Iz jupiter 5 andmed
#1

Oleks vaja jupiteri andmeid. palju täpselt jõudu oli ja momenti ka. samuti huvitaks elektriskeem.
rääkige üldiselt rattast. kas laguneb palju? kuidas tõmbega lood on? kas 2 silindrit täpselt tööle saada on väga suur kepp?
pakutakse lihtsalt 1000 rahaga jupiteri, millel bensupaaki pole ja iste ka mädand. mootor pole töödand 5 aastat umbes. mõtlen veel, kas osta või mitte.:???
Vasta
#2

Oli omal \"5\". Hea ratas. Ennem lagunes mul raam kui mootor. (v.a. 2.käigu hammakas korra).

On ametlikult 24 hj. Momenti ei tea...
Surveaste 9,3 ; sil läbimõõt 62mm ja kolvikäik 57,6mm (vanematel oli 58mm) ; 12 voldine elekter.

Käimakast sama mis vanematel, osadel Jup5-tel on sidurikett ja -hammakad laiemad kui vanematel Jup-idel.

Leegitorud ja silindrid peamiselt erinevad vanematest mudelitest.

Täiesti arvestatav alternatiiv Jawale.

hea oleks enne ostu silindrid maha võtta ja vaadata vändalokse, kolbe ja sil.pinde. Aga siis vaja ka hiljem silindripeale uued al.tihendid, et kokku panna.
Vasta
#3

lagunemisega on nii, nagu ta on. mõni mootor pole sünnist saati loodud vastu pidama...

aga nasale lisan niipalju, et silindreid saab vahetada ainult 1. ja 2. jupiteriga. kolmandal ja neljandal olid ülevoolukanalid teistsugused ja ei sobi teps mitte. mitte et sul seda kohe vaja läheks, aga hea teada ikkagi...

ja kui sünkrooni on vaja silindreid ajada, siis pakun oma tasuta abi kõigile, kes seda vajavad.

aga sa muide ei täpsustanud mudelit... võiks veel millestki kirjutada, kui selle ära teed.
Vasta
#4

Võimalik silindrite suhtes. Mul on kokkupuuteid peale \"5\"-e veel \"2\"-ga. Sellest selline arvamus.
Vasta
#5

ma soovitax oopis sellist varianti et kasuta traktori magneetot.on olemas sellised kahe küünlaga versioone.nende hea asi on see et asi käib iga ilmaga ja mõlemad potid käivad sünkroonis nii-et
lust kuulata.omal ka selline nali tehtud,ainus mure on aga tuledga sest neid lihtsalt ei ole ,kuna pole kuskilt voolu võtta.muidu aga väga hea asi,soovitan soojalt .omal on mul agaselline nali tehtud et jupiter 3 mootor planeta 5 raami vahel.
Vasta
#6

Kle Mõlll kas sa oled tarmo oma pärlasinise jupiga?
Vasta
#7

traktori magneeto töötab hästi võrri peal, sest seal pöörded madalad. jupiteril aga tunduvalt suuremad ja see süütesüsteem jääb reeglina hätta. aga mingit moodi ta siiski töötab.
Vasta
#8

ma ei ole tarmo aga yhel mu tuttaval on pärlmutter IZ.omal on mul ornazi paagi ja küljekarpidega,nikeldatud või kroomitud porikate ja muidu musta raamiga aparaat.a selle magneeto kohta niipalju et päris peeneks IZ lasta ei saa aga muidu käib nagu kellavärk ja jõudu on nii et tapab.ja kui keegi peax sellist systeemi omale aretama hakkama,siis jagax ma lahkelt oma teadmisi ja abi.aga mul on selline kysimus(ei viitsi teise foorumis kirjutada) et planeta 5,et lihtsalt ei võta põõrdeid ja genekas laeb aga akuni jõudev vool on liialt nõrk.kusagil on kala ja ma kahtlustan harju,kuid see ei saa olla ainult see.et kui keegi midagi teab ja oskab midagi õelda,siis Foorum on avatud.ja veel et kust saax harju. :???
Vasta
#9

aa et jup 5 ei pidavat minema ühegi teise jupi silindrid,tal pidavat olema isegi lühem kolvikäik ja teistsugune kolb.mina seda kyll ei usu aga nii mulle tallinast yhest poest räägiti
Vasta
#10

Jaaa jupp viis on ju kobe. Kui mootor on hea siis osta ära.Selles on sul õigus et ilma spets vahenditeta nagu kelladeta on kahepütist suht raske lendama saada. olen ise jff 638-ga nussi näind nüüd on mul sport iz mis on ikka tõsine asi. Aga enne kui ostad tee ikka proovi ka et kas mootoril potensiaali on pole ju mõtet endale 1000 krooni eest nussi osta. Aga varsti sa tüdined kahepütasest ja tahad yhest.Nii on läinud igaljuhul minuga ja minu tuttavate tsiklimeestega.:eureka
Vasta
#11

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: mõlll
ma ei ole tarmo aga yhel mu tuttaval on pärlmutter IZ.omal on mul ornazi paagi ja küljekarpidega,nikeldatud või kroomitud porikate ja muidu musta raamiga aparaat.a selle magneeto kohta niipalju et päris peeneks IZ lasta ei saa aga muidu käib nagu kellavärk ja jõudu on nii et tapab.ja kui keegi peax sellist systeemi omale aretama hakkama,siis jagax ma lahkelt oma teadmisi ja abi.aga mul on selline kysimus(ei viitsi teise foorumis kirjutada) et planeta 5,et lihtsalt ei võta põõrdeid ja genekas laeb aga akuni jõudev vool on liialt nõrk.kusagil on kala ja ma kahtlustan harju,kuid see ei saa olla ainult see.et kui keegi midagi teab ja oskab midagi õelda,siis Foorum on avatud.ja veel et kust saax harju. :???
No harjaseid on saada kõigist elektrimootoritest nii et head lammutamist.
Vasta
#12

ehk ma ajan kala aga kui lihvida näiteks moskvitsi harjasid väiksemaks...neid saaks ka ju kasutada viimses hädas ?
Vasta
#13

mingi valemiga muidugi annaks treida neid kyll aga ma lootsin et mõne aparaadi omad sobivad kohe.muidu see tegemine ei olegi nii keeruline aga mis on keeruline on õige nõgususe saavutamine.seda asja liivapaberiga ei aja ja muidu paberil nühkides jääbki jamama
nõustuks cudaga sell teemal et yhepütane on süngem kui kahene.sest näit plannil on ikka tohutu pöördemoment,jup ei jõua ligilähedalegi.omal on mul selline kogemus kui sõitsin plan 5 millel polnud üldse põõrdeid,mingi 2000 vist venitas kuidagi välja.aga kõikide käikudega vedas kenasti,jup seevastu tahab käiguvahetusel vähemalt 5000.
Vasta
#14

harju on ju imelihtne viilida mingitest suurematest.
aga jup 5-l on sama kolvikäik ja silindri läbimõõt, mis varasematelgi (tegelt see vist on 1...3 ja 4...5 seeriatel 0,5 mm võrra erinev). silindrid varasemad ei sobi selle pärast, et seal on teistsugusemad ülevoolukanalid, mistõttu avad karteris on ka teistsuguse kujuga (piklikumad). ja ka tegelikult olid 1. ja 2. jupiteril sellised silindrid.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne