele, ja kui ksf Kassil on lõunapausil natuke aega, et jalgrattal koju vändata siis ehk saab ta minu heaks targast raamatust järgi vaadata.)

Smile Kassil on alati natuke aega...aga tarka raamatut pole vaja antud küsimuse pärast hakata kulutama, lgp. ksf! Pvr on ise ja õigesti asja välja mõelnud (vähemalt mina ise mõtlesin niimoodi välja).
Ja kui varemalt on siin kassi kirjatükkide peale nina kirtsutatud ja mingist "hea maitse piiril hängimisest" juttu tehtud, siis mainitseks seekord ksf! Viplalat talle omase enesekindlalt häbematu stiili kuritarvitamise pärast! Häbi, Viplala, häbbbi!
Vasta

Ei saa veelkord jätta kiitmata löökkruvikeeraja kasulikkust kruvide keeramisel. Ei mingit käe väänamist enam. Smile Ka torx otsikud säilivad oluliselt paremini kuna eriti pikki kruve keerates ei viska ta niimoodi otsa välja poole keeramise ajal nagu akutrelliga kipub olema.
Vasta

ei salli neid väristeid.
481, teise käiguga, punn põhjas. Ja nii aastaid Cool
Vasta

Ma olen mööbli ja ehituse peal ära kasutanud oma kümme harjadega akutrelli kindlasti, enamusel on saanud akud lihtsalt otsa, mõned lülitid/päästikud on lennanud, korra vist ka harjad ühel pooletoobisel mis tuli juba läbi hooratuna kuskilt ehituselt. Kruve on nendega sisse keeratud mustmiljon tükki. Lisaks igasugune muu puurimine, väänamine ja vägistamine mis taoliste tööde puhul igapäevane nähtus. Pole mitte ainustki taolist trelli näinud, mis pussutamise ja sussutamise peale pillid kotti oleks visanud. Loomulikult trellid lagunevad. Enamjaolt lagunevad kolmes etapis, alguses kui on tootmisvead, keskel kui vägistatakse pidevalt ja lõpus oma loomulikku surma. Üldistada siin, et enamus naisi ja mehi sussutavad trellid surnuks... jätke jama.

Eks erand kinnitab reeglit, kuid pigem lendavad trellid vastu taevast siiski oma piirimail töötamisega. Võetakse kiire käigu pealt viimast kuniks aga aku jaksab. Samas pole ka sellisel tegevusel midagi valesti, trell on tööriist mis peabki vastu pidama taolisele vägistamisele. Kui ei pea, tuleb osta parem ja võimsam või kvaliteetsem firma mis suudab aastaid tööd teha ja lõpuni vastu pidada igasuguse lähenemise juures.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Ega asi polegi niiväga sallimises.. 481 üle keskmise vintske pill. Teise käiguga jõudu kirja järgi mingi 60Nm, esimese käiguga 115Nm. Võib prooviks võtta meetrise torujupi ja sinna vastavalt 6 või 11 kg raskuse otsa riputada. Ning siis proovida seda toru teisest otsast üleval hoida. Ma pakun et väga kaua ei jaksa. Ja kui seda nüüd päev otsa teha, siis annab õhtuks tunda küll. Aga eks aastatepikkuse treeningu järel harjub kõigega. Smile
Vasta

(30-04-2019, 13:39 PM)olli Kirjutas:  Ega asi polegi niiväga sallimises.. 481 üle keskmise vintske pill. Teise käiguga jõudu kirja järgi mingi 60Nm, esimese käiguga 115Nm. Võib prooviks võtta meetrise torujupi ja sinna vastavalt 6 või 11 kg raskuse otsa riputada. Ning siis proovida seda toru teisest otsast üleval hoida. Ma pakun et väga kaua ei jaksa. Ja kui seda nüüd päev otsa teha, siis annab õhtuks tunda küll. Aga eks aastatepikkuse treeningu järel harjub kõigega. Smile

Selge ja võiks olla kõigile arusaadav kirjeldus tegelikkusest! Ja mitte õhtuks ei anna tunda vaid "ühe laksuga" võid oma töökäe randme eluks ajaks haigeks teha! Vast ikak kõik mäletavad anatoomiatunnist, et mitmest luust Inimese käelaba koosneb??? Nende luude omavaheliste ühendustega ei ole vaja lolli mängida! Neid ei remondita nii, nagu puusapähikud uusi pannakse. Vibratsioon, väänamine ja külm on kolm käelaba ja randmete vaenlast. JA nendest luudest 8 on randmeluud elik karpaalluud, mille omavahelist asetust on kõige raskem "mõjutada". Seda kondiväänamist on vaja õppida. JA karpaaltunneli sündroom on laialt levinud raske tõbi. 

Tänasel päeval "ainult loll" lõhub oma randmeid kui vajadus lõputult kruvisid puitu keerata. Kipsi panemine on teine teema aga seal pole jälle momendijõhkardiga midagi teha. Kusjuures nende jõhkarditega PEAB olema kasutusel külgkäepide - siis võib ka teatud mahus polte-kruve palgisisse ka keerata! Mingist njuutonist alates peab see vidin trellil kaasas olema ja see pole üldse naljapärast. 
Jälle sama "koht": õppinud Insenerid teevad iga päev tööd, et meile veel paremaid ja ÕIGEMAID töövahendeid teha! Kuna töövahendid on muutunud ka peaaegu igaühele kättesaadavaks oma hinnalt, siis on jõllis silmadega väitmine, et mulle lihtsalt meeldib zitasti ja halvemini tegutseda ... lihtsalt loll? Teadmatusest valde vahenditega töötamien on üks asi: just järjekordne Sõber-Naaber suveelamisest sai õigete töövahendite vajalikkusest aru minu omi tarbides ja võttis ka Makita trelli + täristi iseendale ligi! Sest Tal on vaja lähemate aastate jooksul tuhandeid kruvisid keerata ja tavaline Boschi akutrell juba suri koos rannetega ära!
Vasta

minu eelpool viidatet lingis näha olevas komplektis on lisaks trellile see teine asi ka.
sisekuuskant otsaga. mingil tingimusel vist väriseb ka.
misasja jaoks selline aparaat mõeldud on? minul seisab niisama ja kõik asjad käivad trelliga.
ühe korra ainult pruukisin kui trelliga tegin augu pleki sisse ja sellega keerasin mingid katusekruvid sisse.
aga ega sellise töö jaoks ta ette nähtud polnud.
Vasta

Minu komplektis selline kruvipüss. Teist nüüd mõned päevad usinasti pruukinud ja peaks mainima, et tavalise akutrelliga enam kruve lasta ei taha. Käsi ei vääna ka pikemate/paksemate kruvijurakatega. Käes igati mugav, asjaga väga rahul.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

(30-04-2019, 18:53 PM)diesel Kirjutas:  minu eelpool viidatet lingis näha olevas komplektis on lisaks trellile see teine asi ka.
sisekuuskant otsaga. mingil tingimusel vist väriseb ka.
misasja jaoks selline aparaat mõeldud on? minul seisab niisama ja kõik asjad käivad trelliga.
ühe korra ainult pruukisin kui trelliga tegin augu pleki sisse ja sellega keerasin mingid katusekruvid sisse.
aga ega sellise töö jaoks ta ette nähtud polnud.

Just selleks ta ettenähtud ongi. Ja kõiksugu muude kruvide kruttimiseks. Miksmitte ka kaelusmutrite ja kergemini sisenevate pisikeste puidupoltide.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(30-04-2019, 19:08 PM)rocker Kirjutas:  Minu komplektis selline kruvipüss. Teist nüüd mõned päevad usinasti pruukinud ja peaks mainima, et tavalise akutrelliga enam kruve lasta ei taha. Käsi ei vääna ka pikemate/paksemate kruvijurakatega. Käes igati mugav, asjaga väga rahul.

Kas see pidev tärin kõrvadele ei hakka?
Ainumas põhjus, miks ise ei kasuta. Metabol oli 12V sisteemiga "impulse" lisaga akudrell, keeras kruvisid edukalt ja vaikselt, kätele ei hakanud.


Vasta

(01-05-2019, 10:23 AM)hulgus Kirjutas:  
(30-04-2019, 19:08 PM)rocker Kirjutas:  Minu komplektis selline kruvipüss. Teist nüüd mõned päevad usinasti pruukinud ja peaks mainima, et tavalise akutrelliga enam kruve lasta ei taha. Käsi ei vääna ka pikemate/paksemate kruvijurakatega. Käes igati mugav, asjaga väga rahul.

Kas see pidev tärin kõrvadele ei hakka?
Ainumas põhjus, miks ise ei kasuta. Metabol oli 12V sisteemiga "impulse" lisaga akudrell, keeras kruvisid edukalt ja vaikselt, kätele ei hakanud.

Minu jaoks see tärin küll häiriv pole.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

Eile jõudis garaaži selline riistapuu. Rattamutreid krõbistas lahti nagu muuseas. Aeg näitab, kuidas teiste ülesannetega hakkama saab.

A.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

mu rattamutritele see peale ei hakka, aga ju sõltub mutritest Big Grin
Vasta

Tärina vastu on kõrvaklapid. Ma näiteks plaanin ka kõrges vanaduses kiiktoolis oleskledes muusikat nautida.
A sa Aspelund räägi konkreetselt marginumbritest.
Iga juust rattapolte lahti ei keera.
Ahahh, nägin. 1002. See keerab küll jah.
Vasta

Neil täristitel pole sidurit (huvitav miks?) - kruvi keeramisel peab peale passima ja õigeaegselt keeramise lõpetama.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(01-05-2019, 14:16 PM)pannkook Kirjutas:  mu rattamutritele see peale ei hakka, aga ju sõltub mutritest Big Grin

Kel 1000Nm Makita lahjaks jääb, siis sama raha eest saab võimekama suruõhukeeraja soetada.
Endal selline tollise padrunikinnitusega 3200Nm hiinlane juba aastaid 5-6 kasutusel. Igapäevases kasutuses ei ole, aga tööd on ikka näinud.
   

Palju ta nüüd reaalselt njuutoneid välja annab, ei tea. 16-se poldi keerab puruks kergelt. Belarusi rattarummu kammitsa poldid jõudis ka koos külgekeevitanud keermeniitidega lahti keerata.
   

Jõudu saaks ehk juurdegi, kui laialt levinud kiirliite otsikud suuremate vastu koos voolikutega vahetaks. Originaal kaasasolnud keeraja ots seest 13mm. Praeguse kiirliite oma miskine 8mm kanti. Olen kompenseerinud seda pisemat ava 10Bar survega. Passis muidu ette nähtud keerajale 6.5Bar.
         
Vasta

Vasta

Kas kellegil on kogemusi Keyang riistadega? Kress Eesti neid myyb.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne