Lääne Autod Ärkamisajal 1988-1991
#21

Selle teemaga tuli meelde, et mu sõbral on MB s350, W126, mis on 1988 aastal ostetud eestist uuena. (Passis see kirjas) MB esindus oli tollal juba eestis olemas - Toimis koos ministrite autobaasiga.
Vasta
#22

priitb Kirjutas:Selle teemaga tuli meelde, et mu sõbral on MB s350, W126, mis on 1988 aastal ostetud eestist uuena. (Passis see kirjas) MB esindus oli tollal juba eestis olemas - Toimis koos ministrite autobaasiga.

Kas sellele kerele üldse sellist mootorit pandi?
Vasta
#23

Valitsuse autobaasile (Ministrite Nõukogu Asjadevalitsuse autobaas, hiljem Riigikantselei Autobaas) kuulunud S-klass (keretüüp W126) osteti 1990.a. uuena MB tehasest väliskaubandusettevõtte Estimpex poolt ja anti Riigikantselei Autobaasile üle. Auto täpne mudel oli MB 280 SE, ehk siis 2,8 liitrilise sissepritsega bensiinimootoriga lühem keretüüp. Kasutusel oli auto külalistebrigaadis, ehk siis sõidutas tähtsaid külalisi piiri tagant. 1990.a. detsemris toimunud MB esinduse avamisel oli see auto teiste hulgas MB toodangu tutvustamiseks väljas
Vasta
#24

emsa Kirjutas:Valitsuse autobaasile (Ministrite Nõukogu Asjadevalitsuse autobaas, hiljem Riigikantselei Autobaas) kuulunud S-klass (keretüüp W126) osteti 1990.a. uuena MB tehasest väliskaubandusettevõtte Estimpex poolt ja anti Riigikantselei Autobaasile üle. Auto täpne mudel oli MB 280 SE, ehk siis 2,8 liitrilise sissepritsega bensiinimootoriga lühem keretüüp. Kasutusel oli auto külalistebrigaadis, ehk siis sõidutas tähtsaid külalisi piiri tagant. 1990.a. detsemris toimunud MB esinduse avamisel oli see auto teiste hulgas MB toodangu tutvustamiseks väljas

Too oli ikka SM. Tihhonovi omandusese olev 260 SE !
Vasta
#25

ahjaa vahepeal sai tegeletud ühe 93a opel senatoriga mis oli eestist uuena ostetud, tume pun heleda sisuga 2,6l, see sõitis 99a taksot
Vasta
#26

kalacompany Kirjutas:Paha tehing.
ZAZTAVA mille minu kallis ristiisa soetas endale vahetades 40.000 km läbinud GAZ 21 vastu .
Ei suuda siiani ära kiruda kui kahju mul poisikesena oli vaadata kuidas väärtuslik kraam vahetati mingi saasta vastu .

Mina olin küll nö uuest lääne tehnikast vaimustatud, mäletan kui võimas tunne oli istuda opel rekordi tagaistmel - vaikne,pehme,suur ja hirmsa minekuga! Kõik siiani iidolina tundunud 06 ja 05-ed kahvatusid hetkega!
Ei tea kuidas zaztava oleks tundunud,see küll korralikust 05 parem pole.
Vasta
#27

kalacompany Kirjutas:
emsa Kirjutas:Valitsuse autobaasile (Ministrite Nõukogu Asjadevalitsuse autobaas, hiljem Riigikantselei Autobaas) kuulunud S-klass (keretüüp W126) osteti 1990.a. uuena MB tehasest väliskaubandusettevõtte Estimpex poolt ja anti Riigikantselei Autobaasile üle. Auto täpne mudel oli MB 280 SE, ehk siis 2,8 liitrilise sissepritsega bensiinimootoriga lühem keretüüp. Kasutusel oli auto külalistebrigaadis, ehk siis sõidutas tähtsaid külalisi piiri tagant. 1990.a. detsemris toimunud MB esinduse avamisel oli see auto teiste hulgas MB toodangu tutvustamiseks väljas

Too oli ikka SM. Tihhonovi omandusese olev 260 SE !

Märkus õige, tänan! Praegu ei kujutakski ette, et MB S-klass nii väikese mootoriga oleks. Aga S on kasvanud ka.
Vasta
#28

Aga kas keegi mäletab midagi ka esimestest Renault-idest siinmail? Kas näiteks 25-tesid oli ülse sell ajal veel näha?

Rohkem kapotti all Big Grin
Vasta
#29

kris282 Kirjutas:Aga kas keegi mäletab midagi ka esimestest Renault-idest siinmail? Kas näiteks 25-tesid oli ülse sell ajal veel näha?

88 või 89 tõi mu ema Moldaaviast 14.000 rubla eest uue Tauria. Paar aastat hiljem müüs selle maha kuna oli väsinud sellest õnnetuse hunnikust ja ostis omale hoopis Renault 9 . Mis oli enamvähem auto moodi Smile
Vasta
#30

odavalt sai, ca 1-2 aastat enne krooni müüdi uusi OKA-sid kadaka turul 53000.- rbl ga, mul isa veel mõtles kas osta või mitte aga ostis ikka MB 115 240d ca 20k-ga
Vasta
#31

Hiiumaalgi seisab selle ajastu Oettingeri Caravelle. On teine väga heas seisus ja täiesti sõidukorras. Ja minuteada alles esimene omanik!
Vasta
#32

mingi aeg, vist 87-88 korraldati lääne autode oksjone, suht vanade autode hinnad löödi ikka päris körgele, veel mäletan et ka mingi samal ajal pakuti ema töökohale uut lääne 2-kordset bussi hinnaks oli vist pool milli rubla mis oli mega röögatu summa.
Vasta
#33

supp Kirjutas:odavalt sai, ca 1-2 aastat enne krooni müüdi uusi OKA-sid kadaka turul 53000.- rbl ga, mul isa veel mõtles kas osta või mitte aga ostis ikka MB 115 240d ca 20k-ga

Ametlik hind oli 7000 rubla seega maksis topelt :S
Vasta
#34

Kindlasti ei tasuks unustada esimest uuena Eestisse toodud Tiiu Silvese S klassi Mercedest w140 . Mis osteti minu mäletamist mööda , soomest automessilt . Siis tundus see S klass meeletult suur , eks ma olin ise siis ka väiksem muidugi Smile
Vasta
#35

Mingil põhjusel ilmus tollel ärkamisajal rohkelt Passateid Eestisse, lisaks Oettingeri Caravelle'dele.

Minu lapsepõlve mälestustes on hetk Kohtla-Järvelt, kus selline Passat sai ühe teise kodumaise liikuriga kokku, oma nina korralikult rikkudes. Tõenäoliselt üpris kallis avarii.

Samast külaskäigust kaevanduslinna on mul meeles ka veel täiesti töökorras RAF-977 kiirabiauto.

Unustada ei tasu aga neid Mercedese kiirabiautosid, mis 80-ndate keskel töötasid reanimobiilidine Tartus. Mulle on nad meelde jäänud seismas Viljandi Vana-Võidu ringraja Tartu kurvis, ootamas "tööd" (mida õnneks kunagi ei tulnud). Ega kellelgi neist pilti säilinud pole?

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#36

Aspelund Kirjutas:Unustada ei tasu aga neid Mercedese kiirabiautosid, mis 80-ndate keskel töötasid reanimobiilidine Tartus. Mulle on nad meelde jäänud seismas Viljandi Vana-Võidu ringraja Tartu kurvis, ootamas "tööd" (mida õnneks kunagi ei tulnud). Ega kellelgi neist pilti säilinud pole?

Miski Eesti Reklaamfilmi üllitis oli ka sellisest vist. Kollane buss kimas mööda Tallinna.

loll on loll olla.
Vasta
#37

Jesper Kirjutas:igapäevakasutuses tuli tegelikult suht kiirelt GSM peale, NMT niðð oli pigem suvilatelefon või muidu backup kehva levi puhuks. 91. aastal ei olnud ikka praktiliselt kellelgi kohalikest selliseid vidinaid, ma ei tea kas mastegi üldse oli või tuli levi üle mere?


Aasta 1991

28. aprillil alustas Eesti-Rootsi-Soome ühisettevõttena tegevust EMT.

Juunis sai Eestis mobiiltelefoniga rääkida esimene NMT 450 klient.

Aasta 1992

NMT 450 klientide arv jõudis aasta lõpuks 2500 piirile. Pidevalt laienes NMT 450 leviala.


Aasta 1993

Käiku rakendati esimesed GSM-tugijaamad Tallinnas, mis toimisid Soome TELE GSM-võrgu laiendusena.
NMT 450 võrgu klientide arv ületas aasta lõpuks 7000 piiri
Vasta
#38

mis silvese mb-sse puutub siis olen seda masinat järelturul ise müünud, hiljem tehti masinale veel carlssoni tuuning ning tegemist oli selle algse, kohitsematta, variandiga (406hj) , mina müüsin seda aastal 2002 ja siis sai selle eest vist 125000.- pahtliga poldud sellel koonertatud
muidu ei ole ma kindel kas see oli sust see esimene w140, äkki oli Tiiul neid mitu.
Vasta
#39

supp Kirjutas:muidu ei ole ma kindel kas see oli sust see esimene w140, äkki oli Tiiul neid mitu.

Sellel esimesel külmus esimese külmaga plokk lõhki ja jäi pikalt seisma.
Ma ei imesta kui see siiamaani seisab, oli vist tumesinine.
Pojal oli ka hiljem samasugune.
Vasta
#40

Parandan ennast, see millega poeg ja co liikles, oli ühe "äripartneri" oma ja kuulikindel. Tumehall äkki kui õigesti mäletan.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne