Tööriistadest

(30-11-2020, 20:28 PM)Meistrimees Kirjutas:  
(30-11-2020, 20:02 PM)ahtos Kirjutas:  Ostad 35€ Qvalda SDS trelli ja jäävad ära igasugused jamad.
Kus neid pakutakse?
Praegugi müügis 28€
Vasta

(03-12-2020, 12:21 PM)ahtos Kirjutas:  
(30-11-2020, 20:28 PM)Meistrimees Kirjutas:  
(30-11-2020, 20:02 PM)ahtos Kirjutas:  Ostad 35€ Qvalda SDS trelli ja jäävad ära igasugused jamad.
Kus neid pakutakse?
Praegugi müügis 28€
See pole ju SDS, vaid tavaline lööktrell
Vasta

Samalt müüjalt ostsin ka sds trelli.Helista ja küsi.
Vasta

Kas keegi on sina peal pinnase tihendajatega? Plaan osta, aga mõte praegu pooleks. 
Kasutatud nimega asi või siis uus hiinakas. Olen paari nimega asja vaatamas käinud. Ütleme nii, et tööd on nad ilmselt mehiselt teinud ja rohkem lõpu ots vist käes. Ok, mootor uus hiinakas maksa sinna miskit. Aga kui pommikindel on see rihmarattaga veetav ekstsentrik või teagi mis asi. Seal korpuses käib vist õli ka sees.
Uus hiinakas on vägagi täpselt samas hinnaklassis, mis need nimega kasutatud asjad:
https://www.osta.ee/pinnasetihendaja-hec...64886.html
Kuidas nende Hechti asjadega üldse on, varuosi liigub?
Kunagi keegi targem soovitas küll hüdro reeversiga asja üldse osta. Jah võib ju mugavam olla. Samas, kui see "õlimäng" seal viimase piiri peal on, siis nimega asja renoveerimine läheb ilmselt ostuhinna ja pealegi juurde. 
Hechti uue ehk julgeks osta:
https://www.osta.ee/reversiga-pinnasetih...82787.html
Vasta

Rauaosaga ei juhtu sääl suurt miskit, enne koolevad motod ära, nu ja kummipuksid tuleb mõne hooaja järelt vahetada.
Mootoritest enesel vahetasin kunagi ühe laialilennanud Honda asemele odavama hiinaka ja polnd sel ka häda miskit, töötas seni kuniks ära varastati. Aparaat oli ise "Belle" nimeline, odavaim mis tol hetkel ette juhtus.
Üleni hiinakaid pole oma kahekümne aasta vibreerimise jooksul näppinud aga eriti ei usu, et neilgi miskit väga hullu võiks olla (tos ekstsentrikus ehk laagrid õhemad, ei tea...)

loll on loll olla.
Vasta

uuema tundmatu hiinlasega kogemust veidikene on.
lagunes mitmelt poolt.
tulemuslikku tööd väga ei teinud.
mõistlikum on laenutusest võtta.
ja suurem kui vaja läheb.
palju suurem.
Vasta

Pinnasetihendajaid on ju nii mitmetes eri suurustes, et mingisuguse universaalse endale ostmine üldjuhul tundub üpris mõttetu minu arvates. Kui ei ole just pidevalt mingit ühte spetsiifilist tööd vaja teha. Jämedat kildu parkla alla lased "500"- sega, kergemaid töid väiksemaga, kuskil augus üldse "konnaga"...- vbl. 160-200 on see suurus, mis väljas põristades toas veel lillevaase põrandale ei aja, aga lüüa ikka pisut juba jõuab.
Kui tingimata endal peab olema, siis mina ostaks pigem mingi nimega tootja kasutatu.
Vasta

Hiinakatel on rauaosas nähtud vibro peavõlli laagri ringitõmbamist pesas
Vasta

Nimega asjade hinnavahe on ca 4 või 5 korda sama kaalu juures. Tööd teinud nimega asjade puhul on kirstunaelaks ilma õhufiltrita või õigel ajal vahetamata või pekkis filtriga töötamine. Tihendaja töötab enamasti väga tolmuses keskkonnas ja ära müüakse siis kui masin juba õli hakkab tarbima. Samuti maksavad nimega masinate varuosad hingehinda. Tavaliselt juba mingi tross +100 euri ja plaadi puksid, laagrid ka hinge hinnaga.
Vasta

Märkus varusaode hinna ja surnukstöötanud isendile nende vajamineva koguse kojhta on küll õige, aga siin on veel üks nüanss. Nimega asjale teed ringi peale ja siis on jälle nimega asi pikaks ajaks. Peab siis ostma surnud looma, kui asja ei jaga?

Tundmatu hiinlasega on alati fifti-siksiti võimalus, et saad makaronidest kokkuvolditud asja, mis kolmandal tunnil molekulideks laguneb. Aga võib ka jopata ja just see peab aastaid vastu. Varuosade saadavus on sealmaakoopiatel kah ... lünklik.
Vasta

Ma olen 100kg hiinakat tarbinud. Saksast tellitud, 400-500 eur maksis. Nüüd juba mitu aastat endal ja paaril sõbral kõik tööd ära teinud. Vast 20-30 töötundi on kokku. Ja seni pole midagi remontima pidanud. Peaks esimese õlivahetuse millalgi ette võtma. Selles mõttes ikka ära tasunud kindlasti. Suuruse poolest, eks ikka võiks suurem olla.. aga saab kõik tehtud. Jõuab vähemalt veel käsitsi ja aiakäruga liigutada. Kihti muidugi peab panema õhemalt korraga. Ja alati ikka mitu-mitu tiiru üle sõitma.
Vasta

(29-12-2020, 10:15 AM)v6sa Kirjutas:  ...
Tundmatu hiinlasega on alati fifti-siksiti võimalus, et saad makaronidest kokkuvolditud asja, mis kolmandal tunnil molekulideks laguneb. Aga võib ka jopata ja just see peab aastaid vastu. Varuosade saadavus on sealmaakoopiatel kah ... lünklik.
Eks see võimalus on alati, aga oma kogemus otse Hiinast tellitud või ka nt Hechti nime alt tellitud asjaga on üldiselt positiivne, ehk selle hinna eest on asja rohkem kui poolpidusest margiriistast. Ja Hechtile Tšehhist ning ka tööriistamarketi hiinlastele Soomest on varuosad (ja kataloogid) tulnud muretult kohale nii garantiiajal kui hiljem, sh ka garantii on tegelikult toiminud ja isegi paremini kui garantiitingimustes lubatud (ei ole pidanud rikkis asja kohale tarima, vaid on asendusjubinad saadetud, arvet ka pole vaja olnud, ütle vaid aeg millal ostsid).
Vasta

Täna on küsimus ikka see, mis EI OLE "made in prc". Ma olen tõesti igasugu noname'i päris kaua tarbinud. Mõnel on mingi edevam saksakeelne nimi, mõnel pole midagi. Ühte olen ma täheldanud: ostes võta kätte ja tunneta plastiku kvaliteeti ning koostamise täpsust! See on esimene asi. Ja pole siiani alt vedanud. Selles osas on Hecht olnud üle prahi tippkvaliteet, kus ka plastik on samaväärne kolme kuulsama vanema vennaga.
Vasta

Mis trampijaid puudutab, siis Wacker Neuson näiteks ei ole vast made in PRC. Mina olen ilmas nii kaua elanud küll et aru saada- tasuta lõunaid ei ole olemas. Kui üks asi maksab 4 korda vähem, siis temas midagi teistmoodi on, mis selle tingib. Kõik ei ole ainult piluka tööjõukulu taga ka kinni. Ehitusmasina puhul keegi objektil teda remontida eriti ei viitsi ja alati peab arvestama töö- ja lollikindluse faktoriga. Ehk siis üks ehitusmasin peab olema nii tugev, et suvaline ehitaja või rentija sellest jagu ei saa. Elu on näidanud, et need suvalised mitteehitajatest rentijad on veel kõige hullem kaader. Kui asi kord juba nädalavahetuseks renditud, tuleb sellele kuuma anda nii et tuli rummus- raha ju jookseb Smile
 Aga jään selle juurde, et mingi 60- 80 kg- se plaatvibra eraisikulisel omamisel puudub suurem mõte. Ehitusel on vaja erineva suurusega trampijaid ja see 60- 80 kg tekitab enamalt jaolt ainult tunde, et taldmiku või põranda all minev killlustik on kinni löödud. Jah, kihti võib vähendada, aga ikka ei jõua.
Vasta

(28-12-2020, 20:35 PM)meli666 Kirjutas:  Kas keegi on sina peal pinnase tihendajatega? Plaan osta, aga mõte praegu pooleks. 
Kasutatud nimega asi või siis uus hiinakas. Olen paari nimega asja vaatamas käinud. Ütleme nii, et tööd on nad ilmselt mehiselt teinud ja rohkem lõpu ots vist käes. Ok, mootor uus hiinakas maksa sinna miskit. Aga kui pommikindel on see rihmarattaga veetav ekstsentrik või teagi mis asi. Seal korpuses käib vist õli ka sees.
Uus hiinakas on vägagi täpselt samas hinnaklassis, mis need nimega kasutatud asjad:
https://www.osta.ee/pinnasetihendaja-hec...64886.html
Kuidas nende Hechti asjadega üldse on, varuosi liigub?
Kunagi keegi targem soovitas küll hüdro reeversiga asja üldse osta. Jah võib ju mugavam olla. Samas, kui see "õlimäng" seal viimase piiri peal on, siis nimega asja renoveerimine läheb ilmselt ostuhinna ja pealegi juurde. 
Hechti uue ehk julgeks osta:
https://www.osta.ee/reversiga-pinnasetih...82787.html

Esimeses lingis oleval pinnasetihendjal (ja kõikidel analoogidel) on täpselt 4 kuluosa. Ekstsentriku laagid, siduri laagrid, rihmad, kummipuksid plaadi ja mootori raami vahel. Mootori õhufiltrit ja õli ei hakka välja tooma- elementaarne hooldus. Rauaga ei juhtu mitte midagi, gaasitross lõhutakse lihtsalt lohakusega ära. Mootorid, olgu siis hiinakas, Honda või Briggs, kestavad tihendaja tööolukorras täpselt nii kaua, kui õhufilter liiva kinni püüab. Hiinlaste Honda kloonid on väga töökindlad, neid ei tasu karta. Laagrid kestavad ehitusfirmade käes paar hooaega, oma tarbeks ilmselt ei suuda neid läbi süüa. Rihmad ja laagrid on standardkaup, mingeid ulmemõõte pole kohanud.
Suuremal jäävad suures plaanis asjad samaks, lisanduvad edasi-tagasi liikumise trossid ja mehhanismid, mis vahepeal probleeme tekitavad.

Edit: Ekstsentrik on suht tummine tükk rauda, seda naljalt ära ei lõhu. Kui laagri suudad lõpuni kinni jooksutada, siis võib ilmselt mõne pinna ära rikkuda, aga mina pole seda siiani kohanud.
Vasta

stalwerk cut 60 plasma keeldub töötamast,vool sees tuled põlevad,vajutad päästikut käib klõps ja vaikus säde + ja- vahel puudub.oskab keegi kommida või kes kus parandaks?
Vasta

(29-12-2020, 17:02 PM)Laanekas Kirjutas:  Suuremal jäävad suures plaanis asjad samaks, lisanduvad edasi-tagasi liikumise trossid ja mehhanismid, mis vahepeal probleeme tekitavad.

Kas suuremaid on toodetud ka lihtsalt eksentriku baasil ja see "õlimäng" on seotud reeversiga?
Seda hüdraulika värki pelgan, kulunud süsteemi renoveerimine ilmselt kulukas. Aga kuidas juba pooleldi ilmselt uunikumidel seda kontrollida.
https://www.soov.ee/19233368-pinnasetihe...tails.html
või
https://www.soov.ee/16312895-pinnasetihe...tails.html
Vasta

See õliga reevers on nii lihne asi, lihtsustatud seletus sellele, et käepideme sees on kolb mis lükkab õli vastavalt käepideme asendile, vooliku teises otsas on nö töösilinder, mis lükkab selle õli mõjul ektsentriku tasakaalupunkti mujale ja masin vibreerib teises suunas. 

Olen kunagi nii mõnegi vibroplaadi hoolduse ja remondi teinud. Üldised mured on välja toodud, kuna keegi ei hoolda ja sita sees töötavad siis mootorid hõredad. Kui mootor hea, siis talla poolel pole nagu midagi peale laagrite mis saaks väga katki minna, enamus asju mida vahetada vaja on voolikud ja trossid. Potsatajatel läheb aeg ajalt sidureid, aga see ka pigem loomulik kulumine.
Vasta

Mina olen kokku puutunud ainult väiksemate masinatega, 300+kg masinaid pole näppinud. Ma olen remontinud ainult trossiga versioone, kus on kaks ekstsentrikku mis pöörlevad eri suundades ja neid vastavalt lülitades liigub masin edasi või tagasi. Eeldan, et hüdraulilise juhtimisega masinatel kasutatakse lihtsalt lültushoova liigutamiseks õli, mida käepideme liigutamisega pumpad.
Vasta

Riske peaks saama, vähemalt teoreetiliselt, maandada kui osta pankrotihaldurilt või kohtutäiturilt. Korralikult töötav ehitusfirma müüb jah tõenäoliselt otsakorral masinaid.
Loomulikult vajab selline selekteerimine natuke rohkem tööd kui kaks sõna otsingureale kribada Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne