Tööriistadest

(17-05-2021, 08:31 AM)tõnn Kirjutas:  Mul ka selline.
Logistab nii kõvasti et reduktori korpuse poldid keeravad end lahti.
Ning padruni võlli vahelt pudeneb metallset algmaterjali.

Meil töö juures logistas kõvematel töömeestel ka originaal 285-ste Makita reduktoritel poldid lahti. Pärast keermeliimiga koostamist jäi pidama. Siseelu uurides seal liikuvate osade juures väga määret ka polnud... 
Kuidas kloonil määrdega on, ei tea...
Vasta

mul jooksis Makita 1002 laiali.
Võtsin lahti, sees olid imeväikesed hammakad, mis kõik pudiks. Hambad maas.
ei olnud küll väärt riist. Sad
Vasta

(19-05-2021, 07:22 AM)pannkook Kirjutas:  mul jooksis Makita 1002 laiali.
Võtsin lahti, sees olid imeväikesed hammakad, mis kõik pudiks. Hambad maas.
ei olnud küll väärt riist. Sad

Meilgi neid mitu.
Üle aasta seni käigus ja seni elus. Vatti saavad kõvasti. 
Kas selle remondi/varuosa hinda on keegi uurinud?
Vasta

Ei olnud väga kallis, 2-30eur vist oli Kit.
Üks suur ja 3 väikest
Või oli suur terve ja ostsin vaid 3 väikest.
Ei mäleta enam,
Vasta

Ebays ja mujalt akurelakaid ja muud säärast tellib/kasutab meil siin päris palju kasutajaid.
Kas keegi sealtpoolt pärit akuga määrdepritse ka kasutanud on?

Näiteks sellist olen mõnda aega piilunud- 
https://www.ebay.co.uk/itm/352058165829
Vasta

Ei ole kunagi kasutanud ja pole iialgi ihaldanud, sest masinamehena tean, et kui masinal on selline määritav koht, mida määrija ise silmaga ei näe (läbi kõrre määritav kuskil teiselpool seina näiteks...), siis ei suruõhul- ega ka elektrijõul töötav prits ei anna sulle iialgi tagasisidet selle kohta, et määre vajalikku lõpp-punkti üldse kohale jõudis.
Muidu aga kindlasti vahva riist, ei laida ja sobib selliste punktide määrimiseks, milledest väljapressuvat ollust on võimalik lihtsalt ja reaalselt näha.
Vasta

(19-05-2021, 21:06 PM)Janka Kirjutas:  Ei ole kunagi kasutanud ja pole iialgi ihaldanud, sest masinamehena tean, et kui masinal on selline määritav koht, mida määrija ise silmaga ei näe (läbi kõrre määritav kuskil teiselpool seina näiteks...), siis ei suruõhul- ega ka elektrijõul töötav prits ei anna sulle iialgi tagasisidet selle kohta, et määre vajalikku lõpp-punkti üldse kohale jõudis.
Muidu aga kindlasti vahva riist, ei laida ja sobib selliste punktide määrimiseks, milledest väljapressuvat ollust on võimalik lihtsalt ja reaalselt näha.
Mõned aku masinad näitavad ka õlikoguse jääki vms - SKF oma näiteks
Vasta

(19-05-2021, 21:06 PM)Janka Kirjutas:  Ei ole kunagi kasutanud ja pole iialgi ihaldanud, sest masinamehena tean, et kui masinal on selline määritav koht, mida määrija ise silmaga ei näe (läbi kõrre määritav kuskil teiselpool seina näiteks...), siis ei suruõhul- ega ka elektrijõul töötav prits ei anna sulle iialgi tagasisidet selle kohta, et määre vajalikku lõpp-punkti üldse kohale jõudis.
Muidu aga kindlasti vahva riist, ei laida ja sobib selliste punktide määrimiseks, milledest väljapressuvat ollust on võimalik lihtsalt ja reaalselt näha.

Ei vaidle absoluutselt vastu.
 Endal tööautos kolm varianti määrdepritse esindatud. Klassikaline, ühe käe mudel ja suruõhul töötav. Esimene kogub minu autos tolmu. Ei mäleta millal viimati kasutasin. Teine põhimõtteliselt on põhitööriist määrimise ajal ja suruõhu oma läheb käiku siis kui tõesti määrimist palju see päev olnud ja käsi ära väsima kipub. Suruõhu oma samas mulle üldse ei meeldi, eriti lärmakuse ja suruõhu poolt üles keerutatava tolmu pärast, kui masin näiteks kuiva tolmu, mulla või turbaga kaetud. Järel lohisev voolik pole ka just meeldiv. Lisaks kipub see teatud tingimuste juures jäätunud kondensaadi pärast jukerdama.

Töö on selline et mõni päev läheb 4+ tuubi käiku. Samas teinekord ei puutu pritsi nädala jagu.

Samas meil osadel töömeestel ühe käe prits jälle vastukarva(käsi väsib kiiresti ja ei jõua hästi). Võitlevad vanakooli kahe käe mudeliga, ei saa niplit kursile, aega läheb palju ja määrde kadu ka suur...

Kui teaks et asi kestab, siis võiks ju tellida ja varustusse võtta. Meie kaupmehed küsivad siin "nimega" pritsi eest kolm-neli korda rohkem.
Vasta

Kasutan Makita trellile liidetavat määrdepritsi.
Kuna ringiajajaks on väike sama tootja kärr, siis tagasiside täiesti olemas- iga matsuga kaasneb trellipoolne vastav heli. Vaatasin neid SKF- e ja muid asju ka, aga kole kalliks jäid mulle.
Vasta

Selline Corrado poolt näidatud prits oli mul mõni aasta tagasi ühes firmas kasutada, iseenesest oli jube mugav küll, aku kestis ka nii kaua, et ühe laadimisega sai mingi 4-5 määrimist metsakal teha.
Meil oli see kaasas küll koos kohvriga, seega ruumi võttis ka kõvasti.
Praegu oleme jäänud selle kahekäepritsi juurde, oli mingi aeg ühekäeprits, aga sellega oligi see jama, just talvel, et mõnesse niplisse pressi sisse nii, et silmad peast välja hüppavad.
Nipli otsas püsimisega hetkel väga probleemi ei näe, vähemalt Würthi otsad hoiavad väga kaua ilusti kinni.
Vasta

(20-05-2021, 10:35 AM)Aare R. Kirjutas:  ...
Nipli otsas püsimisega hetkel väga probleemi ei näe, vähemalt Würthi otsad hoiavad väga kaua ilusti kinni.
Mul vastupidine probleem, kahekäeprits lööb puksimäärdega otsiku nii kinni, et ainult tugevalt kahele poole kangutades saab lahti, just need puksid, kuhu tihedamalt sisse läheb. Muidu oleks ju ok, aga pooled puksid peidus masti sees ja hea kui nippel näha on. Pritsi vooliku koos otsaga vahetus tegi pisut kergemaks.


Vasta

Ma kasutan milwaukee pritsi. Ei ole väga hea, kui otsiku ära tõmbad, tuleb otsast veel omajagu määret. Mäkerdab korralikult ja kalts peab ka alati kõrval olema
Vasta

Kuna ma ei ole ise väga pidanud tööriistade hingeeluga veel tutvuma, küsiks siis targemate ehk siis asjaga kokku puutunud inimeste käest. Küsimus puudutab kompressorit, 2-silindriline 150l paagiga 400V pealt töötav. Jama on selles, et suht paari päevaga on asi läinud sinnani, et suure hädaga lööb max 6 bar sisse, samas alles mõni päev tagasi sai ikka 10 ka kätte. Ükspäev avastasin selle, kui kuulasin, et miks krt kompressor enam seisma ei jää. Varem oligi nii, et sai oma 10 bari vms kätte ja jäi vait ning rõhu langedes kuskile maale hakkas uuesti tööle. Eks viimastel päevadel on ta veits tappa ka saanud lihvmasina taga, aga et nii järsku. Hetkel küll otseselt enam nii tungivalt vaja ei lähe, sai auto lihvitud, kuid võiks ikka korralikult toimetada. Kuigi suht tobe on toimetada, kui surve ainult sinna 5-6 barini läheb, jaks saab üsna kiiresti otsa masinal. Ideid äkki kellelgi, mida uurida?
Vasta

Õli on sees täitsa olemas, seda olen ikka kontrollinud. A krt kargas veel pähe. et peaks rihmale ka pilgu peale viskama järgmine kord, kui sinna lähen.
Vasta

Akumäärdepritsidest soovitan ainult milwakee või dewaldi oma. (kiire googeldamise tulemusel tundub SKF-i oma ka päris kulutõhus). Ise ostsin stokkerist kogemata ingesrolli oma (kuna mutrikeeraja on hästi vastu pidanud) ja tahtsin kohe peale kolmandat tuubi ümber vahetada dewaldi vastu, aga kuna olid logistilised probleemid siis läks mõistlik aeg üle ja kohver kriibitud et ei kõlba poodi tagasi viia.
Dewaldil ja milwaakel normaalne õhutus (vist isegi automaatne), samuti 2 erinevat kiirust. Ingesrolli omal kohe kui raskeks läheb lööb punase tulukese põlema, teistel vahetas madalama kiiruse peale. Ingesrollil 100 bar madalam surve ka kui teistel.  Muidugi suur pluss on ingesrollil kaal - metsaka masti määrides ja eluga riskides masti otsas turnides ei pea rasket masinat kaasa vedama.
Vasta

(21-05-2021, 22:33 PM)Aare R. Kirjutas:  Kuna ma ei ole ise väga pidanud tööriistade hingeeluga veel tutvuma, küsiks siis targemate ehk siis asjaga kokku puutunud inimeste käest. Küsimus puudutab kompressorit, 2-silindriline 150l paagiga 400V pealt töötav. Jama on selles, et suht paari päevaga on asi läinud sinnani, et suure hädaga lööb max 6 bar sisse, samas alles mõni päev tagasi sai ikka 10 ka kätte. Ükspäev avastasin selle, kui kuulasin, et miks krt kompressor enam seisma ei jää. Varem oligi nii, et sai oma 10 bari vms kätte ja jäi vait ning rõhu langedes kuskile maale hakkas uuesti tööle. Eks viimastel päevadel on ta veits tappa ka saanud lihvmasina taga, aga et nii järsku. Hetkel küll otseselt enam nii tungivalt vaja ei lähe, sai auto lihvitud, kuid võiks ikka korralikult toimetada. Kuigi suht tobe on toimetada, kui surve ainult sinna 5-6 barini läheb, jaks saab üsna kiiresti otsa masinal. Ideid äkki kellelgi, mida uurida?
Kõik viitab katkistele klappidele...
Eriti lõhubki neid järjest pikalt töötamine. Õhukesed klapilehed kuumenevad üle, lähevad hapraks ja murduvad, kehvemal juhul rändavad tükid silindrit lõhkuma.
Vasta

Ega siis muud üle ei jää, et kui järgmine kord sinna saab, tuleb silindripea maha võtta ja vaadata, mis karul kõhus on.
Kompressoril vanust ka oma paarkümmend aastat, kuigi ma julgen pakkuda, et kümmekond aastat ta vahepeal seisis.
Vasta

Võtsin silindripea maha ja vahi kuradit:
[Pilt: IMG_20210526_203542.jpg]

See polt, mis lahtine oli, sellel oli keere kulunud. Võtsin uue poldi, eeldasin, et vaevalt originaali kangus rohkem kui 8.8 oli, tegin pikkuse õigeks, panin kokku ja... töötab! Sai rõhu õigeks ja lülitas end välja, seega asi korras. Õlitase oli ka korras.
Vasta

Tere.

Plaan osta enda tarbeks odavama hinnaotsa niiskusemõõtja. Googeldades selgus, et osa nagu mõõdaks muu materjali (nt. betooni) niiskust ka. 
Kes mida kasutab ja on miskeid soovitusi.
Vasta

(28-05-2021, 13:27 PM)taxopets Kirjutas:  Tere.

Plaan osta enda tarbeks odavama hinnaotsa niiskusemõõtja. Googeldades selgus, et osa nagu mõõdaks muu materjali (nt. betooni) niiskust ka. 
Kes mida kasutab ja on miskeid soovitusi.
Kõikse odavam ja parim on selline 30x30 kiletükk teibituna betoonile, järgmine päev on tulemus käes. Odavad niiskusemõõtjad ongi mingi põhjusega odavad, näit kõigub kenasti.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne