PIKO,Bachmann jt.mudelrongid
#1

kas siin foorumis mudelrongidega tegelejaid ka leidub?

O: Norton model 18 1938 vl. porilauad,pakkuda vöib ka muid pre-war inglise tsiklite juppe
Vasta
#2

Jaa, nii umbes 30 aastat tagasi. Nüüd on nad kenasti karbis.Smile
Vasta
#3

1970/80 aastatel oli neid päris hulk.2-3 auruwedurit ,hulk kaubawaguneid,reisiwagunid(restoranwagun ka).Peroonid ,pöörangud.Laiusi 9 ja( 11,2?).Enam ei mäleta.Wanemate juures keldris peaks üht teist säilinud olema.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#4

Pioneeride Majas ringijuhina töötades sai arvega ( st. riigi rahadega) mitmesuguseid Piko ronge ostetud ja neid ka sõitma pandud. Põhjus nende ostmiseks oli aga mootorites, mis kestsid trassimudelitel Norma omadest kauem. VPM trass oli 16 m pikk ja kolmerajaline, ehitatud sai see aastal 1972.

Terv. Veteran.
Vasta
#5

Kindlasti kellelgi olemas raamat "Teeme ise 1000 asja" Seal kirjas tollasest DDR ist mudelraudteede ehitamise kohta.Oli ka mul unistus ja tolleks ka ta jäi.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#6

endal olemas kusagil kolahunnikus 1 komplekt,mis sai ostetud ligi 30 a tagasi karjalast Petrozavodskist 6.- rubla eest uuena poestSmile.
kuigi vagunitel platvormid liimist lahti tulnud ja nipet-näpet puudu.veduril vedav ratas 1 puudub.tookord olid karbis veel uued veorihmad eraldi kaasas.tahaks aidata rongikese uuele elule...

O: Norton model 18 1938 vl. porilauad,pakkuda vöib ka muid pre-war inglise tsiklite juppe
Vasta
#7

Spielen mit Piko,jawohl !
Väike auruvedur,kaks reisivagunit ja ringijagu rööpaid maksis 25 rubla.

[Pilt: f002pohivedur.jpg]

Neid oli meil kaks komplekti.Suurema tendriga oli katkine,vedurijuhi
kabiin oli puudu.Nägi välja umbes samasugune nagu videos.Muidugi
mingit häält ta ei teinud.
http://www.youtube.com/watch?v=_iQmLr4bQ...re=related
Hiljem saime juurde Schnellzuglokomotive BR 211.See oli juba tase,
tuled põlesid ja kui tahtsid,sai ta sõitma panna nagu trammi.S.t voolu
sai läbi sarvede.

[Pilt: f001schnellzuglokomotiv.jpg]

Fotod on pärit internetist ja kui soovi on,saab ka "originaalidest" üles-
võtteid teha.

1985 Lada 1300 SL
Vasta
#8

Aga kas kellelgi BR211 jäänuseid leidub?

Enda pargis paar probleemi: BR211-l on need mustad masinaruumi aknad katki, mis vedurit koos hoiavad, miski plekklamber sai asemele aretatud. Hea oleks kuskilt originaaljubin leida. On selline must plastmasskarp, mille seintest osa olid need mustad aknad ja mille sees istus raudplaatidest ballast.
Ja tähtsam asi: mõned aastad tagasi sattus kätte vanaaegse elektriveduri BR244 mudel. Oli läbi mängitud, restaureerimisega oli tükk tegemist. Kuna käiguosa 211 omaga identne, sai kõvasti kättesattunud 211 rappeid kasutatud. Ent üks asi jäi puudu - ühe pöördvankri külje pealt vooluklemm, mis ratastelt voolu võtab. Masin küll sõidab, aga kontakt teega on selle puuduva klemmi pärast halb.

Küsin seepärast, et tean, et 211 vedureid müüdi siin hulgi ja neid läks ka hulgi katki, minu käest on neid ajaloos läbi käinud vähemalt kolm, nende juppe olen kasutanud teiste masinate täiustamisel ja uute loomisel.
Vasta
#9

Mul kah oma poisikesepõlve rongikomplekt kodus alles. Mingi Ida-Saksa variant oli vist. "Berlinen Bahnen" oli igatahes karbipeal kirjas. Auruvedur oli enam-vähem sarnane ülaltoodud pildile. Veel oli komplektis kaks reisivagunit ja kaks kastivagunit ning elekrivedur. Kõik skaalas 1:120. Ainus mure on see, et originaal trahvo on nahkas. See on asendatud mingi vana raadio omaga. Aga töötab siiane. Poiss mul ikka mängib sellega, kui vanematel külas käime. Pilte praegu kahjuks ei ole.
Vasta
#10

Lasin lapse rõõmuks oma rongidele ka üle pika aja särtsu mootoreisse

(Kohati näeb pöörmerajooni taustal vägagi nostalgilist vidinat)
Vasta
#11

Sai üles otsitud 6.- rublane rong
[Pilt: orig_22551039_UCSl.jpg]
[Pilt: orig_22551031_5l3Y.jpg]

O: Norton model 18 1938 vl. porilauad,pakkuda vöib ka muid pre-war inglise tsiklite juppe
Vasta
#12

Võrreldes Pikot Bachmanni toodetega,on Piko ikka täielik hiiglaneSmile
[Pilt: orig_22551047_m69U.jpg]
[Pilt: orig_22551049_7g1q.jpg]
[Pilt: orig_22551061_83UQ.jpg]

O: Norton model 18 1938 vl. porilauad,pakkuda vöib ka muid pre-war inglise tsiklite juppe
Vasta
#13

Video näituselt Miinimaailm2010

Starring: minu tehtud D1 diiselrong. Also starring: Br24, Br01, VME1
Vasta
#14

Ei kuulu nüüd päris samasse teemasse..
Aga sai leitud pööningult vana mänguasi,mida minuealised oma varasest lapsepölvest kindlasti mäletavad.
Lelu on täiesti töökorras ja üllatavalt hästi säilinud,kuid puudu on nendel ketastel tiirlevad rongid.
Ka otsing ei andnud tulemust,et leida pilti,millised need rongid üldse välja nägid.Väänaks muidu mingid rongimoodustised välja plekist kui oleks mingi spikker silme ees (pilt).
Nii et kui keegi saaks aidata -andku siia teada.
[Pilt: orig_24831183_0xXs.jpg]
[Pilt: orig_24831179_uvNk.jpg]
[Pilt: orig_24831171_Murp.jpg]
[Pilt: orig_24831167_L65B.jpg]

O: Norton model 18 1938 vl. porilauad,pakkuda vöib ka muid pre-war inglise tsiklite juppe
Vasta
#15

selle üleskeeratava mänguasja peal ei olnud rongid vaid sõiduautod ja bussid, umbes sellised nagu külgede peale joonistatud
Vasta
#16

http://www.youtube.com/watch?v=dBkMp4ANSH0

Põnevat H0 raudteetehnikat aktsioonis mudelinäituselt "Minimaailm2011"
Vasta
#17

Kunagi käis mu aias sihuke liiklus...
Vasta
#18

ma käisin suvel saksas ja sai ka Piko tehasesse sisse kiigatud ja nähtud kuidas mudeleid otsast lõpuni valmistatakse Wink
Vasta
#19

Mul on mingi mudelrongi komplekti Skoda veok, kast on juba ammu ära tulnud.Skoda on ise halli värvi.
Vasta
#20

Kellel huvi leiab suurema portsu minu lapsepõlve PIKO rongikomplekte ja muid tarvikuid osta.ee-st oksjonitelt. kõik on HO 1:87 16,5 mm
http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=26915976
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne