Gaasiballooni lõikamine / BBQ
#21

Seda kraani ma soovitaks gaasil6ikajaga kuumutadaBig GrinBig Grin
rdit: Kyll lahti lendab Big Grin

Pole midagi targemat teha
Vasta
#22

ats97 Kirjutas:koduste vahenditega Sa seda ventiili sealt välja ei keera - proovitud mitmeid kordi(nikastad ennast ballooni kinnhoidmisega), kuid lõpuks jõudis ikka järg kuvaldaniBig Grin.
Mina keevitasin selle ballooni all oleva pleki (see mis seda asja püsti hoiab) traktori buldooseritera külge kinni, ja siis suurte torutangidega tuli kraan ära küll.Toungue
Vasta
#23

Ei tea kas see ballooni alt serv kummimontaashipinki sobib. Seal peaks ka kõvasti kinni olema
Vasta
#24

Üks variant oleks ehk, et panna balloon seina äärde, seina ja ballooni vahele veoauto kumm, teisele poole ka samasugune (nii et balloon jääks kahe kummi vahele) ja siis traktori saha või jeebi stangega pressida balloon sinna vahele kinni. Ballooni ventiil on koonusvindiga, kui ta selle esimese "nõksu" ära teeb, siis edasi läheb juba libedalt.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#25

Minul tekib siinkohal küsimus: aga miks jamada? Nii või naa seda ventiili vaja pole ning ballooni lõigud ära! Pole vaja ju ilmaasjata vaeva ja aega raisata, kui on palju kiiremaid variante. Kui niisama kuvaldaga lüüa ei julge kuna kardad oma käe ebatäpsust ning sellest tulenevaid sädemeid, siis abiks ju paras puupruss, mille otsaga lüües see oht on olematu. Pole ju mõtet välja haududa kavalaid salaplaane jms, kui selleks vajadus puudub - see on ilmselge ressursside raiskamineBig Grin
Vasta
#26

Tänud kõigile heade nõuannete eest, tänu millele sai probleem ilma jäsemete kaotuseta lahendatud Wink Q-valda ja teatud *****matt tegid oma töö laitmatult- messingleht vahele ning mõni kiire löök kuvaldaga eraldas ventiili, vesi sisse ja välja, relakas tööle ja tehtud ta oligi.
Vasta
#27

Teil siis vedanud,et messingist ventiilid on peal olnud,mul 2 balloni järjest olnud terasventiilidega.Ventiilide lahtikeeramine on mul nii toimunud,et kett ümber ballooni,pikemat sorti raudkang ketist läbi pista,suured torutangid ja käes raibe ongi.
Vasta
#28

Aga pane siis lõpptulemusest pilt ka siia uudishimu rahuldamiseks!
Vasta
#29

ats97 Kirjutas:Aga pane siis lõpptulemusest pilt ka siia uudishimu rahuldamiseks!

Aga palun Smile Selgituseks: säästuaja BBQ, mille eelduseks kulud 0kr. Kolle on ebaproportsionaalselt suur seepärast, et just selline boiler oli kodus üle. Keevised on sellised nagu nad on seepärast, et ei ole tänaseni keevitusaparaadiga päris sõbraks saanud. Küpsetuskambri ava juures on pikk keevisõmblus seepärast, et hoogu minnes lõikasin liiga suure ava- seega vigade parandus. Peale tänast liha suitsutamist läheb aparaat traatharja alla ja saab omale musta, kuumakindla värvkatte. Kommentaariks toimimise kohta- uskumatult hästi hoiab temperatuuri- silma järgi kolde ukse pragu paika ning tund-paar (kuni küte vähemaks põleb) on temperatuur täpselt soovitu (n. 70C)

[Pilt: dsc04325oc8.jpg]

[Pilt: dsc04329xc7.jpg]

[Pilt: dsc04330cl3.jpg]

[Pilt: dsc04332ae2.jpg]
Vasta
#30

See siis nagu suitsuahi jah? Täitsa asjalik.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#31

hundu615 Kirjutas:See siis nagu suitsuahi jah? Täitsa asjalik.

BBQ ehk barbecue'le pole vast päris maakeelset vastet. Pole see ei grillimine ega tüüpiline suitsutamine- pigem vast kuumsuitsutamine?
http://www.toidutare.ee/aabits.php?id=11109


Aga tulemus on jah asjalik. Peaks kah bbq ahju endale "kunagi-teen-asjade" nimekirja lisamaBig Grin
Vasta
#32

BBQ-l on küpsetustemperatuur pisut kõrgem- 100-110 kanti, kuumsuitsutamisel ideaalis 50-70 kraadi ja mahlase singi soovimisel ei tohiks temp sajani tõusta. BBQ tegemisel määritakse liha spets kastmega ja mopitakse sedaviisi lisamaitse juurde. Muuseas- kaste koosneb lisaks maitseainetele põhiosas tumedast õllest ja mustikakeedisest Wink
Aga seadmest niipalju, et 8 tunnine suitsutamine ja seejuures temperatuuri hoidmine alla 80 kraadi polnud põrmugi keeruline ja sink viib keele alla Toungue , seega minu lootus kasutada teda ka suitsuahjuna täitus.
Vasta
#33

Selline sai lõpptulemus:
[Pilt: dsc04344n.jpg]
Vasta
#34

kas põleva kolde suits tuleb otse üles lihani, või on eraldi kambriketega asju eraldatud? või kuidas üldse lõikejoonis välja näeb?
Vasta
#35

Ei saa lasta otse suitsu peale, üsna kiiresti oleks liha asemel süsi. 2 osaline veevann ulatub enam-vähem servast servani, sisenev suitsulõõr avaneb otse nende alla, vahe suitsugaaside liikumiseks jääb mõni sentimeeter. Kambriossa, kus toimub suitsutamine/küpsetamine, siseneb suits kambri kumera otsa ja veevanni vahele jäävast avast. Nii saab hoida temperatuuri kenasti suitsutamise- või BBQ reshiimil. Õnneasi, aga avastasin maksimarketist täpselt õiges mõõdus küpsetusnõud, seega vann aretustööd ei nõudnud. Kuna veevann on suhteliselt kõrge servaga, siis restid saab toetada otse neile ja lisakinnitusi pole vaja. Korsten sai üsna kõrge, kuna selline torujupp oli käepärast. Kavatsesin ta lühemaks lõigata, kuid loobusin- kogu suur suits käib üle pea ja ei tiku silma.
EDIT: Vabandan lapsekäelise joonistuse eest, aga põhimõte selline:
[Pilt: bbqu.jpg]
Vasta
#36

et teema ei vajuks väga taha, näitan veel ühte peaaegu valmis ahju. põlemiskambriks üks 50l boiler, üleval 150l boiler. hetkel vaja veel restid leiutada ja värvida.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#37

Mul oleks ka üks väike küsimus ahjuspetsidele. Nimelt kas ülemine küpsetuskamber võiks olla ka kandiline? On seal üldse vahet? Vähemalt neil piltidel mida mina olen näinud on asi alati ümmargune. Kas sellel on ka mingi põhjendus või on asi lihtsalt disainis? Lihtsalt mul vedeleb mingi 60 -70 liitrine roostevabast kandiline veenõu mida oleks äkki hea BBQ ahjuks kasutada.
Ja muidugi küsimus veel kust saada toru? Vaatasin täna K-Rautast (saunaahju) korstna torusi ja põlvi. No neid ostes läheks juba ise mingi neli tonni, mille eest võiks ju valmis ahju osta. Üle mõistuse.
Vasta
#38

Silinderjad on nad tõenäoliselt seepärast, et selliseid boilereid / mahuteid on tööstuslikult lihtsam valmistada ja need on levinumad. Seega võid rahulikult kandilist kasutada.
Vasta
#39

pilte pole teinud aga mul maal on tehtud bbq ahi kahest elektri kapist elektri kapid aga sellepärast kuna neid oli palju ja polnud muud võtta
Vasta
#40

Korrigeeriks oma eelnevat juttu pisut- suitsutamisel ja BBQ jäävad temperatuurid üsna madalaks ja on oht, et kandilise nõu laest hakkab kondents tilkuma lihatükkidele, silindrilise küpsetuskambriga voolab see mööda seinu alla. Sellest hädast saab üle nii, et visata lahtiselt üks tükk stanniooli üle küpsetatava toidu... iseasi kui mugav nii toimetada on.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne