Postitused: 816
Teemad: 30
Liitus: Aug 2006
Maine:
5
CO2 hea abimees, nt tulekustuti sisse tühjendada kui kahju pole.
Aga tuulutuse variant? Kompressori voolik sisse õhuga ja puhub välja? Või kahe abimehe koosmõju, heitgaasid ennem ja vesi hiljem peale?
Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Postitused: 565
Teemad: 43
Liitus: Dec 2005
Maine:
1
mina lõin kraani küljest ning täitsin ballooni veega - ääreni. Vesi välja ning lõikama - hirmus hais sees püsib esimese korraliku tuletegemiseni. Tööriided jäävad ka vihaselt lehkama. Edu.
Postitused: 700
Teemad: 11
Liitus: Feb 2007
Maine:
11
Veega on kõige kindlam.Ise lõikasin ka nii.
Plahvatavad vaid aurud, kui ikka balloon silmini vett täis, pole miskit ohtu.
Postitused: 772
Teemad: 12
Liitus: Jun 2005
Maine:
3
SIIN üks mees toimetab gaasiballooniga.
`73 Hanomag-Henschel F46KA
Postitused: 3,678
Teemad: 30
Liitus: Oct 2003
Maine:
57
Matkabussile reoveepaaki tehes lasin ballooni kuumapuhuriga tuliseks, ühtlasi ka tuulutas.
Algul lasin august sisse puhuda esimese astme peal. Kui oli veidi aega juba tuuldunud, siis panin teisele astmele.
Bensiinipaagi heitgaasidega tuulutamise põhimõte ongi kuumuses. Kui paak on täiesti kuumaks läinud, siis on sealt ka kõik plahvatusohtlikud asjad ära auranud. Vanasti sai ZILga pool tundi, parajate pööretega, bensupaaki tuulutatud. Kus tänapäeval enam seda bena jõuab selleks otstarbeks osta. Peale tuulutamist tuli keevitaja ja proovis käega paaki. Kui oli tuline, siis asus "asja" kallale.
Postitused: 1,209
Teemad: 22
Liitus: Dec 2003
Maine:
6
Mul töö juures (vedelgaasiterminalis) aurutatakse remonti või utiili minevad balloonid seestpoolt puhtaks. Keeratakse lihtsalt tagurpidi ja pannakse sealt august, kuhu muidu kinnitub ventiil, sisse toru, millest tuleb kuuma veeauru. On olemas vastav stend selle töö jaoks. Mõned mahakantud ja läbiaurutatud balloonid seisavad ka eraldi hunnikus igaks juhuks, kui keegi peaks tahtma omale mingit grilli või veepaaki ehitada (kui kellelgi peaks asja vastu suurem huvi olema, võib mulle privas teada anda).
Puruks ja pool pööret tagasi!
Postitused: 1,585
Teemad: 20
Liitus: Jul 2008
Maine:
28
motamees Kirjutas:Matkabussile reoveepaaki tehes lasin ballooni kuumapuhuriga tuliseks, ühtlasi ka tuulutas.
Ära pahanda, aga siit tuleb välja, et leeklamp on veel tõhusam. Mina igastahes lilli ei too, kui järgmisel korral üritad. Pealegi olen näinud nii kosmonauti, kui paagi jäänuseid, oli sinuga ühte usku mees, et soe on tähtsam, kui hapniku eemaldamine,
Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Postitused: 1,209
Teemad: 22
Liitus: Dec 2003
Maine:
6
Kõige lihtsam on balloonil ventiil pealt ära keerata ja siis see balloon kuhugi seisma "unustada". Mida kauemaks, seda kindlam. Puhtal butaanil on aurustumistemperatuur -0,5, propaanil -42,1 kraadi. Gaasi lõhna balloonis ei tekita mitte propaan/butaan (mõlemad on tegelikult lõhnatud ja värvitud) vaid hoopis gaasile lisatav odorant, mille funktsioon on inimesi lekke korral oma spetsiifilise lõhnaga hoiatada. Varem kasutati odorandina etüülmerkaptaani. See eriti aurustuda ei taha ja selle jäägid tühja ballooni põhjas veel kaua-kaua haisevadki. Praegu kasutatakse odorandina tetrahüdrotiofeeni, mis suuremalt jaolt koos gaasiga ära põleb.
Puruks ja pool pööret tagasi!
Postitused: 788
Teemad: 74
Liitus: Jun 2003
Maine:
2
Hulk häid ideid, tänud! Usun, et katsetan veega täitmist ja seejärel tühjendamist- kodustes tingimustes kõige lihtsam ja kindlam- kaevuvesi +4 kraadi, seega vedelgaasi jääke sinna enam jääda ei saa ja (kui õigesti aru sain) kondensaat jm plöga plahvatusohtlikku segu moodustama ei ole võimeline.
Postitused: 1,209
Teemad: 22
Liitus: Dec 2003
Maine:
6
Pigem soovitaks loputada keeva veega. NB! Seda plöga (nimetatakse ka rasketeks jääkideks) ja ka loputusvett on kasulik niisama äraviskamise asemel mutiaukudesse valada.
Puruks ja pool pööret tagasi!
Postitused: 788
Teemad: 74
Liitus: Jun 2003
Maine:
2
Mossemees- mis seadmega ja millise jõuga teil ventiilid külge kruvitakse? Tegemist veneaegse majapidamisballooniga, millel ventiili keere messingist. Esimesed avamiskatsed olid igatahes läbikukkumine.
Postitused: 1,209
Teemad: 22
Liitus: Dec 2003
Maine:
6
Suurte, ligi meetripikkuste torutangidega peaks ventiili maha keerata jõudma küll. Osaliselt käib see töö ka meil nii, üldiselt kasutatakse rohkem siiski vastavat masinat. Kodustes tingimustes ilmselt suurem probleem on, kuidas balloon ventiili keeramise ajaks korralikult paigale fikseerida. Terminalis on selleks vastav seade, kus suruõhk ja ZIL'i pidurikamber ballooni kinni pigistavad, et see ventiili keeramise ajal paigal püsiks. Samamoodi keeratakse uued ventiilid peale, tavaline keermeteip käib ventiili vindi peale. Ventiile on eri mõõtudega, et ikka täpselt auku istuks. Kui ma õigesti mäletan, siis oli vist nii, et max. 5 ventiili keermesoont tohtis august välja ulatuda.
Puruks ja pool pööret tagasi!