Tööriistadest

Mul üks selline riistamarketi hiinakas suri ära umbes 20 000 naela juures. Enne seda oli juba varuosana kaasas olnud nõel korra ära vahetatud. Siis võtsin poest järgmise ja seni kestab. Uuel vist enam varu juppe kaasas polnud.
Vasta

Hiinakas või mitte, minu tööriistaampluaa ühina joon on odavus. Ilmselt ma teen vähe tööd aga odavad asjad peavad mul vastu. Ketaslõikurid on aastaid kõige odavamad stiilis, et unustasin teise garaaži õige relaka aga ostan ajutiselt kõige odavama lähimast ehituspoest. Kuigi see õige on samalaadne toode. Mõnel läheb mitu aastas, mul vist 4-5 aasta peale kõige odavam. Ei raatsi kallimaid tööriistu ka osta kuna ei kasuta nii tihti ilmselt.

M: Skoda Felicia 1995 osadena.
Vasta

(24-08-2022, 09:26 AM)13piisab Kirjutas:  Tuli tahtmine suurem hunnik naelu puu sisse lüüa. Päris-naela püstolid on mulle võõras teema.
Hiinakas maksab nii vähe, et on kiusatus see soetada - küsimus on aga, kas see vajab tööks suurema koguse "jopematte"? Smile
https://www.bauhof.ee/et/p/658652/naelap...034c-34-90

sama asja spekid siin:
https://tooline.co.nz/nailer/1208-valu-a...50730.html

Teise ehituspoe liistunaela-hiinakat olen külapealt laenatuna kasutanud - oli oma ülesannete kõrgusel.
Tänan hea lingi eest. Ostsin selle Clinti 68,99 eest kohe endale ära. Nüüd maja viilud tehtud. Lasin 300 naela kahe päevaga. Kõik toimis ja minu odav laiatarbe kompressor toitis püstoli ilusti ära.
Vasta

(24-08-2022, 10:13 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Mul on samasugune tööriistamarketist pärit püss mõned tuhanded naelad sisse löönud ilma probleemideta. Tavalisele hiina asjale tüüpiliselt logiseb aegajalt mõni kruvi lahti ja mõni detail kukub küljest aga koduseks kasutamiseks julgen soovitada.
Kirjutan alla, mul samasugune, aga kollast värvi K-rautast pärit. Pole mingit mõtet oma tarbeks kallimat soetada. Sai ka tuhandeid naelu taguda garaazi ehitusel. Kompressorit ei viitsinud maha keerata, tagus mingi 10 atti survet ette, aga tõsi, tundus, pisut enne uuesti tööle minekut oli kõige magusam hetk, , kus nagu paremini töötas. Suure survega pidi vahest reguleerima otsa, et liiga sügavale ei lööks. Aga ei midagi hullu, sai ikka töötamisele keskenduda, mitte muule. Tänapäeval mõeldamatu midagi suuremat teha ilma selle riistata, kui päris töötu ei ole. Aeg maksab liiga palju.
Vasta

Aitäh soovitajatele ka minult - 69eur naelapüstol on oma tööd alustanud ja seni on olnud kenasti ülesannete kõrgusel Smile


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

kas 90nst naela ka suudab lüüa?
Need naelad kõik poes saadaval, mida ta sööb? Mis need maksavad võrreldes tavanaelaga?
ostsite liiga palju püsse, hind kohe tõusis 79.95 € Rolleyes
Vasta

Kõik kiidavad oma "naelapritse" aga h2rral mure siin maha materdatud ja saatana nimega seotud firma BOSCH puurimis agregaadid ja proffessionaal ka veel. nimelt on SDS puurimis -perfo seade, millel on padrun SDS+ ja sellel padruni vahetataval otsikul on seest puudu soon, mis kindlustaks puurimisel  puuri pöörlemise. Nüüd küsimus, 
 Kas on kellelgi perrsseläinud-põlenud sarnasest komplektist saadaval soonega SDS padruni vahetatav otsik puurimise tarbeks.
 Parimat  h2rra.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Tsitaat:soonega SDS padruni vahetatav otsik puurimise tarbeks.
https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid474629 

Kas selline või jälle miskit muud?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Enamus trelli padruneid 1/2 keermega. Saad ise mõnest läbi põlenud trellist kuid korras padrunist teha.

Hind ka alla 3 euri

https://espak.ee/epood/toode/adapter-sds...-2-padrun/
Vasta

(23-05-2021, 01:14 AM)hillar2 Kirjutas:  Akumäärdepritsidest soovitan ainult milwakee või dewaldi oma. (kiire googeldamise tulemusel tundub SKF-i oma ka päris kulutõhus). Ise ostsin stokkerist kogemata ingesrolli oma (kuna mutrikeeraja on hästi vastu pidanud) ja tahtsin kohe peale kolmandat tuubi ümber vahetada dewaldi vastu, aga kuna olid logistilised probleemid siis läks mõistlik aeg üle ja kohver kriibitud et ei kõlba poodi tagasi viia.
Dewaldil ja milwaakel normaalne õhutus (vist isegi automaatne), samuti 2 erinevat kiirust. Ingesrolli omal kohe kui raskeks läheb lööb punase tulukese põlema, teistel vahetas madalama kiiruse peale. Ingesrollil 100 bar madalam surve ka kui teistel.  Muidugi suur pluss on ingesrollil kaal - metsaka masti määrides ja eluga riskides masti otsas turnides ei pea rasket masinat kaasa vedama.
Kellelgi veel akumäärdepritsidega kogemust? Ise löön rõõmsalt 25 eurose ühekäepritsiga määret. See ingesrolli aku määrdepress täielik ebaõnnestunud ost, ei ole kasti määret ka saanud läbi lüüa. Ei saagi aru kas kakub kuskilt õhku vahele, igatähes ta ei löö. tuubi keerad lahti ja lased varre vabaks siis vedru jõuab määret ilusti suruda. Samuti kui keerasin ära kiirtäitmise punni hakkas sealt määret tulema - järelikul liiga nõrga vedru taga asi pole. Õhutatud nii kasutusjuhendi järgi ventiilist kui ka vanakooli meetodil keerates padruni lahti ja siis varre järgi lastes ning pumbades. Panin prooviks ka õli sisse määrde asemel, seda lõi ka nii et null muret, ainult määrdega hakkab jebima. Proovisin kõige odavamat ja kõige kallimat määret vahet pole. 
Sain veel teada kelle Võrumaal sama prits on ja tegin telefoniuuringu: üks ütles et tõi jah meestele et ei tea kus jäi, löövad käsipritsiga. Teine ütles et viis remonti, mehed samamoodi kurdavad et vahepeal lööb, vahepeal ei löö. Ja siis sain veel teada et Võrumaa metsade vahel pidi üks Kuku nimeline väljavedaja olema kellel ka sama ingesrolli määrdeprits ja tema ainult kiidab seda. Vot enne ma ei usu kui ise näen. Igatähes minu prits läks ka stokkerisse hooldusse ja eks näis mis seal tehakse. 
Imelik lugu igatähes. Kusjuures Ingseroll randi puhul pole tegemist ka kõige odavama bärndiga. Ja mutrikeeraja keerab endiselt kõik poldid lahti (mõningaste mööndustega muidugi).

Nüüd muidugi olen väga raske valiku ees milline uus akuprits võtta, sest minule see tähendab ka uue akupargi soetamist. Makita uus akuprits on saanud youtube testide järgi päris häid tulemusi, aga üks rootsi metsamees keda ma jälgin jäi talvel sellega hätta, ütles et osta milwaukee. Temal oli probleemiks vist et talvel külmaga ei jõudnud määret lüüa ja hakkas õhku habima.
Dewalt tunudb robustne, milwaukee m18 sama hea, aga kallim kui dewalts. Milwaukee m18, makital ja dewaldil kõigil kaks pumpamise kiirust - kui koormust pole siis lööb kiiresti ja palju määret ning kui raskeks läheb siis vahetab käigu alla. Surve ka nendel kolmel testides üle 600 bar, makital oli ühes testis vist isegi 900 bar.
Milwaukee m12 on neljas valik - sellel üks kiirus ja surve nõks üle 500 bari.
Eks pean välja valima millise akupargi vaatan järgmiseks. Milwaukee m12 tundub huvitav, saaks väikese akunarre löökmurtrikeeraja endale soetada ja väikse lühikese persega akurähni.

Samas äkki mingi lihtne lahendus kellelgi välja pakkuda miks ingesrolli prits ei löö - äkki kuskil midagi treiata vaja vms. Praegune masterplan oodata ära stokkeri remondi vastus ja siis marketplace täiesti töökorras prits müüki panna. See määrdeprits on ainuke tööriist mis on mind vihaseks teinud, et ei saa tööd teha. Kunagi oli ka üks husqvarna mootorsaag, aga too sai kiirelt mehele pandud.

EDIT: Sain lahenduse, ei teagi mis viga oli
https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid546938
Vasta

Kuna mul oli valida Milwaukee M12 ja Makita 18V akude vahel, siis võtsin omale just Milwaukee M12 määrdepritsi. Oli kõvasti odavam kui Makita ja rohkem asjasse ei süvenenud. Üldiselt ei kurda. Ma päris iga päev teda ei kasuta, aga kui kasutan, eks siis ikka tuub-kaks korraga. Kasutan pisikese 2AH akuga ning surve, kiiruse vms osas ei oska midagi ette heita. Paar korda on olnud, et võtab "hinge kinni" kui määrdekanal ära on kuivanud, aga ma pole kuigi veendunud, et seal võimsam riist aidanud oleks. Oli korra probleem, et ei saa määret kätte ja ei löö vahepeal ilusti. Kurtsin siis määrdepoes ja sain korraliku loengu kuidas määrdetuubid on omavahel erinevad ja kuidas neid erinevaid üldse kasutama peab. On olemas kahte tüüpi määrdepritse. Milwaukee prits on see tavaline, kus tuub läheb tervenisti plekis kopsiku sisse. Sinna on vajalik selline tuub, mis oleks mõlemast otsast tervenisti avatud. Kusjuures neid tuube on ka selliseid, millel tagumist otsa ei pea küljest ära võtma, vaid tõmbad ainult ääriku ära, ning tuubi sees olev ots jääb sisse. Teine tüüp määrdepüstoleid on sellised, millel seda kopsikut koos vedru ja vardaga ei olegi. Need niiöelda imevad määret tuubist välja. Ja need tuubid on eest otsast väiksema avaga. Eeliseks on peamiselt vahetuse kiirus ning see, et tuubi vahetusel ei teki prahti. Lükkad noaga fooliumisse lõhe sisse ja kogu lugu. Ma üritasin just sellist tuubi kasutada enda Milwaukee pritsis. Ja tulemus oligi see, et vedru ei jaksanud enam määret sellest väiksemast avast läbi lükata. Õige tuubiga pole probleeme olnud.
Vasta

Ma ei raatsinud "päris" akupritsile palju kulutada ja pruugin drelliga ringi aetavat Makitat. Ei maksnud suurt midagi ja töö teeb ära minu meelest hästi. Üks vana kruviplagistaja on seal küljes ja nii saab määrde siseminekust aimu tolle riistapuu hääle järgi Smile
Vasta

(05-09-2022, 16:45 PM)pannkook Kirjutas:  kas 90nst naela ka suudab lüüa?
Need naelad kõik poes saadaval, mida ta sööb? Mis need maksavad võrreldes tavanaelaga?
ostsite liiga palju püsse, hind kohe tõusis 79.95 € Rolleyes


Minu kollane hiinlane ja odav kompressor mis 6 ati juures srisma jääb  koostöös virutavad 90 naela sIlikaadi sisse mis mühiseb kui surv on 5-6 vahel.

Ja naela hinda ei maksa siin võrrelda. Kiirus ja kvaliteet kaaluvad kõik üles.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(06-09-2022, 08:27 AM)olli Kirjutas:  Kuna mul oli valida Milwaukee M12 ja Makita 18V akude vahel, siis võtsin omale just Milwaukee M12 määrdepritsi. Oli kõvasti odavam kui Makita ja rohkem asjasse ei süvenenud. Üldiselt ei kurda. Ma päris iga päev teda ei kasuta, aga kui kasutan, eks siis ikka tuub-kaks korraga. Kasutan pisikese 2AH akuga ning surve, kiiruse vms osas ei oska midagi ette heita. Paar korda on olnud, et võtab "hinge kinni" kui määrdekanal ära on kuivanud, aga ma pole kuigi veendunud, et seal võimsam riist aidanud oleks. Oli korra probleem, et ei saa määret kätte ja ei löö vahepeal ilusti. Kurtsin siis määrdepoes ja sain korraliku loengu kuidas määrdetuubid on omavahel erinevad ja kuidas neid erinevaid üldse kasutama peab. On olemas kahte tüüpi määrdepritse. Milwaukee prits on see tavaline, kus tuub läheb tervenisti plekis kopsiku sisse. Sinna on vajalik selline tuub, mis oleks mõlemast otsast tervenisti avatud. Kusjuures neid tuube on ka selliseid, millel tagumist otsa ei pea küljest ära võtma, vaid tõmbad ainult ääriku ära, ning tuubi sees olev ots jääb sisse. Teine tüüp määrdepüstoleid on sellised, millel seda kopsikut koos vedru ja vardaga ei olegi. Need niiöelda imevad määret tuubist välja. Ja need tuubid on eest otsast väiksema avaga. Eeliseks on peamiselt vahetuse kiirus ning see, et tuubi vahetusel ei teki prahti. Lükkad noaga fooliumisse lõhe sisse ja kogu lugu. Ma üritasin just sellist tuubi kasutada enda Milwaukee pritsis. Ja tulemus oligi see, et vedru ei jaksanud enam määret sellest väiksemast avast läbi lükata. Õige tuubiga pole probleeme olnud.

Sa mõtled vist sellist pritsi mis ise imeb: https://pood.motohoov.ee/et/a/maardeprits-eni

seda ka kasutatud (ise ei oma), suruda on hea kuna saab kasutada kaht kätt või magnetiga saab mugavalt panna masina külge kui kergemad niplid ja voolik ka pikk. Samas töökojas oli ka tavapritsid ning kui häda käes oli ning tavamääret ei olnud siis kasutasid seda eni määret tavapritsis. Hind muidugi polegi väga kallim tavapritside teemast aga miinuseks see, et igast külapoest ei saa määret. 

Enamasti olen kasutanud wolf-i lithum komplex-i millel tagumine külg korgiga nagu kõigil määretel ja esimesel otsal tõmbad plastikspilka ära nii et keskele tekib auk. Samuti olen proovinud sellist määret millel pritsipoolse otsa avad nagu konservi ja täises ulatuses saab määre kaetud. Käsiprits lööb igas asendis ära, ingesrolli omaga sain ainult tõstuki haaratsi ära määrida ja siis sai rohkem ta ei suutnud.

Kui siin pritsitäitmist veel arutada siis:
Tegelikult määrdepritsi täitmiseks tuubiversioon on kõige kallim. Kõige soodsam on lusikaga väiksest purgist täita (miinuseks see et väga palju õhku jääb vahele) või siis suuremasse vaati kus määre sees pritsi padrun sisse lüüa (miinuseks kõige äramökerdamine). Kolmas variant on osta 3x odavam määre ämbris ja spets suruõhu määrdeseade osta/rentida töökotta. Siis keerad märdepritsi kiirtäitmisotsikule tavalise määrdenipli ja täida selle kaudu pritsi ära. Miinuseks see et kunagi ei tea kui palju määret juba oled pritsi löönud ja nii mõnigi prits võib plahvatada ületäitmise tõttu Big Grin  Aga seda ma ei oska öelda kas nende käsitsi täitmise variantide puhul peaks tühja määrdetuubi pritsi sisse jätma või mitte. Pigem vist peaks sest muidu kolvil jääb liiga palju ruumi padrunis loksuda.
Vasta

(05-09-2022, 16:45 PM)pannkook Kirjutas:  kas 90nst naela ka suudab lüüa?
Need naelad kõik poes saadaval, mida ta sööb? Mis need maksavad võrreldes tavanaelaga?
ostsite liiga palju püsse, hind kohe tõusis 79.95 € Rolleyes
Kui põhja keerata lööb 90 se naela sendi jagu liiga sügavale isegi.
Naelad ikka poes saadaval, 34 kraadi kõige tavalisem.  Ei maksa nad midagi kui korra proovida saad.
Üks selline kollane 69 eurine on üle praegu kui kellegil soovi.  Kasutatud, töötab eeskujulikult, hind muidugi madalam kui poes. Asub padisel.
Vasta

hind kerkib, nigu pärm Big Grin
86.10 €
Vasta

(05-09-2022, 22:04 PM)aavu Kirjutas:  
Tsitaat:soonega SDS padruni vahetatav otsik puurimise tarbeks.
https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid474629 

Kas selline või jälle miskit muud?
Selline on vajalik ja puurimiseks peab kõrgendatud soon sees olema. Mul ilma sooneta ja vast meisli tarbeks, kus pöörlemist ei ole. Aparaat pole kah esimeses nooruses ja selle marketi hinnaga saab juba teise tööriista.
Parimat  h2rra

https://www.tooriistamaailm.ee/kiirkinni...h-sds-plus

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Vajadus aku löök mutrikeerajale, peab suutma auto ratta poldid avama. Kas selline saab hakkama https://www.makserv.ee/toode/akulookmutr...00z-akuta/ ?Hetkel olemas hiinakas mida meil 40 rutsiga müüakse aga see vahest keerab lahti ja vahest mitte.
Vasta

mul ei avanud kaubikul tuhandenegi. Kolmesajase suhtes olen küll skeptiline. Rolleyes
Valud ehk avab, aga plekki küll mitte...,.
Vasta

Pigem võta 700Nm keeraja, see on ainult 70€ kallim, aga korraks ju ostad. Omast kogemusest võin öelda, et kui vähemalt valuveljel poldid sellega kinni keerata südamest, siis pool aastat hiljem on veidi abi võibolla vaja, kui aga selle ettenähtud 110-120Nm-ga kinni keerata, ei ole mingit probleemi. Mul omal ka 700-ne ja valituks osutuski see hinna, suuruse ja omaduste tõttu, 300-ne tundus ikka väike, juba peale vaadates. Eks kindlama peale minek oleks 1000Nm keeraja, aga see on juba tunduvalt massiivsem ka. Muuseas, naabrimees küsis korra, enne kui ta omale ka samasuguse ostis, minu oma kasutada, õigemini proovida, kas sellega väntvõlli rihmaratta lahti saab, kui muude meetoditega tükk pusimist on- see käis lahti nii, et ühes käes hoia kohvitassi ja teisega keera muuseas lahti. Omal olen igasugu asju sellega keeranud- sillapoldid ja mis kõik muu- kõik tulevad lahti. Kinnikeeramisel tuleb muidugi väiksemate poltidega ettevaatlik olla maksimaalse võimsusega keerates, aga õnneks on võimsus 4 astme jagu reguleeritav.
PS. Räägin puhtalt enda kogemuste põhjal ja kellegi palvel reklaami ei tee.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 7 külali(st)ne