Tööriistadest

(12-11-2019, 18:46 PM)linnuke Kirjutas:  
(12-11-2019, 14:20 PM)taxopets Kirjutas:  
(11-11-2019, 18:30 PM)oliveer Kirjutas:  Praegu Tööriistamarketis päris OK hinnad milwaukee akudrelli kombodele. Ala: akudrell + ketassaag + käristi (oli erinevaid valikuid) + 2x5ah akut. Kõik riistad ilma harjadetta. Mis firmast arvate? Akudrell oli kahjuks ilma löögi funktsioonita.

Ise ka uute riistade otsingul aga need Milwaukeed on käepidemest liiga jämmud minu jaoks. No ei ulata näpp normaalselt päästikule. Ja aku ketassae päästik oli nii tugeva vedruga, et üle poole minuti seda küll hoida ei jaksa.(proovisin stopperiga järele)
Kas nüüd kohane komm ,Aga proovisin kah stopperiga järele .Poole minutiga jõuab juba täispika prussi läbi uhada .Kaua seda nuppu ikka hoida.Raskemaks tööks omad riistad.Ehk nii.

Et nagu täitsa norm sinu arust kui päästik ei ole kasutajasõbralik? Kui vaja nt. 22mm. OSB-st 60 ruutu põrand teha siis....?
Vasta

no selleks nagunii akut ei piisa ja võtad hoopis juhtmega riista.
Vasta

Krt kadedaks teeb kohe kus mõnel on aega laialt käes tööajal?
Stopperiga oma jõudu mõõta päästiku hoidmisel. Äkki on lihtsalt jõudu vähe ja päästik muidu täitsa ok.
Lõikasin täna saega käsitsi 150x200 prussist juppe. Krt Sandviku saag oli ja esimesed 3 juppi läksid kiiremalt tagumiku tunnetuse järgi kui viimased 2 juppi. Mingi jama vist. Big Grin Toungue 

Sorry OT!

Mul garaasis makita akutrell. Poovisin ka rellakat aga kui ikka traatkettaga mingit mastiksit/roostet maha lasta põhja alt ei jõua akud nii kiiresti laadida kui tühjaks said. Ehk minu vajadusele ei sobi. Mutri keerajad igas suuruses on suruõhul toimivad.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

(15-11-2019, 20:53 PM)wagoneer Kirjutas:  ... Mutri keerajad igas suuruses on suruõhul toimivad.

Suruõhu riistaga on see probleem, et Kompressorit peab ikka ka olema ja mitte vähe. Firmas pole see probleem, aga kodus küll. Eriti siis, kui "kodu" on mitmes kohas.
Vasta

(15-11-2019, 20:31 PM)diesel Kirjutas:  no selleks nagunii akut ei piisa ja võtad hoopis juhtmega riista.

Ikka piisab. Kasvõi 120 m2
Vasta

Ma olen viimasel ajal päris palju OSB-d nii seina kui põrandale pannud ja juhtmega saage ei taha nähagi. Mul on küllalt lahja Ryobi akukas. Algul olin pettunud jõudluses aga "õnneks" lõikasin originaalkettaga naelu ja lõhkusin hambad ära. Nüüd sai vist Milwaukee ketas külge ja juhtmega saagi ei ole aasta vähemalt kasutanud. Makita ja teiste "korralike" tootjate akusaagidel ei ole võimekuse vahet juhtmega riistaga üldse tunda. 5 ah akuga saab ühe õhtu vabalt tööd teha.
Vasta

(15-11-2019, 23:06 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Makita ja teiste "korralike" tootjate akusaagidel ei ole võimekuse vahet juhtmega riistaga üldse tunda. 5 ah akuga saab ühe õhtu vabalt tööd teha.

Nii roosiline see elu ikka ka ei ole. Kolme cir-saw´d omades võin küll kinnitada, et akukas ikka tõsisema töö korral (paks OSB, pruss pikuti pooleks vms.) on marginaalse väärtusega asi. Hea on ta väiksema koormusega töödel kui juhet ei viitsi vedada.
Vasta

ma vist kuskil siinsamas kirjutasin oma hiljutisest kogemusest miljon aastat vana seinapalgi pikuti saagimisega.
mässasin tükk aega kangete akuriistadega (tiiger ja kett). suurt tulemust polnd, jõudlus oli väga nutune.
siis suure vihaga tõin bensuga käiva pisikese mängu echo tuppa ja lasin tirtsi palgi pooleks. ühtlasi sain kogemuse, et
alküülitud bensuga kannatab reaalselt toas toimetada.
juhtmega saagi kahjuks võrdluseks käepärst polnud.

a ega ma akut maha ei taha teha. varsti läen karjaaia isolaatoreid maha kruvima ja ma ei kujuta ettegi muud riista selleks peale akuka.
Vasta

(16-11-2019, 11:45 AM)diesel Kirjutas:  ma vist kuskil siinsamas kirjutasin oma hiljutisest kogemusest miljon aastat vana seinapalgi pikuti saagimisega.
mässasin tükk aega kangete akuriistadega (tiiger ja kett). suurt tulemust polnd, jõudlus oli väga nutune.
siis suure vihaga tõin bensuga käiva pisikese mängu echo tuppa ja lasin tirtsi palgi pooleks. ühtlasi sain kogemuse, et
alküülitud bensuga kannatab reaalselt toas toimetada.
juhtmega saagi kahjuks võrdluseks käepärst polnud.

a ega ma akut maha ei taha teha. varsti läen karjaaia isolaatoreid maha kruvima ja ma ei kujuta ettegi muud riista selleks peale akuka.

Palgi vastu ei saa tõesti, bensiini ikka vaja.
A tore, et aku riistad ka teie kanti jõudnud.  1 sealtkandi mees alles jooksis elektritrelli ja pikendusega mööda metsa ja puuris kaski auklikuks ☺
Vasta

kes see oli? põle kuulnudki.
Vasta

(17-11-2019, 11:37 AM)diesel Kirjutas:  kes see oli? põle kuulnudki.

Maahommikus näitas, kuidas kasemahla kogutakse.
Vasta

Kas on ka keegi ise lõpnud trelli akul elemente vahetanud ja kus kohast tellinud?Kiskusin aku lahti ja paar elementi lõpnud,tuubist leidsin video ja seda vaadates asi lihtne.
Vasta

(20-11-2019, 17:24 PM)ahtos Kirjutas:  Kas on ka keegi ise lõpnud trelli akul elemente vahetanud ja kus kohast tellinud?Kiskusin aku lahti ja paar elementi lõpnud,tuubist leidsin video ja seda vaadates asi lihtne.

 Mina olen paari Makita akut parandanud, ühel vahetasin skeemi kuna trell (ja või laadija) jutule ei võtnud. Ning uusi elemente olen ka pannud (vahetasin kõik korraga välja) Tellisin nkonist https://eu.nkon.nl/ Väidetavalt peab element olema üksikuna 20A ja kui paralleelis siis vähemalt 15A tühjendusvooluga.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

viplala katsetas ju asja ja kajastas siin foorumiski seda päris põhjalikult.
Vasta

Ehk viitad täpsemalt- tal tuhandeid postitusi.
Vasta

võimalik, et "akudest tibake" nimega teema.
ega ma ka siinse otsinguga väga sinasõber pole ja teemasid läbi lugema ei jõua praegu hakata.
Vasta

(20-11-2019, 17:24 PM)ahtos Kirjutas:  Kas on ka keegi ise lõpnud trelli akul elemente vahetanud ja kus kohast tellinud?Kiskusin aku lahti ja paar elementi lõpnud,tuubist leidsin video ja seda vaadates asi lihtne.

Mina vahetasin ühel surnud Milwaukee M12 akul huvi pärast elemente. Kuna ilma erilise elektroonikata aku, siis õnnestus hästi, boonusena sai 2Ah akust 3Ah Big Grin. Rahaliselt sellel tegevusel erilist pointi polnud, kuna uued elemendid ostsin Renovaarist, tellima ei viitsinud hakata. Originaalid olid LG toodang, asemele läksid Samsungid.
Elemente netist tellides on väga suur võimalus sattuda kasutatud elementide otsa. Tänapäeval on väga suur äri vanade akupakkide seest kõlbulike elementide väja otsimine ja edasi müümine. Kui tellida AliExpressist või Ebayst või kust iganes, siis üks mõistlikumaid "hiinakaid" tundub olema LiitoKala. Toodavad nad ka kõike muud seonduvat, laadijaid jms.
Nüüd ootavad kaks Ryobit lauapeal. Kuna mõlemal on kõikides elementides vähemalt "nullkomamidagi" volti sees, siis prooviks esialgu elemente ühekaupa turgutada ja aku niimoodi laadima saada, kuigi akud on kaua seisnud ja lootus väike... Muidugi on nendes akudes sees väikese värviteleviisori vääriline elektroonikaskeem, mis ei pruugi ka minuga ühel nõul olla  Big Grin
Vasta

Niipalju kuulsin targemate käest, et selle värviteleviisuri skeemi peab renoveerimise ajaks voolu alla jätma, siis toimib peale elementide vahetamist ilusti edasi. Muidu kui vool vahepeal ära läheb, on selline 50/60 võimalus, et ei ärka hiljem ajusurmast. Paar koroona patareid, või midagi sarnase voltaaziga väiksematest patakatest kokku meisterdada, siis sobib kaa. Tavaliselt on pakis ainult üks element otsi andmas/andnud, sest bms kurnab selle viimase pisitasa ära.

Hiljaaegu vahetasin vanal makita 10.8 seeria pakkidel elemente ja see oli küll lihtne lugu. Koukisin vanad ettevaatlikult küljest ära ja lükkasin uued asemele. Isegi jootmisega ei haknud pead vaevama, kuna aku käib kruvidega koos ja mingit loksu klemmide vahele ei jäänud. Olid nii iidsed akud, et bms-i polnud vajagi voolu alla panna. Siiamaani toimivad. Suurim väljakutse selle kõige juures oli ühest annetuse teel saadud husqi akust elementide tervelt välja raiumine. Made in poola ja ohtralt epoksiidi. Laual oli kindlasti vähemalt samapalju elektrilisi tööriistu, kui kunagi "Ärapanijas", kui Peeter ja Mart kalevi kommivabriku tooteid avada proovisid.
Vasta

Kas kellegi on olnud kokkupuudet säärase akulaadijalaadse tootega:
https://www.automaailm.ee/et/Eshop/Produ...a_4a_6v12v

Kuna ma tapsin oma C-TEKi ära, siis haarasin ajutiseks aseaineks E-ehituskeskuses pakkumises oleva kiiresti ühes, aga nüüd ei saagi aru. Teoorias peaksin saama režiime ette valida. Praktikas nupuvajutus mitte midagi ei muuda: mootorratta tuli põleb, aku pinge jookseb (ja peab kümnendiku täpsusega paika ka) ning mingil hetkel teatab FUL, millele mõnekümne sekundi järel paneb uue ringi pinget ekraanilt (ja klemmidelt) üle.

Jätsin ööseks akut laadima ja hommikuks oli seis sama: aku FUL (millele järgneb klemmipinge tõstmine 13,7; 13,9 ja 14,1 V), aku klemmipinge kenasti 12,7 V koormuseta ja aku tundus proovimise peale ka tegelikult voolu sisaldavat. Loomkatse küll jätkub.

Kas ülallkirjeldatud kätumine ongi normaalne antud priboorile? Et ostetud omadus kuus korda odavama pärislaadijaga võrreldes? Või peaks siiski asjad käima kasutusjuhendi järgi ja mul on põhjust minna kliendipeedistusega suhtlema?
Vasta

(04-12-2019, 18:37 PM)v6sa Kirjutas:  Kuna ma tapsin oma C-TEKi ära...

Huvi pärast, et kuidas?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne