Tööriistadest

(27-10-2019, 09:18 AM)pannkook Kirjutas:  mul on 482 neediaugu puurimiseks ja PH2 otsikuga nipetnäpeti keeramiseks. Hea kerge trell.
Töö tegemiseks on 481
Kindel, et te 482lt liiga palju ei oota? Rolleyes

Ei ole ju võimalik, et kerge ja odav riist ei olegi kõikvõimas, kuigi kallis kleeps on peal...
Vasta

(27-10-2019, 09:33 AM)v6sa Kirjutas:  
(27-10-2019, 09:18 AM)pannkook Kirjutas:  mul on 482 neediaugu puurimiseks ja PH2 otsikuga nipetnäpeti keeramiseks. Hea kerge trell.
Töö tegemiseks on 481
Kindel, et te 482lt liiga palju ei oota? Rolleyes

Ei ole ju võimalik, et kerge ja odav riist ei olegi kõikvõimas, kuigi kallis kleeps on peal...

odav? 300€ tööriista eest, (fakt, et tänaseks on sama komplekti hind 200€, näitab ka midagi) mille tehnilistes andmetes on kirjas:
(07-10-2019, 18:00 PM)Makita/Makserv Kirjutas:  ...
Väga võimas ja kompaktne üldtööriist professionaalseks kasutamiseks. Vastupidav käigukast ja mootor. Intensiivseks kasutamiseks. LED lamp valgustab töökoha.
...
Maks. läbimõõt puidus 38 mm

Maks. läbimõõt terases 13 mm


Vasta

Kus seda trelli sellise kirvega müüakse?Ostsin 69€(ilma akuta) uue ja kasutan teda talvel jääpuurina(130mm)ja kodus pea kõikidel töödel(alguses haises)aku 4ah.
Vasta

(27-10-2019, 11:26 AM)ahtos Kirjutas:  Kus seda trelli sellise kirvega müüakse?Ostsin 69€(ilma akuta) uue ja kasutan teda talvel jääpuurina(130mm)ja kodus pea kõikidel töödel(alguses haises)aku 4ah.

Mingi loogika on asjas olemas, asi koos kahe 5Ah akuga, kohvri ja pudinatega, võiks maksta pisut rohkem, kui riist üksi.
Arusaajamad müügikohad on letist maha võtnud. suured ketipoed, kes konteineri kaupa müügiks võtsid, üritavad nüüd maha müüa.


Vasta

Tere! Olen siin foorumis uus ning otsustasin ka siia foorumisse tulla, kuna lihtsalt autofoorumites sellist asja [loe:kasulikku ja muheda tekstiga juttu] nagu siin pole Smile

Aga teemast ka- just see tööriistade teema on minu jaoks alati paeluv olnud ning ka hetkel on minu jaoks aktuaalne teema käsil, nimelt 482 Big Grin

Ostsin ka kevadel selle 482 koos 2 5Ah akuga, kuna mulle tundus, et selle raha eest on see hea valik, eriti veel, kuna olen plaani võtnud üldse Makita peale minna, seda eelkõige akude laia kasutusvõimaluse tõttu. Eelmine trell oli mul akuga sinine Bosch, mis sai ostetud veel krooniajal ning kestis a la 10 aastat, kuid see lihtsalt lõppes ära lõpuks.
Praegu teeb see Makita mind veidi murelikuks, aga ma ei tea, võibolla näen põõsa taga nähtamatut hunti.
Ükspäev keerasin mingit kruvi kuuskantadapteriga ning padrun lasi selle lahti- oma arust oli küll padrun kinni keeratud, kuid VÕIBOLLA ma siis seda viimast naksu ei keeranud piisavalt tugevalt. Samuti (jälle, võibolla vaid tundub), kuid minu meelest koormuse all laseb kuidagi "liiga kergelt üle", mulle tundub, et Boschil seda ei olnud, et näiteks kui metalli puurides mingi väike "naks" enne metallist läbi saades augu serva jäi, siis jäi too ainult kinni, aga Makita kohe "käriseb", kogu aeg küll nagu ei tähelda seda, aga kohati nagu tundub.
Vasta

Inimesed, kasutage ometi kainet mõistust!

Kui 5Ah aku taha panna nii olematute mõõtmetega vana kooli mootor, siis peab kusagilt lõivu maksma. Sellel mudelil on kaitsmeks mootori mahapõlemine. Ei juhtu ju kõigil, ainult neil, kes täielikult koormavad. Kas see oli valmistajal õige otsus: ma ei tea. Loomulikult ajab enda arvates üüberdiili teinul seedeprotsessi jääktulemid istelihase piirkonnas vee aurustumistemperatuurile, kui ilmneb, et seekord oli inseneridel õigus ja turunduse tibinad ülehindasid toote tugevusvaru. Tasuta lõunaid ei ole olemas.

Minu arvates on praegu see kombo väga hea võimalus soetada kaks akut ja kiirlaadija odavamalt, kui samad asjad eraldi maksaksid. Trelli saad veel kauba peale. Mina nii tegin ja olen rahul. Hea lühike drell pealegi.

Keegi ei keela minna teiste valmistajate peale. Usun, et nii Milwaukee kui Hilti on head. Ryobi hinna-kvaliteedi suhe on hea, kui pisike ebamugavus kättesobimisel (mis on väga individuaalne!) üle elada. Lisaks ports poodide "omamarke", mis on ka täitsa tarvitatavad. Makita ei ole ei ülivastupidav (vaadake hinda Hiltiga võrreldes) ega kuskilt otsast odav. Küll on hea tavakasutaja tase.

Mis puudutab padrunit, siis esiteks peab see olema alati lõpuni kinni ja teiseks - kui ikka kiirpadrun ei tundu kindel, siis alati saab panna võtmega padruni asemele. Selle kinnipüsimine sõltub ainult kinnikeeraja oskusest jõudu õigesti doseerida. Ning muide, võtmega padrun on võimalik puruks keerata. Asi, mida kiirpadruniga teha ei saa.

Kui aga puurimisasendis (elik lukustatud piirikuga) momendipiirik üle annab, siis on tegu praagiga ja seda tuleb nii ka müüjale tutvustada. Vahetavad ära küll.

Lukustamata pöördemomendipiirik peabki üle andma, kuna puuri kinnikiildumisel läheb moment üle lubatu.
Vasta

Eks mul oli selle kombo ostmisel samuti üks tähtis argument- nagu v6sa ütles- kaks akut ja laadija ning trell "kauba peale", sest edaspidi, kui vaja, on kere ost tunduvalt soodsam. Ereldi ostes oleks 2 5Ah akut või laadija eraldi läinud enam vähem sama maksma mis kogu kombo. Ja 1.5Ah või siis lausa 14.4V trelli ma ka ei tahtnud, sest enamus riistu kasutavad 18V akusid ning osad aparaadid väidetavalt alla 3Ah akudega ei töötagi.
Mulle polegi oluline, et see trell masstööd teeb ning ka täie jõuga kallal pole siiski Smile

Aga eks ma püüan järgmistel kordadel trelli käitumist pingsamalt jälgida, ehk on siiski tegu täitsa normaalsete näitajatega ning mina lihtsalt mõtlen üle.
Ei tasu valesti aru saada, ega ma ei nurisegi, sest selle trelli ost oli ka minu enda otsus ning Milwaukee või Hilti on kuuldavasti üsna kallid- praegu olekski hea põhjus lihtsalt huvi pärast uurida Smile
Vasta

(28-10-2019, 12:22 PM)Aare R. Kirjutas:  ...
Ja 1.5Ah või siis lausa 14.4V trelli ma ka ei tahtnud, sest enamus riistu kasutavad 18V akusid ning osad aparaadid väidetavalt alla 3Ah akudega ei töötagi.
...

Mitte ainult ei tööta, vaid väikesed akud ei lähe isegi alla suure voolutarbega riistadele pessa nende kaitsmiseks. On mehhaaniline takistus (mille saab muidugi eemaldada ja pärast winguda, et aparaat tappis aku ää), mis ei lase akut pessa lükata.

Ma vabandan, et mu järsuvõitu jutt niimoodi sattus uustulnuka postituse järele. Kuid mõeldud oli see pigem neile, kelle arvates Makita on täielik kõdu ja seda ostavad vaid rumalad. Targad ostavad neid, mis üldse ei lagune. Toungue
Vasta

Ei ole hullu meskit, ega ma nii kergelt ikka ka kohku Big Grin
Aga Makitat mina näiteks halvaks ei pea siiski, muidu ma poleks ostnud ka. Makita relakas on mul ka juba teine, küll elektrivoolikuga 730W, esimene kestis ikka nii mõnedki aastad ning ma ei saa just öelda, et ma vaid silitanud seda oleks Big Grin

Lisaks veel kogu selle teema kohta niipalju, et ma olen tõenäoliselt samasugune nagu enamus või lausa kõik siin foorumis, kelle jaoks tööriistapood on nagu väiksele apsele mänguasjapood- seal on alati nii põnev, eriti kui tegu on korralikku kaupa müüva poega Big Grin
Olen ka seda meelt, et väga odavat asja pole mõtet osta, sest paljud asjad on heal juhul vaid ühekordseks kasutamiseks.

Meenub paarkümmend aastat tagasi üks olukord, kui oli KOHE vaja üht 17 silmust ning Tallinnas käies sai ostetud Järvelt Beni autotarvete poest üks, et lahti keerata eelmisel päeval maha käinud pidurisupport ja piduriketas samas poe ees ära vahetada. Ma ei saanud seda polti isegi liikuma, enne läks silmus plõksti pooleks. Lehega sain küll õnneks vahetatud.
Kuna too aeg metsatraktori peal töötades oli tehasest kaasa pandud Kamasa tööriistad, siis iseenesest ei olnud see päris noore ja ullikesena tehtud ost, kuid sellist saasta poleks mutrivõtmest siiski oodanud.

Aga nüüd ongi nii, et ka omale ostsin 13 aastat tagasi Rootsist Kamasa komplekti, millest peale kärride on kõik nagu uued, lehtvõtmed terved ja tugevad jne. Mõtlesin küll, et vahetan kärrid lihtsalt välja, kuid sain sama raha eest, mis oleks kaks kärri maksma läinud, hoopis Stokkerist 180-osalise komplekti (oli vist 180 osa) KS Toolsilt ning oma hobiauto ja ka igapäevaauto puhul olen selle 5 aastaga tõdenud, et on ikka hea asi küll- valik on suur- erinevas suuruses ja kolmele erinevale kärrile torxid, padrunid, sabad ja mis kõik kola veel.

Eks neid näiteid ole kindlasti paljudel, mis elu on õpetanud, kuid näiteks Handymannist 10€ eest Fordi relakas tunduks küll veidi kahtlane ost- jah, nägin sellist asja mingi aeg sellise hinnaga, kuigi see on juba selline raha, millega võiks testida ka Big Grin
Samas on odavatel asjadel veel üks häda ning selle kohta on mul näide, kui ka kümmekond aastat tagasi vaatasin Rootsis Bauhausis üht Skili 5-osalist komplekti, kus oli akutrell, voolikuga trell, relakas, tikksaag ja midagi veel, aga kui ma seda akutrelli käes hoidsin, oli see nii krdi ebamugav käes, odav ilma kummikatteta plastik, käepideme nurgad olid vastikult soonivad jne. Igatahes minust jäi see 1000SEK maksnud komplekt sinna vedelema Big Grin
Vasta

(28-10-2019, 12:49 PM)v6sa Kirjutas:  ...

Ma vabandan, et mu järsuvõitu jutt niimoodi sattus uustulnuka postituse järele. Kuid mõeldud oli see pigem neile, kelle arvates Makita on täielik kõdu ja seda ostavad vaid rumalad. Targad ostavad neid, mis üldse ei lagune. Toungue

Ma võtan Su teinekord ühes, kui tööriista ostma lähen... Wink

Täna oli võimalus peale pikka Makita freesi kasutust, proovida DWT  ülafreesi. Müüdi ca10a tagasi suht sümboolse raha eest. Sujuv käivitus (m.-l kargab kohe täiega), mugavam kõrguselukk ja piiraja ning keerulist ja õrna spindlilukku asendas ava võllis... Hakka või marki vahetama


Vasta

Nüüd saan siis aru miks makita ei tooda 8 ja 9ah akusid oma tööriistadele. Ei julgegi nüüd oma vanale diisel autole ka 74ah aku asemle 95ah akut panna. Äkki kärsatab ka starteri läbi ja võib ka wooferile liiga teha, pihustitest rääkimata.
Vasta

(28-10-2019, 21:17 PM)hulgus Kirjutas:  Ma võtan Su teinekord ühes, kui tööriista ostma lähen... Wink
...

Ei tasu, võta ikka mõni, kes tegelikult ka teab kõikide tööriistade finesse ja vastupidavust kõigis mõeldavates tingimustes.

Mulle küll meenub, et DWT pakkus sujuvat käivitust mitte oma "kommiraha" seerias, vaid "päris asjade hinna" seerias. Aga mul võib olla ka juba seniilsus kallal.
Vasta

(28-10-2019, 21:17 PM)hulgus Kirjutas:  Täna oli võimalus peale pikka Makita freesi kasutust, proovida DWT  ülafreesi. Müüdi ca10a tagasi suht sümboolse raha eest. Sujuv käivitus (m.-l kargab kohe täiega), mugavam kõrguselukk ja piiraja ning keerulist ja õrna spindlilukku asendas ava võllis... Hakka või marki vahetama

Õnneks pole mul vaja seda masinat välja vahetada.
Olles loksutanud ja väänanud neid eelnevalt käes, sai kohe selgeks, mis on mis. Makita on üks vedelamaid. Kõik. Võta üks ja viska teist. 
Võtsin Boschi 1400 ACE. Väga intensiivselt pruukida pole veel jõudnud, aga nii palju, kui temaga tehtud, olen üldjoones rahul. Kui kunagi selle aja leian, ehitan valgustuse tiba ümber. See võiks parem olla, kõik muu klapib.
Vasta

(28-10-2019, 22:13 PM)Mart69x Kirjutas:  Nüüd saan siis aru miks makita ei tooda 8 ja 9ah akusid oma tööriistadele. Ei julgegi nüüd oma vanale diisel autole ka 74ah aku asemle 95ah akut panna. Äkki kärsatab ka starteri läbi ja võib ka wooferile liiga teha, pihustitest rääkimata.

Ilgu terviseks, aga eelmise sajandi lõpul sai säärase autolaadse toote, nagu Olcit starter Optima punapeaga maha põletatud ilma igasuguse abivooluta. Isegi ei tekkinud mingit ohumärki, vedas lõbusasti, kuniks toss väljas. Originaalaku oli miskine 44 Ah 300+ A CCA. Asendus oli 800 A CCA.

Tuletame meelde Samsungi isesüttivaid Note 7 kaapelaudu. Suurem aku pole alati parem...

Märkus elektririistade "kütusepaagi piiratusse" kohta on muidugi õige - akud on arendustööle vaatamata endiselt rasked ja väikese mahuga, võrreldes bensiiniliitriga.
Vasta

(28-10-2019, 22:29 PM)Janka Kirjutas:  Õnneks pole mul vaja seda masinat välja vahetada.
Olles loksutanud ja väänanud neid eelnevalt käes, sai kohe selgeks, mis on mis. Makita on üks vedelamaid. Kõik. Võta üks ja viska teist. 
Võtsin Boschi 1400 ACE. Väga intensiivselt pruukida pole veel jõudnud, aga nii palju, kui temaga tehtud, olen üldjoones rahul.
...

Vat seda infot on hää lugeda. Valmsitaja ja mudel kirjas, iseloomustus ka. Pikka iga valitud masinale.

Kuidas tera kinnitus kasutada on? Hoiab korralikult?

Jah, mul on ka huvi (Loe: Ilgelt on vaja, eksole). Ning paelaga asjadel pole ju vahet, stepsel on standardne.
Vasta

(28-10-2019, 22:32 PM)v6sa Kirjutas:  
(28-10-2019, 22:13 PM)Mart69x Kirjutas:  Nüüd saan siis aru miks makita ei tooda 8 ja 9ah akusid oma tööriistadele. Ei julgegi nüüd oma vanale diisel autole ka 74ah aku asemle 95ah akut panna. Äkki kärsatab ka starteri läbi ja võib ka wooferile liiga teha, pihustitest rääkimata.

Ilgu terviseks, aga eelmise sajandi lõpul sai säärase autolaadse toote, nagu Olcit starter Optima punapeaga maha põletatud ilma igasuguse abivooluta. Isegi ei tekkinud mingit ohumärki, vedas lõbusasti, kuniks toss väljas. Originaalaku oli miskine 44 Ah 300+ A CCA. Asendus oli 800 A CCA.

Tuletame meelde Samsungi isesüttivaid Note 7 kaapelaudu. Suurem aku pole alati parem...

Märkus elektririistade "kütusepaagi piiratusse" kohta on muidugi õige - akud on arendustööle vaatamata endiselt rasked ja väikese mahuga, võrreldes bensiiniliitriga.

Samsungite puhul süttis aku, mis läks lühisesse ja asjas oli süüdi AKU, Makita puhul annab saba TÖÖRIIST mitte AKU. Järgmine level oleks, et kui viite oma 482 garantiisse siis tuleb vastus " Ei kuulu garantii alla kuna on kasutatud 5 AH akut Smile Smile " Ürita nüüd mulle kui lollile selgeks teha, et kuidas saab see 5AH tunnine aku lõhkuda tööriista mida 4AH ei suuda mida ta siis niipalju rohkem välja annab või siis tõesti see, et saab 2 minutit kauem tööd teha saab saatuslikuks. Makital olemas ka 6AH ja kas siis sellega põleks asi veel kiiremini maha??? Milwauke, Metabo Bosch kasutavad juba ammu 8 ja 9 ah akusid ja ei põle seal midagi maha aku tõttu. Tänapäevane Makita on lihtsalt prügi ja elab oma hiigelaegade tuules kui neid riistu veel Jaapanis ja Sloveenias tehti.
Vasta

A ei saa kuidagi midagi läbi põletada, V saab Rolleyes
Vasta

Tänapäevane Makita on prügi? Minul on ainult positiivsed kogemused peale selle ühe õnnetu trellimudeli, mis pärast garantiiremonti ilusti tööle on jäänud. Kodukasutajale kindlasti kõige mõistlikum akusüsteem. Juhtmega riistades kohta ei ole kellegi käest negatiivset midagi kuulnud.
Vasta

(28-10-2019, 22:13 PM)Mart69x Kirjutas:  Nüüd saan siis aru miks makita ei tooda 8 ja 9ah akusid oma tööriistadele. Ei julgegi nüüd oma vanale diisel autole ka 74ah aku asemle 95ah akut panna. Äkki kärsatab ka starteri läbi ja võib ka wooferile liiga teha, pihustitest rääkimata.

 Makita näitel oleks too 74 Ah aku tegelikult 95 Ah, (1,3 Ah õhuke aku kasutas 1,5 Ah pulke) ning siis nö "natuke võimsam 3 Ah" aku oleks kaks 95Ah paralleelis. Tava olukorras polekski sellest lugu aga kui ntks õhku tuima näoga välja käiata niikaua kui soleka jaoks jääb pinget väheks. Siis võib erinevus tekkida.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

1400 ässabošši head ja vead - https://youtu.be/pSKdVwv7SLI
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne