Tööriistadest

(13-12-2022, 16:29 PM)Jesper Kirjutas:  No pigem on ikka niipidi, et teistes poodides on see hind ka minusuguste jaoks, kelle arvates mingi suvaodava akutööriista ost ei peaks endas sisaldama Maroko turu stiilis mangumist ja kauplemist, juba mõõtu lõigatud. Eks päeva lõpus tuleb sama number kokku, maaletooja sama, kaupluse kulud sarnased jne, lihtsalt ühe müügistrateegia on selline, et kunde tunneks end "erilisena". Näide konkreetselt sellest vidinast, mida ma järgmisena osta tahan:

https://tallmac.ee/toode/u-dwdcf850n/
https://www.k-rauta.ee/p/akukruvikeeraja...searchnode

Mulle muidu pole superoluline, et akutööriistad kõik sama tootja omad oleks, aga Makita ostmine tundubki eksklusiivselt täpselt selline protsess, et sa kas oled see idioot, kes kõigi teiste "saagimised" kinni maksab või siis peadki minema stiilis vanakuu neljapäeva keskööl viieharulisse teeristi ning küsima Toivot. Dewalti puhul on valikuvõimalust rohkem, saab valmislõigatud hinnaga osta nii keti- kui netipoodidest. Ühel eriti õnnetul juhul tuli õiget pakkumist mõni nädal oodata, anoh minu garaažis pole päev ja nädal mingid ajaühikud, asjad käivad pigem ikka kvartali ja aasta rütmis Smile

+1 see "kas odavamalt saaks on kuidagi siin kultuuriruumis nii vastukarva"

Kui 155 Nm väändest piisab ja Makita 18v akud ja laadijad olemas, siis hetkel on Makservis amatöörile hea pakkumine (ise eile tegin omale ühe kingituse) 65€ ja saatmine tasuta.
https://www.makserv.ee/toode/akulookkruv...56z-akuta/
Vasta

A muidu natuke rohkem teemasse ka, kas kellelgi on kogemusi ots-lintlihvijatega, et mida võtta, mida jätta? Eesmärgiks on auto keretööd, keevituste lihvimine jms. Valik just põlvist nõrgaks ei võta, ma olin enda jaoks laias laastus juba Ryobi akuka parajaks mõelnud (https://www.bauhaus.ee/akuga-lintlihvija...-18-v.html), samas Depo müüb juhtmega hiinakat 60€ eest (https://online.depo-diy.ee/products/16249#37220) ja nüüd puges hinge kahtlus, et äkki see akukas on liiga "mänguasi"? Kui tunnipalga peal oleval profil on aega päev läbi viili töötamist imetleda, siis piiratud ajaressurssidega harrastaja jaoks on toorikmetalli vanametalliks muutmise kiirus päris oluline parameeter Smile

Tean, et "õige asi" on selles kontekstis hoopis suruõhk, aga ma olen mingi 8 aastat plaaninud nurgas vedeleva kompressori parandamist ja tänaseks on selge, et kui see üldse kunagi juhtub, siis mitte sel kümnendil Big Grin
Vasta

(13-12-2022, 16:43 PM)robi Kirjutas:  Kui 155 Nm väändest piisab ja Makita 18v akud ja laadijad olemas, siis hetkel on Makservis amatöörile hea pakkumine
Tänud viitamast, on jah soodne, aga kahjuks mulle on momendist olulisem just see lühike korpus - kõige tüütumad kruvid on just need nurgatagused, millele akudrelliga ligi ei mahu ja käsitsi keerates peab ka lühikese kruvika võtma ning seda mingis x asendis väänama, sõrmenukid valged.
Vasta

Too DeWalt on jah ilus õhuke riist.
A muidu võib ju kitsastes oludes sarnast asja ka proovida  pruukida:

   
Vasta

Jesper, DEPO riistaosakonnale piisavalt ringe peale teinuna pakun, et selle Fermi lihvija komplektis on ainuke väärtuslikum, või vähemalt tarvitatav osa see plastmassist kohver. Isiklikult ei julgeks ühtegi nende poolt müüdavat juhtme ja juhtmeta riista soetada. Kui, siis ainult edasikinkimiseks. Aga võib-olla olen liigselt eelarvamuste küüsis.
Vasta

(13-12-2022, 17:12 PM)Janka Kirjutas:  Too DeWalt on jah ilus õhuke riist.
A muidu võib ju kitsastes oludes sarnast asja ka proovida  pruukida:
Mul on see wolfcrafti oma ja toimib.
Vasta

Alfredo, küsimus on pigem selles, et kui ma võtan ühte kätte selle 400W hiinaka ja teise kätte konkreetse krtteabmitmevatise Ryobi akuka, siis ega viimane keeviste lihvimiseks... noh ma ei tea, liiga nutune ei ole?

Hiinakas kui selline tundub muidu üsna normaalne olevat: https://www.youtube.com/watch?v=V1kh2xfmQWo . Depo oma tõin lihtsalt näiteks, sest mäletasin seda, neid pakkujaid oli veel.
Vasta

(13-12-2022, 16:29 PM)Jesper Kirjutas:  No pigem on ikka niipidi, et teistes poodides on see hind ka minusuguste jaoks, kelle arvates mingi suvaodava akutööriista ost ei peaks endas sisaldama Maroko turu stiilis mangumist ja kauplemist, juba mõõtu lõigatud. ... Näide konkreetselt sellest vidinast, mida ma järgmisena osta tahan:

https://tallmac.ee/toode/u-dwdcf850n/
https://www.k-rauta.ee/p/akukruvikeeraja...searchnode
...
Mis me näeme. Tallmaci letihind 189.- ja K-Rautas 249.- Kus see teistes poodides mõõtu lõigatud hind on? Ma ei hakka jälle iga aasta mingit uut sorti K-Rauta kliendikaarti tegema, kui mul jur. keha kaart juba olemas ... see on samasugune ostja poolne sebimine-mangumine ja poeketi poolt kliendi enda külge sidumine, ainult ebaausam kui lihtsalt soodsama hinna tegemine nagu Tallmacis.
Vasta

(13-12-2022, 16:29 PM)Jesper Kirjutas:  No pigem on ikka niipidi, et teistes poodides on see hind ka minusuguste jaoks, kelle arvates mingi suvaodava akutööriista ost ei peaks endas sisaldama Maroko turu stiilis mangumist ja kauplemist, juba mõõtu lõigatud. Eks päeva lõpus tuleb sama number kokku, maaletooja sama, kaupluse kulud sarnased jne, lihtsalt ühe müügistrateegia on selline, et kunde tunneks end "erilisena". Näide konkreetselt sellest vidinast, mida ma järgmisena osta tahan:

https://tallmac.ee/toode/u-dwdcf850n/
https://www.k-rauta.ee/p/akukruvikeeraja...searchnode

Mulle muidu pole superoluline, et akutööriistad kõik sama tootja omad oleks, aga Makita ostmine tundubki eksklusiivselt täpselt selline protsess, et sa kas oled see idioot, kes kõigi teiste "saagimised" kinni maksab või siis peadki minema stiilis vanakuu neljapäeva keskööl viieharulisse teeristi ning küsima Toivot. Dewalti puhul on valikuvõimalust rohkem, saab valmislõigatud hinnaga osta nii keti- kui netipoodidest. Ühel eriti õnnetul juhul tuli õiget pakkumist mõni nädal oodata, anoh minu garaažis pole päev ja nädal mingid ajaühikud, asjad käivad pigem ikka kvartali ja aasta rütmis Smile
132€ https://www.verkter.ee/lookkruvikeeraja-...ijata.html

Pähkliajude hirm
Vasta

(13-12-2022, 20:34 PM)honkomees Kirjutas:  Ma ei hakka
Sa võid teha või mitte teha täpselt seda mida tahad, lihtsalt natuke kummaline on lugeda mingist võlu-Alarist, kellega kohtumiseks peab Tartusse sõitma, kui selle "tehtud" sala-sala-omamehe hinna on teine kaupmees lihtsalt netipoodi üles pannud. Paar klikki ja põristaja on pakiautomaadis (hetkel küll mitte väga hea idee, aga noh, üldises plaanis). Erinevad firmad, erinevad kauplemiskultuurid, aga sama tulemus.
Vasta

K-rauta hinnapoliitikast. Mõni aeg tagasi oli vaja osta üks tõsisem rull kilet pakkimiseks. Firma oli sealt seda pidevalt võtnud, aga hetkel sai otsa ja tõin selle kiirelt ära.
"Letihind" 200 eurot, mul oli miski kaart millega sai vist mingi 15% või 20% alla. Hiljem kui arve tuli, tootmisjuht küsis, et miks sa nii kallilt kilet ostsid?
"Projektihind" sellele kilerullile oli miski 106 eurot. Vot nii.
Vasta

Ärge ajage sassi iga suvalise koduperenaise hinda tänavalt, registreerunud kliendi hinda, ärikliendi hinda ja projektihinda. Sinna lisandub ka personaalpakkumised, kampaaniad jms. Need on ja peavad olema erinevad kõik. Muidu lihtsalt ei toimi see äri meie maal. 
See palju üks pood teisest erinevalt oma hindu kujundab on hoopis teine teema.
Vasta

(14-12-2022, 10:37 AM)MeelisV Kirjutas:  Ärge ajage sassi iga suvalise koduperenaise hinda tänavalt, registreerunud kliendi hinda, ärikliendi hinda ja projektihinda. Sinna lisandub ka personaalpakkumised, kampaaniad jms. Need on ja peavad olema erinevad kõik. Muidu lihtsalt ei toimi see äri meie maal. 
See palju üks pood teisest erinevalt oma hindu kujundab on hoopis teine teema.
Kõik õige aga need hinnad võiksid minu arust erineda protsentides, mitte kordades...
Vasta

(14-12-2022, 14:52 PM)Peeter2 Kirjutas:  
(14-12-2022, 10:37 AM)MeelisV Kirjutas:  Ärge ajage sassi iga suvalise koduperenaise hinda tänavalt, registreerunud kliendi hinda, ärikliendi hinda ja projektihinda. Sinna lisandub ka personaalpakkumised, kampaaniad jms. Need on ja peavad olema erinevad kõik. Muidu lihtsalt ei toimi see äri meie maal. 
See palju üks pood teisest erinevalt oma hindu kujundab on hoopis teine teema.
Kõik õige aga need hinnad võiksid minu arust erineda protsentides, mitte kordades...
On ju teada tuntud kapitalismi tõde.
Lollidelt tulebki raha ära võtta. Ja kusjuures mõnikord see õnnestub ka.
Vasta

Proovige mõtestada asja siit ja sealt vaadates. 
S.t. nii erineva taseme kliendi vaatest aga ka müüja vaatest. 
Ei ole ju sama mis müüa väikeste kuludega laost hulgi kaupa ja müüa suurte kuludega poest natukese kaupa. 
Vahe ongi kordades mitte protsentides kui suures plaanis vaadata.
Vasta

Noh, kui tulu on piisavalt, et hoida palgal töötajaid, kelle ülesanne on iga akudrelli ostja jaoks toru tõsta ja "hinda teha", siis ilmselt pole muretsemiseks suuremat põhjust.
Vasta

(15-12-2022, 09:28 AM)Jesper Kirjutas:  Noh, kui tulu on piisavalt, et hoida palgal töötajaid, kelle ülesanne on iga akudrelli ostja jaoks toru tõsta ja "hinda teha", siis ilmselt pole muretsemiseks suuremat põhjust.

Loen ja mõtlen selle "hinna tegemise" üle. Kas see on mingi uus rahvussport?
Mul tutvusringkonnas ka mõned sellised kes üritavad poes ja turul teha "kasulikku diili" ja asja "soodsalt" kätte saada. Tehes seda võimalikult suure kära saatel.
Kui poest välja tuleb siis paugutab rahaga siia sinna mõtlematult ja üritab näidata kui lahe rahamees ta on aga poes mängib kerjust.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(13-12-2022, 17:36 PM)alfredo Kirjutas:  Jesper, DEPO riistaosakonnale piisavalt ringe peale teinuna pakun, et selle Fermi lihvija komplektis on ainuke väärtuslikum, või vähemalt tarvitatav osa see plastmassist kohver. Isiklikult ei julgeks ühtegi nende poolt müüdavat juhtme ja juhtmeta riista soetada. Kui, siis ainult edasikinkimiseks. Aga võib-olla olen liigselt eelarvamuste küüsis.
Meil on Depo Jasper brändi elektriline kettsaag. Maksis kaks hooaega tagasi 29,99 eur. Järgmine soodsaim oleks olnud K rautast Mc culloch 79 euri. Nüüdseks ca. 50 ruumi puid juppideks teinud, ehituses kasutust leidnud jne. Probleeme 0( null) Kaalu ja võimsuse suhe ka parem kui Mc C-l.
Vasta

(13-12-2022, 20:33 PM)Jesper Kirjutas:  Alfredo, küsimus on pigem selles, et kui ma võtan ühte kätte selle 400W hiinaka ja teise kätte konkreetse krtteabmitmevatise Ryobi akuka, siis ega viimane keeviste lihvimiseks... noh ma ei tea, liiga nutune ei ole?
Hiinakas kui selline tundub muidu üsna normaalne olevat. Depo oma tõin lihtsalt näiteks, sest mäletasin seda, neid pakkujaid oli veel.
Jesper, IGASUGUSTE odava otsa masinatega pead esimese asjana tarvikute hinnataseme üle vaatama! Nende saadavuse ja hinna. Tegelikult ka kallimate asjadega on sama, kuna paljud kasutavad sama mõttelaadi mis vandid - analooge mitteomav! Just lintlihvijatega on see probleem ja näiteks lintsaagidega! Viimaste puhul võib lindi hind kordades erineda ja üks on letikaup igas poes ja teine kallis tellimiskaup. Mul ka purjeka ehitamiseks olnud BEN'ist soetatud Mannesmanni odav lintlihvija ja sellega oli ka sama häda et üks kindel haruldane mõõt linte sobis, õnneks polnud kallid. 
Depot ei tasu karta, ega nad Lätis neid tooda Wink Minu kõige-kõigem odavtööriist on ennemuistsel ajal soetatud Männiku Maximast, äkki maksis 19.90EEK reaalselt nimeta kuumapuhur. Kohe oli vaja...ja kestab siiani! Ryobidega oleme sõpruskonanga tänaseks suisa mitu maja ehitanud ja lugedes saeteemast nende edevate saagide probleeme, siis soovitaks neil Depost Hecht ja kanister Aspenit osta. No ma ei tea, mul pole probleeme olnud. Küll Makservist soetatud Dolmariga on pidev ikaldus... Aga seinavoolu olemasolul ma lihvimisteks akuasju ikkagi ei vaataks sest akud teevad tööriistad raskeks. Ja lõpuks pole neis ka piisavat jõudu, kui odavat vaadata. Lintlihvijad ja käiad, ketsassaed ja höövlid jms pigeb seinavooluga. Akuhöövel on jube hea lakmus, et kui suur koormus on tegelikult peal! 5Ah aku, millega triommerdad peenraservasid tunde, saab akuhöövlil tühjaks minutiga ja sisi ka kuiva puud minimaalselt hööveldades. Liivapaberitega sama seis, takistus on ju jõhker.  

Ja äkki oleks mõtekas hoopis uus pädev kompressor osta? Wink
Vasta

...siis soovitaks neil Depost Hecht ja kanister Aspenit osta...


Vot ostsin, kahjuks mitte Depost. Tulemuseks: sael pole jõudu ja ei lähe pöördesse. Nüüd ootan, millal ise pöördesse lähen ja asja olemusse suudan süüvida, esimese asjana proovin kütuse vahetada, kusagilt peab alustama. Võimalik, et teisel käivitusel on toimunud imetervenemine. Ehk alati pole abi ka ülalpakutust Sad Manuali järgi oli algne segu 1:33, edasi 1:40-le aga see ei tohiks takistada pöördesse minekut ju? Tegu Hechti kõige väiksema "nunnuga" 925R-iga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 7 külali(st)ne