Tööriistadest

(01-11-2021, 21:06 PM)tõnn Kirjutas:  Lisaks käigu pikkusele on parimad saed sellised, mille tera ei liigu niisama edasi-tagasi vaid liiguvad veidi üles-alla.
See annab parema lõike ja säästab tera.

Mis firmal selline tiigersaag olemas on?
Vasta

(02-11-2021, 23:42 PM)meli666 Kirjutas:  
(01-11-2021, 21:06 PM)tõnn Kirjutas:  Lisaks käigu pikkusele on parimad saed sellised, mille tera ei liigu niisama edasi-tagasi vaid liiguvad veidi üles-alla.
See annab parema lõike ja säästab tera.

Mis firmal selline tiigersaag olemas on?
Sellised on olemas nii Milwaukee, HiKoki, Makita, DeWalti ja teiste tootevalikus. Küll kipuvad need olema need kõige-kõigemad mudelid, nii võimsuse, kaalu ja ka hinna poolest.

Põnevaks läheb alates 12. minutist Big Grin
Vasta

Makiita, ei jõua ära kiita! Smile
Vasta

mul ka millelgi nii tegi, siis läks ise korda. Mingi kübeke vahel vms Rolleyes
Vasta

01nov õhtul tellitud hiinlaste tiigersaag (kaubandusliku nimetusega universaalsaag) oli 06nov päeval kenasti lähimas kapis.
ülal olevale avaldusele "miks mitte Makita" loen ilusasti poliit- või usuküsimuseks ning sellel ei peatu. Kui just ksf oma usku faktipõhiselt ei "müü" Wink

tiigri-katsetus hea ja kena: 5mm paksu pehmemat terast lõikas ka kaasasolnud metallitera ja hiinamaal akusse pandud energiaga nobedalt ja vaevata - lisan ühe pildi. Jõudlus väikese 800W Makita pistik-ketaslõikuriga sarnane (ma lõikan väikese kettaga jõudu rakendamata / ketast säästes), 30eur maksnud madalate pööretega hiinlaste aku-ketaslõikurist suurem.
Ehk siis lõikab küll. Lõikesügavus on ca 92mm, mida on mu suurest 230mm ketaslõikurist mehine 40% rohkem - see ulatub uue kettaga vaid 65mm-ni.

On aga kolm "aga":
- rootori otsas sädelus. Ilmselt on hiinlastel kondensaatoridefitsiit
- lahkemalt jõuga peale surudes seiskub. Eks kaitseb end tossu väljalaskmise eest
- asi, mida ei osanud oodata: akud on "MakitaISH" Smile
ehk siis kaasas on sulgkerge toiteplokk-laadija ja akudel pole Makita laadija klemme vaid +/- pesake sellele laadijale.
Ei ole kindel, miks nii: elemendid on kenasti kahekaupa skeemile toodud ja ilmselt laetakse neid kenasti eraldi. Skeemil on tähistatud väljavõtetel pinged 4,1V kaupa olemas.
Arvan, et BMS ja-või elemendid ei ole kiirlaadimis-võimekad ja seepärast on jäetud füüsiline Makita-ühendus tegemata: et ei pistetaks Makita laadijasse.
see tähendab muidugi, et Makita enda riistades (mida on mul 4tk) akud ei tööta - need kontrollivad ilmselt pingeid elemendi kaupa. Mul on vaid aku-mutrikeerajal eraldi akuindikaator: see näitab laetuse ära, aga ise tööle ei lähe.
hiinlaste aku-ketaslõikur ei pirtsuta ja talle need akud sobivad.

akud on ka Makita 4Ah akudest kergemad, niiet ilmselt nad ei ole ikka 4Ah, kuigi review-des kiideti mahtuvust.
kui kestab sama hästi, kui mu 30eur hiinlaste ketaslõikur, on 76eur eest (sh maksud) asja küll. Eks annan teada, kui suitsu välja laseb Smile


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(08-11-2021, 20:17 PM)13piisab Kirjutas:  Arvan, et BMS ja-või elemendid ei ole kiirlaadimis-võimekad ja seepärast on jäetud füüsiline Makita-ühendus tegemata: et ei pistetaks Makita laadijasse.
see tähendab muidugi, et Makita enda riistades (mida on mul 4tk) akud ei tööta - need kontrollivad ilmselt pingeid elemendi kaupa. Mul on vaid aku-mutrikeerajal eraldi akuindikaator: see näitab laetuse ära, aga ise tööle ei lähe.
hiinlaste aku-ketaslõikur ei pirtsuta ja talle need akud sobivad.

Siin on nüüd trükiveakurat sekkunud ilmselt. Parandan natuke tuubi- ja am-ülikooli baasilt, enamus asju siiski praktikas järgi kontrollitud. Makita 18V aku BMS, laadija või tööriist ise ei kontrolli elemendi kaupa mõmmigi. See kollane kate seal varjab mitte elemendi kaupa väljavõtteid, vaid takistitega tehtud koodi, et laadija teaks kuipalju pinget anda. Võimalik, et ka elemenditüüp, seda kodus välja ei traali. 
Makita riist ise tarbib ainult 2 vooluklemmi, seepärast töötavadki. Võimalik on BMS antav käsk mootor seisma ja aint valgus, selleks on kolmas suurem klemm, mis piraatakul näha ja ilmselt samas süsteemis piraattööriista seisma sunnib ülekoormusega.

EDIT: Makita BMS võrdleb akugruppide pinget ja selle kaudse info baasil otsustab, et seda enam ei lae. See on siis 2 gruppi versus 3 gruppi. Nominaali järgi siis 7,2V ja 10,8V omavaheline suhtarv peab säilima.

PS kui kellelgi on mingit Makita koli, mis hakkab jäätmejaama minema, siis võib mulle märku anda. Transpordi korvan, mõne õlle või vee kah.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Aga kokkuvõttes- ma usun, et enamus kasutajate jaoks ei oma numbrid mingit tähtsust, niikaua kui masin töötab. Mul on kümmekond Makita erinevat 18V tööriista- mina olen küll rahul.
Viimati ostsin 700Nm mutrikeeraja- parim ost viimaste aastate jooksul.
Vasta

Lähen korra akutrellide juurest kiviaega.

Nimelt otsin mõnda aega juba korraliku väikest käsipuuri. Meil poed laiutavad käsi ainult. 

Kas keegi kuskil enam pakub neid? Viimane võimalus on Hiinast tellida, seal kõik variandid olemas.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

(18-11-2021, 21:29 PM)Gravity Kirjutas:  Lähen korra akutrellide juurest kiviaega.

Nimelt otsin mõnda aega juba korraliku väikest käsipuuri. Meil poed laiutavad käsi ainult. 

Kas keegi kuskil enam pakub neid? Viimane võimalus on Hiinast tellida, seal kõik variandid olemas.
Garaažis vedeleb paar tükki,sõltub kui suur on väike.
Vasta

(18-11-2021, 21:29 PM)Gravity Kirjutas:  Lähen korra akutrellide juurest kiviaega.

Nimelt otsin mõnda aega juba korraliku väikest käsipuuri. Meil poed laiutavad käsi ainult. 

Kas keegi kuskil enam pakub neid? Viimane võimalus on Hiinast tellida, seal kõik variandid olemas.

Võta ühendust kaasfoorumlasega pontu6! Olen talla aastaid ette söötnud käsitrellide linke kollektsiooni täiendamiseks, ehk on duubleid kogunenud. Uut siit konnatiigist vaevalt saab.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(18-11-2021, 21:55 PM)Marko Kirjutas:   Uut siit konnatiigist vaevalt saab.

Ärgem alahinnakem meie kaubandusvõrgu varustatust  Smile

https://www.motonet.ee/et/toode/7000314/...10-mm-alus
Vasta

See jäi mulle silma aga hing ihaldab vähemalt võtmega kinnikeeratavat padrunit - muidu jääb kinnitusjõud olematuks. 
OK , jätame kvaliteetsed akudrellid välja millel head "käsi padrunid" .

Või kas sinna on võimalik asisem padrun panna? Ma pole kursis , võib olla on mingi standart nendel .

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

Alati on võimalus mõnel padrunipikendusel mammaosa maha lõigata ja allesjäänu kolmnurka käiata.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(18-11-2021, 23:17 PM)pontu6 Kirjutas:  
(18-11-2021, 21:55 PM)Marko Kirjutas:   Uut siit konnatiigist vaevalt saab.

Ärgem alahinnakem meie kaubandusvõrgu varustatust  Smile

https://www.motonet.ee/et/toode/7000314/...10-mm-alus
Mul on veel vingem,ilmselt enne 40 daid.Ootab restaureerimist.Kui on mahti,teen pildid.
Vasta

Kuidas teistel on makita 18v akudrelli mootorid vastu pidanud?Mul neid 2 tk ja mõlemad tegid üsna pea tossupommi ehk mootorid kärssasid läbi mis garantiina korda tehti.Kummaline see,et vana drell uue mootoriga kannatas edukalt sama asja puurida millega esimese mootoriga maha põles.
Vasta

(19-11-2021, 09:09 AM)muska71 Kirjutas:  Kuidas teistel on makita 18v akudrelli mootorid vastu pidanud?Mul neid 2 tk ja mõlemad tegid üsna pea tossupommi ...

Kurikuulsad 482? Nendest on siin jahutud päris palju.

Edasijõudnud seetõttu Makitat ei kasuta. Big Grin
Vasta

18V trelle on aegadejooksul mitukümmend erinevat olnud, mõned kehvemad, mõned paremad, mõned väga head. Mina olen tossu välja saanud 482-st ja mingist väga vanast, ilmselt ühest esimestest 18V makitadest. 482 töötab pärast mootori vahetust igapäevaselt edasi.
Vasta

Suitsu kättesaamisel on suureks abiks kindas käsi, mis tagantpoolt trellile peale surub ja jahutusavad kinni katab  Big Grin
Vasta

kasutanud 10knd aastat profitööl kõiki 18V Makitasid, ka 482 on kasutusel, ükski suitsu pole välja visanud Rolleyes
Vasta

Tegin südame kõvaks ja ostin selle https://taivoster.ee/toode/tooriistad/ak...-padrunid/ , seltsimehed kiirustage asjad varsti otsas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne