Tööriistadest

Mõttetuks muutub see tööriistajutt siin . Nagu bemmimeeste ja oopeliomanike vaidlus juba. Üks ütleb et teisega pole üldse võimalik sõita, teine ei saa aru, miks peab ühe asja eest nii palju raha välja käima. Kolmas, kel pole ühte ega teist, targutab distantsilt Smile
Vasta

kui sulle siin ei meeldi,siis võid üle kolida kodu ja pere foorumisse!
Vasta

No ma ei tea mida te nende asjadega teete et nad lagunevad aga eks see ole igaühe oma asi. 
Mul on makitad läinud remondis ehk mõni korra vaid ja kõik on olnud arusaadavad probleemid. 
On vahetatud harjasid, on kuuskant kiirpadrunist välja võetud "vale" otsik sest käi sinna lukku, on vahetatud väikesel trelli mootorit kuna tööd sai tehtud väga tolmuses keskkonnas ja tolmuks oli pulbervärv. Ammustest aegadest on meenutada mingi padruni kulumine kah ja ehk veel midagi
Aga mitte midagi sellist et tuleks mõtet brändi vahetada. 
Mul on tööriistapargis hetkel akukaid nii 10v trellidena 3tk lisaks raadio ja tolmuimeja kui ka 18v ga paar trelli, paar harjavaba relakat, eksentrik lihv, ketassaag, ülafrees, tikksaag. On ka juhtmega riistasid kui ka ajaloos prügikast läinud asju millega olen kokku puutunud pea paarkümmend aastat.
Kui vaja uut siis hetkel ei mõte vaadata midagi muud.
Vasta

(29-10-2019, 13:20 PM)sturmbannführer Kirjutas:  kui sulle siin ei meeldi,siis võid üle kolida kodu ja pere foorumisse!

Aga sa koli. Mulle siin üldiselt meeldib. Antud jutt oli mõeldud käesoleva teema viimase otsa iseloomustuseks minu vaatevinklist.
Vasta

(29-10-2019, 18:30 PM)vant Kirjutas:  
(29-10-2019, 13:20 PM)sturmbannführer Kirjutas:  kui sulle siin ei meeldi,siis võid üle kolida kodu ja pere foorumisse!

Aga sa koli. Mulle siin üldiselt meeldib. Antud jutt oli mõeldud käesoleva teema viimase otsa iseloomustuseks minu vaatevinklist.

vaadake lgp ksf. Arvamused on nagu p----e, igal oma ja teistele on sellest ka savi.
Mul on kokku. kümmekond Makita sabaga tööriista, saed, relakad, jms mida kasutatakse sihipäraselt ja mitte heaperemehelikult, tolmu puhutakse ehk kord aastas, pole siiani kordagi remondis käinud (3x üleõla..), eelmine akudrell (12V) kestis kuniks akud otsa said, mõtlesin, et... aga ei läinud õnneks.
Nagu meil kombeks, head asja ei kiideta, aga kui p---e läheb, siis kuulevad kõik.


Vasta

(28-10-2019, 23:57 PM)Mart69x Kirjutas:  ...
Ürita nüüd mulle kui lollile selgeks teha, et kuidas saab see 5AH tunnine aku lõhkuda tööriista mida 4AH ei suuda mida ta siis niipalju rohkem välja annab või siis tõesti see, et saab 2 minutit kauem tööd teha saab saatuslikuks.
...

Boschi akukad põlevad elegandiliselt. Isiklik kogemus sõbra drelli loojakarja laskmisest on olemas. Kusjuures kiilus kinni lüliti sisemus nii, et ainutl aku eemaldamine tappis maha. Päästik ise vabanes, klemmid jäid kinni. Üsna ebameeldiv hetk 5 m kõrgusel redelil...

Garantii vahetas kobinata, olevat selle seeriaga ennegi juhtunud.

Aga ma ei pasunda igal pool, et Bosch sellepärast $itta toodaks.

Minule pole vaja 482 mudeliga pähe peksta. Kui austet ksf! oleks vaevunud mu kirjutisi mõttega lugema, oleks ta pidanud märkama, et minu arvates ei oleks Makita üldse tohtinud teha nii väikese kesta ja õblukeste mähistega mootorit ilma täiselektroonse juhtimiseta. Aga nad lootsid, et enamus keerab aastas paar kruvi ja selle elab aladimensioneeritud mootor üle. Ju neid asju mõned konteinerid liiga palju tehtiWink Nad ei tule selle pealegi, et kuskil on paarkümmend eestlast, kes sellega päriselt tööd ka teevad. Nendega tegelevad garantii (ja vajadusel juristid). Sigadus, olen nõus. Aga kellele kurdad?

Milwaukee on väga mõistlik valik, kuid mulle ei istu kuidagi kätte. Isiklik probleem laia kämbla ja lühikeste näppude pärast. Sama teema on uute Metabodega.

Minu arvates ei pea keegi Makitat kasutama - vaba ma ju. Osta, mida tahad. Kui paari ebaõnnestunud mudeli pärast on kogu valmistaja tooteperekond prügi, siis palju õnne: ei ole ühelgi tootjal laitmatu renomee. Kõigi asju on garantiis nähtud.
Vasta

(29-10-2019, 08:22 AM)pannkook Kirjutas:  A ei saa kuidagi midagi läbi põletada, V saab Rolleyes

Härrased, meil on tehnikafoorum Sad

Alalisvoolu korral P=U*I. Maha põleb seetõttu, et juhmkasutaja (või elu eest võitleja) kühveldab P rohkem peale, kui jahutus suudab eemale viia.

Mida suurem aku, seda kauemaks seda I jagub sama U juures. Ehk seda kauem P toodetakse, aga jahutusvõimsus on akudrellilistel kaunikesti nigelSad

EDIT: Mis aga mõnda õrnapõrnalist puudutab, siis keegi ei keela toota asjalikku sisu isiklike kogemuste baasilt. Meil on värskeid häid näiteid sellest.
Vasta

pisiasi, aga ikkagi...
Leidsin tööriistapoest nurgiku, millest tükim aega puudust tundsin. Nimelt mõõdud ka pikemal siseküljel. Hind oli mõistlik 10+€ ja numbrid sellised mis maha ei kulu. Suvel ostsin, kuu tagasi märkasin, et nurk ei klapi ja lähemal vaatlusel selgus, et üks nurgikut koos hoidvatest neetidest kadunud. Sellega avanes võimalus märkida endale sobiv ja muudetav täisnurk.
Oli jälle poodi asja, võtsin nurgiku ühes, aga kuna ostutšekk puudu, siis pakuti vaid võimalus soodsalt uus osta.
Uus oli see asi paar nädalat, kuniks avastasin jälle puuduva needi... Veel ei loksu, aga seekord on tšekk alles.
tootjaks Centroinstrument idanaabri tähtedega.

soovitus: saast.
Edit: kõrvutasin mingi Topex´i asjaga, kõik detailid profiilist neetideni on identsed, selle vahega, et topexi omal on needid alles ja ostsin korvist kus oli tüki hind 1 v2€....
   


Vasta

vabandust. ma olen "õppinud" elektrik, ehk särtsuasjadest mitte midagi ei jaga.
kui keegi oskab maakeeles seletada, siis palun õpetage taipamatut.
mul on palju juhtmega elektririistu. kasutan sageli ja teinekord mõnda ka mitu tundi järjest.
kilbis peakaitse 3x25a. enamus kasutatavaid riistu tarbivad oluliselt vähem kui peakaitse läbi laseb.
miks näiteks juhtmega puur maha ei põle kuigi juhtmest on vabalt saadaval mahapõlemiseks vajalik vool.
ja miks siis siin pikalt jutuks olev 482 oma "juhtmest" niipalju saab, et sinine suits välja tuleb?
mismoodi saab mootor maha põleda kui kütusepaak on suur?
Vasta

Kas kellelgi on kogemust Einhelli akuriistadega? 
Omal on seni nende teleskoop oksasaag/hekilõikur. Hiljuti sai juurde võetud autotolmuimeja, et aku niisama enamiku ajast ei seisaks ja oleks millega pliidi eest prahti võtta. Koostekvaliteedile ei oska nagu miskit ette heita, lokse jms. teleskoobis jm. pole.
Nüüd mõte ka akudrell, saag ja paar muud asja seotada kuna maakodu vajab ehitamist. Hind on jupi sootsam kui nt. Makital mis oleks mu teine valik.
Vasta

(30-10-2019, 11:23 AM)diesel Kirjutas:  vabandust. ma olen "õppinud" elektrik, ehk särtsuasjadest mitte midagi ei jaga.
kui keegi oskab maakeeles seletada, siis palun õpetage taipamatut.
mul on palju juhtmega elektririistu. kasutan sageli ja teinekord mõnda ka mitu tundi järjest.
kilbis peakaitse 3x25a. enamus kasutatavaid riistu tarbivad oluliselt vähem kui peakaitse läbi laseb.
miks näiteks juhtmega puur maha ei põle kuigi juhtmest on vabalt saadaval mahapõlemiseks vajalik vool.
ja miks siis siin pikalt jutuks olev 482 oma "juhtmest" niipalju saab, et sinine suits välja tuleb?
mismoodi saab mootor maha põleda kui kütusepaak on suur?
 Kui näiteks võtta kasvõi 3 faasilise mootoriga kreissaag- kui see kinni jooksebki-siis lastakse ta tühjalt käima tagasi. Ning suure osa ajast käib ta tühja mis jahutab mootorit. Aga (aku) trelliga ei tee ju keegi nii et laseb pika kruvi sisse ära ja siis teist sama kaua laseb tühja huilata  Smile  Kuigi Bsoch juhtmega trellil on soovitatud nii teha isegi, kui pikalt kruve lastud madala pöördega.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(30-10-2019, 11:23 AM)diesel Kirjutas:  kilbis peakaitse 3x25a. enamus kasutatavaid riistu tarbivad oluliselt vähem kui peakaitse läbi laseb.
miks näiteks juhtmega puur maha ei põle kuigi juhtmest on vabalt saadaval mahapõlemiseks vajalik vool.

Ega peakaitse ei dikteeri palju voolu tööriista läheb vaid ikka tööriist ise võtab palju tal vaja. Rolleyes Peakaitsmel on lihtsalt valmidus talle pealekirjutatud voolusid läbi lasta.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(30-10-2019, 12:23 PM)Walter Kirjutas:  Ega peakaitse ei dikteeri palju voolu tööriista läheb vaid ikka tööriist ise võtab palju tal vaja. Rolleyes Peakaitsmel on lihtsalt valmidus talle pealekirjutatud voolusid läbi lasta.

justnimelt, seepärast küsisingi, et miks siis 482 sureb "suure peakaitsme" tõttu maha.
aga ksf! Tegelane5 juba pani asja paika. tegu lihtsa jahutuse puudusega.
ehk süüdi pole suure mahtuvusega aku vaid aladimensioneeritud ventilaator.
Vasta

(30-10-2019, 13:08 PM)diesel Kirjutas:  justnimelt, seepärast küsisingi, et miks siis 482 sureb "suure peakaitsme" tõttu maha.
aga ksf! Tegelane5 juba pani asja paika. tegu lihtsa jahutuse puudusega.
ehk süüdi pole suure mahtuvusega aku vaid aladimensioneeritud ventilaator.

Austet ksf võsa püüab juba mitu nädalat selgitada, et väiksema akuga on sunnitud pausid tihemini ja päästavad seega lahja mootori.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(30-10-2019, 10:41 AM)hulgus Kirjutas:  pisiasi, aga ikkagi...
Leidsin tööriistapoest nurgiku, millest tükim aega puudust tundsin....

Vot sarnane lugu. Ostsin ka nurgiku hiljuti. Kõik ilus ja tore, aga no millegipärast kippusid nurgiku joonlaua järgi lõigatud detailid mitte päris õiget mõõtu olema. No ei osanudki alguses midagi arvata, kuni ühel hetkel avastasin, et nurgiku sisemise joonlaua skaala algab umbes 3mm kaugemalt nurgiku sisenurgast. Ja välimise joonlaua skaala sama kaugel välisnurgast. Sad Sad No joppenpuhh, pidi alles geenius olema kes selle peale tuli. Pilti mul ei ole, aga igatahes olge hoiatatud!

Edit, vot midagi sellist välimuselt. "Germany" on igatahes peale kirjutatud:

[Pilt: M814-200.jpg]
Vasta

Mul ühel sarnasel nurgikul polnud ühel küljel üldse numbreid  Smile 
Selline nurgik on palju asjalikum minumeelest:
[Pilt: %24_35.JPG]

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Ma keerutasin sellist ka poes tookord kui ostsin. Otsustasin eelneva kasuks seetõttu et 45 kraadi märkimine tundus mugavam. Seda mul suht tihti tarvis.
Vasta

kas keegi meie kubnduses midagi sellist näinud on tahaks näppida enne ostu. Tundub ainus mis ehitust ja objektimöllu taluks.
Vasta

Mul on pea 20 aastat igapäevases kasutuses Hultafors nurgik. Hea ja mugav kasutada. Nõksuga stoperdab ennast 45, 90 ja teisele poole 45 kraadi alla. Kui ei kasuta enam, saab sirgeks kokku lapata ja kasvõi tagataskusse torgata. On käinud läbi nii tulest kui veest aga täpsus on siiani paigas. Ainult kallis on raisk. Sellisega ära harjud ei taha jäikasid nurgikuid enam nähagi.

Täpne koopia firmalt Sola.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Kevadel ostsin märkimiseks/lõikamiseks selle riista. Maksab, aga on täpne. Paned silma järgi 0,1 kraadi peale ja võid digiga üle mõõta ning nii on.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne