Tööriistadest

https://www.soov.ee/16323848-tooriistad/details.html

Taaskord tõsised plekikäärid turule sattunud. Lõikavad 3mm terast, ise proovisin.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Pole pahad käärid, aga rasked, nagu vene tööriist ikka.

Selline mutrikeeraja pakkumine jäi silma. Äkitse teeb kellelegi rõõmu dolmari sae kõrvale Smile
https://www.xn--triistamarket-imba.ee/et...8-hiw-402c
Vasta

(12-06-2020, 09:16 AM)Mahno Kirjutas:  Pole pahad käärid, aga rasked, nagu vene tööriist ikka.

Selline mutrikeeraja pakkumine jäi silma. Äkitse teeb kellelegi rõõmu dolmari sae kõrvale Smile
https://www.xn--triistamarket-imba.ee/et...8-hiw-402c

Olemas ja täitsa rahul. Kerge ja ergonoomiline disain  -3kg Big Grin

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

Vabandust, kas see kommentaar oli milwaukee või kääride kohta? Käärid on vist rebiri tehtud.
Vasta

Sama hinnaga sama milwaukee ostetud ja umbes aasta kasutuses ja täitsa hea. Russi tagarattad vahetas ühe akuga ära.
Ainuke nõme asi on fiksaator kuul mis hoiab padrunit kinni, see hoiab nii hästi, et tuleb millegagi(kruvi, nael vms) läbi padrunis oleva augu see alla suruda et padrun kätte saada. Võibolla on mõni lihtsam viis, kuid pole ise selle peale tulnud.
Vasta

Padrunis olev auk on mõeldud pulkläbi-kommirõngaspeale süsteemi jaoks. Kuul tuleks lohukesega paaritada.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(12-06-2020, 13:00 PM)Marko Kirjutas:  Padrunis olev auk on mõeldud pulkläbi-kommirõngaspeale süsteemi jaoks. Kuul tuleks lohukesega paaritada.

Ma vaatasin oma varudes padrunid üle ja ühelgi pole lohukest, kõigil auk või 2. Jutt on siis vastava tööriista puhul loomulikult löökpadrunitest(musta värvi)
Vasta

(12-06-2020, 12:44 PM)Kult Kirjutas:  Ainuke nõme asi on fiksaator kuul mis hoiab padrunit kinni, see hoiab nii hästi, et tuleb millegagi(kruvi, nael vms) läbi padrunis oleva augu see alla suruda et padrun kätte saada. Võibolla on mõni lihtsam viis, kuid pole ise selle peale tulnud.
Padrunist käega kõvasti kinni hoida ja tõmmata, samal ajal teise käega tööriist käivitada. Kõik trukkijad loovutavad sel moel padruni päris hästi.
Vasta

(12-06-2020, 15:14 PM)Kult Kirjutas:  
(12-06-2020, 13:00 PM)Marko Kirjutas:  Padrunis olev auk on mõeldud pulkläbi-kommirõngaspeale süsteemi jaoks. Kuul tuleks lohukesega paaritada.

Ma vaatasin oma varudes padrunid üle ja ühelgi pole lohukest, kõigil auk või 2. Jutt on siis vastava tööriista puhul loomulikult löökpadrunitest(musta värvi)

Ei juhtu selle valge padruniga ka seal midagi, vähemalt mitte Würthi omaga.

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta

HUvitav, et minu poldipüssil on rõngasstopper mitte kuul.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

Guugeldasin natuke ja see punn peabki kinni hoidma padrunit nii et ilma abita lahti ei saa, turvalisuse pärast või nii(keerad kuskil metall konstruktsioone kinni ja kukkub ülevalt alla vms). Garaazis soovitatakse surverõngaga, padruni vahetamine käib kiirelt.

 Valged padrunid kindlasti toimivad, kasutan ise ka kui musta pole, aga ei soovi ka asjatut riski, et see võiks puruneda kui täristad täiega midagi lahti.
Vasta

Mul ka see
Milwaukee ja rahul. Kusjuures endal ka padrunid auguga ja jube tüütu see padruni eemaldamine. Algul arvasin, et stopperkuul peetis aga jah, nii peabki olema. Mutrikeeraja juba teine
Milwaukee sarjast ja murevaba, järgmiseks võtan väikese narre akuga juurde.
Vasta

(12-06-2020, 18:55 PM)Naabrivana Kirjutas:  HUvitav, et minu poldipüssil on rõngasstopper mitte kuul.
Enamikel tootjatest on sama tööriista kahes versioonis - hõõrderõngaga ja tiftiga. Milwaukee puhul näitab seda üldjuhul mudelinime viimane täht. M18FMTIWF on hõõrderõngaga ja FMTIWP on tiftiga. Selle nime taga peidab ennast selle Tööriistamarketi soodupakkumise uuem, harjavaba versioon, mida ise kasutan.sama jõudlus (680Nm lahti) natuke väiksemas ja kergemas pakendis. 3/4 ja tollistel püssidel ja padrunitel on ju üldse läbiv ava, et saaks padrni splindiga kinni panna.
Vasta

huvitav... Pneutrendi õhuga mutika keerajal ei ole mingit fikseerimist, padrun läheb otse 1/2" saba otsa ja kui kinni ei hoia, siis maha ta kukub. ei ole kuule, ei avasid.
Kunagi realisatsioonist 20€ soetatud väike juhtmega "super-hüper" drell, loobus lepingust. Suitsuga. 3 aastat ebasihipärast kasutust, detailide lihvimine (täispööretel tunde), puhastamine terasharjaga, puidutolm jms. No ei osata tänapäeval enam asju teha. Wink


Vasta

Tavaliselt jätavad mind töökoha videod külmaks, aga see on küll 10st 10

https://www.youtube.com/watch?v=aBNkCm2-jTY
Vasta

(05-03-2020, 23:11 PM)Marvin Kirjutas:  Esimesena sai möödunud suvel ostetud akulööktrelli ja tolmuimeja kombo ning see trell on küll hea abiline olnud. Tolmuimejast on kah abi, ehkki mitte garaažis. Me muidugi ei tärista päevad läbi ka kipsi seina või auke müüridesse ning elame vähemasti senini kujutelmas, et hobikasutusse võiks selline keskklassi tööriist olla täitsa okei. Viimatine ost on lihtsam akutrell koos kahe aku ja laadijaga. Need said ostetud õige pisut kodukasutuses olnuna sisuliselt eimillegi eest ning nüüd on kodus ja garaažis eraldi laadijad ning igal seadmel ka oma aku.

Praktikat on seni olnud mitte liialt palju ning profikasutuse sarnast mahvi ei saa need riistad mitte kunagi saama. Kui millegi üle viriseda saab olema, annan teada. Ootustele vastav funktsionaalsus on igatahes olemas.

Preguseks on riistad juba mõnevõrra kasutust saanud ning ikka veel pole miskit paha öelda. Tõsi - üks kasutatuna ostetud akudest osutus surnuks. 35 euro eest trelli ja kaht korras akut saada oleks muidugi palju tahetud ka. Viisin selle laiba siis Renovaari ning seal vaadati sellele otsa ja sisse. Akupinge oli nulli lähedal, kiip mõistagi ei käinud ning laadija akut jutule ei võtnud. Anti see aku mulle siis samatargalt tagasi ning lesis see paar kuud riiulis. Millaski sattusin aga Youtube'is sellise video otsa:
https://www.youtube.com/watch?v=z3Nf0rg7wG0
See selgitab, et alla 5V langenud akupaki pingega Ryobi akud käivita enam aku kiipi ning laadija ei tunne akut ära. Tegelikkuses on nii aku elemendid kui kiip täiesti korras. Aku kordategemiseks piisab aku lahtivõtmisest ning akupaki pluss- ja miinusklemmile korras sarnaselt akult kümmekonna sekundi jooksul voolu andmisest. Seejärel võtab laadija aku täitsa jutule ning elu läheb ilusasti edasi.
Ja lähebki. Funkab.
Vasta

jürbel küll. mul hakkab see leedulaste senukai juba tasapisi pinda käima.
krt, no kui lollideks saab inimesi pidada.
lollid nad muidugi on, aga no nii lollid ka mitte.

vaatan siin ikka suht ülepäeviti nende fxa akude ja akuriistade hindu.
no 4ah aku on enamasti 53 raha. vahel mingi kampaania ajal veidi odavam ka.
nüüd aga on postide otsas suured plagud, et akusärtsu asjad 45 prossa odavamad.
no vaatan mina jälle lehte. lubatud prossa seal päris pole, aga on mingi sõprade ring
ja neile tehakse 30 alla.
hakatuseks muidugi on tavahind kahega korrutatud.
https://www.k-rauta.ee/p/aku-18v-4-0ah-l...searchnode

mul pole selle vastu midagi, et miskit kallilt müüakse. veel parem kui vahel alet ka tehakse.
a seuke sogamine jätab ikka väga sita tunde.
ei taha neilt kohe mitte midagi osta.

no ega mujal muidugi ka ei pruugi asi parem olla, aga alles hiljuti ju senukai sai sama asja eest ajakirjanduses vastu pead.
Vasta

(28-08-2020, 12:25 PM)diesel Kirjutas:  jürbel küll. mul hakkab see leedulaste senukai juba tasapisi pinda käima.
krt, no kui lollideks saab inimesi pidada.
lollid nad muidugi on, aga no nii lollid ka mitte.

vaatan siin ikka suht ülepäeviti nende fxa akude ja akuriistade hindu.
no 4ah aku on enamasti 53 raha. vahel mingi kampaania ajal veidi odavam ka.
nüüd aga on postide otsas suured plagud, et akusärtsu asjad 45 prossa odavamad.
no vaatan mina jälle lehte. lubatud prossa seal päris pole, aga on mingi sõprade ring
ja neile tehakse 30 alla.
hakatuseks muidugi on tavahind kahega korrutatud.
https://www.k-rauta.ee/p/aku-18v-4-0ah-l...searchnode

mul pole selle vastu midagi, et miskit kallilt müüakse. veel parem kui vahel alet ka tehakse.
a seuke sogamine jätab ikka väga sita tunde.
ei taha neilt kohe mitte midagi osta.

no ega mujal muidugi ka ei pruugi asi parem olla, aga alles hiljuti ju senukai sai sama asja eest ajakirjanduses vastu pead.

30% polegi kellegi allahindlus, Makita väike aku mis esinduspoes maksab 40 eurot on K-Rautas lausa 44% alla hinnatud ja maksab sellise jõhkra allahindlusprotsendiga vaid 39.99.- Wink

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta

(28-08-2020, 12:25 PM)diesel Kirjutas:  jürbel küll. mul hakkab see leedulaste senukai juba tasapisi pinda käima.
krt, no kui lollideks saab inimesi pidada.
lollid nad muidugi on, aga no nii lollid ka mitte.

vaatan siin ikka suht ülepäeviti nende fxa akude ja akuriistade hindu.
no 4ah aku on enamasti 53 raha. vahel mingi kampaania ajal veidi odavam ka.
nüüd aga on postide otsas suured plagud, et akusärtsu asjad 45 prossa odavamad.
no vaatan mina jälle lehte. lubatud prossa seal päris pole, aga on mingi sõprade ring
ja neile tehakse 30 alla.
hakatuseks muidugi on tavahind kahega korrutatud.
https://www.k-rauta.ee/p/aku-18v-4-0ah-l...searchnode

mul pole selle vastu midagi, et miskit kallilt müüakse. veel parem kui vahel alet ka tehakse.
a seuke sogamine jätab ikka väga sita tunde.
ei taha neilt kohe mitte midagi osta.

no ega mujal muidugi ka ei pruugi asi parem olla, aga alles hiljuti ju senukai sai sama asja eest ajakirjanduses vastu pead.
Ära seda unusta, et krautal see hind aint netis on, poes on ikka poe hind.
Puidupoes on praegu kampaania: 3 ostad 2 saad.
Vasta

Tea midagi. Oli siin vaja ühte väiksemat rauast kappi elektrikola tarbeks. Sama suur kapp espakis 73, senukais 23, asukoht Tallinn. Poola versus hiina, kapp suhteliselt samasugune, toetasin siis hiinat seekord. Vaatsin veel senukais elektripudiludinaid, siis käisin selles teises poes. Ja tulin kribinal-krabinal tagasi. Kapp ja jebinad andsid kokkuhoiu keskmise päevasissetuleku jagu, sõidu peale kulus ehk tunnike. Leedukate kiituseks võib veel lisada, et neil on vähemalt koduleht, kus hinnad väljas, Espakil esindatud seal vaid murdosa poes pakutavast. Teine näide. Saadeti kompostrit ostma, senukais ei olnud, sai kaa espakisse sõidetud. Soodushind 79€ suurelt väljas, muidu lausa midagi 90-ga, panen igaks petteks otsingusse ja Leroy Merlinis, Varssavis, sama asi nii 45€. Et paari nädala pärast oli sinna sõit niikuinii, siis saigi see plastjubin kaugelt maalt ära toodud.

Pärast poe uuendamist ja uute ehitamist ei tahagi enam sinna eriti sõita. Hinnad tõusevad vähehaaval aga pidevalt, pärast jälle jagele kassas, kui silte vahetada ei ole jõutud. Vanasti oli lihtne, said kõik asjad ühest, või äärmisel juhul kahest kohast kätte. Nüüd minimaalselt kolm sõitmist ja peatumist, et oma kaup kätte saada, jama üldiselt. Aga toruasjad on spakis küll senukaist soodsamad, hea seegi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne