Tööriistadest

(15-12-2022, 15:05 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(13-12-2022, 20:33 PM)Jesper Kirjutas:  Alfredo, küsimus on pigem selles, et kui ma võtan ühte kätte selle 400W hiinaka ja teise kätte konkreetse krtteabmitmevatise Ryobi akuka, siis ega viimane keeviste lihvimiseks... noh ma ei tea, liiga nutune ei ole?
Hiinakas kui selline tundub muidu üsna normaalne olevat. Depo oma tõin lihtsalt näiteks, sest mäletasin seda, neid pakkujaid oli veel.
Jesper, IGASUGUSTE odava otsa masinatega pead esimese asjana tarvikute hinnataseme üle vaatama! 
Täpselt selle pärast ei soovitakski ma kellelegi Ryobi akuplatvormi ka (endal on), tööriistad on paarkümmend eurot odavamad kui nt makita aga akud on pea topelt hinnaga.
Vasta

Ryobi loogika on selles, et tööriist ja laadija on "lollid" ja kogu tarkus on akusse ehitatud, sellest ka hinnad. Mulle see rõhuasetus põhimõtteliselt sobib hästi, sest ma ei ehita ju maju või lihvi laevu, kus peab tingimata igal riistal akurida järel olema - tavaline kasutus on, et võtad riista, aku sappa, teed ühe lõike või augu, paned tagasi. See on juba üle keskmise tööpäev, kui relaka sabas 5Ah aku tühjaks saab, seega üks aku per riist on juba maa ja ilm ning mingid vähem kasutatavad asjad võivad ka ilma olla, sedasi lähenedes tuleb Ryobiga ikka kõvasti säästu. Ryobil muidugi on terve rida asju, millele teistel analoogi polegi, näiteks jootekolb on fantastiline idee - enne ei osanud midagi sellist tahtagi, aga nüüd on järsku väga vaja Big Grin

Anoh kellel on teistsugune lähteülesanne, sellele sobib paremini ka teistsugune loogika. Rohkem akusid ostes tuleb samas see nüanss sisse, et "kõik akutööriistad peaks olema ühelt firmalt" on pigem psühholoogiline barjäär, kui üks firma toodab paremat relakat ja teine paremat kruvikat ning sa ostad mõlemale nagunii 2 akut, siis pole ju oluline, et need omavahel risti ühilduks - nagunii on sul koguaeg kaks laadijat riiulis kõrvuti ja kummaski üks aku stardivalmis.

Teoreetiliselt on hiinlane tootnud ka adaptri, millega Makita või Dewaldi aku Ryobile järgi haakida, kas see ka praktikas töötav lahendus on, seda ei tea. Tõenäoliselt millaski proovin sellesama jootekolvi peal järgi, kui enne kogemata mõnd "päris" Ryobi riista ei hangi. Halvimal juhul on sellega muidugi võimalik aku telliseks lasta, kuna kummalgi pool ei ole ületühjenemise kaitset, aga mine tea, äkki nii lihtne asi on ikka teistel akudel ka sees? Laeks muidugi ikka margikohases laadijas.

Mis puudutab viil-lihvijaid, siis nende lindid on õnneks standardiseeritud, aga tundub, et Ryobi ikka ei kvalifitseeru jah - leidsin lõpuks enam-vähem õunad-õuntega võrdluse reaalses töös pleki närimisel:
Ryobi: https://youtu.be/a_21PjZ1q5E?t=805
Milwaukee: https://youtu.be/vMFALer4wqQ?t=575

Milwaukee samas on vist nii uus asi, et seda meie riigis ei müüda, noh ja tõenäoliselt ma ei taha selle hinda teada. Akuka viie-kuuekordset hinnavahet juhtmega võrreldes ei oska ma veel oma pildile peeglis maha müüa Smile
Vasta

Milwaukeed müüakse meie riigis minu arust päris hästi. Isegi hankisin omale ühe mutrikeeraja mõni aasta tagasi, kui Makital polnud sarnase momendiga asja olemaski. Nimelt on mul Makita akude peal enamalt jaolt kogu akutööriistade elu, aga sellist võimekust neil tol ajal polnud, et polte- mutreid kinni- lahti saada. Et Milkiway akud niisama jõude ei seisaks, siis võtsin mingi garaažitrelli lisaks. Üldjoontes OK. Riistamarket ja FEB meenuvad esimese edasimüüjana.
Vasta

Akuga jootekolb on väga hea asi jah, täpselt selline nagu akurelakas, kui varem kasutanud ei ole siis ei oska tahtagi, kui ära oled harjunud ei kujuta ette kuidas varem hakkama sai. Töö juures sai selle riista pärast Hiltile ja Makitale veel kolmas akuplatvorm juurde võetud.
Vasta

(16-12-2022, 14:22 PM)vant Kirjutas:  Milwaukeed müüakse meie riigis minu arust päris hästi.
No ma ei suutnud lähipiirkonnast nagu ühtegi kohta leida, kust seda kasvõi tellida saaks. Ma ei kirjutanud Milwaukeest kui tootjast üldiselt, vaid viilist, täpne mudel on Milwaukee 2483-20. USA-s seda pakutakse 250 taala eest, sealt tellides see kardetavasti tähendab mingi 350€ ringis arvet, pluss ootamine.

Aga see vist ongi lihtsalt uudistoode ja läheb natuke aega, kuni Euroopasse jõuab.
Vasta

(16-12-2022, 11:12 AM)Jesper Kirjutas:  Ryobi loogika on selles, et tööriist ja laadija on "lollid" ja kogu tarkus on akusse ehitatud, sellest ka hinnad. Mulle see rõhuasetus põhimõtteliselt sobib hästi, sest ma ei ehita ju maju või lihvi laevu, kus peab tingimata igal riistal akurida järel olema - tavaline kasutus on, et võtad riista, aku sappa, teed ühe lõike või augu, paned tagasi. See on juba üle keskmise tööpäev, kui relaka sabas 5Ah aku tühjaks saab, seega üks aku per riist on juba maa ja ilm ning mingid vähem kasutatavad asjad võivad ka ilma olla, sedasi lähenedes tuleb Ryobiga ikka kõvasti säästu. Ryobil muidugi on terve rida asju, millele teistel analoogi polegi, näiteks jootekolb on fantastiline idee - enne ei osanud midagi sellist tahtagi, aga nüüd on järsku väga vaja Big Grin
  Einhellil  (ja ka vähemalt osade noname) akudel on samuti elektroonika akusse ehitatud. Tõenäoliselt tehti seda seepärast et niimoodi polnud vanamalli NiCad akudega võrreldes vaja akutrellis või milles iganes midagi muuta. Samamoodi võis lihtsalt + ja - klemmiga edasi lasta, aku ise lülitab end välja kui liiga tühi või tuline. Hinnad on tõusnud kuid siiani maksab Einhelli 4Ah aku koos laadijaga 80 euri. Seega minumeelest on Ryobi kalliste akude point pigem see et saaks komplekte müüa.
https://espak.ee/epood/toode/aku-ja-laad...0ah-akuga/

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(16-12-2022, 11:12 AM)Jesper Kirjutas:  Ryobi loogika on selles, et tööriist ja laadija on "lollid" ja kogu tarkus on akusse ehitatud, sellest ka hinnad. Mulle see rõhuasetus põhimõtteliselt sobib hästi, sest ma ei ehita ju maju või lihvi laevu, kus peab tingimata igal riistal akurida järel olema - tavaline kasutus on, et võtad riista, aku sappa, teed ühe lõike või augu, paned tagasi. See on juba üle keskmise tööpäev, kui relaka sabas 5Ah aku tühjaks saab, seega üks aku per riist on juba maa ja ilm ning mingid vähem kasutatavad asjad võivad ka ilma olla, sedasi lähenedes tuleb Ryobiga ikka kõvasti säästu. Ryobil muidugi on terve rida asju, millele teistel analoogi polegi, näiteks jootekolb on fantastiline idee - enne ei osanud midagi sellist tahtagi, aga nüüd on järsku väga vaja Big Grin
...
Akuka viie-kuuekordset hinnavahet juhtmega võrreldes ei oska ma veel oma pildile peeglis maha müüa Smile

Pole Ryobil mingit häda ja tänaseks kamba peale suurema enamuse enamlevinud riistu ka reaalelus ära katsetanud. Uut tuleb muidugi muudkui peale! Hinna-kvaliteedi suhe on kindlasti parim ja kaks tõeliselt kehva asja olen ka leidnud: väike käsitolmuimeja on pazgk kuubis ehk see ei tööta üldse ja vähemalt minu suurema kettaga sael ei ole jõudu. OSBi lõigata ja liiste saagida jah, 5X10 on juba üleliia... Teine teema, et tegu ongi amatööri kodutootega, kus ei ole mingeid edevaid torupainutajaid ega mitmetuihandelisi traadikõikajaid. Samas trimemr teeb töö peenra servas ja surnuaias ära, hekipügaja lõikab kõik maha, trell puurib ja täristi keerab, lihvijad vibravad ja höövel silub. Tiiger saeb, kettsaag ka, "mäda"prits surub ja akuraadio edastab Rock FMi ka. Mida pole juhtunud proovima, on mutrikeeraja, mis komplekt on aga omal plaanis. Rattaristiga on jube tüütu Wink Ja ka akunarre. Või akukompressor, mille toimimist ei oska ka arvata kui pole proovinud. Vähemalt on teoreetiline võimalus jalutada randa ja merehädalise karpa läbi puhuda Wink Ja ei maksa ennast vaeseks... konkurentsitu hind näiteks lihtsasse suvilasse midagi tegema. 

Aga selle Sinu toodud viimase tõdemuse pärast ongi mul ka elektrita maakodus alles alla 10 aasta just odavad akuriistad ja ega ei torma neid lõputult juurde ostma! Tegelikult kinkis Proua esimese kohvritäie 7,5 aastat tagasi sünnipäevaks ja just seetõttu, et mu õuel käinud sõpruskonnal juba olid Ryobid. See oli puhtalt raamatupidaja majnduslik valik aga näed, õigustanud ennast siiani! 
Jah, kasutada olen saanud ju kõike, ka Parimaid ehk sama Milwaukeed ja Festooli, USA erinevad kollased ka, aga näiteks viimane katusetöö Fuel-seeria "käristitega" ei erinenud mu oma Ryobist ühestki otsast, millega ma ka mitu katust teinud. Amatöörina on see odav Ryobi piisav. Kui palgatööna katustel elada, siis ajaks aga ka iga grammi ja mõõtu taga ja hinna keevitaks tööhinda.
Vasta

Mul olemas aku adepter, et Ryobile Makita aku külge panna. Ryobi originaal laeb kolm tundi ju  Big Grin aga olen kasutanud Makita akut hekilõikuri, relaka ja murutrimmeri taga, kõik toimivad ilusti. See üleminek Eestist täitsa võtta ka
Vasta

Ja ärge siis jälle väikest nina nokkimise näppu pöidlaga võrrelge. 
Ning igaks tööks on ikka oma õige mudel.
Kui tööd teha siis nende lihvijate juures on tähtis võimsus ja lindi kiirus. Loomulikult alla 18v pole ka midagi teha. Aga hobiks miks mitte. Kuigi ka seal saab lindi kiiruse puudumine kohe probleemiks.
Vasta

(16-12-2022, 17:38 PM)ronny25 Kirjutas:  Mul olemas aku adepter, et Ryobile Makita aku külge panna. Ryobi originaal laeb kolm tundi ju  Big Grin aga olen kasutanud Makita akut hekilõikuri, relaka ja murutrimmeri taga, kõik toimivad ilusti. See üleminek Eestist täitsa võtta ka
Pane selle koha link ka.
Vasta

(16-12-2022, 17:46 PM)MeelisV Kirjutas:  Kui tööd teha siis nende lihvijate juures on tähtis võimsus ja lindi kiirus.
Milliste akuviilidega sul muidu endal kogemused olemas on?

Ma ei suuda kuskilt ei Ryobi ega teiste võimsusi leida, sellest kogu teema tegelt alguse saigi. Mitte paha pärast, aga see ilmselgete tõdede korrutamine on natuke frustreeriv, kui just oled kodutöö ära teinud, aga vajalikku infot pole tootjad lihtsalt avaldaldanud. Metallide puhul pole ka päris nii, et rohkem kiirust on uhkem, tark raamat ütleb, et see võiks olla 50-75 m/s, aga see on vähemalt viis korda rohkem kui Ryobi koormuseta jookseb. Samas videost on silmaga näha, kuidas teine pea sama kiirusega riist paremini ampsab.

Ma ise ilmselt toon soojenduseks juhtmega hiinaka ära, et aru saada, kui palju mul reaalselt seda üldse vaja on.
Vasta

Akuriistade võimsusi ei avaldatagi, proovitud isegi esindusi painata, tulemuseta. Ilmselt on piinlik nii väikseid numbreid kirja panna, reeglina vahe 2-4 korda juhtmega riistaga kõrvutades. Midagi saab ühe laadimisega lubatavast tööajast arvutada, aga see on ikkagi kaudne, õige pildi saab proovides.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Aus ülestunnistus on, et ainult ühega ja seda marki siin foorumis ei tohi mainida. Ja peale seda kogemust mõtlesin, et miks mitte ja panin asja ka oma soovide nimekirja. Käisin isegi Laki tn. poes juba riiuli ääres ka ära ja hoidsin uuesti asja käes aga kuna kohe polnud vaja siis jäi hetkel sinna. 
Kuna mul on üks akuseeria garaažis siis ei vaadanud teisi kah üldse. Ei halvusta teisi marke aga olen siiski füüsika seadustest teadlik ja loodan et ka teised mõistavad kuidas selline riist toimib ja kuidas üks teisest erineb. 
PS. Selle poe lehel on selle margi andmed küll välja toodud nii võimsus kui kiirus.

Ja ryobi võis kehvemalt hammustada sest nt. Lint oli kehvem kui milwaukee oma. 

Mina panen siia teemasse ka märksõna lintlihvija kui keegi kunagi otsib. Viili järgi võib segaseks jääda see asi.
Vasta

(16-12-2022, 18:28 PM)ahtos Kirjutas:  
(16-12-2022, 17:38 PM)ronny25 Kirjutas:  Mul olemas aku adepter, et Ryobile Makita aku külge panna. Ryobi originaal laeb kolm tundi ju  Big Grin aga olen kasutanud Makita akut hekilõikuri, relaka ja murutrimmeri taga, kõik toimivad ilusti. See üleminek Eestist täitsa võtta ka
Pane selle koha link ka.
Siit ostsin... 
https://www.ottensten.ee/en/toode/aku-ad...v-ryobi-2/
Vasta

(16-12-2022, 18:28 PM)ahtos Kirjutas:  
(16-12-2022, 17:38 PM)ronny25 Kirjutas:  Mul olemas aku adepter, et Ryobile Makita aku külge panna. Ryobi originaal laeb kolm tundi ju  Big Grin aga olen kasutanud Makita akut hekilõikuri, relaka ja murutrimmeri taga, kõik toimivad ilusti. See üleminek Eestist täitsa võtta ka
Pane selle koha link ka.
Tunneks ka huvi. Sest see kolmetunnijutt on kahjusk jah tõene ja vaat et kauemgi laeb too 13,5W lihtlaadija 5Ah akut.

Aga tootevalik uueneb ja nende 6-pordi laadija laeb juba 2,7 A/h ehk täitsa kabedalt. Ja uus kiirlaadija on juba 5 A/h või kahe aku versioon 2/4 A/h. Jah, Makitast aeglasem ja akud on kallimad. Või samas saksmannide poes DeWaldist aga kokku on kõik ikkagi omajagu odavam. Ja just see lõputu kodu/aiatoodete valik lisaks. Kasvõi "paksu pahandust" tekitanud tummisem oksalõikur Wink Sa saad seda omale lubada ja ei pea neeru müüma... Samas nende uus Brushless HP seeria pole enam liiga odav ka.
Vasta

(16-12-2022, 19:21 PM)MeelisV Kirjutas:  seda marki siin foorumis ei tohi mainida. 

Vabandust, ma pole märganud, mis marki tööriistad siin foorumis põlu all on?
Vasta

MeelisV, mind ausalt huvitab, mis su keerutamise eesmärk on? Et on kogemus, tead midagi, võibolla see, võibolla too, kuskil on mingid andmed... aga ei ütle, sest...?

Kui ei taha aidata, siis see on okei, aga veidi veider on deklareerida avalikult, et "ma saaks, aga ei taha."
Vasta

Palun siin on andmed Makita kohta.

https://www.makserv.ee/toode/akulintlihv...80z-akuta/
Vasta

(16-12-2022, 21:34 PM)robi Kirjutas:  
(16-12-2022, 19:21 PM)MeelisV Kirjutas:  seda marki siin foorumis ei tohi mainida. 

Vabandust, ma pole märganud, mis marki tööriistad siin foorumis põlu all on?

Sa ei tööta tunnis kaasa Big Grin

Ainult minusugused asjatundmatud kasutavad (ja isegi oma piiratuses kiidavad) Makita tööriistu. Nagu ülaltpoolt juba lugeda saime, siis targad ostavad paremaid asju, vajadusel koos sobilike akukomplektidega.

Sellega olen väga nõus, et Milwaukeel ja DeWaltil on mitmed riistad parema hinna-kvaliteedi suhtega, eelkõige jõudluse poolest. Ning Metabo XXL garantiil on samuti täitsa jumet. Millest on null kasu, kui riist ei tööta oodatud viisil või lihtsalt ei istu kätte.
Vasta

Ma vöin muidu selle ryoobi kohta ka siin sappi pritsida pikalt, vöimalik et ainult minul on need vigased asjad muidugi Smile

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne