Tööriistadest

Sellest määrimisest juba mitu head aastat möödas ja nüüd töötab nagu peab ja kasutus sagedus endine...
Vasta

(28-05-2023, 12:56 PM)Daff Kirjutas:  
(28-05-2023, 12:04 PM)muska71 Kirjutas:  Kärheri puhul paneb mind imestama nende kvaliteedi tase,sest mul täiesti hobikasutus ja harva kasutan ja isegi garantii aega ei suuda klapp vastu panna ja ilmselt tehasest juba kuivalt kokku...
Rikki lähevadki need pillid mida harva kasutatakse.
Mulle Stokkeri remondivana tagant toast õpetas, et alati tuleb voolikust/peast surve maha lasta, kui peale tööd seisma jääb. Varemal ajal olla alates K5 metallist peaga olnud, viimast ostes miski 5...7a tagasi nimetati juba plastikut. Ju see siis surve alla jäädes kuidagi ikkagi ajaga deformeerub. Aga klapp on tahtnud jah määrimist eelmistel, viimane K5 on täitsa toiminud.
Vasta

(26-05-2023, 10:04 AM)v6sa Kirjutas:  "Meie kaupmees" ei hakka muutma karbile kleebitud numbreid. Hiinlane aga kleebib seda, mida telliti. No poolakad tellisid 300 A.

300 A tuleks 3520 W (mida saab 16 A 220 V pealt kätte) teoreetiliselt välja alles pingel 11,7 V. Kadusid arvestamata Sad

Samas saab minusugune pühapäevakeevitaja sellega (mul on samasugune noname, aga punane) asjad kokku küll, seega milles probleem? Hinda ju ei ole. Masina taha tulemus enamasti ei jää, oskusi on puudu.

Keevitusaparaatide juurde veel korraks tagasi tulles.
Kuna keevitusest on kujunenud mulle raskekujuline hobi, siis vaatan ka YT-st erinevaid keevitusteemalisi videoid. Ühe venelaste "venestatud" hiinlase ülevaatel, kus maksimumkoormusel väljundvoolu mõõtmistel tuli välja samuti, et Hiina amper on ca 0,5 Euroopa amprit, mis oli igati ootuspärane. Huvitav oli aga üks video kommentaar, kus öeldi, et sama aparaadi Hiina siseturule müüdaval versioonil on andmesildil kõik andmed ausad, kuna partei ei luba siseturule muinasjutte produtseerida.

Seega võib varsti juhtuda, et samast tehasest tulnud aparaat on hiinlaste koduturul lisaks austele andmetele ka kvaliteetsem/parematest juppidest koostatud kui ekspordiks tehtud verisoon. Euroopa liit ja ka Ühendkuningriigid on ka keevitusaparaatidele kehtestanud tehnilised nõuded, kuid seda peamiselt rohepöörde vaimus energiatõhususe ja ka tehnilise teabe/remonditavuse tagamiseks. Kirjutasin sellest natuke pikemalt siin.
Vasta

Palun täpsustust - kas ausad tähendab, et andmesildil on väiksemad numbrid või et annab päriselt lubatud amprid välja?
Vasta

(Eile, 13:06 PM)Mahno Kirjutas:  Palun täpsustust - kas ausad tähendab, et andmesildil on väiksemad numbrid või et annab päriselt lubatud amprid välja?
Seda, et andmesilt ja tegelikkus langevad kokku.
Vasta

Kuidagi sobivalt tuli youtube kanalis Project Farm välja just video kus ta võrdleb odavate keevituste lubatud ja tegelikke ampreid ja muid asju. Täitsa 0.5 ei olnud aga täpne ka mitte, kellel huvi see otsib ja vaatab.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne