Tööriistadest

Otsiti ja arvati siin kunagi, et kraadide alla timmitav lõikur, kui on juba paarkümmend lõiget vaja teha, oleks hää asi.
Nu mul tuli nüüd ette 120 lõiget.
Ei hakan'd selleks lintmasinat ostma. Raiskab hiljem ruumi.
Relakas on peris hää riist ja lõikab ajaliselt kiiremini, kui lintsaag. Sodi on ainult terve tuba täis. A koristama õpetati juba lapsepõlves.

                           
Vasta

Järg eelnenule...
               
Vasta

(11-05-2019, 10:06 AM)Janka Kirjutas:  Otsiti ja arvati siin kunagi, et kraadide alla timmitav lõikur, kui on juba paarkümmend lõiget vaja teha, oleks hää asi.
Nu mul tuli nüüd ette 120 lõiget.
Ei hakan'd selleks lintmasinat ostma. Raiskab hiljem ruumi.
Relakas on peris hää riist ja lõikab ajaliselt kiiremini, kui lintsaag. Sodi on ainult terve tuba täis. A koristama õpetati juba lapsepõlves.

lintsaag versus rela.lindiga puhas vaikne lõikamine ja saab igalpool lõikuda.rela seevastu tuletöö ja tolm ja müra ja vaata,et põlema ei pane midagi.kui ikka lõigata siis suure relaga kuna tootlus hea,aga kolaka käes hoidmine jälle väsitab.
Vasta

On käperdatud nii suurt kui väikest.
Suur ei meeldi. Ta ongi suur, raske, aeglase pöördega, paksu kettaga (mis üpris hädiselt just oma paksuse tõttu seda õiget tööd tegemast keeldub), lärmakas ja üliohtlik, kui käest punnu paneb või ketta puruks lööb.
Väike rellu om 1 või lausa 0,8mm kettaga teeb sama töö, kohati isegi tõhusamalt. Vastukaaluks, kergus, paindlikkus ja törts ohutum on ka.
Vasta

Ei oska kommenteerida kui hästi antud töö jaoks oleks sobinud kuna ise pole kunagi kasutanud, aga vaatasin et tööl vanad lõikavad enamasti plasmalõikuriga selliseid detaile, mida pärast kokku keevitada vaja on. Ja see lõikamise kiirus... relakas ega lintsaag ei saa lähedalegi. Cool
Vasta

(11-05-2019, 22:05 PM)veix__ Kirjutas:  Ei oska kommenteerida kui hästi antud töö jaoks oleks sobinud kuna ise pole kunagi kasutanud, aga vaatasin et tööl vanad lõikavad enamasti plasmalõikuriga selliseid detaile, mida pärast kokku keevitada vaja on. Ja see lõikamise kiirus... relakas ega lintsaag ei saa lähedalegi. Cool

Profiile .nelikanttoru jne.ei l¨ika käsitsi keegi heaks keevitusvalmiks.kUI nååd v¨rrelda lintsaega ehk ka  rellakaga. SmileLihtsalt jutujåtkuks.
Vasta

(12-05-2019, 01:20 AM)linnuke Kirjutas:  
(11-05-2019, 22:05 PM)veix__ Kirjutas:  Ei oska kommenteerida kui hästi antud töö jaoks oleks sobinud kuna ise pole kunagi kasutanud, aga vaatasin et tööl vanad lõikavad enamasti plasmalõikuriga selliseid detaile, mida pärast kokku keevitada vaja on. Ja see lõikamise kiirus... relakas ega lintsaag ei saa lähedalegi. Cool

Profiile .nelikanttoru jne.ei l¨ika käsitsi keegi heaks keevitusvalmiks.kUI nååd v¨rrelda lintsaega ehk ka  rellakaga. SmileLihtsalt jutujåtkuks.

Nu se omginõ, nigut Tarve Jüri käest küsti, et mes om maillma parimp süük...
  Big Grin
Vasta

(12-05-2019, 01:20 AM)linnuke Kirjutas:  
(11-05-2019, 22:05 PM)veix__ Kirjutas:  Ei oska kommenteerida kui hästi antud töö jaoks oleks sobinud kuna ise pole kunagi kasutanud, aga vaatasin et tööl vanad lõikavad enamasti plasmalõikuriga selliseid detaile, mida pärast kokku keevitada vaja on. Ja see lõikamise kiirus... relakas ega lintsaag ei saa lähedalegi. Cool

Profiile .nelikanttoru jne.ei l¨ika käsitsi keegi heaks keevitusvalmiks.kUI nååd v¨rrelda lintsaega ehk ka  rellakaga. SmileLihtsalt jutujåtkuks.


Võibolla küll, ei tegele sellega ise ja pole ka meistrite tegutsemist nendega näinud. Küll aga esmakordselt nähes pani imestama mõne millimeetrisest plaadist detailide välja lõikamise kiirus, põhimõtteliselt nagu noaga sooja võid lõikaks. Big Grin
Vasta

Janka narris vist mind sutsu. Wink

KRT.mul siin arvuti klaver ainult Svenskat paneb ,muuta kah ei anna. Big Grin
Vasta

Olen täheldanud siin foorumis seda,et iga mees kiidab ikka oma riista Smile kel on lintsaag kiidab seda,kel suur relakas see kiidab seda,kel väike aga kiire kiidab seda,kel echo saag kiidab seda,kel husqu kiidab seda jne jne.Minu arust on kõik tööriistad head,kui neid kasutatda seal kus neid vaja ja õige käsitlemise korral saab iga riistaga tööd teha,mõttetu siin mitmekümneid lehekülgi halada ja teise mehe riista maha teha,tüüpiline Eestlaste värk....

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

(14-05-2019, 07:16 AM)hundu615 Kirjutas:  Olen täheldanud siin foorumis seda,et iga mees kiidab ikka oma riista Smile kel on lintsaag kiidab seda,kel suur relakas see kiidab seda,kel väike aga kiire kiidab seda,kel echo saag kiidab seda,kel husqu kiidab seda jne jne.Minu arust on kõik tööriistad head,kui neid kasutatda seal kus neid vaja ja õige käsitlemise korral saab iga riistaga tööd teha,mõttetu siin mitmekümneid lehekülgi halada ja teise mehe riista maha teha,tüüpiline Eestlaste värk....

Paraku see nii ongi ja enamus ahelpostitajatest ongi enesekiitjad-imetlejad, nagu ka poliitikas.   Vahelduseks soovitaksin sirvida foorumi algusaastate postitusi ja suhtlemist omavahel. Kui rahulik la lugupidav see oli teineteisega suheldes-abistades.  Ehk saaks selle taastada?

Parimat  h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

(14-05-2019, 07:16 AM)hundu615 Kirjutas:  Olen täheldanud siin foorumis seda,et iga mees kiidab ikka oma riista Smile kel on lintsaag kiidab seda,kel suur relakas see kiidab seda,kel väike aga kiire kiidab seda,kel echo saag kiidab seda,kel husqu kiidab seda jne jne.Minu arust on kõik tööriistad head,kui neid kasutatda seal kus neid vaja ja õige käsitlemise korral saab iga riistaga tööd teha,mõttetu siin mitmekümneid lehekülgi halada ja teise mehe riista maha teha,tüüpiline Eestlaste värk....

Oda, kus on siin mahategemist?

Ning millises mõttes ülalolev post sellest maha tegemisest erineb?

Päeva lõpuks tehakse töö ära ikka sellega, mis võtta on. Cool Või jääb tegemata, sest "õiget riista es ollut". Toungue
Vasta

Küsiks kasutajate kogemusi nn multitööriista kohta. Kas on mingeid odavama otsa suht kestvaid asju, nt Handymani Probuilder vms, võib peab kindlasti brändikaupa ostma. Seni olen vajadusel töö juurest laenanud Makitat, aga tavaliselt tekivad koduses majapidamises need vajadused ootamatult ja terve puhkuse ajaks ka ei saa riist töölt pihta panna.
Vasta

Mina tegin maha oma Makita patareitoitel töötava puurmasina.
No ostke ära, kui ta nii hea on! Enne kui mul jälle juustu sisse auke tarvis puurida ja see sunnik taas kärssama läheb Big Grin
https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=62307
Vasta

Ja et oleks veel täpsem: harjadega mootoriga isendi. Toungue

Ma siin marineerin praegu, kas tulla mahapõlenud Metabo asemele (tõeline sodi, ainult teistkümmend aastat ja kaks jooksu akusid üle elaski Toungue ) seda noolima või koguda veel ja osta harjavaba katlaga akukruvits, mida mul tegelikult vaja on.
Vasta

Mul DDF482 haiseb,aga töötab ja peaaegu rahul juurde ostsin DTW285e ja sellega olen väga rahul-pisike ja jõuab keerata nii kinni ja lahti.5ah akut pole veel tühjaks saanud,aga ka padrunisaba pole tükk aega kasutanud-jube laisaks teeb selline riist.Mitmel autol rattaid vahetanud ja muid töid küllaga teinud sellega.
Vasta

(14-05-2019, 12:08 PM)honkomees Kirjutas:  Küsiks kasutajate kogemusi nn multitööriista kohta...

mul on väga sarnane asi olemas.
mõned korrad olen proovinud kasutada.
vanduda ja sõimata saab, tööd teha mitte.
reklaamvideod on juutuubis küll suurepärased.
päriselu on teistsugune.
millegipärast ma väga ei usu, et kallimad ja uhkema nimega riistad saaksid paremad olla.
aga proovind pole. no ja võib-olla ma ise olen nii koba, et ei saa lihtsalt hakkama.
Vasta

Lihvida sellega ei kõlba, lõigata sammuti mitte aga samas on teatud tööd, mille jaoks on ta asendamatu. 
Mina kasutan seda näiteks valdavalt ker.plaatide vahelt, vana vuugisegu eemaldamiseks nö. teemant teraga. Selle töö jaoks on alterantiiviks vaid käsitsi kaabitsaga nühkimine või siis väga ettevaatlikult relakaga töötamine mis tolmu üles ajab ja plaadi servad kipub ära lõhkuma. 
Puidu ja metalli lõikamise juures on kõige tähtsamaks tera värskus, kui juba natuke kulunud siis läheb ruttu kuumaks ja nürineb veel kiiremini edasi, ning siis tekkibki tunne, et masin jura ja ei lõika. Korralik terav tera saab tegelikult puiduga väga hästi hakkama aga pikemate lõiget puhul hakkab tavaliselt kuhugile poole lõikejoon käest ära minema, nii et kasutada saab teda ikka ainult ca -100 mm lõikusteks. 
Ja muidugi head terad maksavad sama palju kui uued neerud mustal turul. Ning terad lähevad üpris kiiresti käest ära, eriti kui puidu teraga naela tabad. 
Tööriista enda hinna osas on võrdlus relakaga kohane, 200.-eur ja 35.- eur relakas lõikavad täpselt samamoodi, lihtsalt üks on kergem ja istub mõnusamalt peos ning ehk kestab ka veidike kauem.
Vasta

(14-05-2019, 21:44 PM)r.i.h.o Kirjutas:  Lihvida sellega ei kõlba, lõigata sammuti mitte aga samas on teatud tööd, mille jaoks on ta asendamatu. ... Korralik terav tera saab tegelikult puiduga väga hästi hakkama aga pikemate lõiget puhul hakkab tavaliselt kuhugile poole lõikejoon käest ära minema, nii et kasutada saab teda ikka ainult ca -100 mm lõikusteks. 
... Tööriista enda hinna osas on võrdlus relakaga kohane, 200.-eur ja 35.- eur relakas lõikavad täpselt samamoodi, lihtsalt üks on kergem ja istub mõnusamalt peos ning ehk kestab ka veidike kauem.
Meil töö juures restauraator nimetab seda asendamatuks tööriistaks, nt puitasjadele nn plommide panemiseks mäda kohtade väljalõikamisel jne. Ka mul on seda vaja igasuguste nö peitlitööde korrektsemaks tegemiseks, kuna ristikiudu peitel ikka murrab puud, samuti kitsaste lõhede tekitamiseks. Kasutanud olen siis sedasamust rahvamargi Makita riista.
Vat hinnavõrdluse asjas pole päri. Hind hinnaks, aga eri asjade kestvus on ikka 1 min 10 aastani, paljude odavate asjade puhul on see loterii, nt rellakate puhul on mulle sattunud üks odav, mis on 5-6 tk kõrval üle elanud ja töötab siiani, jah on veidi ebamugav käes hoida, aga seda on ka enamik brändikaupa minu käe jaoks. Samas ostsin ühe Handymanni odavtrelli trellipumba ringiajamiseks, sellega sai tõesti hakkama aga kui oli vaja ÜKS auk puurida ja ei olnud viitsimist garaaži minna ning sai sellesamaga auku üritatud teha, siis oligi kõik - reduktor laiali.
Seega huvitavad just kogemused, millistest kaugele hoida, kuna lagunevad esimesel kasutuskorral laiali.
Vasta

(14-05-2019, 07:16 AM)hundu615 Kirjutas:  Olen täheldanud siin foorumis seda,et iga mees kiidab ikka oma riista Smile kel on lintsaag kiidab seda,kel suur relakas see kiidab seda,kel väike aga kiire kiidab seda,kel echo saag kiidab seda,kel husqu kiidab seda jne jne.

Nii on ja nii jääb. Rolleyes
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne