Tööriistadest

ükspäe kui haamri jaagu juurest just torxi otsikuid juurde ostsin, siis pakuti löögi jaoks kangeid otsikuid.
ma põlgasin need muidugi ära tublisti kallima hinna pärast. teinekord peaks vast võrdluseks mõne võtma.
Vasta

Minu arvates löökkruvikeeraja kaks suurimat plussi ongi käe mitte väänamine ja otsikute säästmine. väikseid kipsikruve keerates võib-olla vahet väga polegi aga nt 6 mm kruviga väänab trell päris korralikult, eriti annab tunda nt redelil kruvini küünitades. Teiseks puudub pea täielikult otsa üle keeramise oht ja pärast saab kruvi ilusti lahti ka keerata. Arvan et ma ise kasutan kodus u. 90% löökkruvikeerajat ja 10 % trelli.

Ma ise ütleks et need Milwaukee otsad on ühed parimad mida ma kasutanud olen.
Vasta

(29-02-2020, 23:17 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Minu arvates löökkruvikeeraja kaks suurimat plussi ongi käe mitte väänamine ja otsikute säästmine. väikseid kipsikruve keerates võib-olla vahet väga polegi aga nt 6 mm kruviga väänab trell päris korralikult, eriti annab tunda nt redelil kruvini küünitades. Teiseks puudub pea täielikult otsa üle keeramise oht ja pärast saab kruvi ilusti lahti ka keerata. Arvan et ma ise kasutan kodus u. 90% löökkruvikeerajat ja 10 % trelli.

Ma ise ütleks et need Milwaukee otsad on ühed parimad mida ma kasutanud olen.
See löök kruvikas ka enda lemmik tööriist. Kasutusprotsent ka ilmselt sama. Aga mis nende kahe otsikuga juhtus ei oska kommenteerida. Võibolla ebaproffesionalne kasutus minu poolt...

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

tuli just meelde, et löök kruvikeeraja on tegelikult üks teine riistapuu ka.
see, kuhu veits jämedamad otsikud külge läevad ja millele haamriga pähe virutatakse.
see riist on küll pädev asi.
Vasta

(29-02-2020, 23:40 PM)diesel Kirjutas:  tuli just meelde, et löök kruvikeeraja on tegelikult üks teine riistapuu ka.
see, kuhu veits jämedamad otsikud külge läevad ja millele haamriga pähe virutatakse.
see riist on küll pädev asi.
See oli "vanasti" riistapuu ,millega kruviti lahti ja kinni vene autode uksehingi .Midagi sellist on meeles. Rolleyes
Vasta

(29-02-2020, 22:38 PM)diesel Kirjutas:  ma kujutan juba ette kuis tavalisi otsikuid murduma hakkab.
Ja ettekujutuseks see jääbki.   Plärina järgi keerab kasvõi läbi seina,  a tegelikkuses ainult plärisebki. Aeglane, nõrk jne.     Kunagi meeltesegaduses ostsin ka selle ilusa hõbekohvris komplekti.  Trell oli hea kerge, eriti kipsi lasta. Käristi seisis aastaid riiulis kuni ta vasalemma kirbukal 10.- maha müüsin.
Palun kergemat karistust kui ostja mind nüüd ära tundis.
Vasta

Otsikute test 

https://youtu.be/6-xOHQTT5tw
Vasta

(03-03-2020, 17:41 PM)MeelisV Kirjutas:  Otsikute test 

https://youtu.be/6-xOHQTT5tw
Otsikud võivad ju tugevad olla, aga kui 6x90mm puidukruvile on T25 otsik keeramiseks, siis on see targem juba kuvaldaga "püstkeermega" sisse taguda. Isegi kui auk ette puurida, on tõenäosus kruvi pesa ülekeerata suur.
Ehituspoest rohelise karbiga kruvide ostmisest olen loobunud, pesa pehme. Esimene ülekeeramine ja piiksus.


Vasta

Würth-i otsikute ja kruvidega pole probleemi kogenud. Odavama saasta ostmine ei ole odavam.
Vasta

Meie hobigaraaži töölaual on selline rida:

   

See tähendab, et akukaose vältimiseks on standardiks kujunenud Ryobi. Kasutusel on akuga lööktrell, löögita trell ja akumutrikeeraja. Tegelikult on kusagil veel akutolmuimeja ka.

Esimesena sai möödunud suvel ostetud akulööktrelli ja tolmuimeja kombo ning see trell on küll hea abiline olnud. Tolmuimejast on kah abi, ehkki mitte garaažis. Me muidugi ei tärista päevad läbi ka kipsi seina või auke müüridesse ning elame vähemasti senini kujutelmas, et hobikasutusse võiks selline keskklassi tööriist olla täitsa okei. Viimatine ost on lihtsam akutrell koos kahe aku ja laadijaga. Need said ostetud õige pisut kodukasutuses olnuna sisuliselt eimillegi eest ning nüüd on kodus ja garaažis eraldi laadijad ning igal seadmel ka oma aku.

Praktikat on seni olnud mitte liialt palju ning profikasutuse sarnast mahvi ei saa need riistad mitte kunagi saama. Kui millegi üle viriseda saab olema, annan teada. Ootustele vastav funktsionaalsus on igatahes olemas.
Vasta

(05-03-2020, 23:11 PM)Marvin Kirjutas:  Ootustele vastav funktsionaalsus on igatahes olemas.
Essential Craftsman'il on üks äraütlemata mõnus podcast kus ta oma pojaga juttu ajab. Ja üks episood oli neil ka tööriistadest ja brändidest. See sama roheline seeria sai seal ka ära mainitud öeldi, et kui 10 15 aastat tagasi (vb ka 20) oleks ükskõik millisele tööplatsile nendega ilmunud oleks need olnud suureks abiks, inimesed ei taju ja mäleta kui kaugele on akutööriistad arenenud.


Üks küsimus ka, kas keegi oskab midagi renoveerimisfreeside kohta pajatada. Kas need tööriistad on midagi enamt kui põhjalikuma tolmueemaldamisega relakad. Või saaks neid asendada relakas plus teemantketas. Vaja puhastada vana lubikrohvi värvist ja muust sinnakantud kraamist, et pinnale kanda uus kiht peenviimistluskrohvi. 

Ja neile kes otsivad vana hea kvaliteediga makitat on tallmacil just hea pakkumine https://tallmac.ee/toode/m-6096dwe/
Vasta

Ryobi on väga hea kodukasutaja tööriist. Ainuke miinus on kobakas aku, muud paha ei ole. Ameerika maal on ta rohkem levinud.
Mul on elektri toitel ülafrees sellest firmast ja ühtegi paha sõna pole öelda. Ei konkureeri profiriistaga(liugurid liiguvad raskemalt kui 2x kallimatel profi masinatel) kuid nokitseja jaoks piisav masin
Vasta

Makita asjad otsustasid pisut lagunema hakata, taldlihvija tegi kummalist häält ja relaka lukustusnupp pani jooksu. Lihvija 5 aastat, relakas pisut vähem, aktiivne "kodukasutus".
Lihvijal ekstsentriku laager (kulumaterjal ) ja relakale nupp, tihvt ja vedru, kokku 7+, €. Kokku tunnike tööd ja lusikatäis tavotti. Arvestades mitteheaperemehelikku kasutust, siis pole põhjust kurta...

Punased juhtmega Makitad pidada päris korralikud olema, mugavused on küll ära  jäetud, aga tugevusvaru on piisavalt. Hindu vaadates, jäävad "superturbopoweri´d" händi-hansapostidest ostmata.


Vasta

(06-03-2020, 00:55 AM)pvr Kirjutas:  Essential Craftsman'il on üks äraütlemata mõnus podcast kus ta oma pojaga juttu ajab. Ja üks episood oli neil ka tööriistadest ja brändidest. See sama roheline seeria sai seal ka ära mainitud öeldi, et kui 10 15 aastat tagasi (vb ka 20) oleks ükskõik millisele tööplatsile nendega ilmunud oleks need olnud suureks abiks, inimesed ei taju ja mäleta kui kaugele on akutööriistad arenenud.

See podcast on siin. Hea kuulamine tõesti.
Vasta

Sooviks korralikku nurgitut leida.

  1. Kindlasti 90 kraadi (odavad bauhof jms omad ühesõnaga juba mängust väljas)
  2. 45kraadi nurk
  3. mõlemal pool joonlauda mõõdud
  4. pikemal serval hakkaksid numbrid jooksma kohe servast mitte paari mm kauguselt
  5. Metallist
Milline pood võiks sellist müüa?
Vasta

(27-03-2020, 10:23 AM)oliveer Kirjutas:  Sooviks korralikku nurgitut leida.

  1. Kindlasti 90 kraadi (odavad bauhof jms omad ühesõnaga juba mängust väljas)
  2. 45kraadi nurk
  3. mõlemal pool joonlauda mõõdud
  4. pikemal serval hakkaksid numbrid jooksma kohe servast mitte paari mm kauguselt
  5. Metallist
Milline pood võiks sellist müüa?
 Kui sellist mõtled siis Espakis peaks neid olema.
[Pilt: 9045-B-400-9045-b.jpg]

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Sellel Bachol ei hakka ju nullist, Kapro oma peaks kõigile tingimustele vastama, kunagi müüdi Espakis neid ka.

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta

See konkreetne bahco mingi tippkvaliteet ei ole, see risti laiendukipib logisema.
Vasta

Mul on kah see Bahco, midagi ei logise kusagilt - kui aju päris ära ei ole surnud, siis saab selle 10mm otsa kah liidetud :-)
PS Kätega töö tegemine ei ole minu igapäeva töö.
Vasta

(27-03-2020, 14:00 PM)Laurts Kirjutas:  Sellel Bachol ei hakka ju nullist, Kapro oma peaks kõigile tingimustele vastama, kunagi müüdi Espakis neid ka.
Ostsin Kapro oma. Väga hea kiidan!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne