Tööriistadest

Sama jutt nagu
Mersu on hakanud kehvasid autosid tegema.
Tõmbasin mersuga haagist ja noh sidur läks läbi
Vahetati ära ja siis läks jälle sidur läbi siis kuumenes mootor üle ja jooksis kokku.

Pärast tuleb välja et A klassiga tõmmati 3.5 tonnist ja natuke ülekaalus haagist.

Krt. Mehed iga akukas ei ole universaalne tööriist mis kõik ära teeb nagu operaator tahab.

132 augufrees küsib juba tööriista mitte tavalist nn. Odava otsa trelli.

Ostes toidupoest selle koduperenaise trelli mis on mõeldud pidiraami tüübli laskmiseks kipsplaati või aialippide kruvimiseks posti külge siis jah saab s...a kogemuse kui sellega segu segada või 100+mm freesida avasid prussidesse.
Vasta

On jah s...a hakatud tegema. Ajasin 6x240 puukruve üle saja tüki kuivand puusse.
Et kiiremini läheks võtsin elektritrelli. Makita, aastast 1999. Kruvid läksid vilega puusse. RSK, mitu otsa keerasin puru. 
Järeldus. Otsad on kehvad.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(16-10-2022, 17:58 PM)Daff Kirjutas:  On jah s...a hakatud tegema. Ajasin 6x240 puukruve üle saja tüki kuivand puusse.
Et kiiremini läheks võtsin elektritrelli. Makita, aastast 1999. Kruvid läksid vilega puusse. RSK, mitu otsa keerasin puru. 
Järeldus. Otsad on kehvad.
kusjuures olen märganud, et need nö leevendiga otsad mis on mõeldud löögiga laskmiseks ei toimi eriti tava trelli otsas ja ka vastupidi.
Vasta

Kui päevläbi vaja kruve keerata siis ilmselt peale Surge Milwaukee hüdrolöögiga keeraja proovimist muud ei taha  Smile
Vasta

Kas mõni otsik peab ka vastu rohkem kui 10 kruvi? Peale tähikute, seal toimivad wera vanemad mudelid
Vasta

Võtsin ikkagi ligi uue Makita combokiti kuna aeg-ruum-hind osutus väga vastupandamatuks.
 Aga üks mure veel, milline mõõdulint tänapäeval ka kestab? Pikkus peaks olema 8m kanti.
 Vanasti oli Komelon päris asjalik, viimane aga andis pm 2 päevaga alla, Hultafors, Milwaukee, Stanley jne - kõike proovitud ja no ei kesta. Lint ise "murdub", sissekerimine jukerdab. Vähegi vett saab on roostes ja ei tööta üldse enam.
 Viimasel ajal hakanud kasutama üle 4m mõõtmiseks kas 25m plekist, "lahtist" linti või siis digitaalset /laser kaugusmõõtjat. Alla 4m kasutan juba aastaid tollipulka.
Vasta

Ise kasutan juba pikemat aega miskid vene lindid. https://www.bauhof.ee/et/p/443998/moodul...ra-2mx16mm  ,Minu arust kestavad kui just veeämbrisse ei kuku...Laon ka müüri sellega.
Vasta

Mul neid tsentrstroiinstrumendi linte mõned läbi käinud on. Lähevad ilusti katki. Aga kuna nad espakis jäävad ette ja on odavad ja mingi muu lindi valimiseks peaks teisele korrusele teise osakonda ronima, siis kasutan.

Mulle tundub isiklikult, et see tsentrstroiinstrument pole tootja, vaid kaubamärk, mille alla lüüakse erinevat hiina kaupa. Sel juhul võibki jopata mõni asi üpris korralik ja teine paras kräpp.
Vasta

Würthist pärit Tajimad peavad meil töö juures päris hästi vastu, osadel on numbrid enne maha kulunud kui vedru välja viskavad.
Vasta

Tajima on tõesti kindlapeale minek ja mitte vaid möödulindiga. Nende kipsinoad on lemmikuks saanud, kuigi jah hinna poolest pole just kõige odavamad. Kahju ainult, et vanemaid mudeleid enam võtta pole, millega juba harjunud oled ja peab uutega harjuma. Wuerthi brandi all müüdavad paremad terad on ka Tajima kirjadega.
Vasta

Mõõdulintidest jahuti siinsamas mõni leht tagasi. Mina kiitsin siis ja kiidan ka nüüd Komeloni.
Vasta

Tajima G-lock. Hea mõlemal pool numbrid olemas.
Vasta

Hultafors, omaette tase on nende Talmeter aga seda ilmselt 8 meetrisena ei pakuta.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Siiani milwaukeedega 
5 ja 8m hakkama saanud, aga ma ei mõõda ka iga päev. Üks kolmene Irwini oma töötab ka üsna sujuvalt.
Vasta

need centroinstrumendid mulle küll ei meeldi.
Taskukohasest hinnaklassist TOPEX on mu valik.
Vasta

Keegi juhataks nurgikuni, mille pikem külg oleks ka seestpoolt min. 60cm skaalaga ja kindlasti astme/kõrgendusega. Täpsus muidugi ka oluline. 80€/tk ei ole hetkel ahvatlev.

muudetud: puit, töötasapinnad, kilbid plaadid jms töös..


Vasta

See? https://www.bauhaus.ee/nurkjoonlaud-wisent-600-mm.html

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Selle viimase wisentiga võib parketti panna kui servad liistu alla jäävad.
Vasta

(31-10-2022, 13:22 PM)Walter Kirjutas:  See? https://www.bauhaus.ee/nurkjoonlaud-wisent-600-mm.html
Kirjad pildil näitavad 30cm pikemat külge, link vihjab 60cm -le.


Vasta

(01-11-2022, 11:05 AM)hulgus Kirjutas:  
(31-10-2022, 13:22 PM)Walter Kirjutas:  See? https://www.bauhaus.ee/nurkjoonlaud-wisent-600-mm.html
Kirjad pildil näitavad 30cm pikemat külge, link vihjab 60cm -le.
Pildid kõik samad neil. Täpsustamata jäi mis otstarbeks seda nurgikut vaja - tisleri- või metallitööks?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 8 külali(st)ne