M1A väljalaskeaasta
#1

Olen 125cc teemaga juba kõik kindlasti ära tüüdand aga küsin sellegipoolest. Inventuuri käigus tuli välja, et taastamist ootav raam kuulub üllatuslikult M1A-le. Kas saan õigesti aru, et tegemist ´51 aasta väljalaskega?

[Pilt: P2210119.jpg]

[Pilt: P2210121.jpg]
Vasta
#2

Selgitus
M1A-Mudel
5700-51: standart ehk GOST
4: valmistamise aasta seega 1954!
04297:raami nr
46351:mootori nr
123:mootori kubatuur
Nüüd peaks sul asi selge olemaBig Grin, ei ole oma teemaga ära tüüdanud mind vähemalt!


Vasta
#3

Tänan põhjaliku selgituse eest.
Vasta
#4

ära seda infot väga tõsiselt võta,sest see roolikann on vahetatud...
Vasta
#5

Kui sa ütled seda keevisjälgede põhjal siis kogu raam on robustselt keevitatud, mulle meeldib ja nii ka jääb.

Tõestuseks see:

[Pilt: Picture_095.jpg]

http://www.tsiklitall.org/galerii/albums...re_095.jpg
Vasta
#6

to I.A:
Minu arust on see täiesti originaal keevitus, on võimalus,et raam murdub sellest roolikannu kinnitusest ära aga see on siiski erandlik ja nõuab vastavaid tingimusi! Tavaliselt ei ole põhjust
seda roolikannu keevitust üle teha M1A,K125,K-125M raamide tüüphädaks on peamiselt mootorikinnituse aukud ovaalseks muutumine, tingitune sellest,et tagumised poldid tulevad vibratsiooni mõjul ajajooksul lahtipoole ja hõõrdumise tulemusena suureneb aukude diameeter!
Teien asi on parempoolne külg kuhu kinnitub taguminepidurisüsteem selle raami osa on tavaliselt ära keevitatud kuna väljaveninud kettid söövad rauale sisse ja see tingib ka selle koha purunemise ajajooksul!


Vasta
#7

Natuke small-talki ka minu poolt keevitamise kohta. On mul 51-se aasta K-125 raam, keevitus võrreldes minski M1M-de raamidega on suhteliselt "sile". M1M-ide raamid aga väga hooletult ja karvaselt kokku lastud. Kas on tõesti vahe "kõrge töökultuuriga " sõjatehase ZiD toodangul võrreldes Minski tehasega või on hiljem tulnud mingi "eesrindlik" uus keevitustehnoloogia? Neid moskva või minski varasemaid raame veel , aga pole selle pilguga vaadanud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne