Tööriistadest

(19-12-2021, 02:44 AM)oliveer Kirjutas:  Läheb kaudselt tööriistade alla:

Soovin autopukki. Meeles mingist ajast, et Motonetis nähtud 20 eurised pukid nägid üpris himuäratavad välja ja nendega koos küll auto alla ronida ei julgeks, mis sest, et paki peal oli 3t. Vaatan netist, et 2x kallimad riistad, millel ka mingisugune nimi peal, on lubavad ka 2t. Kas on asjadel vahet ka või pannakse samas tehases kõigile erinevad sildid lihtsalt?

ei tea milliseid sa mõtlesid aga need on küll tummised tükid
jah tüki hind tuleb gramm üle 32.- aga on ka asja selle eest.

https://www.motonet.ee/et/toode/808850/B...eerimisega
Vasta

(19-12-2021, 13:40 PM)MeelisV Kirjutas:  
(19-12-2021, 02:44 AM)oliveer Kirjutas:  Läheb kaudselt tööriistade alla:

Soovin autopukki. Meeles mingist ajast, et Motonetis nähtud 20 eurised pukid nägid üpris himuäratavad välja ja nendega koos küll auto alla ronida ei julgeks, mis sest, et paki peal oli 3t. Vaatan netist, et 2x kallimad riistad, millel ka mingisugune nimi peal, on lubavad ka 2t. Kas on asjadel vahet ka või pannakse samas tehases kõigile erinevad sildid lihtsalt?

ei tea milliseid sa mõtlesid aga need on küll tummised tükid
jah tüki hind tuleb gramm üle 32.- aga on ka asja selle eest.

https://www.motonet.ee/et/toode/808850/B...eerimisega
https://www.motonet.ee/et/toode/808809/A...ni-3000-kg nt selliseid
Vasta

Samad asjad ja kannavad küll.
Vasta

Mul samasugused ja seni raskeim asi on olnud hübriidrussi tagumik, mis oli kahe puki peal ning mina pooleteistmeetrise toruga seal otsas polte wäänamas. Mingeid emotsioone see neile pukkidele ei tekitanud. Pukkide all olnud "viiekümnene" kaseplank sai küll sentimeerised armid sisse.
Vasta

https://www.xn--triistamarket-imba.ee/et...ave-33-osa 
Foorumis oli juttu rattamutrite keeramiseks mingiteast väänduvatest võtmetest. Nüüd kingiideede otsingul leidsin sellised kruvikeeraja otsikud. Kas kiidate-laidate neid väänduvaid otsikuid? On nad tööriistad või mänguasjad?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(20-12-2021, 12:51 PM)aavu Kirjutas:  https://www.xn--triistamarket-imba.ee/et...ave-33-osa 
Foorumis oli juttu rattamutrite keeramiseks mingiteast väänduvatest võtmetest. Nüüd kingiideede otsingul leidsin sellised kruvikeeraja otsikud. Kas kiidate-laidate neid väänduvaid otsikuid? On nad tööriistad või mänguasjad?
See teema poolitati siit välja ja on kuskil rämpsposti all. Mu meelest oli ka neist väänduvatest otsikutest juttu, aga need lingil olevad pole ju justkui kindla momendiga väänduvad otsikud?

Pähkliajude hirm
Vasta

Need otsikud taluvad löökkruvikeeraja lööke, tavalised võivad katki minna. Väga head otsikud on igatahes, kasutan ise ka neid.
Vasta

Konkreetne milwi komplekt on olemas ja pigem mänguasi. Ise istan kruve, millel torx otsik karbiga kaasas ja need otsikud hävinevad harvem, kui milwi omad. Yt revjuude järgi olid ühed tegijamad, seepärast proovisin.
Vasta

Need Milkiwai komplektid on ikka väga head hinna ja kvaliteedi suhtelt. Mul nüüdseks 3 erinevat ostetud ja sealt komplekteerisin endale sobiva kokku. Ma pole nii hästi kestvaid impact otsikuid enne näinud. Heal päeval täristan ikka 4-kohalise arvu kruve sisse kuhugi. 90% ajast TX25 peaga kruvid.
Vasta

Mul oli eraldi ostetuna sihuke T30 otsik, mälu järgi kwb oma, väga hää ja katki ei läind, lõpuks kadus ära, kukkus katuselt alla ...
Vasta

Kirjutan ka alla, üle keskmise komplekt. Ise KWBd tarvitanud samuti. Mingi hetk jäi mulje, et pakis 1 kestis päris hästi, aga teine otsak, see lõppes küll enne aega, ilmselt oma viga, aga pole rohkem proovinud.
Vasta

Mnjah, torx ja muu trelliotsak pigem kulumaterjal kui tööriist. Löögiotsakutega jah vaja veidi vaadata, et kohe puruks ei löö, aga mul Makita "seebikarpides" (isiklik formaadieelistus otsakute komplekti suhtes) on originaalsisu ainult nende otsakute osas, mida läheb harva vaja. 

Tähelepanek ühest põrandateost - õnnestus K-Rautast osta paar karpi T-25 peaga kruve, mis lammutasid otsakuid, mitte ei läinud ise ümmarguseks vms. 
Trelliga lastes niitis otsaku nukid maha või vint, kärriga olenevalt otsa materjalist kas tükid taga või vint. Kellelgi veel sarnast kogemust?
Vasta

(12-12-2021, 01:17 AM)MeelisV Kirjutas:  Muidu mõttes paneks sinna jõupadruni otsa ja väänaks.... vajadusel koos toruga. 
Seega pigem maksan 50+...100 raha hea asja eest kui nukralt teepervel kõvera ja katkise võtmega.

Mis on hea rattavõti ? Üleliia lolli jõuga kinni väänatud mutri/poldi avamiseks ? (Mul siis konkreetselt nr 21)
Hea rattavõti on pildil vasakpoolne teleskoop. Pole liigendit, pole probleemi.
kasutan garaažis ka nende poltide-mutrite puhul, mille puhul parempoolse liigendi tervise pärast muretsema hakkan. 1/2" mõõdu puhul annaks ilmselt esimesena järele ikka padrun ja mitte selline saba.
Ca 15a tagasi esimese sellise rattavõtme soetamise järel asendusid rattaristid kiirelt taolistega.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

õige rattavõti peab olema 90 kraadi. mul rattarist juba 20 aastat kestnud,millega keeran lahti lammaste poolt kinni täristatud rattapolte.tavaliselt piisab 1,5 meetrisest sabast
Vasta

Mul on ka aastaid pagassi olnud sama nagu 13piisab pildil see vasakpoolne ja sellega ei ole seni ühegi rattapoldiga vähimatki probleemi olnud. Eks see täisnurksuse point ole ka õige, aga teisalt leian, et mida lähemal see küürukoht mutrile/poldile on, seda väiksem on oht, et võti jõuga lähenedes otsast ära tuleb. Ja nii lühikese otsa puhul on 90 kraadi ka nagu paha, hakkab vastu auto külge käima.
Vasta

Mul ka selline teleskoop rattavõti. Lühikeses asendis keeran kinni ja pikendatud asendis lahti ilma erilise vaevata.

Pähkliajude hirm
Vasta

Isa mul keeras selle vasakpoolse pooleks kui "üleliia lolli jõuga kinni väänatud" Transiti ratta mutreid lahti üritas keerata.  Big Grin Asemele ostis tavalise 3/4 T-saba.
Vasta

Mul see parempoolne.
Enne keerab rattapoldi pooleks, kui see võti järele annab.
Vasta

(22-12-2021, 17:01 PM)raulex Kirjutas:  Mul see parempoolne.
Enne keerab rattapoldi pooleks, kui see võti järele annab.
Ma ei taha midagi halba öelda käega kinni keeramise tunnetuse kohta-aga proovige 8mm polti-mutrrit õige momendiga kinnitada,tavaliselt saab rohkem.
(õige peaks olema sõltuvalt materjalist 15-20 nm.) Peenkeermega rattapoltidel on ülepingutamine väga lihtne tulema.
Momentvõti tänapäeval ei maksa varandust-põrradega tavaliselt pingutad üle.
Vasta

Kui sai transitile talverattad alla keeratud siis lähenesin ka nii öelda teaduslikult. Lasin tunde järgi 600nm mutrikeerajaga kinni ja siis momentvõtmega üle, 20-st mutrist 1 oli liiga kinni, ülejäänud max 1/4 pööret peale kuni hakkas nm-võti klikkima. 200nm vist ette nähtud.
 Eelmine kord keerasin niisama mutrikaga kinni ja nüüd oli paras jama lahti saamisega, oli vaja 1000nm keeraja appi võtta. Panin nüüd vasemääret keerme peale, äkki läheb lihtsamini.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne