Tööriistadest

(03-08-2019, 19:39 PM)Mart69x Kirjutas:  Esimene viga on selles, et võrdled survet (bar) mitte veehulka. Autot peseb veehulk mitte surve.
...

Ega jah, autot veeretab edasi ju kW, mitte Nm...

Veehulk ja surve on omavahel seotud: mida jõudsam pump, seda suurema surve see sama düüsimõõdu juures tekitab. Seega kompenseeritakse nigelat pumpa odavatel pesuritel väikese düüsiga. Siis saab sama surve vähema tööga kätte.

Õige on see osa jutust, et ainult surve ei puhasta - vett peab ikka ka olema. Muidu siirdub sodi vaid pühest kohast teise.

Meil on see K5, meie saime küll alla 300€ kaks aastat tagasi kätte. Peseb küll. Kerimisrull toimib, kui enne voolik sirgu tõmmata ja püstol maha panna. Kui püstoli hoidikusse suskad, siis on raudselt lohvil paar keerdu sees. Juhtme kerime meie pärast poolile eraldi. Kuigi teoorias võiks need ka koos peale-maha käia.

Kaheksameetrise voolikuga ümber auto ei käi. Kas lohistad pesurit või topid püstoli auto alt teisele poole.

Püstoli käepide on hea, ei väsita kätt. Survet on piisavalt, et sitem värv koos roostega maha lüüa. Pooletollise lohviga kannatab toita 4 bar juures. Väidetavalt suudab ka ise vett võtta samalt kõrguselt, aga minu arvates jäi siis nälga.

Samas valu on üksjagu saanud ja seni toimib märkusteta. Ei oska paremat tahta. Püsti  seisab hästi, järel vedada on lihtne ja pole ka väga raske tõsta. Pöördlülitit on mugav kasutada. Pesuaineannustuse võimalust meie pole kasutanud, aga tundub paari kamraadi pealt vaadates täitsa toimivat.

Meie valisime kärtseri just tehnilise toe olemasolu järgi. Seni pole veel vaja läinud...
Vasta

tööriistade headuses ma vast ei kahtle , aga kas keegi on tegu teinud selle "kontoriga" Asi tundub liiga hea olema.
https://www.sammaw.com/18v-5-0ah-10-piec...ombo%20Kit
Vasta

Tundub petuvärgiga tegemist olevat.
Kommentaarid on heaks indikaatoriks - https://www.facebook.com/227781836558855...057537023/
Vasta

Ma soetasin "140bar ja 450l/min" Clinti. Kui nn turbo-otsik ära väsis, peseb kehvemini, kui "120bar ja 370l/min" Makita:
https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid403202

Clint on ka kole lärmakas. Ma ei loe seda õnnestunud ostuks ja jäi maal "muruniiduki pesemise aparaadiks". Kodus toimetan jätkuvalt "lahjema Makitaga". Algne mõte oli koju uus ja kangem masin saada ja Makita maale kolida.
hiinlaste numbrid on optimistlikud.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Pesuritest rääkides ,minge käige selve pesulas (Nutipesu) ja pakkuge peale seda mitu bar-i surve on.Vee hulk on see mis peseb.
Õige vastuse lisan peale pakkumisi.
Vasta

Kui ainult veehulk peseks, võiks endale suurema ämbri osta.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Ämbris oled sina Kärher K 2 pakub 110 Bar-i ja on tabureti pesuks pesulas on 100 Bar-i.
Võrdle tulemust?
Vasta

(04-08-2019, 16:06 PM)vwt2 Kirjutas:  Pesuritest rääkides ,minge käige selve pesulas (Nutipesu) ja pakkuge peale seda mitu bar-i surve on.Vee hulk on see mis peseb.
..

Nii, et sitta sest survest, paneme kaks kanti minutis 0,3 bar tulema ja saab puhast või?

Pole neil hiinlaste numbritel muud häda, kui see, et veehulk pole antud maksimaalsel rõhul. Sest seesama "320 l minutis" peab seinast ka peale jooksma! Analoogselt kompressoritega: antakse maks rõhk ja imivõimsus.

Minu kodune süsteem (pool tolli kuulkraan@4 bar) lööb minutis umbes 25 l. Täpselt pole viitsinud mõõta. Üldiselt tahaks kärtser veidi rohkem saada (voolik vajub lonti, kui pesur lööma hakkab), aga seni oleme hakkama saanud.
Vasta

Ahoi!

Tänan kõiki, kes survepesurite osas kogemusi jagasid ja arvamust avaldasid. 
Uurisin seda Handymann vihjet Nilfiski asjus. Netist leidsin vaid ühe mudeli aga kui täna Laagri Maksimarketi keskusesse kohapeale läksin, siis oli valik suurem.

mudel mis silma jäi oli Nilfisk Dynamic D 130.4-9 X-TRA.
Karbil kirjas andmed, mis foorumi info põhjal sobisid.
Pump metallist
Vooluhulk 550 l/h
surve 130 Bar
voolik 9 m
Lisaks oli just sellel mudelil (vist on see X-TRA, nagu Kärcheril Premium) voolikupool integreeritud.
Hinnaks 129.99€

Ostsin ära ja mõtlesin, et ei tea, kas on "ostan ja kahetesen".

Tõin koju ja pakkisin lahti. Esimene asi, mis küsimusi tekitas oli asjaolu, et pakend oli varem avatud ja hiljem läbipaistva teibika uuesti kokku pandud. 
Teiseks oli pakile peale kleebitud mingi  uus silt.
Kolmandaks ei leidnud ma kaasas olevatest juhendites viidet konkteetselt sellele mudelile. Oli küll D 130 aga mida see .4-9 tähendab....?
Juhenditest lugesin välja, et D 130 on veevooluhulk 450 l/h

No tore mõtlesin, ei tea kas jälle vastu teksapüske.

Panin aparaadi kokku ja pesin oma Lada ära. 
Olen aparaadiga seni rahul. Minule tundus tavaotsikuga surve hea, tugevamalt ei tahks autot lasta ka.
Turbootsik puhastas vaevata betoonkivi.
Käepide on mugav ja käepideme järel saab püstolikorpust keerata, nii et mugav on lasta lehvikut nii vertikaal kui horisontaalpindadel.
Masina korpusel on otsikutele oma kindlad kohad ja need praegu kinnitusid kenasti.
Vooliku pooli sai hästi kokku kerida ja püstolit ei pea vooliku otsast eemaldama, samas käib see väga lihtsalt ära.
kaasas oli ka pesuaine pealekandmise otsik (pudel) millega sai kogu auto pesuainega lihtsalt kokku.
9 m voolikust jätkus Lada puhul ilusti ümber auto, nii ei pidanud pesurit nihutama, varem olin sunnitud seda tegema. 
Ruumi jäi lahedalt, võimalik, et ka Volga saab korraga pestud.
liiga lärmakas pesur ka ei ole nii, et kokkuvõttes võin esimese kasutuse järel öelda et olen hinna-kvaliteedi ja omaduste ning tarvikutega rahul.
juhendist oli näha, et lisaks saab osta veel erinevaid harjasid ja otsikuid (ise vist hangin juurde põhjapesuks keeratava otsiku, et rattakoopad sodist puhtaks lasta.

Soovitada veel ei saa, selleks peab seda masinat vast hooaja kasutama. Kaalumise variant on aga see mudel küll. Kärcheri puhul on samade võimalustega aparaat +200€

Tänan tähelepanu eest.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                                                           
Vasta

masina küljest peab ju ikka vooliku lahti laskma kerimise jaoks?
Vasta

Ei pea. Kerisin lihtsalt kokku. püstoli kinnitus voolikuga käib ka kergesti ringi, keerdu sisse ei jää. Päris mugav.
Vasta

tõenäoliselt ma olen ise loll. mina aru ei saa, kuidas see poolile kerimine peaks käima.
Vasta

Väga hoogu on mindud vee hulgaga. Se ikka liitrit tunnis, mitte minutis. 400 ja pluss minutis oleks ikka päris kena uputus, mille üks survepesur korraldaks.
Vasta

pumbast tuleb voolikuots pooli (O-rõngas arvatavasti tihendab) teljele. See ots on pidevalt pooli sees ja vooliku kerin pooli pealt lahti ning siis kokku tagasi. vajadusel võin püstoli vooliku tagant ära võtta, et lihtsam kerida oleks aga saab ka ära võtmata. Viimastel fotodel on kokku keritud pärast pesu.
Vasta

Sisenevale veele pane ka filter vahele. Rolleyes Või on sel masina sees juba olemas?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(04-08-2019, 23:42 PM)robi Kirjutas:  pumbast tuleb voolikuots pooli (O-rõngas arvatavasti tihendab) teljele. See ots on pidevalt pooli sees ja vooliku kerin pooli pealt lahti ning siis kokku tagasi. vajadusel võin püstoli vooliku tagant ära võtta, et lihtsam kerida oleks aga saab ka ära võtmata. Viimastel fotodel on kokku keritud pärast pesu.

siis igati asjalik sisteem. minul see lavor on varustatud lihtsa vändaga rulliga. vesi sealt kuidagi läbi ei käi. mõttetu jürbel.
Vasta

(05-08-2019, 08:42 AM)Walter Kirjutas:  Sisenevale veele pane ka filter vahele. Rolleyes Või on sel masina sees juba olemas?

Õige tähelepanek. Pisike  filter on sees, kui panen suurema 90 kraadise põlvega otsa( siis ei ummistu kaasapandud filter nii kiiresti ja pole ohtu välist filtrit ära murda.
Vasta

Pildi järgi tundub väga 'Stihl 129 Plus' pesuri koopia olevat. Smile Tehnilised andmed ka üsna samasse auku, ainult kaalu poolest on Stihl 7kg raskem. 
Sisenevale veele tuleks igaljuhul selline jupaks vahele panna, https://www.decora.ee/survepesurid/40738...r-3-4.html
Vasta

Ise polnud nilfiskist miskit kuulnud aga meil toimetav koristusfirma kasutab ainult selle firma masinaid, ju siis  päris rämps nad pole.
Vasta

Külmad on veel kaugel, aga juba tasub talviseks arhiveerimiseks üks soe toanurk valmis panna.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne