Tööriistadest

Kinnitan: kõvasulamterale alutoru tükeldamine Makita miiusaega mingeid olulisi kahjustusi ei põhjustanud. Plaste krõbistab ka mönuga.

EDIT: erinevalt eelkirjutajast (eelmisel lehel) ma ei kujuta ette, et see jaksitu mootor wedelal raamil suudaks midagi väga vihisema panna. Puruks võib küll ketta tõmmata ja tükid vastu kõhtugi visata kääksatuse saatel. On kogemust kõwerike lõikamisel: käääääks ja kinni.

A muidu olen sellega rahul: saab kiirelt minu käest täpsemalt lõiked tehtud.
Vasta

Ega ei usu et ka reduktor kaua kestab. Just metalli lõigata.
Vasta

(12-01-2021, 13:20 PM)MeelisV Kirjutas:  Ega ei usu et ka reduktor kaua kestab. Just metalli lõigata.

Algne postitus käis miiusae kohta. Minu omal küll mingit reduktorit ei ole. Ketas on otse mootori võllil.
Vasta

(12-01-2021, 13:23 PM)v6sa Kirjutas:  
(12-01-2021, 13:20 PM)MeelisV Kirjutas:  Ega ei usu et ka reduktor kaua kestab. Just metalli lõigata.

Algne postitus käis miiusae kohta. Minu omal küll mingit reduktorit ei ole. Ketas on otse mootori võllil.


https://www.partshopdirect.co.uk/makita-...M23510011/
Vasta

mina asjast midagi ei jaga, aga niipalju on silma jäänud, et hammastega raua lõikamise saed käivad väga aeglaste pööretega.
plekk ja pehme alumunjum muidugi ei ole raud.
Vasta

(12-01-2021, 12:04 PM)margus61 Kirjutas:  Kas puidule mõeldud järkamissaagi, nt. selline Makita, võiks saada kuidagi kohaldatud metalli lõikamiseks?
230x22 abrasiiv kohe otsa ei istu ja vbl ongi eesmärk, et Darwinile vähem nominente oleks. Kellelgi kogemust jagada?
Metalli lõigata vaja jupitada suht harva nii et spets riistal pole mõtet. Aga paras jebimine on rellakaga täpselt 90° vm otsa saada nii et koos puidutöödega oleks riistal jumet.
Makitat ei tea a ühe oranzi värvi hiinakaga vahest lõikan. Lõikab, toimib ja midagi katki pole läinud.  Suurim viga, et pöörded liiga kiired ja ketas kulub silmnähtavalt.  Kui suur ketas kestab vahest kuid siis saega max pool päeva.
Nüüd kasutangi aint siis kui eriti täpset nurka vaja ja lõikeid vähe.
Kui just saag tasuta käes pole osta patem metallilõikaja.
Vasta

Kas kellelgi on olnud kokkupuudet nende Makita "analoogidega"? Vaja oleks mutrikeerajat aga harva kasutuse tõttu ja originaali hinna tõttu ei poe käsi kohe kuidagi rahakoti järele. Rehvitöökoda ei pea, vaja oleks mõni kord kuus. Kas on päris vuflid või kannatavad niisuguse koormuse välja?

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta

Tuubis keegi võrdles neid, arvan et siit teemast käis ka link läbi. Kokkuvõte oli midagi sellist, et tolle raha eest on asja küll. Aga makitaga võrdset ei maksa oodata. Ei anna lubatud momenti välja ning pärast suuremat täristamist oli seest näha, et hulka pehmem materjal ikka kasutusel.
Vasta

Mul on see hiina mutrikeeraja kuhu sobib makita 18v aku.
Täitsa töötab ning kuna pole originaali käes hoidnud siis ei oska paremat tahtagi.

Maksin vist 40eur selle eest.
Vasta

Mul oli sõber aastaid alternatiivi fänn, aga juhtusin paar aastat tööriistu müüma ja
suutsin ta ümber veenda. Peale seda on kommentaar: "Teed tööd (ehitus) kohe lustiga, mitte ei hakka akusid turgutama.
Muidugi kümne aastaga on tundmatumad ka arenenud. Makita on muidugi kallimaks muutunud, aga varuosad siiski jätkuvalt ühed soodsaimad.
Ei ole enam viimaste trendidega kursis, aga akutööriista seisma ei ole mõtet osta!
Äkki sobib see- leidsin riiulilt! Big Grin


Manustatud failid Pilt (pildid)
   
Vasta

(30-01-2021, 00:01 AM)Simmerling Kirjutas:  Kas kellelgi on olnud kokkupuudet nende Makita "analoogidega"? Vaja oleks mutrikeerajat aga harva kasutuse tõttu ja originaali hinna tõttu ei poe käsi kohe kuidagi rahakoti järele. Rehvitöökoda ei pea, vaja oleks mõni kord kuus. Kas on päris vuflid või kannatavad niisuguse koormuse välja?
ma ka mõtlesi soodsa hinna tõttu osta,AGA kuna juppe ja remontijat meil siin pole siis mõtteks jäigi....
Vasta

Selge, hakkan katsejänseks, vaatame mis saab. Jõudumööda valgustan tulemusi.

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta

Väga õige!
Teine sõber Milwaukee usku, aga omab üle 10ńe aasta AGA akutrelli- kiidab.
Ja nagu ütleb hea tuttav ehitaja, ega täisvalik ei saagi ühteviisi hea olla.
Temal oli tiigersaag ja lööktrell Milwaukid ja ülejäänud staf Makitalt.
Ega see kvaliteedi asi on ka kerge muutuma, meie "tuulises ajas"- eriti kui tooraine hinnad järjest tõusevad.
Soomest olen kuulnud veel miskit "Mitsubishi"t kiitvat (kinnitamata andmetel).
Edu!
Vasta

Soovitage diginihikut,valik on liiga suur.Mis teibaid ei hakkaks kohe näitama.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

hinnaklass on nendel nullist peaaegu lõpmatuseni, mis hinnaklassis otsid? Mul mingi odavam Scala stokkerist hakkas kiiresti aiateibaid näitama, tellisin metric.ee-st Mitutoyo ja see tundub juba kätte võttes kvaliteetne, tundub et näitab ka õigesti. Tavalised nihkatsid ka Mitutoyo mõnusalt hästiloetavate numbritega ja ei maksa ka väga hullult, 25 EUR vist oli. Diginihkats oli 100 kallim.
Vasta

Kasutusel ka Mitutoyo aastaid ja pole pettuma pidanud.
Vasta

Vali sujuva liikumisega.Kruvidega,mida ei saa väljakeerata.Tee korduvaid mõõtmisi ilma skaalat vaatamata,kas tulemus kordub?  Võta haasa erinevaid Johanssoni pikkusmõõte ja võrdle tulemust ja saab hea.
Vasta

ihutreial kiitis mingit stokkeri oma ja soovitas ka mulle.

mõnda aega olin mõelnud väiksemat metalli lintsaagi,aga pildi põhjal mina ei osta netipoest.sattusin ühe tüübi poole silindrit ostma ja tal kuuris saage 3 tk.uurisin,et kuda õigustab ine.kiitis ja 275 krooksu ja üks minu ja pani kohe lulla vahele ja tööle ja demos kuda töötab ja no hakkas meeldima ja tassisime ka selle autole,tummine tükk rauda ja kaalub ca 70 kg ja nüüd kõik mis mahub vahele või saab panna siis ainult sellega lõikan,ei taha enam ketaslõikurit näha....püstiasendis saab ka laua lintsaena kasutada ja sõrmede vahel ei ole probleem ka mõne cm suurust rauatükki lõigata,ketaslõikajaga võimatu sõrmede vahel.täna lõpetasin koja laudade panekut ja isegi fasaadilauda sai kenasti lõigata ja mugavam kui tikksaega.ülimalt rahul selle uue "mänguasjaga"
Vasta

Tundub nii et mitutoyo ostma omale.Googeldades tuli ka ainult head nende mõõteriistade kohta.Kvaliteet tuleb ikka täpsusest.Tänud kes juhatasite õigele teele.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Kuidas rahval kogemused makita analoogakudega on? Kuna sai soetatud üks suur trell juurde mis vajaks kogu oma potensiaali kasutamiseks vähemalt 5ah akut ja vanad on 3.0ah ning juba 8 aastat vanad siis ongi tõusnud teemakorda kas üldse tasub neid mõelda või saavad aasta kahega otsa? Makita originaal aku on siiani ennast tõestanudnheast küljest aga arvestades vanust ja uue riista tarbimist siis saavad kiirelt otsa. Ja no nii rikas ei ole veel, et asjade puhul ainult hinda osta, kvaliteeti võiks ka olla.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne