Tööriistadest

(01-08-2021, 09:37 AM)hulgus Kirjutas:  
(31-07-2021, 15:39 PM)Janka Kirjutas:  Sai siin kunagi kirutud Makita DDF482 nime kandvat kakat.
Jään endiselt oma arvamuse juurde, et see drell puurimiseks ei kõlba.
...
Aga 482 kõlbab tegelikult üheks asjaks küll - tig'i nõela teritamiseks või jäätmejaama viimiseks. Rohkemaks küll mitte.
Minu 482 on peale viimast remonti (mootori vahetus jpm) pidama jäänud, Auke puurib ja 40mm augufreesiga saab hakkama, kruvisid (6x40-150) keerab. Enam ei haise ja väga põlema ei lähe.
Seega, enne jäätmejaama paneks ennast järjekorda...
Jälle päästik... 3.-s...


Vasta

(14-07-2022, 08:48 AM)hulgus Kirjutas:  
(01-08-2021, 09:37 AM)hulgus Kirjutas:  
(31-07-2021, 15:39 PM)Janka Kirjutas:  Sai siin kunagi kirutud Makita DDF482 nime kandvat kakat.
Jään endiselt oma arvamuse juurde, et see drell puurimiseks ei kõlba.
...
Aga 482 kõlbab tegelikult üheks asjaks küll - tig'i nõela teritamiseks või jäätmejaama viimiseks. Rohkemaks küll mitte.
Minu 482 on peale viimast remonti (mootori vahetus jpm) pidama jäänud, Auke puurib ja 40mm augufreesiga saab hakkama, kruvisid (6x40-150) keerab. Enam ei haise ja väga põlema ei lähe.
Seega, enne jäätmejaama paneks ennast järjekorda...
Jälle päästik... 3.-s...
Kui endale akutrelli valisin, siis ühe edasimüüja sõnul ongi 482 ebaõnnestunud toode ja neid käibki rohkem remondis. Mehaaniku käes on DDF484 kõvasti vatti saanud ja kestab vähemalt senini, endale võtsin sama.
Vasta

(14-07-2022, 17:53 PM)iisak Kirjutas:  
(14-07-2022, 08:48 AM)hulgus Kirjutas:  
(01-08-2021, 09:37 AM)hulgus Kirjutas:  
(31-07-2021, 15:39 PM)Janka Kirjutas:  Sai siin kunagi kirutud Makita DDF482 nime kandvat kakat.
Jään endiselt oma arvamuse juurde, et see drell puurimiseks ei kõlba.
...
Aga 482 kõlbab tegelikult üheks asjaks küll - tig'i nõela teritamiseks või jäätmejaama viimiseks. Rohkemaks küll mitte.
Minu 482 on peale viimast remonti (mootori vahetus jpm) pidama jäänud, Auke puurib ja 40mm augufreesiga saab hakkama, kruvisid (6x40-150) keerab. Enam ei haise ja väga põlema ei lähe.
Seega, enne jäätmejaama paneks ennast järjekorda...
Jälle päästik... 3.-s...
Kui endale akutrelli valisin, siis ühe edasimüüja sõnul ongi 482 ebaõnnestunud toode ja neid käibki rohkem remondis. Mehaaniku käes on DDF484 kõvasti vatti saanud ja kestab vähemalt senini, endale võtsin sama.
Minu kogemus näitab,et kruve keerab 482 küll,aga puurimisel peab olema ettevaatlik,kergelt läheb tossama...Aga mida kujutab endast ddf456?
Vasta

Mina olen 482te mitu aastat kasutanud. Vb isegi 5 juba. Ja null probleemi. Auke freesitud jne. AGA..  hobikorras. See polegi ju elukutseliste tööriist, millega päev otsa 150 mm kruve sisse lasta. Hind vastab kvaliteedile. Padrun on lohakas, võrreldes vana makitaga jne.

Selleks, et kodus kruvi seina lasta või garaazi all asju toimetada - toimib. Vb mul lihtsalt vedanud ka muidugi. Aga koos põdistaja, laadija ja kahe 4ah akuga oli ca 5 a tagasi hind 250. Selle raha on trell tagasi teeninud küll.

Kui ma raha teenimiseks ostaks, valiks teise mudeli.
Vasta

482-st on siin teemas juttu väga palju:
https://forum.automoto.ee/search.php?act...order=desc
(Otsing läheb millalgi hapuks - otsisõna 482, foorumiosa "Klassikalise auto ekspluateerimine" ja "kuva postitused")

Paljudel on või on olnud see 482. Kui on levinud, on ka neid, kellel jamasid. Odava otsa (praegu trell ise Makservis 79eur) võimekam riist (62/36Nm) - kõike head korraga ei saa ja kui satub õnnetu isend, tuleb garantiist maksimum välja võtta.

Ma olin laisk ega viinud oma loksuva padruniga 482 garantiisse - et ilmselt ootab seal dialoog teemal, kas olen kaamel või mitte. Hiljem eraldi padrunit ostes tõdes Makserv, et seda oleks olnud mõistlik garantii-teemana käsitleda.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(14-07-2022, 17:53 PM)iisak Kirjutas:  /---/ Mehaaniku käes on DDF484 kõvasti vatti saanud ja kestab vähemalt senini, endale võtsin sama.
Edit: 2017 aastast igapäevase tööriistana kasutusel olnud ja nüüd läks gear assy 127500-6 vahetusse.
Vasta

Kuna händimäni algusaegadel soetatud hobesejõu nimeline relakas lasi pärast pikemat valu (ja mitut kõrval ärasurnud nö firmapilli) lõpuks tehases sisestatud suitsu välja, siis sai netikaubandusest paar aku pealt mänguasja juurde soetatud, nimelt ikka DeWalti DCG405 ja DCF899, lõbusam on nüüd küll, näis kauaks.
Vasta

Aitäh honkomees - ma isiklikult küll ei oska midagi peale hakata teadmisega, et Sa ostsid mingeid asju ja et Sul on lõbusam, võtan aga teadmiseks, et Sa panustad ikka tarbimisühiskonna täisväärtusliku liikmena ning meid sellega kursis hoiad!

Kui ostad nt uue hambaharja ning soovid foorumlasi teavitada, siis sellist teemat vist veel foorumis ei ole ja teed ikka uue, eksole?

(Igaks-juhuks selgitus: ironiseerin postitust, mille sisul pole foorumikasutajatele mingit väärtust)

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(19-08-2022, 10:19 AM)13piisab Kirjutas:  Aitäh honkomees - ma isiklikult küll ei oska midagi peale hakata teadmisega, et Sa ostsid mingeid asju ...
(Igaks-juhuks selgitus: ironiseerin postitust, mille sisul pole foorumikasutajatele mingit väärtust)
Tänan märkamast, aga kuna foorumis jahutakse vaid ühe makita trellimudeli vigade üle siis informeerisin, et varsti loodan anda infot antud dewalti seadmete töökindluse kohta. Ei arvanud, et ka selle peaks juurde kirjutama ... iseenesestmõistetav ju.

P.S. Minu isiklik tööriistapark koosneb põhiliselt DeWalti toodangust, trellist platesaeni ja peoga muid asju ... siiani pole küll olnud põhjust kurtmiseks aga läksin sellele firmale ka üle vaid 7 a tagasi.

P.P.S. Ülemineku põhjustas pettumine senise AEG margi uute riistade kvaliteedis ja ühes poes, kus müüdi vaid Makita ja DeWalti riistu soovitas müüja võrreldavate näitajate ja hinna korral iga kell võtta DeWalti. Kas sel soovitusel ka tõsiteaduslik põhi on - ei oska mitte öelda
Vasta

No minul jälle 7_8 aastat kõikvõimalikud Makita elektrikad .kasutus  poisiga koos üpris intensiivne. ( kaasal ka tolmukas ) siiamaani kõik elus ,ka akud
PS.Kui nüüd 13 arvab ,et komm reklaam , ......
Vasta

Miks te üht kindlat marki oma tööriista pargis peate pidama? Sealjuures veel selle eest tulihingeliselt sõna võtma ja brändi au eest võitlema Smile
 Mul on kasutuses Makita, Milwaukee, Dewalt, Festool ja no kindlasti leiab veel midagi. Mis omaduste ja hinna suhtesse puutub, siis pole samas Makitale justkui väga vastast. Veel üks nüanss on see, et nimetatud margi aku töötab ka külmaga, Milkywayl näiteks keeldub see teatud temp.-ist töötamast. Nii umbes -10 vms., alla mille ei funka enam.
 Üks akuga toode, mida enne polnud proovinud, sai ka ära katsetatud- akuga külmik nimelt. Minu arvates täiesti mõttetu asjandus. Akut sööb himuga, sisse midagi ei mahu ja maksab ka päris palju. Korralik külmakast paari külmapudeliga igal juhul etem. Soojahoidmise funktsiooni ei viitsinud testida, enne andsin ta ühele sõbrale ära.
Vasta

(20-08-2022, 09:30 AM)vant Kirjutas:  Miks te üht kindlat marki oma tööriista pargis peate pidama? Sealjuures veel selle eest tulihingeliselt sõna võtma ja brändi au eest võitlema Smile
 Mul on kasutuses Makita, Milwaukee, Dewalt, Festool ja no kindlasti leiab veel midagi. ...
Akuga riistade puhul on mõistlik ikka ühe margiga piirduda, saab akude hinnalt kokku hoida, mul vist 6 DeWalti akuriista ja 4 akut, lisaks mõned juhtme otsas DeWalti asjad, no veebigurude võrdlushinnangutel olid teistest paremad mulle olulistes näitajates. Aga muidugi on ka nt paar Makita asja (nt paksusmasin mida peeti DeWalti omast kasutusmugavuses paremaks, mitte kvaliteedi osas või väike rellakas, mis istub mu väikesesse kätte paremini kui teiste jämeda kerega riistad), Hitachi, Metabo jm veel. Lisaks ka peoga noname asju ... no lihtsalt ei jagu vähekasutatava asja eest seda raha välja käia mis küsitakse.
Vasta

Mul läks peale poolt aastat kasutamist väike metabo akumutrikeeraja vussi. Viisin stokkerisse ja nüüd juba terve suvi otsa ootan millal uue saan vastu. Vahepeal uus mudel välja tulnud aga seda nad ka vastu ei anna. Juba tekib väike kahtlus et stokker varastas ära mu tööriista.
Metabo jahutuskasti ostsin ka. 5 ah akuga saab eco reziimis päeva hakkama ja õhtul saab külma jooki nautida objektil. Jäätised ka ei ole sulanud kui poest objektile jõuab. Hoidsin kaks päeva autos ka järgi ja trehvas nii et autot ei liigutanud vahepeal, siis tõmbas aku tühjaks aga joogid olid autos külmas.

Aga äkki keegi oskab rääkida akuga narredest? Kas võtta löögiga või löögita? Kuna Metabo on valmistanud mulle siiski väikese pettumuse koguaeg lagunevate tööriistadega siis mõtlesin võtta järgmiseks milwaukee 12 voldised riistad. https://www.tooriistamaailm.ee/akunarre-...G1EALw_wcB
Vasta

Tere. Kas keegi oskab soovitada, kust saaksin osta käsisike/plekipainutaja/bender, mõni vist kutsub ka lennukiks, mis oleks Eestis kohapeal olemas ja saaks kohe osta? Või vähemalt kust saaks mõistliku ajaga tellida? Sobib ka kasutatud, kui keegi tahab müüa.
Vasta

(22-08-2022, 22:19 PM)autohuviline Kirjutas:  Tere. Kas keegi oskab soovitada, kust saaksin osta käsisike/plekipainutaja/bender, mõni vist kutsub ka lennukiks, mis oleks Eestis kohapeal olemas ja saaks kohe osta? Või vähemalt kust saaks mõistliku ajaga tellida? Sobib ka kasutatud, kui keegi tahab müüa.
siit miskit?
https://xn--triistamarket-imba.ee/toorii...ingid.html

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(22-08-2022, 22:19 PM)autohuviline Kirjutas:  Tere. Kas keegi oskab soovitada, kust saaksin osta käsisike/plekipainutaja/bender, mõni vist kutsub ka lennukiks, mis oleks Eestis kohapeal olemas ja saaks kohe osta? Või vähemalt kust saaks mõistliku ajaga tellida? Sobib ka kasutatud, kui keegi tahab müüa.
Midagi võib ka benefitil riiulis olla aga hinnapoliitika pole minu hinnata Smile samas on täiesti tellitav igasugu kola ka suomaaliast ja pedekuningriigist. Üks näide, tarneajad ei aja nutmagi: https://koneita.com/et/2290-sikemasinad

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Tuli tahtmine suurem hunnik naelu puu sisse lüüa. Päris-naela püstolid on mulle võõras teema.
Hiinakas maksab nii vähe, et on kiusatus see soetada - küsimus on aga, kas see vajab tööks suurema koguse "jopematte"? Smile
https://www.bauhof.ee/et/p/658652/naelap...034c-34-90

sama asja spekid siin:
https://tooline.co.nz/nailer/1208-valu-a...50730.html

Teise ehituspoe liistunaela-hiinakat olen külapealt laenatuna kasutanud - oli oma ülesannete kõrgusel.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Hiina naelapüstolid on kahe otsaga vorst. Töötavad hästi ja mingeid joppe lisaks ei nõua.
Küll aga jätab nendega töötamine ebaprofessionaalse mulje. Ikkagi hiina värk. Mul üks tuttav näiteks ostis sellepärast pea 500eurtsise püstoli, et äge välja näha naabrite ees.
Mul juba mitmeid aastaid kaks  hiinakat riiulis. Suur ja väike. Ei mingeid pretensioone.
Eelmise puhkuse ajal näiteks virutasin suurega kaks karpi ehk 2x4 pakki 75mm naelu seina.
Valad hommikul toruotsast tilga õli sisse ja paugutad.

Kunagi oli mul abis voodri löömisel üks somm. Profiehitaja. See ka algul pungitas silmi kui kollast püstolit nägi. Pärast oli väga rahul. Imestas ka, et miks maksta Makita eest viis sotti kui hiinlase saab 80 kätte. Võib olla viisakusest, mine tea.???

Mul töötab püstol 4-6 ati vahel. Väile kompressor annab sellist õhku.
Kui surve on 5-6 ati vahel lööb 90mm naela silikaadi sisse nahu filmis.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Mul on hiinakad liistunaela, suurema klambri ja suure naela püss ja siis Makita rullnaelapüss. Kõik teevad oma tööd väga hästi. Mõnel firmakal näeksin mõtet ainult siis, kui oleks igapäevane ehitaja ja siis peaks see ka akuga olema. Kodus ajab väga hästi vooliku otsas asja ära
Vasta

Mul on samasugune tööriistamarketist pärit püss mõned tuhanded naelad sisse löönud ilma probleemideta. Tavalisele hiina asjale tüüpiliselt logiseb aegajalt mõni kruvi lahti ja mõni detail kukub küljest aga koduseks kasutamiseks julgen soovitada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne