Tööriistadest

Suruõhuvoolikud, täpsemalt kiirühendused võtaks teemaks.
Kasutuses on 3 voolikut, tarvikuid kümmekond. 20a. tagasi soetatud värvipüstol ja õhupüstol sobivad tolle aja ühendustesse kenasti, Poola vooliku ühendused küll susisevad kuuldavalt, aga pole probleemi. seinale toodud torustiku otsad aastast 2000 ka muretud.
Aga... viimased kiirliitmikud mis soetatud viimase aasta paari jooksul on fekaal. Enamjaolt ei soovi juba liidetud "emme-issi" paar teineteisest lahkuda, vaja tugevalt kangutada, kui survet ei ole, siis tulid lihtsalt. Kuni viimastel päevadel keeldus lahutumast värvipüstol, surveregulaator 3at peal. Paar kuud tagasi ostetud pikendusvoolik aga keeldus samal ajal soetatud õhupüstolit kinni hoidmast. Puhastasin, panin tilga õli liigutasin...parem sai, nüüd ei käi isegi lukuklõpsu enam, rääkimata pidamisest. Probleemsed liitmikud soetatud kõik samast kohast.  Uus normaalsus?


Vasta

(26-09-2020, 07:41 AM)hulgus Kirjutas:  Aga... viimased kiirliitmikud mis soetatud viimase aasta paari jooksul on fekaal...
 Probleemsed liitmikud soetatud kõik samast kohast.  Uus normaalsus?
Mõistlik oleks sellise jutu juures välja tuua konkreetne mark või mudel ja koht, kust need ostetud.
Muidu jääb kogu see kena pikk lugu väegade puudulikuks ja tundub järjekordse entusiastliku vingumisena. Lisaks ei oska järjekordne potentsiaalne ostuohver praagihunnikus orienteeruda.
Vasta

Seda janti on ikka varem ka olnud. Kuskilt mujalt võiks võtta ka ühe paari peale selle "ühe koha"
 Paraku ei ole ise suutnud meelde jätta, kus kohast mul pärinevad korralikud töötavad otsikud. Tartu Cedost vist, aga kindel ei ole.
Vasta

Viis-kuus aastat tagasi sai ka koguaeg vihastatud nende emaste otsikute peale, ühendamine pidi käima karujöuga a samalajal sisisesid kogueg. Siis leidsin kogemata riistamarketis töllerdades sama asja aga plastist, üleni. Tootja oli yato. See on suht intensiivset kasutamist kestnud nüüd kogu selle aja ja superhästi toiminud, aga hakkab vaikselt otsa saama.
Muidugi ei suuda sellist enam kuskilt leida, ka riistamarket ei tundu pakkuvat
Enne seda sai köikide väikelinna poodide kaupa katsetatud, köige viletsam oli see vist messingist vms metallist asi ja ka ülejäänud kestsid pigem kuid, kui aastaid.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

Hind paneb asja paika, mine vaata hydoscandi otsade hinda ja katseta kvaliteeti
Vasta

Nendel otsadel on ka mitu erinevat standardit. Osad pesad on nn multipesad kuhu sobivad kõik külge aga samas ei toimi ükski neist korralikult. Paras teadus. Tuleb osta sama TOOTJA mõlemad otsad ja asi kestab. Tavaliselt üritatakse odava riistaga kaasas olnud otsa igale poole toppida ning pesa rikubki ära mitte kvaliteetne isane ots, mis on juba ise igatpidi mõõdust väljas.

https://toolguyd.com/quick-guide-to-air-...ers-plugs/
Vasta

Ma olen oma otsad Aircomist ostnud. Need nii öelda turvaotsikud. Ehk lahti tehes ei viska voolikut minema.Kallima otsa omad. Saavad vatti igapäevaselt. Kui ma neist autoga üle ei sõida,pole probleeme Smile

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Mul kasutuses aastaid Prevosti otsikud. On samuti turvaotsikud. Pole küll mingeid kinnikiilumisi ega sisisemist olnud. Vahel sattunud ka enda emase otsa külge mõni suvalise tootja isase otsaga õhutööriist. Toimib.
Jah see emane turvaotsikuga kiirliide maksab 17.- kanti, aga toimib ka. Tartust Kompressorikeskusest olen ostnud neid.
Sellised liited siis:
https://www.prevost.eu/landing-prevos1-en.html
Turvaliite usku pöörasin mitte niivõrd selle otsast lendamise pärast. Aga on mõned korrad olnud, et varbaotsaga maas vedelevale liitele pihta läinud ja ploksti õhk kadunud. Pole just meeldiv olukord, kasvõi klapisääre tihendeid vahetades. Ok, kolb on nagunii üles keeratud ja ega õhusurve silindrist kadumisel klapp alla küll kukkuda ei saa, aga...
Vasta

Tuttaval õnnestus sellise messingust karva liitme iseenesliku osastumise käigus remonditava masina tuli ära lõhkuda. Sellest ajast saadik kasutab kvaliteetsemat kraami ja olen ise sama rada läinud.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

tänan õigele rajale juhtimast.
Poes, kust asjad erinevatel aegadel soetatud kinnitati, et need ühendused ei ole mõeldud 8bar jaoks, sellist  survet tohib kasutada vaid VÄGA lühiajaliselt. See, et valmis voolikul kirjas 16bar ja standardi kohaselt peab see kiirliide sama  surve juures olema kergelt kinni/lahti ühendatav, ei olevat oluline. Kui palju tohib, ei saanudki teada.
Taipasin nihiku võtta ja otsad üle mõõta, tarbija poolsed ühendused erinesid mõõtudes +/-0,5mm... kokku läheb vahetusse 4 emmet ja kümmekond issit, mis viimase paari aasta jooksul ostetud.
Aastal 2001 ehitatud sisteemis anomaaliaid ei esine.


Vasta

Hommikul katsetasin oma alupexist (25mm)rajatud suruõhutrassi. Alupexil peal küll 10bar aga seda vist oli 95 kuumakraadi juures. Pressitavate liidestega. Ehk lajatasin sinna 12bar sisse ja peale ühe liitmiku,mille olin unustanud kinni pressida üllatusi polnud. Tavaline surve muidu töökojas mul 8,5bar. Need odavama otsa liitmikud jah suurema surve juures on ebameeldivad avada. Kuidagi poovad ennast jube kinni. Sellepärast ma juba aastaid neid nii öelda turva omasid kasutangi ka. Osad on nupuga(nagu kusagil üleval pool lingil oli) ja teised välimuselt nagu tavalised liitmikud,aga lihtsalt avades(12bar rõhu juures ikka kergelt) susistavad õhu välja ja siis saad vooliku kätte. Soovitan soojalt analoogseid. Kui korra nendega harjunud oled,siis teistega ei taha enam kuidagi maadelda.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Handymanni kinni mineku kampaania aasta alguses oli päris edukas.  Smile

Käive
2019. a. I kv
2 529 665.24 EUR

2020. a. I kv
4 187 807.71 EUR
Vasta

Kuidas k-rautast soodukaga ostetud fxa relakad on teil vastu pidanud?
Vasta

(10-10-2020, 21:52 PM)hillar2 Kirjutas:  Kuidas k-rautast soodukaga ostetud fxa relakad on teil vastu pidanud?
 
Ostsin poolteist aastat tagasi soodukaga kokku ca. 210 € eest vastava tootja 18V akuriistad koos kahe kaheamprise akuga. Sai pikalt noolitud Milwaukee sarnast kooslust, mis oleks maksnud 1100 ja kuna suhteliselt vähe kasutan, siis mõtlesin, et kahe soti eest võib proovida küll... Akuriistadega nagu ikka mugavam. Tulemus:
 - Relakas. Võrreldes Makita 18V 5A akuga - nõrk ja 18V Makita "viiene" aku ei tee tööd mitte 2,5 korda kauem, vaid ligi 10 korda kauem. Üldiselt töötab.
 - Akutrell. Ei oska midagi erilist arvata, töötab.
 - Löökkruvikeeraja. Suht vähese kasutamise juures läks "päästik" õhtule. Nagu aku taha panna, hakkab mürrama. Talvepoole vast võtan laiali, ehk on lihtne viga.
 - Bajonettsaag. Suht vähe kasutanud, kuna sööb suure isuga seda väikest akut. Viimasest tulenevalt olen viimane pool aastat vajadusel kasutanud pigem juhtmega isendit. 
 - Käsiketassaag. Kiiduväärne riist, mõistlikult kasutades. Jäi kahjuks ühel hetkel tööjuurde paariks päevaks vedelema ja töökaaslasel puudus arusaam, et kettal olev sidur on nõrga mootori päästmiseks. Kui aga vale nurga all ketast kinni lastes jõuga asju ajada... Tappis siduri ära. Plaanis millalgi lahti võtta ja püüda parandada, sest oli üsna asjalik riist ettevaatlikul kasutamisel Smile

Kasutanud kõige rohkem vast just seda ketassaagi aga kõiki üldiselt vähe. Kui katki läinud isendid korda teeks, mingi soodukaga 4Ah aku saaks, vast võiks nende riistadega veel katsetada. Kui tonni eest oleks  Milwaukeed ostnud, siis vist sügaks mõtliku näoga lõuga praegu ja mõtleks, et kas vahel kuude kaupa seisvate riistade alla sellise raha panemine...
Kõik riistad ju ka juhtmeotsas olevatena kodus olemas.
Peale ostu entusiasmist väriseva käega tehtud pilt ka:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Ma olen käinud ka seda fxa-d näppimas. Mingi asi tundus, et läheb kohe katki ja jäi soetamata.
Bauhofi clint näib parema kvaliteediga ja üks pisike elektriline servafrees sai ka koju veetud. Tuleb tõdeda, et mingi profimasin pole ja puudusi esineb, aga selle 25euro eest millega ma selle sain on asja küll kodus nikerdamiseks kui oskad mõistusega asja kasutada.
Sealt samast poeketist powerplus kaubamärk jättis ka sümpaatse mulje, aga puudusid ülearused vahendid, et katseid teha
Vasta

Välimuselt väga sarnane Bauhofi Matrix seeria toodetega.
Mul kaks aastat kasutusel Matrixi akutrell,relakas ja kaks vibrolihvijat suur ja väike kolmnurkne.
Kiidan just akutrelli, kaks mehaanilist kiirust, aeglasemaga ikka tohutult jõudu.
Näiteks 16  mm puuriga sai 6mm pakusesse terasesse 8 ava puuritud.Väiksema puuriga ikka ava ette ja lõikeõli ka ohtralt.Isegi väga kuumaks ei läinud trell selle peale.
Relakas on nõrk, väga kergesti rakendub ülekoormuskaitse.Pigem lihvimiseks sobilik.Hobuse kannatusega sai ükskord 22 mm ümarteras  läbi nüsitud, aega läks pool tundi ja vähemalt 50 korda tuli relakat uuesti käivitada.
Lihvijad on kasutatavad, aga kindlasti on paremaid riistu.
Akud vananevad aeglaselt.Kõhutunde järgi on 90 prossa algsest mahust alles.
Vasta

mul selle fxa rällakas, mutrikeeraja ja trell. veel ei kurda millegi üle. või nojah, väike aku on ikka väike küll.
suurem on hetkel 53 raha. on suisa 46 prossa allahindlust. vägev. ostaks või mitu.
kui allahindluse ajal osta ei jõua, siis lihtsalt allahindlust ei saa, aga see-eest tavahind võib heal juhul isegi alla viiekümne olla.
Vasta

Kuna kodust ehitamist, renoveerimist, remonti jne on palju, seega hädasti puudu üks laser. Kuna pole kunagi ühtegi omanud, siis äkki keegi targem suunab.
Hetkel jäänud silma: 
https://www.1a.ee/p/dewalt-dce088d1g-qw-...g&index=20

Kiitke, laitke, soovitage... aga üle 300 ei ole nõus maksma.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

Ise olen Leica laserit kasutanud palju. Kurta ei oska midagi. FEB näiteks müüb. Lino L2S-1 mudel peaks jääma 150-200 EUR vahemikku. Mu oma on AA akude pealt. Need kestavad ikka kaua, nii et selles osas ei oska tahta, et pigem näiteks akutrelliga sama akut tarbiks. Vastuvõtja kah võimalik juurde osta juhuks kui vaja päikese käes laseri kiirt tuvastada. Ei tea kas dewaltile seda pakutakse.
Vasta

Rändom kogemused laserite maailmast
Rohelised laserid ajavad minu pea valutama.
Kui päev otsa tegutsed, eriti läikivate materjalidega näiteks kipsikarkass, siis õhtuks on selline peavalu, et okserefleks tuleb peale punastega probleemi pole. Kogemus dewalt ja specta täisring laseritega mõlemad olid head aga kumbagi 300 eest vist ei saa.
Vennas ostis futech multicross 3d compacti, punaste kiirtega on valges pisut raskem näha kuid minuarust hinna kvaliteedi suhe väga hea ja kui tema oma kasutan siis õhtul ei keti. Smile
Seega kui võimalik laena laserit kelleltki enne ostu ja proovi päevake sellega midagi teha.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne