Oldtimers 24 h Race
#21

Kahjuks tuleb Eesti oludes tunnistada fakti, et ringrajal sõitmine ei tule eriti kõne alla, sest Eestis ei ole ringrada! Sauga on saast ruudus (lisaks 24H ei usu, et luba üldse antakse) ja tasapinnaline lennuväli kõlbab vaid dragi sõitmiseks. Mõttekam on siis kasvõi hobikardiga tiirutada...
Lisaks on kontaktivõimalusega sõidul juba hädavajalik natukenegi turvavarustuse olemasolu, sest tõeliselt VANU autosid ei too Eestis hetkel mitte keegi rajale. Kui, siis mõni fänn OSTAB läänest sellise (muuseas, 5000 USD eest saab juba ÕIGE torpeedo-kerega race-FordA kätte!). Aga see on ju jutuks hea küll... Kahjuks tuleb eheda ringrajasõidu huvilistel siiki Euroopa historic-sarja poole vaadata, seda ka vormelite omanikel. Viimaste nõuded on isegi oluliselt leebemad kereautodest, vana Estonia sobib suhteliselt pisikeste rahaliste modifikatsioonidega sinna. Peamiselt isiklik turvavarustus.
Kui, siis selline asi võiks tulla kõnealla kuskil Kirde-Eestis vana asfalteedega kaevanduse territooriumil, kus pole lähikonnas mitte ühtainsamat elanikku ja ala ise on väravaga suletav. Või hetkel mõne töötu aga pindalalt tohutu tehase õuel ümber maja...

Kui, siis mõeldav oleks just kestvusralli. Ralli kui selline on ainus autospordi ala, mis toimub avalikel teedel ja liiklust reguleerivate seadustega kooskõlas. Ka off-road autode "rallid" käivad sinna alla. Põiked kinnistele radadele lisakatseteks spordiala olemust ei muuda. See siis minu tagasihoidlik arvamus...
Vasta
#22

Mina täiesti selle agitatsiooni poolt.
Et siis mingi aeg tuleks juba eos selle ürituse reeglid ka paika panna, igasuguste hilisemate segaduste vältimiseks.
Vasta
#23

(29-03-2009, 21:55 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Kui, siis mõeldav oleks just kestvusralli. Ralli kui selline on ainus autospordi ala, mis toimub avalikel teedel ja liiklust reguleerivate seadustega kooskõlas. Ka off-road autode "rallid" käivad sinna alla. Põiked kinnistele radadele lisakatseteks spordiala olemust ei muuda. See siis minu tagasihoidlik arvamus...
Priit surub õiget teemat "kestvusralli"
Seega ikkagi surume Piritale ennast .... sest see rada on ise juba unikaalse väärtusega . Kuskilt olen lugenud, et maailma kõige põnevam rada (mitte tehislikult loodud) . Mittekeegi ei saa meile ju kätt ettepanna kui me tahame sõita oma autodega 500 korda üle Lükati silla .
Vasta
#24

(29-03-2009, 20:24 PM)carrec Kirjutas:  Olen enam kui kindel, et ei lase keegi mingit karja unicume 24-jaks tunniks Pirita ringrajale sõitma ja liiklust segama!
24-ja tunni sõit onngi selline pikk ja üksluine, ega Pirtal ringrajal keerutamine targem ole!

Asja point seisneb selles, et kui sõita Pirita ringi klassikalisest hoopis teises suunas, siis on ainult üks foor Pirita Linnaosavalitsuse juures ja üks "anna teed" Selveri juures. Ülejäänu on ainult üks uhamine ja kui kindlustus ja ülevaatus on olemas, siis ei keela keegi 24 tundi järjest ringitada. Kiirus peab muidugi jääma nõuetekohaseks.
Teistpidi sõidavad ka jalgrattasportlased, just samal põhjusel, et oleks vähem takistusi. Mina olen oma nooruses saamatu velosportlasena igasse kurvi tükikese verist kintsuliha jätnud.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#25

Veski härra jutt on igati asjalik ja õige.
Minu tagasihoidlik arvamus on selline, et kuigi Pirita ringrada on kõige ajastu-truum sellise ürituse läbi viimiseks, kuid kas on mõtekas esimene kord sinna ennast suruma hakkata. Prooviks esime sellise sõidu läbi viia ikkagi natuke tagasihoidlikumalt ning Haapsalu vanal lennuväljal. Ega siis viimne päev käes ei ole, kui kõik esimesel üritusel sujub ja meie ettevõtmine leiab positiivset vastukaja, siis miks mitte muuta see üritus rahvusvaheliseks ning proovida siis Piritale see sõit peale suruda. Siis on meil juba mingisugune sellise sõidu korraldamise kogemus. Argumendiks saaks siis ka rahvusvaheline huvi sellise sõidu vastu.
Teen siin kohal sellise ettepaneku, et kes on sellise sõidu korraldamisest ja osa võtmisest huvitatud, võiksime kokku saada näiteks kolmapäeva õhtul kell 19.00 ALFREDI PUBis ning arutadda seda asja.
Vasta
#26

Üle Lükati silla 50 kmh rallitada, ja seda siis erineva vanatehnikaga....
Kui jutt käib näiteks 25 ekipaazist, siis võib kujuneda üks päris pikk kolonnisõit. Põhimõtteliselt sama asi kui pulmarong. Lisaks on liikluspolitsei kohal, kuna kõrgendatud on liiklusohtlikkus. Tipptundidel on vanatehnika tänapäevastel risti jalus ning madallendavaid liisingautosid tuleb jälgida igast suunast. Lõppkokkuvõttes on ka raja äärde tulnud vanatehnika vaatlejatel täiesti kopp ees, kuna vaadates viimase talveralli järelkaja registreerub sõidule enamus lada21063'esid vanas Harju KEK lada 2105 disainilahendustes jms, mis on omapäraseks kontrastiks näiteks villuro'le jaguari roolis enne lükati silda driftimas.....

On tore näha inimesi ajusid ragistamas ja ideid välja käimas, kuid see Pirita ring on minu meelest vale suund. Kui nüüd vaadata algusruutu tagasi, siis teema tõusi päevavalgele, kui viimaste aastate parimates tingimustes talveralli kõditas veel närve. Ööralli augustikuu sumedatel suveõhtutel on minu meelest väga lahe. Eriti veel Lõuna eesti kuppelmaastikul. Ka on tegemist veidi ohutuma variandiga, kuna öösel onsel vastutulijat kaugemalt näha. Päeval kihutavd kohalikud nii, et aastaid tagasi treeninglaagris olles tuli paarkorda rallikate eest põõsasse hüpata kui kivirahet selga ei tahtnud saada. Ka on öösel orienteerumine veidi rohkem tähelepanu nõudev tegevus. Minu meelest oli paar aastat tagasi plaan teha ööralli algusega Laagri maksimarket ja finisiga Valgerannas pärnumaal, kuid see jäi mingil põhjusel ära.

Järjekordne vanatehnikaüritus peaks osavõtjatele rõõmu ja huvi pakkuma, mitte olema niiöelda sitkuse proov, kus ruutus silmadega ja läbipõlenud piduritega 234 lükati silla langusel otse pannakse.
Vasta
#27

(29-03-2009, 23:13 PM)robi Kirjutas:  Üle Lükati silla 50 kmh rallitada, ja seda siis erineva vanatehnikaga....
Kui jutt käib näiteks 25 ekipaazist, siis võib kujuneda üks päris pikk kolonnisõit.

Ma ikkagi rõhutan , et tegu on kestvusralliga ja emotsionaalse üritusega mitte rahvaralliga ... Esimene tund võibolla tõesti kolonn aga edasi ei saa enam keegikurat aru mitmes ring ja mitmes auto Toungue
Ma olen siiani lumatud nenedest vanapapidest kes Historic GT sarjas sõidavad ainult osalemisepärast mitte kohapärast. USA s saad kohe rajakeelu kui kaasvõistleja masinale triibu mõlgi peale teed kuid Inglismaal on see lubatud .
Vasta
#28

Kaldun arvama, et kestvussõit historic autodele on siiski härrasmeeste ala, ning autode lõhkumist ei saa toimuma, kõik sõltub ennekõike korraldajatest ja nendest mängureeglitest ning tingimustest mis paika pannakse!
Aga esimese üritusega Piritale trügimine oleks siiski vast liiast.
Vasta
#29

Kui me kohe suurelt ei alusta ja ei põru siis hilisem põrumine on valusam .
Kuna tegu on ajaloolise üritusega mis Pirita linnaosale toob kasumit siis ma olen enam kui kindel, et Pirita linnaosa ametnikud tulevad meie plaaniga kaasa Smile
Vasta
#30

Ma ka ei saa aru, kas peab siis kohe suure tüki hammustama ning 24h-ks Piritale trügima? Smile Miks mitte esimene kord proovida näiteks 12h järjest Audru või Rapla rada nühkida? Või tõesti, nagu Priit mainis, mingit mahajäetud kaevandus- või tööstuskompleksi. Smile Eks siis ole näha, kui palju on üldse tõsiseid huvilisi-osalejaid ja potensiaalseid 24-tunni mehi.
Vasta
#31

(30-03-2009, 02:44 AM)krss Kirjutas:  Märkasin, et neid inimesi on suhteliselt vähe, kes võtavad sõna sellel 24h teemal. Milles asi? Kas ei ole huvi või oleks huvi millegi muu sarnase vastu? Äkki eelistaks enamus hoopis 12 või 6 tunni sõitu? Äkki peaks tegema küsitluse enne korraldamist? Küsitlusest peaks siis selguma mitte lihtsalt eelistus, vaid ka see, kui keegi välistab, et nt 6h sõidul ta üldse osaleda ei viitsiks.
Kas praegu ainult oletatakse võimalike linnaosa lubade saamist või on keegi käinud mitteametlikult ka küsimas?
Kui jutt käib ikka 2009a suvest, tuleks võimalikult kiiresti panna paika kuupäevad, et inimesed teaks oma puhkused ja komandeeringud selle järgi sättida - asukoha ja täpsed tingimused jõuab vaielda selgeks ka hiljem.

Seepärast saigi paika pandud ning välja kuulutatud kohtumine kolmapäeva õhtul kell 19.00 Alfredi pubis. Oodatud on kõik huvilised oma ideede ja nägemustega. Seal saab siis arutada silmast silma.
Vasta
#32

(29-03-2009, 23:13 PM)robi Kirjutas:  Minu meelest oli paar aastat tagasi plaan teha ööralli algusega Laagri maksimarket ja finisiga Valgerannas pärnumaal, kuid see jäi mingil põhjusel ära.

See oleks päris reaalne plaan, kas jäi orgunnimise taha toppama tookord?


(29-03-2009, 23:13 PM)robi Kirjutas:  Järjekordne vanatehnikaüritus peaks osavõtjatele rõõmu ja huvi pakkuma, mitte olema niiöelda sitkuse proov, kus ruutus silmadega ja läbipõlenud piduritega 234 lükati silla langusel otse pannakse.

See on minu meelest väga tabavalt öeldud. Tore on ju plaanida mingit 24h sõitu, kuid kui mitu osalejat sinna reaalselt kohale tuleks? Millegipärast kaldun arvama, et mitte eriti palju. Juba ainuüksi küttekulu 24h sõidul on märkimisväärne ja 24 tunni jooksul jõuavad ka pooled vanakesed ära kooleda. Jäävad võibolla paar tükki siis tiirutama ning nii osalejad, kui ka ringilugejad ootavad pikisilmi, et see kõik ükskord lõpeks.
Aga mine tea, võibolla tegelikult oleks 24 tunni sõidul fanni kui palju. Smile




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#33

Algatuseks ma arvan siiski et oleks möistlik valida mingi köik rahuldav söidu pikkus a.la 8-12H sellise pikkusega peaks saama söita nii valgel ajal kui pimedal, starti saab alati liigutada. Esimese ürituse raames arvatavasti köik vanakesed 24 söidu puhul töesti löpuni ei jöua.

Aga et esimene söit kohe piritale korraldada, see vast ei ole möistlik.
Esimese ürituse vöiks ikkagi kuskil suuremal asvalti platsil läbi viia et saada aimu palju on asja vastu huvi jne. Lennuväljale saab idee poolest joonstada maha ka piisavalt laia raja et köik kenasti ära mahuksid.
Samas kui veel natuke möelda saab söidu teha ka kilometraasi piiridesse, ja sellise peaks saama ka raplas ära söita ehk siis a.la 400km. rapla rajal ja kui esimesel 400km täis siis söit läbi.

Vot sellised mötted tulevad pähe kui tööl midagi muud möelda pole Smile
Vasta
#34

(29-03-2009, 23:07 PM)carrec Kirjutas:  Prooviks esime sellise sõidu läbi viia ikkagi natuke tagasihoidlikumalt ning Haapsalu vanal lennuväljal...


Iseenesest on igasugu vanatehnika ürituste orgunn väga teretulnud mõte...

...AGA, hetkel ma küll ei leiaks endas piisavalt inspiratsiooni, et kihutada 54 aastase autoga haapsallu ja uhada temaga seal 24 tundi järjest mööda surmigavat ringjoont...

Oletame, et see ring oleks poole väiksem, kui Pirital, seega, umbes 3km.

Keskmine kiirus oleks vast 50 kuni 70km/h.
24tunniga, järelikult, sõidaks läbi vastavalt 1200 kuni 1700km.
Selle ajaga läbiks seda ringi umbes 400 korda (kesse, krt, viitsib!, aga see selleks), noh, vahepeal magaks, sööks ja puhkaks kah...

Mis see point oleks?

- Testida, kas auto kestab?
Mis seal proovidagi - niikuinii kestab...Automargist sõltub väga vähe, peamine on ettevalmistus. Üsna lihtsalt on võimalik ka see 5000.- taalane Ford A, sapakas või kasvõi trabi niikaugele viia, et ta selle sõidu lihtviisil vastu peaks...Siin oleks ainuke point selles, selgitada välja, kes paremini autot ette valmistab - ehk võidab see, kellel on rohkem raha ja vaba aega.

- Testida, kas mees kestab?
Noh, sellisel juhul pole ju mõtet mingit üliheasse korda taastatud uunikumi kulutada...(Kaasaegsed pehme seguga rehvid kestavad umbes 20000km, tükihind on 3500.- eeku, tellima peab kusagilt maailma teisest otsast...üks lihtne otsese kulu näide, teine oleks indlasti kütus, mida kuluks oma kahepoole tonni eest ikka)
Meeste testimiseks võtame parem ladad-mossed-200seeria volvod (kui just peab vana auto olema) ja kihutame siis nendega...Ehk siis teeme veel ühe mosse cup`i...nendele, kes mosseliigas siiani väga silma pole paistnud...ja ka nendele, kes ladaliigast puudust tunnevad...

- Saada mingi positiivne emotsioon?
Noh, esialgu julgen kahelda...

- Orgunnida midagi, lihtsalt orgunnimise pärast?
Kahtlemata, esialgu, töötab. Aga mitte pikemas perspektiivis...Sad


Või olen ma millestki taas kardinaalselt valesti aru saanud?
Vasta
#35

Mina ennast korraldajana üles ei anna, aga kellegi entusiasmi ka alla kiskuda ei taha, seega pajataks mõned mälestused vanadest aegadest.
Kunagi, kui Kalevi Suursõidud hääbuma hakkasid oli Eesti Vanamootorrattaklubis "Unic-Moto" täiesti reaalses päevakavas ürituse ülevõtmine ja kujundamine vanaaegsete motikate ja autode ringraja sõiduks. Isegi temaatiline kalendripilt sai tehtud entusiasmi tõstmiseks. Asi ei jäänud ei raha ega tegijate, vaid tehnika puudumise taha. Tollest ajast jäi mulje, et kohalik omavalitsus on igakülgselt lausa valmis toetama Pirita ringil sõitmist, just põhjusel, et see kujundab linnaosa mainet. Kui kiirused ei lähe väga suureks, siis ei ole vaja ka liigseid liikluspiiranguid ja Tallinnlaste elu ei kannata.
Seega kui koguneb auväärne korralduskomitee, kes teeb vastava kodulehe ja planeerib selle sõidu kultuuripealinna aastaks 2011, kutsub külla britte, somme ja vendi Bolðihhe, siis saab asjast ehk ka asja. Samas tuleb kulutada erinevate organisatsioonide uksi ja teha koostööd kõikide vastava ala organisatsioonidega. Lihtsalt keegi peab tõusma püsti ja ennast projektijuhiks kuulutama. Mul on ka muid nõpunäitlikke soovitusi, aga neid ei hakka kohe laialt jagama, vaid ikka sellele seltskonnale või kodanikule, kes otsustab vastutuse võtta.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#36

(30-03-2009, 11:06 AM)stihl Kirjutas:  ...AGA, hetkel ma küll ei leiaks endas piisavalt inspiratsiooni, et kihutada 54 aastase autoga haapsallu ja uhada temaga seal 24 tundi järjest mööda surmigavat ringjoont...

Oletame, et see ring oleks poole väiksem, kui Pirital, seega, umbes 3km.

Keskmine kiirus oleks vast 50 kuni 70km/h.
24tunniga, järelikult, sõidaks läbi vastavalt 1200 kuni 1700km.
Selle ajaga läbiks seda ringi umbes 400 korda (kesse, krt, viitsib!, aga see selleks), noh, vahepeal magaks, sööks ja puhkaks kah...

Ma leian ka et see 24h sõit ei ole huvipakkuv tavalisele oldtimerile.
Pigem siis sõita Vilniusesse osta trollipilet kuupäeva ja kella ajaga ning Tallinnasse tagasi, et finishis pilet esitada.

24h sõit on unistus, öösõit reaalselt tehtav ja ka osavõtjaid oleks.
Vasta
#37

(30-03-2009, 12:30 PM)nymmik Kirjutas:  Pigem siis sõita Vilniusesse osta trollipilet kuupäeva ja kella ajaga ning Tallinnasse tagasi, et finishis pilet esitada.

No see tekitaks minus juba huvi,trass peaks kõrvaline olema ja sisaldama veel kontroll elemente.
Vasta
#38

(30-03-2009, 12:30 PM)nymmik Kirjutas:  Pigem siis sõita Vilniusesse osta trollipilet kuupäeva ja kella ajaga ...


Juba hakab looma...Cool
Mind tõmbaks see kah rohkem.

Või siis sama mõtte edasiarendusena: variant, kus legendis on kirjas ainult kontrollpunktid erinevates eesti (läti, leedu) kohtades, mis tuleks 24h jooksul läbida...muidu, oled kaotanud.
Kuidas sinna saab või mis järjekorras, on enda mõelda/planeerida...



P.S. Misasi see tavaline oldtimer on ja misasi siis on mittetavaline...?
Vasta
#39

(30-03-2009, 13:33 PM)stihl Kirjutas:  P.S. Misasi see tavaline oldtimer on ja misasi siis on mittetavaline...?

Mõtlesin mitte rallidele ja kestvusrallidele kohandatud vanasõidukit.

Mul läheb süda pahaks kui mõtlen, et peaksin muhuga 24h kuskil hipodroomil ringe tegema.
Vasta
#40

Ütleme nii, et mingid mõtted siiski käivad sügisese pikamaasõidu osas. Kodune komitee on täiesti nõus... sai eile veel Traveli pealt La Carrera Mediterrana 2005 vanatehnika ümber Vahemere 21-päevast sõitu vaadatud-näidatud. Et see on nüüd ASI, mille teeks meie pere vähegi ressursside olemasolul KOHE kaasa näiteks mõne 60te alguse Mosse või Volgaga.

Aga midagi ei tahaks lubada. Põhimõtteliselt on kontseptsioon valmis, raja kulgemine ja kinnised kohad mõeldud, sõidu ülesehitus olemas. Küsimus lihtsalt, kas teha või mitte, kas hakata erinevate kohtade omanikega suhtlema, aega broneerima, osalustasu kalkuleerima, lõunaosariiklastega suhtlema jne. Kindlasti saaks selline asi olema vaid sõiduautodele ja 2 inimest masinas, reeglistik võimalikult Euroopas tuntud kombel (mis muide on vägagi mitmepalgeline ja tihtipeale väga "loominguline"!), EAL regatud jne.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne