Tööriistadest

(29-02-2020, 01:18 AM)Marko Kirjutas:  Miks te tavalise trelliga kruvisid keerate? Kiviaeg on ammu lõppenud Smile
jah - hea kruvikeeraja on efektiivne. Aga ma ei taha nt riiulitele palju kola, mis seal peamiselt seismisega tegeleb: üldplaan on piirduda järgnevatel aastatel mõnesaja kruviga, küll aga kasutada rohkelt trelli otsas messingharja. Ehk vaja on just akutrelli.
praegu on mul "kokku pakitult" riiulis ca 4jm jagu erinevate mootor-ajamitega üld-tööriistu. Osad kastidega (mis on ruumiröövlid), osad ilma. Lisaks neile veel aiariistad (murud-heinamaad-hekid) ja garaazhiriistad (suruõhule).

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Head asjad maksavad raha. Selle pärast milwaukee maksabki 2xmakita hinna ja bosch samuti. 
Üks tava trell võiks kodukasutaja käes kesta 5-10 aastat ilma vigadeta. Vanad makitad isegi odavamad just nii kaua kestsidki. Uus pidas vaevu aasta vastu kui juba olid loksud ja lõtkud ning sidur saba andis. 
Vana makitaga tegin aasta jagu prohvitööd ka. Kipsi sai ikka pandud nii, et ca 5-10kg kruve keeras see pisike makita iga päev sisse ja ta kestis. Ja lõpuks said akud läbi ning jõudis vist härra Võsa kätte, või oli see keegi teine siit foorumist kellel oli keret tarvis.
Vasta

Kümme kilo kipsikruve päevas? ca. 7-8 tuhat tükki siis? Arvestades 50- 60 kruvi plaadi kohta, siis pandi seda kipsi nii sadakond plaati ehk 300 ruutu päevas. Pidi  ikka palju maju olema, et töö otsa ei lõpnud.
Vasta

Suured objektid olid, väga palju eriprojekte kuhu nähti ette rohkem kruve kui tavaliselt. Laed läksid ka kipsi alla... lisaks 2x tuletõkke kips, kus nähti ette, et mõlemad kihid peavad olema eraldi ja tihedalt kruvitud... ikka sai julmalt neid kruve keerutatud. Praegu ei kujuta ettegi kuidas käed suutsid kruve keerata sama kiirelt kui praegu kruvipüss laseb, aga eurod olid silmade ees ja ruut maksis Big Grin
Vasta

(29-02-2020, 13:01 PM)Maisalup1 Kirjutas:  Praegu ei kujuta ettegi kuidas käed suutsid 
Eks aeg kuldab mälestused... 
Ja eks makita vanu mudeleid on veel saadaval...
Vasta

Noo kui seda kipsi tööd oli nii palju nagu räägiti ja rahanumbrid jooksid ruudu järgi siis pidid ikka puru loll olema kui kruvisid sellist kogust tavalise trelliga. Kruvipüss vs akutrelli kiiruste vahe on ulme lisaks see, et kruvi ei kuku maha, ei pea taskust otsima jnee. Tohutu vahe on pöörlemiskiiruses. Kui tavaline akutrell laseb ca 2000 pööret siis kruvipüss ca 6000 pööret.
Vasta

(29-02-2020, 13:54 PM)Mart69x Kirjutas:  Kui tavaline akutrell laseb ca 2000 pööret siis kruvipüss ca 6000 pööret.

Vana hea makita 453 tegi siiski ainult 1300 vms (mälujärgi panen... ärge lööge kui 100 pööret siia sinna)
Ma vana makita pede. Olnud neid igasuguseid sry...
Ja kas ksf maisalup oskab mõnsa sinise bussu mudelit ka soovitada... viimane kogemus oli 10 töömeste paari peale 7 päevaga 13 ühikut garantiise viidavaid trelle ja akukruvikaid... seda siis 600 km kaugusel varustaja24 kontorist meele tegi mõruks küll.
Vasta

Tsitaat:10 töömeste paari peale 7 päevaga 13 ühikut
Mehed kas ei tahtnud tööd teha või ei osanud heaperemehelikult riista kasutada.
Vasta

Makitast - kunagi oli vaja roppu moodi lakke töötada. Redeliga, mitte tõstukist või lavalt. Ostsin hõbedase tibikohvriga DDF330D trelli ja TD090D kärri, 10,8V.
2015 soetatud riistad töötavad siiani suurepäraselt ning kerguse ja kompaktsuse tõttu haarab käsi tihti nende järele 18V riistade asemel. Karbikuid sai lakke keeratud ikka kilomeetrite viisi. Tunnistan ausalt ka väärkohtlemisi, männiprussi on pisikäristiga 6x160 kruvegi lastud.
Ka kaks tuttavat puukoid kasutavad oma värkstubades põhirelvadena just sama komplekti.
Nende riistade põhjal olen siniseusku jäänud ja siiani pole olnud põhjust kahetseda. Ka tutvusringkonnas on vaid kurikuulsaid 482 trelle kiirelt koolnud.
Vasta

(29-02-2020, 01:18 AM)Marko Kirjutas:  Miks te tavalise trelliga kruvisid keerate? Kiviaeg on ammu lõppenud Smile
massiliselt kruve keeravad kodanikud tarbivad ilmselt siis neid lindist või liistakast laskvaid masinaid.
need ilmselt pole kiviajas?
mul on ammusest ajast sarnase trelliga komplektis ostetud umbes seuke aparaat:
https://www.hinnavaatlus.ee/1098469/maki...-df030dwj/
nime poolest justkui kruvide keeramiseks. aga ma pole siiamaani aru saand mille jaoks see tegelikult ette nähtud on ja kuidas seda kasutama peaks. ja kas seuke kuulub kiviaega?
igatahes kruve olen keeranud komplektis olnud trelliga.
Vasta

See tundub olevat ilma löögita ja samasuguse reduktoriga nagu akutrellid? Siis ta vist mingeid eeliseid peale mugavamalt vahtatava otsiku ei oma akutrelli ees. Löögiga kruvikeeraja on õige asi. Ei vääna kätt ja kerged kruvid laseb kiirelt sisse. Näiteks DTD153. 3600 pööret.
Vasta

(29-02-2020, 20:14 PM)olli Kirjutas:  See tundub olevat ilma löögita ja samasuguse reduktoriga nagu akutrellid? Siis ta vist mingeid eeliseid peale mugavamalt vahtatava otsiku ei oma akutrelli ees. Löögiga kruvikeeraja on õige asi. Ei vääna kätt ja kerged kruvid laseb kiirelt sisse. Näiteks DTD153. 3600 pööret.
Mul TDD153 koduses kasutuses. Pole öelda mitte üht halba sõna. Kruve ikka hoopis mugavam lasta, kui tava akukaga DDF484

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

lööb küll. või noh täristab. ma pole osand sellest omadusest lugu pidada. trell laseb vaiksemalt.
Vasta

see mille pilt on panud see küll ei löö käristab vaid sidurit 
see on jah tavaline kiirvahetuspadruniga kruvikeeraja 
ise kasutan sellist juba palju aastaid 
eelis tavalise akuka ees on mõõtudes ehk on oluliselt lühem
Vasta

käisin ja kaevasin kohvri kultuurkihi alt välja. aparaadi nimi on td090d. koogelmoogel räägib midagi löökidest küll. pildi muidugi valisin mälu järgi, sarnane aga mitte päris sama. no igatahes imelik riist on. see tärin on vali ja mulje seuke, et kostab küla teise serva. trelliga laseb ikka õige tasa sellega võrreldes. a peaks ehk siis mõnikord võrdlema trelliga, et kas on kiirem või tõhusam.
Vasta

(29-02-2020, 22:08 PM)diesel Kirjutas:   aparaadi nimi on td090d. 

See pole kiviaeg, see on löögiga kruvikeeraja. Hea kiire, mugav, kompaktne.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(29-02-2020, 22:31 PM)Marko Kirjutas:  
(29-02-2020, 22:08 PM)diesel Kirjutas:   aparaadi nimi on td090d. 

See pole kiviaeg, see on löögiga kruvikeeraja. Hea kiire, mugav, kompaktne.

Ja mis mu meelest peamine - ei vääna kätt. Seejuures omades umbes poole suuremat jõumomenti akutrellidega võrreldes. Annab eriti tunda 6+mm kruvide puhul.
Vasta

ma kujutan juba ette kuis tavalisi otsikuid murduma hakkab.
Vasta

(29-02-2020, 22:38 PM)diesel Kirjutas:  ma kujutan juba ette kuis tavalisi otsikuid murduma hakkab.

Tava olukorras löök-keeramine säästab otsikuid võrreldes trelliga päris hästi. Seal tekib selline nähtus, et iga löögi vahel on väga lühike paus, mil otsik kruvile mingisugust jõudu ei rakenda. Tänu sellele, kui vähegi käega kruvikeerajat suruda, siis sisuliselt iga löögi vahel läheb otsik uuesti kruvi sees lõpuni põhja. Ja tänu sellele üle keeramist praktiliselt ei juhtugi. Akutrelliga, aga mõjub otsiku ja kruvi vahel ühtlane pöördsuunaline jõud kruvi keeramise algusest lõpuni välja. Ja tänu sellele on seal otsiku ja kruvi vahel nii tugev hõõrdumine, et trellile peale vajutamine ei suru enam otsikut kruvi sisse tagasi, juhul kui ta natuke välja peaks libisema. Eriti annab tunda pikkade kruvide puhul. Seega akutrelliga peab olema palju hoolikam, et otsik üle ei viskaks.
Küll aga võin kinnitada seda, et selliste kruvide juures, kus tõepoolest kogu lööktrelli vääne kasutusse läheb, on mõistlik spets tugevdatud otsikuid kasutada. Näiteks betoonikruvide puhul. Suur jõud keerab otsiku lihtsalt puruks mingi aja peale (mitte ei kulu tähiku nukad maha).


Manustatud failid Pilt (pildid)
   
Vasta

See otsikute purunemise jutt ilmselt täitsa tõsi. TDD153 + otsikud  https://www.xn--triistamarket-imba.ee/et...ave-33-osa
Sellest komplektist 2x25torxi lasin sauna voodri laua paigaldusel igatahes pooleks. Mõlemal murdus 2-3mm otsast ära. Ei tea kas enda oskamatus, või mis...

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne