Tööriistadest

(22-02-2022, 12:22 PM)tõnn Kirjutas:  Võid vahetada välja selle üksiku elemendi ja hakkab tööle.
Iseasi kuidas ta töötab.
Parima tulemuse saavutad siis kui kõik elemendid välja vahetad.
Saab neid oomipoest või osta.ee oksjonitelt, vanadest läpakatest.

Vahetamisel tuleks silmas pidada seda, et kõik elemendid peaks olema samaväärsed ehk üksikuid välja vahetades tuleks määrata nende mahutavus.

Jootekolviga ühendusi tehes on risk, et rikud elemendi ära.
 Muidu kõik õige aga läpatsi elemendid on 5A tühjenemisvooluga, mida on liiga vähe trelli jaoks. 10A elementitest koosnev plokk soojenes 4Aga 15 minutit koormates tuntavalt, trellis läpaka elemente kasutades peaks nad päris tuliseks minema. Näitena, kui ei eksi, kasutab Makita õhukeses 18V akus 25A elemente ning paksus 20A elemente. Ehk kui ühekaupa vahetada siis pigem tuleks läpaka aku lammutamise asemel mõni vaperi aku võtta. Kui sellel DWTl muidugi on üldse iga elemendi jälgimine.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(06-02-2022, 11:30 AM)Kult Kirjutas:  Vaatasin järgi ja garantii veel kehtib suveni, tuleb viia siis ülevaatusele, äkki saab asja. Ise ei hakka ennem näppima, muidu häda lahti.

Käis siis Milwaukee HD18HIW mutrikeeraja garantiis(jõudu vähe) Lätis(IKH saatis), öeldi et mootor üle kuumenenud ja garantii alla ei lähe, uus mootor ~180 euri. Õnneks tegi pood ise pakkumise et saab sama masina(ilma aku ja laadijata) uuena 130 euriga, uus käes ja juba toimetab. Vanale leiab netist uue mootori 25 euriga.
Vasta

190 nm löökkruvikeeraja. Kas saab tavalistest 1/2 tolli padrunitest jagu? Hakkasin proovima, aga adapter läks pooleks. Kas ostan ainult uue löögile sobiva adapteri või ennetavalt ka löökpadrunite komplekti (mida väga ei tahaks).

Pähkliajude hirm
Vasta

160Nm aku-püss pole aastate jooksul ühestki jagu saanud igatahes. Samas kui adapter juba läks...
Vasta

adapter on ju 1/4 kuuskandilt 1/2 nelikandile. See on ikka kõvasti lahjem, kui 1/2 padrun. Ei usu mina, et sa sellega mõnest 1/2 padrunist jagu saad. Isegi kui sa peaksid leidma mõne tugevama adapteri.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(19-04-2022, 16:34 PM)ounou Kirjutas:  190 nm löökkruvikeeraja. Kas saab tavalistest 1/2 tolli padrunitest jagu? ...

Misasi on "tavaline padrun"? Hea hiinlane?

190 Nm on ikka mitte midagi pneumoasjadega võrreldes. Ning ei plahvata näituseks GeeTee padrunid ühti nii kergesti. Smile Mitte, et ma nüüd soovitaks ökonoomitada, aga seni pole pneumopärr veel ühestki mul jagu saanud ja sellele lubatakse MNm ära. Palju sellest tegelikult tuleb, KST.

Ma võtaks järgmise adapteri ja ei muretseks - löökkruvitsa jaoks on keskmisel padrunil metalli ülearugiSmile
Vasta

(19-04-2022, 18:02 PM)v6sa Kirjutas:  
(19-04-2022, 16:34 PM)ounou Kirjutas:  190 nm löökkruvikeeraja. Kas saab tavalistest 1/2 tolli padrunitest jagu? ...

Misasi on "tavaline padrun"? Hea hiinlane?

190 Nm on ikka mitte midagi pneumoasjadega võrreldes. Ning ei plahvata näituseks GeeTee padrunid ühti nii kergesti. Smile Mitte, et ma nüüd soovitaks ökonoomitada, aga seni pole pneumopärr veel ühestki mul jagu saanud ja sellele lubatakse MNm ära. Palju sellest tegelikult tuleb, KST.

Ma võtaks järgmise adapteri ja ei muretseks - löökkruvitsa jaoks on keskmisel padrunil metalli ülearugiSmile
Tavaline nagu mitte löökpadrun, eks mingid hiinakad jah.

Pähkliajude hirm
Vasta

Pikk 17mm rattamutreid keerates hiina läägiga sain jagu ja ostsin mustad.
Vasta

(19-04-2022, 18:02 PM)v6sa Kirjutas:  
(19-04-2022, 16:34 PM)ounou Kirjutas:  190 nm löökkruvikeeraja. Kas saab tavalistest 1/2 tolli padrunitest jagu? ...

Misasi on "tavaline padrun"? Hea hiinlane?
...
40€ "200+pieces" padrunikomplekt sisaldas kvaliteetseid padruneid, 21" rattamutreid (kätejõul) keerates käis võti ringi, mutter paigas, padrunil kandid maas, lõhki ei läinud. Hea komplekt n. erinevate laagrite ja pukside pressimiseks. Narre läks esimese kasutusega, nelikant saba murdus küljest...
edit.
Biltema "tavalised padrunid" on aastaid 150-190 pneumo kärri kannatanud. 22mm padruni lõhkumiseks oli 2m saba vaja.


Vasta

(20-04-2022, 08:48 AM)hulgus Kirjutas:  
(19-04-2022, 18:02 PM)v6sa Kirjutas:  Misasi on "tavaline padrun"? Hea hiinlane?
...
40€ "200+pieces" padrunikomplekt sisaldas kvaliteetseid padruneid, 21" rattamutreid (kätejõul) keerates käis võti ringi, mutter paigas, padrunil kandid maas, lõhki ei läinud. Hea komplekt n. erinevate laagrite ja pukside pressimiseks. Narre läks esimese kasutusega, nelikant saba murdus küljest...
...

Seepärast ma ei pannudki mingit odavat sodi, vaid mõistliku hinnaga komplekti hobimehaanikule.  "Sajaeuroses" komplektis on muid vidnaid rohkem ja pooletollised padrunid taluvad küsitud 190 Nm akukruvitsat ilmselt muretult.

19,90 € pooletolline komplekt ilmselt tekitaks juba kahtlusi ka selle jaoksSmile
Vasta

Olen ka löökkruvikeerajaga 1/2" üleminekuid mitu tükki ära lõhkunud aga mitte ühtegi padrunit. Lõpuks sai 12v Milwaukee äkki 300nm keeraja ja endiselt ei ole ühtegi "tavalist" padrunit ära lõhkunud.
Vasta

(19-04-2022, 18:02 PM)v6sa Kirjutas:  
(19-04-2022, 16:34 PM)ounou Kirjutas:  190 nm löökkruvikeeraja. Kas saab tavalistest 1/2 tolli padrunitest jagu? ...

Misasi on "tavaline padrun"? Hea hiinlane?

190 Nm on ikka mitte midagi pneumoasjadega võrreldes. Ning ei plahvata näituseks GeeTee padrunid ühti nii kergesti. Smile Mitte, et ma nüüd soovitaks ökonoomitada, aga seni pole pneumopärr veel ühestki mul jagu saanud ja sellele lubatakse MNm ära. Palju sellest tegelikult tuleb, KST.

Ma võtaks järgmise adapteri ja ei muretseks - löökkruvitsa jaoks on keskmisel padrunil metalli ülearugiSmile
See lingitud komplekt talub edukalt vastu 1100nM löövat milwaukee akuväänajat ja üsna kaua juba. Ainus asi mis kulub on poole tolline kinnitus, pikapeale muutub kinnitus tööd teinud ilmeliseks. Aga katki pole saanud. Väga hästi kestavad ka Toptuli tööriistad, üks üheksateist padrun on küll lõhutud, aga see sai ikka enne seda rämedalt pähe, suvalises kodugaraazis kogunevad sellised mahud vast 10 aastaga. Löökpadruni mõte tekib siis, kui on vaja, et padrun ei vähendaks löögi jõudu, ehk siis võimalikult vintske tükk, eriti jonnakate poltide ja mutrite jaoks. Tava olukorras keeravad tavalised ka, tõsi würthi zebra 12 kant padrunid on veel testimisjärgus vaikselt. Ei julge kiita, aga seni toimivad. Pole neile väga tõsiselt pähe andnud aku võtmega, kuna kontakt poldipeaga on disani tõttu üsna vähene, võib pea rikkuda.
Vasta

Kas keegi on kokku puutunud sellise püstvõlliga puidufreesiga? Pilt netist võetud.
Tuttav teeb garaazi ruumi juurde ja oleks selline saadaval. Hind pole päris Koski juures ja seetõttu uuriks.
Kas näiteks saab sellega 6 meetrisele lauale pool või täis punni selle freesiga lasta? Terasid tuleb kaasa, aga hästi ei kujuta, kuidas see pikk laud sinna freesi vastu surutakse?
Kes sellisega asjatab, asjatanud, siis igasugu muud tähelepanekud, soovitused ka vägagi teretulnud.
   
Vasta

(12-06-2022, 23:03 PM)meli666 Kirjutas:  Kas keegi on kokku puutunud sellise püstvõlliga puidufreesiga?
...
Konkreetsel juhul pole muid lisasid pildil näha, seega käed külge... Surud, lükkad ja palvetad, et sõrmed-käed jm väljulatuvad kehaosad alles jääks. Tugipinnale (vertikalne) on soovitav tera kuju järgi kate teha, et ainult tera otsad vajalikus pikkuses välja ulatuks. Kui suurem töö, siis läheks juba veo ja tugirullikuid vaja.
6m laua freesimise jaoks on parem leida 4-kant höövel, mis oluliselt mugavam,kiirem ja täpsem. See pink pigem väiksemate asjade jaoks.


Vasta

ENSV ajal oli sellisel peal vineer ja sinna külge keerasid piirajaid vastavalt vajadusele.  Tehti sellega kõike: liistu, lauda, ukse/akna tappe jne.
Korra olen ka näind kuidas 4 näpu jagu sodi välja pritsis. Käega midagi sinna vastu suruda ei soovita.
Vasta

Sellised freesid on uuemad ja vanemad.Vanematel on kiilrihm ja tera kõrgust sättides oled rihmade vahetusega vahekorras...Uuematel juba lairihm ja keerad ainult võlli ja rihm tuleb ise järgi õigesse kohta.Olen 4 kategooria mööblitisler ja kellu koolis,standardis ja teistes väiksemates firmades just uuema peal töötanud ja tehtud saab kõik selle peal.osadel veel isegi võlli tugi ja tera võib ka 20 cm tööplaadist väljas(üleval) olla.Vana malli pakuti üle eesti fb turuplatsil mingi 450+rutsi eest mullu ja tahtjaid eriti polnud.Omale ostsin sauelt ühe väiksema tehase pingi,ka sellel kiilrihm,aga mootor liigub koos võlliga ja 200 sain kätte selle.

Mina olen sellisel pingil broofilteraga nt pildiraami teinud,tahvel uksi tappinud ja kõik muu mis ukse juures vaja freesida,aknaraame tappinud jne. Piirti mnt ehituspood mis desintegraatori kõrval seal minu tehtud aknad,mingi suurusjärk 50tk sai neid vorbitud.

Ohutustehnikat tuleb järgida,kui saekettaga sae peal saed siis hamba jagu ketas materjalist väljas,sama kettaga freesil toimetad siis heal juhul 3-4mm ketas materjalist väljas-kui lased kätte siis sõrmed jäävad alles ja liha saab aiget.

Lauajupp või tükk vineeri võeti,sael saeti mingi 5-10mm tagant sälgud sisse nii ca 10 cm pikkuses ja nii andis laua ots kergelt painduma.Vot see lauajupp pandi pitskruviga plate külge kinni ja teine püstasendisse söötelaua külge kruvidega kinni ja nii,et siilutatud laua ots surus ddetaili tihedalt vastu pingi tööpindasi ja ei olnudki vaja sõrmedega tera ligidal toimetada ja isegi akna klaasi liist mis 13x13 mm sai kenasti kumeraks freesitud.Tõsi u teraga lasti laua serv kumeraks ja siis sae peal 13mm riba maha ja sael taas see riba pooleks ja ka saele pandi need pingutid peale.
Vasta

Freesiteemal meenus, et käisin kunagi sõpra, eluaegset möölitislerit, kord tööjuures vaatamas ja ta siis näitas, kuidas sarnase freesiga asjatamine käib. Tal on ikka näppe ka mõni puudu ja mõtlesin selle jõuramise saatel, et mis raha võiks mind sihukese riistapuu nuppu vajutama kallutama, aga välja ei mõelnudki. Päris ohtlik ja mõttetult suur jurakas. Tavalisest või veidi kallimast poest ostetud ülafreesist, mille suva laua alla saab keerata, kui korralikku töölauda ei ole vaja, on isegi pisikesest suuremas töökojas küll ja veel. Ise viiks selle juraka kokkuostu ja lahendaks asja tänapäevasemalt.
Vasta

(13-06-2022, 12:08 PM)alfredo Kirjutas:  Freesiteemal meenus, et käisin kunagi sõpra, eluaegset möölitislerit, kord tööjuures vaatamas ja ta siis näitas, kuidas sarnase freesiga asjatamine käib. Tal on ikka näppe ka mõni puudu 
Näpu puudu on paraku ohutustehnika eiramine...Mul kursavend kellus kooli ajal vaatas aknast ilusaid tüdrukuid kes mööda läksid ja 4 sõrme said märgistatud ja korralikult...(eiras seda freesil 3mm nõuet ja tera oli mitu cm materjalist läbi)Standardis hööveldasin lauda rihthöövlil ja sama kursavend tuli juttu ajama ja tähelepanu mujal ja sain parema käe väikse sõrme teradesse ja väike viil läinud...Süüdi ohtlikud masinad frees ja höövel?Arvan,et pole...Olen ka relaka käest tappa saanud ja nüüd juba igasugust riista pihku võttes käib peast läbi mõte kuidas ohtult toimetada,ka kuvalda kuulub sellesse ohtlikku kategooriasse...

Nende moosate otsfreesidega võrreldes selle freesiga jäävad pooled tööd tegemata paraku ja kes tõesti kardab siis freesi tööorgan on võimalik ka kinni katta,et sõrmedega ei olegi võimalust tera ligi pääseda...Aga kes viitsib?Ja süüdi ikka ohtlik frees...
Vasta

Täitsa kasutatav freespink , puidust "kamm" juhtlaua külge vastavalt vajadusele vertikaalselt või horisontaalselt , tehase metallist  loogad kipuvad puidu sisse muljumisjälje jätma mis pole hea .
 Ülemine võllitugi , avamerejahtide mastide freesimisel kus freesiterad olid  240 mm kõrgusega oli ülemine tugi kasutuses , seal muidugi võeti liigne "liha" liimmeistriga maha . Freesi terad on muidugi omaette teema , mingil ammusel nsvl ajal keelati flantside  vahele asetatavad terad ohutuse kaalutlusel  , lubatud olid vaid "täisterad" , palju seda jälgiti on omaette teema .
 Ülafrees sellise pingiga võrdlusesse  , no ei ole mõtet .
Vasta

Tähelepanek, milwaukee kruviotsikud.
3mm kuuskant dünamo võtmega 8Nm keeras korralikult propelleriks. 
8mm kuuskant "tavapärase" 1/2 tollise narre taga läks plaks pooleks.
NEO nimelised otsikud päästsid päeva. Ei läinud pooleks ega keeranud vinti sisse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 8 külali(st)ne