Tööriistadest

Kui selle sentroinstrumendi asjad kunagi Espakis müügile tulid, siis sai esimese õhinaga igasugu vahendeid kokku ostetud. Oli neil ka täiesti kvaliteetse väljanägemisega kaupa tegelikult. Hind ka suht soodne. Nüüdseks on kasutusse jäänud ainult mõni tugevama kerega lood ja enamus kraamist on leidnud oma koha kas suisa prügikastis, või olen viisakusest asju objektidele "unustanud". Eelnev hinnang selle odavpakendaja kraamile ksf!lt klapib minu arvamusega täieliselt. Õnneks pole nad viimastel aastatel siinkirjutajalt mitte sentigi juurde saanud, kuigi letitaga numbreid kõrvutades tekib teinekord võimalus libastuda ka. Tavaliselt hoiab hullema ära Suure vene teadlase poolt kirjeldatud kaitsereflekt.
Vasta

Kogenum silm peaks eristama poes juba, milline nurgik või lood tööks kõlbab, milline mitte. Topexid, sukad, powertuulid ja tsentroinstrumendid näevad juba välja üldiselt sellised, et väga täpselt näidata ei saa. Kui üks nurgik on pop- neetidega kokku pandud, siis sa ei saa ju eeldada, et ta täpne oleks ja selleks ka jääks. Samas venelaste teemantlõikeketted on täiesti kasutatavad. Aga seda betooni ja muu robustse töö puhul ainult loomulikult.
 Mis puutub silti "Germany", siis seda harrastatakse rämpstoodetele peale lüüa juba aastaid, nagu ka saksakeelset juttu, mis peaks justkui viitama asja päritolule.
Vasta

(31-10-2019, 08:31 AM)vant Kirjutas:  Kogenum silm peaks eristama poes juba, milline nurgik või lood tööks kõlbab, milline mitte. Topexid, sukad, powertuulid ja tsentroinstrumendid näevad juba välja üldiselt sellised, et väga täpselt näidata ei saa. Kui üks nurgik on pop- neetidega kokku pandud, siis sa ei saa ju eeldada, et ta täpne oleks ja selleks ka jääks. Samas venelaste teemantlõikeketted on täiesti kasutatavad. Aga seda betooni ja muu robustse töö puhul ainult loomulikult.
 Mis puutub silti "Germany", siis seda harrastatakse rämpstoodetele peale lüüa juba aastaid, nagu ka saksakeelset juttu, mis peaks justkui viitama asja päritolule.

Vähemalt nüüd tean, keda järgmine kord (homme, kl 9 paiku) poodi kaasa kutsuda, et uus nurgik osta.
minu kogemusteta silm suudab ka eristada, milline tööriist osta, selleks tuleb lähemalt hinnasilti lugeda ja eelmise päeva (telefoni, ajalehe, neti) sooduskampaaniaid otsida. Aitab näiteks Stokkeris...
ps. Antud nurgik ei ole pop neetidega, tava alu plönn.


Vasta

(30-10-2019, 11:50 AM)taxopets Kirjutas:  Kas kellelgi on kogemust Einhelli akuriistadega? 
Omal on seni nende teleskoop oksasaag/hekilõikur. Hiljuti sai juurde võetud autotolmuimeja, et aku niisama enamiku ajast ei seisaks ja oleks millega pliidi eest prahti võtta. Koostekvaliteedile ei oska nagu miskit ette heita, lokse jms. teleskoobis jm. pole.
Nüüd mõte ka akudrell, saag ja paar muud asja seotada kuna maakodu vajab ehitamist. Hind on jupi sootsam kui nt. Makital mis oleks mu teine valik.

Einhell peaks olema samasugune hiina "bränd", mida iga kaupmees oma kaubale külge kleebib (nt Bauhofis Clint jms)
Ehk siis ilmselt kestab, nii nagu parajasti joppab.

Kuna aga maagiline sõna "maakodu" äratas tähelepanu, siis minu jaoks on positiivselt üllatanud AEG - 5 aastat oma maakodu ehitust ja null probleemi üsna odava (oli vist 100e) akudrelliga. Ehituspoodides pole AEG miskipärast väga ilma jäänud, aga mingist netipoest vaadates mingi valikut tundus täitsa olevat.
On ostetud ka muid odavbrände - enam Skil või Ryobi asju käsi ostma ei tõuse. Kui on vähem kasutamist, siis pigem Boschi roheline seeria.
Vasta

(31-10-2019, 10:20 AM)hulgus Kirjutas:  ps. Antud nurgik ei ole pop neetidega, tava alu plönn.

Vaadates kõnealuse nurgiku piltisid vedasin sussid varba otsa ja käisin õues. Avasin autu pakiruumi ja vastu vaatas säält sama tootja sama konstruiga lühem nurgik.
Jah, valetab see minu oma ka. Juba uuest peast. Mis siis, et needid kõik omal kohal. Aga mõningate täpsust mittenõudvate puitdetailide man olen seda ikkagi kasutanud. Parem kui eimiskit. Eks hinda ja konstruktsiooni vaadates sellega arvestasin kah.
Aga tegelikult tundub kõik asjatu vingumisena, sest alati on olnud võimalus puurida need needid sealt nahhren, lõigata asemele kaks vintoflit, milledesse peale nurgiku kalibreerimist keerutada korrektselt ja tugevasti sisekuuskantpeaga poldid. Nii nagu välisnurgaga on tehtud.
Vasta

Kel vajadus akutrelli järele ja näiteks Makita prügi tundub, siis Festoolil on ka oma 18 V sari. Stokker pakub.
Vasta

(31-10-2019, 11:21 AM)rulli Kirjutas:  .... minu jaoks on positiivselt üllatanud AEG - 5 aastat oma maakodu ehitust ja null probleemi üsna odava (oli vist 100e) akudrelliga. Ehituspoodides pole AEG miskipärast väga ilma jäänud, ...
AEG oli vanasti kõrgkvaliteediga asi, mul on eelmisest aastatuhandest pärit akutrell siiani kasutusel,saanud igasugust vatti, kukkunud katuselt korduvalt vastu kõvu ja teravaid asju jne, nüüd küll tükib raskemate tööde juures kuumaks minema ja haisema. Seega kasutan puutöö juures peenikeste kruviaukude ette puurimiseks. Ostsin vanas usus ka ühe uue AEG trelli, sel hakkas kiirelt spindel loksuma, puur viskama, korpus andis järele. Meistri sõnul on need uued oranži korpusega riistad tõesti sellised odavmarkidega nagu Skil, Ryobi jms ühel pulgal olevad, kõik muutus pärast firma müüki ja nüüd on vaid bränd, sj odavbränd.
Läksin pärast seda üle DeWaltile ja nüüd on põhiosa riistu (trellid, saed, lihvijad) sellelt firmalt, tihti tehti neile letihinnast tuntavalt odavamaid pakkumisi ka, kui küsida, igatahes tulid Makitast odavamalt kätte.
P.S. Mina olen erinevaid AEG riistu ehituspoodides lademes näinud ...
Vasta

Kas see AEG nüüd pole mitte mingi suure konglomeraadi osa, kuhu kuulub ka Milwaukee? Ja mingitel turunduslikel kaalutulustel on viimasest tehtud grupi kvaliteetbränd, AEG-st aga pigem selline Black&Deckeri sarnane koduperenaise tööriistamark. Mis ei pruugi tähendada, et teda kasutada ei saa.
Vasta

AEG on koos Ryobi ja Milwaukeega Techtronik grupi osad, USA-s müüakse Rigidi nime all. Meil poodides vähemalt eriti peale trellide muid akuriistu näinud ei ole. Paarkend euri juurde panna ja saab Makita või Dewaldi  Smile
Vasta

(31-10-2019, 11:39 AM)Janka Kirjutas:  
(31-10-2019, 10:20 AM)hulgus Kirjutas:  ps. Antud nurgik ei ole pop neetidega, tava alu plönn.
...
Aga tegelikult tundub kõik asjatu vingumisena, sest alati on olnud võimalus puurida need needid sealt nahhren, lõigata asemele kaks vintoflit, milledesse peale nurgiku kalibreerimist keerutada korrektselt ja tugevasti sisekuuskantpeaga poldid. Nii nagu välisnurgaga on tehtud.
Lauanurgal oli valmis kahekomponentne vedelmetall, mõtlesin, et tilgake igale needile. Aga meelde tuli siis kui tühja auku nägin.
ps. Kui paljudel oleks kohe 2-3mm keermepuur, poldid (+ kuuskant sellele) ja oskused võtta? Esimene oleks olemas, teise järgi minna oleks sama kaugele kui mainit riistapoodi.


Vasta

Mina jälle mõtlen, et kas siis oma aega üldse ei väärtustata. Tunnikese- paari jahmerdamise asemel küsitava tulemuse saamiseks oleks äkki mõistlik osta pisut parem nurgik. Selline, millel pop- neete pole, näiteks.
Vasta

See ei ole ju oma aja väärtustamine, kui pead tööle minema, et raha teenida uue nurgiku soetamiseks.
Ise tehtud. hästi tehtud Big Grin
Nurgiku korra õigeks paned, siis nii ta ka jääb.
Vasta

Siis küll. Halvemal juhul võib- olla lausa mitu päeva, eks Smile
Vasta

(01-11-2019, 08:18 AM)vant Kirjutas:  Mina jälle mõtlen, et kas siis oma aega üldse ei väärtustata. Tunnikese- paari  jahmerdamise asemel küsitava tulemuse saamiseks oleks äkki mõistlik osta pisut parem nurgik. Selline, millel pop- neete pole, näiteks.

Tegelikult tuleb välja, et aega küll, ööpäevas 24h ja öösel ju magad kah veel 8h. (ühe tundmatu tööandja vastus pikkade tööpäevade kohta).
Riistapoes (kuhu nagunii asja) vaatas noor müügikutt mulle kahtlaselt otsa, pidas pika loengu nurgiku professionaalse ja hobi kasutuse erinevustest ja demonstreeris "professionaalile" mõeldud poole väiksemat ja 3x kallimat nikastust...
Lahkusime sõpradena.
Et kõik vastaks eelpooltoodud soovitustele, siis teise remondin ise ja teema otsas.


Vasta

(31-10-2019, 12:06 PM)vant Kirjutas:  Kel vajadus akutrelli järele ja näiteks Makita prügi tundub, siis Festoolil on ka oma 18 V sari. Stokker pakub.

See kes Stokkerist Festooli riistu ostab peab rahapeale üsna vihane olema. https://www.rubart.de/Festool-Akku-Bohrs...-p10072559
Vasta

Kui eesmärgiks on kõlava nimega võimalikult kallis akuriist siis viib Feini ka soovitada  Smile
Vasta

(01-11-2019, 21:28 PM)ifffff Kirjutas:  
(31-10-2019, 12:06 PM)vant Kirjutas:  Kel vajadus akutrelli järele ja näiteks Makita prügi tundub, siis Festoolil on ka oma 18 V sari. Stokker pakub.

See kes Stokkerist Festooli riistu ostab peab rahapeale üsna vihane olema. https://www.rubart.de/Festool-Akku-Bohrs...-p10072559
Kõik on suhteline. Olen ostnud Festooli asju Eestis nii Stokkerist kui Tooltechnicust Pärnu mnt.lt. Kui võtta letihinnast -10 või -15% mida tavaliselt ikka saab siis juba hind enamvähem sama kui selles netipoes. Aegajalt on Stokkeris olnud laos olev kaup -28% või -30% siis olen Festooli asju või tarvikuid peaaegu "tasuta" saanud. Festooli garantii ka lihtsam kui mõnest neti poest. Festooli tööriista võid 14 päeva jooksul peale ostmist tagasi viia ja piisab lausest EI SOBINUD ning samuti ka 3 aaastane garantii kogu riistale + varguse kaitse. Siiani kõik Festooli asjad 3 päevaga korda saanud ning seda isegi enda lõhutud masinate puhul. Lisaks firmale ostes ka 20% käibemaksu soodustus ning ma peaks hoopis väga vihane olema raha ja AJA peale kui sealt neti poest telliks. Meeldib kallist asja enne ostmist ikkagi käes proovida ning olen ka oma lauajupp peos poodi läinud. Ise suht tihti ei ostagi netipoest vaid tehnikat mõnest kodu lähedasest poest. Suht nõme on nagu käia "kodupoes" asja vaatamas ja proovimas ning siis öelda nahast välja pugenud müüjale, et sobib aga ostan netist sest seal odavam. Netipoe hind ei saagi kunagi konkureerida reaalse poega kuna lihtsalt kulud on teised. Kui niimoodi edasi siis kodulähedane "tööriista" pood panebki uksed kinni ning siis hakkan tikksae teri ja 17 padrunit ka netis tellima kui kohe vaja või sõdan mõnda suuremasse asulasse edasi tagasi kokku 100km maha. Ja siis inimesed vinguvad, et maal sureb elu välja ja pole pangaaparaati ega postkontrorit ja tööriista poodi. Kõik on suhteline.
Vasta

Festtooli nn. mööblimehe trellil oli vist praegugi seal kampaania. Mis asja endasse puutub, siis selline teistmoodi kvaliteediga tundub ta küll. Näiteks otsfrees oma tasakaalustatuse ja vaikse käigu poolest on minu meelest täiesti klass omaette. Ketassaag oma väga kavalate ja omapäraste häälestusvõimalustega tundub ka OK olevat, kuigi mul seda endal pole. Tuttav maalripoiss on Festooli lihvijaga vist ruutkilomeeteid seinu/lagesid ära lihvinud ja jagu pole tast saanud, kuigi ise tõeline tehnikatapja. Mingid paar väikest kuluosa on ainult aastate jooksul vahetatud.
Vasta

Mis tööriistade proovimisse puutub, siis olen ka samasugune, et tahan asja ikka enne ostmist näperdada ja vähemalt seni pole ma netikaubandust väga ekspluateerinud.
Mõned autojupid olen neti kaudu tellinud, aga nende puhul pole väga vahet, kuidas amort või mingi muu vidin kätte sobib Big Grin
Mis aga Festooli puutub, siis vähemalt mulle tunduvad need riistad ikka üsna kirvehinnaga olema siiski. Eks siin mängib muidugi rolli ka see, milleks riist ostetakse ja kes mida hindab. Mõni on ju ka põhimõtteline vend, et "mul lihtsalt peavad parimad ja kalleimad asjad olema, mis sest, et ma aastas kaks kruvi seina lasen".
Isegi kui võtta need protsendid maha, mis vahel alla lastakse, on ikkagi üsna mõtlemapanev number. Päris 10 eurist akuriista muidugi ostma ei tiku, kuid paraku polema seda seina veel leidnud, mis ilma minu mõjutusteta sinna pappi tekitaks ja mulle seda pilu kaudu vasta nägemist loobiks.
Oleks siis nii, et ainult akutrelli oleks vaja- kui ikka auto kallal toimetada, kargab üsna tihti pähe mõte, et seda oleks vaja ja toda ja siis kolmandat ja neljandat ja seitsmendat asja. 20 euri sinna, 50 tänna jne. Ja mitte ainult tööriistadele muidugi.
Vasta

Loogish, mõtle kui palju maitsvat õlli selle kaheksa soti eest Iklast saaks tuua, kui viitsiks : ))
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne