Tööriistadest

(04-03-2021, 07:14 AM)maisalup Kirjutas:   Ja no nii rikas ei ole veel, et asjade puhul ainult hinda osta, kvaliteeti võiks ka olla.
Ära siis osta neid analoogisid, vaid võta Tallmacist või Tomewost 5ah originaalid.
Vasta

Kaks originaal 5-st saab 100.- FB-st kätte. Palju siis hiinakad maksaks? Ja kas ikka reaalselt need ampertunnid oleks olemas, mis peale trükitud?
Makita DHP-481 raske tööga võtab akut isuga, puhas füüsika. Omast kogemusest, hoolega hagu andes 2 akut vähegi, ei laadi nii ruttu ära.
Vasta

Päris hiina analoogid ei ole korralikku elementide monitoorimist üldse. Küllap on ka paremaid analooge tehtud, aga mina kasutada ei julgeks enne kui korra lahti võetud ja järele vaadatud, mis elektroonika sees on või ei ole.
Vasta

Ma just sukeldusin Makita akumaailma. Tahtsin 5-st osta, aga kaupmees soovitas, et ära jama selle vana tehnoloogiaga ja võta juba 6-ne, mis gabariidilt sama. Rehkendasin, korrigeerides mahutavusega tuli 6% kallim. Hinnanäide.
Mul küll kodukasutuses ja vbl profikasutuses on kriteeriumid teised.
Vasta

Mul aastake kogemust ja lõpuks maksis müüja raha tagasi.Ei kannatanud täis laadimist-kui võtsid laadimisest ära enne rohelist tuld oli ok,aga kui unustasid oli kööga ja aku läks vahetusse.Ostsin originaalid ja mure murtud.
Vasta

(04-03-2021, 09:34 AM)olli Kirjutas:  Päris hiina analoogid ei ole korralikku elementide monitoorimist üldse. Küllap on ka paremaid analooge tehtud, aga mina kasutada ei julgeks enne kui korra lahti võetud ja järele vaadatud, mis elektroonika sees on või ei ole.
 Esimese otsa 3Ah Makita akudel ei olnud ka kõigi elementide jälgimist, uuematel mis viisnurgaga märgistatud, neil juba on.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(28-02-2021, 18:17 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  hinnaklass on nendel nullist peaaegu lõpmatuseni, mis hinnaklassis otsid? Mul mingi odavam Scala stokkerist hakkas kiiresti aiateibaid näitama, tellisin metric.ee-st Mitutoyo ja see tundub juba kätte võttes kvaliteetne, tundub et näitab ka õigesti. Tavalised nihkatsid ka Mitutoyo mõnusalt hästiloetavate numbritega ja ei maksa ka väga hullult, 25 EUR vist oli. Diginihkats oli 100 kallim.
Ostsin selle mitutoyo ära,asi on väärt hinda.Sertifikaat ja hunnik pabereid õpetusi kaasas.Tundub olema nihikute mersu.Väga rahul asjaga.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(04-03-2021, 08:39 AM)pannkook Kirjutas:  
(04-03-2021, 07:14 AM)maisalup Kirjutas:   Ja no nii rikas ei ole veel, et asjade puhul ainult hinda osta, kvaliteeti võiks ka olla.
Ära siis osta neid analoogisid, vaid võta Tallmacist või Tomewost 5ah originaalid.
Kõhutunne ja silm ütlesidki, et ei tasu raha raiskamist need analoog akud, kuna endal kogemus puudub küsingi targematelt, sest hinnavahe pole nii meeletu. Sisetunne ikka ütles et osta originaal aku saad öösel rahulikult magada  Big Grin. Tänud vastuste eest
Vasta

(04-03-2021, 09:34 AM)olli Kirjutas:  Päris hiina analoogid ei ole korralikku elementide monitoorimist üldse. Küllap on ka paremaid analooge tehtud, aga mina kasutada ei julgeks enne kui korra lahti võetud ja järele vaadatud, mis elektroonika sees on või ei ole.
Hiinlastel kipub aku sees olev elektroonika olema kõvasti lihtsustatud jah, kui seda see seal üldse on. Sellepärast julgen ka öelda, et näiteks Milwaukee M12 akude analooge võib julgelt tellida, kuna ka originaalakudel on sees ainult temperatuuriandur, kogu tarkus on tööriistas või laadijas. Sama kehtib enamuste käepideme sisse pisetavate akude kohta (va Ryobi one+)
Vasta

Milwaukeel üle 10Ah akud juba ammu kasutusel. Huvitav, et Makita veel alles 6Ah jõudnud.
Hiinlased on muidugi ettegi läinud ja 9Ah juba valmis meisterdanud. Täitsa huvitav, kas on pea kaks korda pikem tööaeg võrreldes originaal viiesega või trükivärvi kulub mis tahes numbrile samapalju ja jutu tasemel asi. 
https://www.osta.ee/18v-9ah-bl1890b-asen...16563.html
Vasta

(05-03-2021, 00:38 AM)meli666 Kirjutas:  Milwaukeel üle 10Ah akud juba ammu kasutusel. Huvitav, et Makita veel alles 6Ah jõudnud.
Hiinlased on muidugi ettegi läinud ja 9Ah juba valmis meisterdanud. Täitsa huvitav, kas on pea kaks korda pikem tööaeg võrreldes originaal viiesega või trükivärvi kulub mis tahes numbrile samapalju ja jutu tasemel asi. 
https://www.osta.ee/18v-9ah-bl1890b-asen...16563.html

Seal 9 Ah akus on elemente reaalselt kolmandiku võrra rohkem ikkagi. Iseasi muidugi nende elementide kvaliteet, mis on Hiinas vääga kõikuv. Aga ma olen neid samu korpusi ja elektroonikat Alis müügil näinud ning sealne monitooring ei kuulu sellise hulka, millega akut oma kodus väga kasutada tahaks. Iga jadas oleva elementide grupi peale eraldi juhet üldjuhul ei lähe.
Vasta

Mul on laual 2 Makita hiina 9Ah akut.
Mõlemad toimisid umbes samaväärselt, kui originaal 6Ah isendid (võrdlesin laadimiseks kulunud aega).
Suurema koormusega (ketassaag) sulas mõlemal üks elemente ühendav sild ja lühistas akupaki. Suitses seni, kuni akus energiat oli, aga põlema õnneks eiläinud.
Vasta

(05-03-2021, 08:30 AM)virks Kirjutas:  Mul on laual 2 Makita hiina 9Ah akut.
Mõlemad toimisid umbes samaväärselt, kui originaal 6Ah isendid (võrdlesin laadimiseks kulunud aega).
 Laiali ei viitsi üht neist kangutada ja pilte sheerida?

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(05-03-2021, 14:16 PM)Tegelane5 Kirjutas:  
(05-03-2021, 08:30 AM)virks Kirjutas:  Mul on laual 2 Makita hiina 9Ah akut.
Mõlemad toimisid umbes samaväärselt, kui originaal 6Ah isendid (võrdlesin laadimiseks kulunud aega).
 Laiali ei viitsi üht neist kangutada ja pilte sheerida?
Tegin pilti lähedal olnud lahtistest akudest.
Milwaukee M12 4Ah
Milwaukee M18 5Ah
Hikoki MultiVolt on kuhugi rändama läinud, töötavat akut ei hakka lahti kruvima. 
M18 hiina akul oli akul peal olev elektroonikaskeem julgelt ainult kolmandik sellest, mis pildil näha.
( Ei suutnud Google Drive'st pildina asja siia riputada)

Edit:
Leidsin Hitachi/Hikoki MultiVolt aku ka ülesse. See suudab siis olla 18v 5Ah või 36V 2,5 Ah vastavalt sellele, mis pingega tööriista külge ta panna.
Hikoki MultiVolt
Vasta

https://youtu.be/Ohq72p2J-DU?t=453

Siin videos nähtav kettsaag pole ju Makita?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Ei, tundub midagi sellist olevat.
Vasta

(30-01-2021, 00:01 AM)Simmerling Kirjutas:  Kas kellelgi on olnud kokkupuudet nende Makita "analoogidega"? Vaja oleks mutrikeerajat aga harva kasutuse tõttu ja originaali hinna tõttu ei poe käsi kohe kuidagi rahakoti järele. Rehvitöökoda ei pea, vaja oleks mõni kord kuus. Kas on päris vuflid või kannatavad niisuguse koormuse välja?
Lubasin valgustada selle hiinaka katsetusi. Keeraja tükk aega riiulis, nüüd oli vaja üks muldvana kooslus laiali lammutada. Üllatavalt asine riist. 4ah akuga keeras M14 aastaid roostetanud polte ilma vaevata. Üks mis järele ei andnud-selle keeras lihtsalt pooleks. (ei olnud vene tainast poldid) Arvestades et otse AE'st tellides tuli hind koos transaga 25,46 (ilma akuta) siis selle raha eest on riista kuhjaga.

Ära vägista, võta suurm haamer!
Vasta

Mul ka selline.
Logistab nii kõvasti et reduktori korpuse poldid keeravad end lahti.
Ning padruni võlli vahelt pudeneb metallset algmaterjali.
Vasta

Mul üle poole aasta kasutuses olnud kindlasti ja päris tihedalt, ning väga asjalik asi. Sama lugu relaka analoogiga, olen palju originaali ka kasutanud, aga mingit erilist vahet küll ei ole teinud neil veel.
Vasta

ostsin endale ka mannesmanni tööriistakomplekti 303 osa ja 155€. kohver on, nagu siin varem mainitud, vilets. mitte ainult klambrid pole kehvad, vaid kõik. mõnda riista pead kohvrist jõuga välja tõmbama, teine kukub ise välja. eks paistab kuidas tööriistad vastu peavad.

Pähkliajude hirm
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne