Oldtimers 24 h Race
#41

Mulle tohutult meeldib mõte sellisest pikast sõidust.
Stihl, mehed sõidavad vahetustega sellistel siis nii hullult ära ei tüdineta.
Aga reaalsusesse, näiteks pakutud Pirita rajal korraliku autoga 50-ga tühikäigul tunde järjest sõita... nii võib igavusest lolliks minna ju, ka 50a vana autoga. Piiranguteta oleks huvitav siis tuleks juba strateegia mängu, aga samas vaja kõike turvalisust puudutavat (puurid, kustutid jms.), Pirita puhul hunnikut laibaautosid jne. Ilmselgelt pole vähemalt Pirital selline asi reaalne.
Lennuväljad ja rajad on parem mõte, Audru ilmselt sobivaim, kuna ta teistest ikkagi pikem. 24h kasutuse vast saaks, aga kas ongi nii pikal asjal mõtet? Audru juhile väga ohtlik pole. Aga seal kiirusepiiranguga sõita? Huvitavat nii küll midagi pole.

Kasvõi eelarve, tagaveolisel läheb sellisel üritusel näiteks 2 komplekti tagarehve ja 3 komplekti esimesi. Impreza kütusekulu sai kunagi mõõdetud, näitas asfaltrajal päeva keskmiseks kuluks 50l/100km, kobedamad vanakesed palju säästlikumad pole... ok kui kokku hoida saab sõltuvalt autost 15-30 l/100km hakkama. Piduriklotsid kestavad umbes päeva, tõenäoliselt tuleb neid korra vahetada. Kuna asfaldiautodel on ju tagakettad keskel siis saab vahetus teeääres koomiline vaatepilt olema Big Grin
Lisaks korralikud õlid, pidurivedelik üheks päevaks. Ning loomulikult eelnev ettevalmistus, vana amordiga ja vedruga ju rada ei sõida...
Jääb see, et lõpuni kestavad ainult väga korralikud ja hea ettevalmistusega autod, kindlasti ei tohiks romuralli võtted lubatud olla.
Samas tekib küsimus, kas hästi säilinud või põhjalikult taastatud vana tehnikat tahetakse ikka rajal kiirelt pehmeks sõita?
Selles mõttes sobib selline üritus rohkem evodele ja emmkolmedele, mida tehakse iga päev juurde.

Reaalne oleks minu arust 8-12h mis võiks peale lõunat pihta hakata.
3 sõitjat näiteks ja mingi võimalikult pikk ja huvitav ohutu rada. Aga jääb küsimus, millega sõita. Auto24-st poolpehmeid ladasid, mossesid või volvosid nagu kokku ostma ei kipu...

Need mainitud baltikumisõidud oleks samuti huvitav teema ja ilmselt kergemini teostatav.
Vasta
#42

Ja rõhk võiks olla ikkagi eestis välja suunatud siinsed teed on ,vähemasti minu jaoks, ammu otsas.
Vasta
#43

Kuhu jäi mõte uroodide, popcaride ja hotrodide sõit?Mõtlesin juba,et pean enda M401 millel lada mootor ja teisigi muudatusi tehtud mosse kurjaks ajama. Toungue Noh nagu vanasti oli: http://www.youtube.com/watch?v=heU7MiYOm...re=related Mul see muidugi nii moditud ei ole.Liiga vara rõõmustasin.

Mida tõestaks rohkem kui sõidaks paari tunni asemel 24 h ,et oleme suutnud ära raisata mõtetult palju kütust töristades 50km/h ? Parem oleks ikkagi kinnisel rajal ja väheke adrenaliini ka ikka,et asi põnevam oleks.Cool
Kujutan,ette pealtvaatajate rahvamassi 24 h "race" alguses ja lõpus on kõik pealtvaatajad koos poolte või rohkemgi veel osalejatega kuhugi ära kadunud.

Varblane@ei meeldi autost rally lõpus välja roomata.
Vasta
#44

(31-03-2009, 01:02 AM)krss Kirjutas:  Ma ei tahaks küll kellegi entusiasmi jahutada, aga kui lasta valimatu seltskond piiranguteta rajale kihutama, juhtub üsna tõenäoliselt sama mis selles videos ka täiesti ideaalsel asfaldil.
Ei muud, ku isama, mida too Põrnika mees tegi, kes juhikohalt autost välja lendas - istutakse sisse tagasi ja sõidetakse edasi. Cool
Aga tegelikult küll, muidugi Nürburgring pole just parim näde aga vähegi piire kompides mõne totaka vanakesega juhtub see asi kiiresti. Ei käi seejuures Lada kohta! Aga Mosse läeb juba olematu kiirusega Rapla rajal kenaste külili.
Vasta
#45

Ma olen kunagi selle pahupoole omal nahal järele proovinud, korduvalt.
Noh, Raplas vast suurt ohtu pole, võrreldes talveralliga. Mõnel mossel olen mina läikivaid kollaseid Konisid all näinud, sellise suhtumisega vast püsitakse õiget pidi, aga mingi risk jääb sellisel üritusel alati.
Audru ühes kurvis saab Lada või bemmi ka pea peale, lisaks lihtsalt ninasid viltu sõita.
Vasta
#46

Väga paljudel on ikka eri arusaam, milline võiks välja näha ajaliselt-pikemat-sorti-vanasõidukite võiduajamine. Praeguseks, niipalju kui ma olen teemaga siin kursis olnud, on esile kerkinud kolm põhilist ettepanekut:
1) Pirita ringrada linnaliiklusega, mis iseenesest minu arust peaks olema teostatav - kes keelab sõita siga-palju-kordi ühte ja sama trassi ringiratast. Küsimus, kui huvitav sõitjatele on tiirutada linnaliikluse kiirusega 24 h järjest? Arvan et igavavõitu.
2) Otsida mingi ilmatu-suur lennuväli ja see kuidagi 24h enda kasutusse saada. See on minu arvates natuke juba huvitavam. Seal saab kaotada ära kiirusepiirangu või siis just määrata max kiirusepiirangu (et ei tekiks pilootidelt ruutus silmad pähe Big Grin ) saaks ka ehitada mingi mõnusalt huvitava raja, millest ei tüdineks piloodid ära ka 24 tunni jooksul. PS! Kui üritus kestab näiteks 24 h, siis jagada see aeg 4 sõitja vahel on 6 tundi per kärss, seega saab iga tiimi võistleja ka simmanit teha SmileReeglina on ju igast lennuväljade kõrval ka enam-vähem suured platsid ka, kus oleks ülejäänud rahvale suur simmani-söögi-joogi-sashlõki-boksiala. Samas eeldades, et üritus jätta suvisele soojale ajale enamvähem, saab ööbimise organiseerida telkidesse / tähtede alla. Kuskilt laenata mingit-sorti kastiauto, mille kasti saaks mingi "kifti" kapelli panna mängima, et ikka jalg tatsuks jne. Kokkuvõtlikult punkt 2: osa rahvast sõidab ja ülejäänud, siis (naised-lapsed-vanaemad-vanaisad) veedavad niisama huvitavalt perekeskis aega Smile
3) "Minna teise riiki liinibussi pileteid komposteerima", mis oleks minu arvates kõige huvitavam just orjenteerumise poole pealt. Minu silmis näeks asi niiviisi hea välja, ralli hakkab Tallinnast pihta ja a la nagu esialgses ettepanekus oli tuleks läbi eri kontroll-punktide (kust tuleb mingi fototõestus vms) välja jõuda teise riiki ... näiteks Lätti või Leetu. Jällegi ööbimine võib ju täitsa toimuda telgis vms ... variante on ju palju.

Põhiline on ikkgagi see, et keegi võtaks kätte ja hakkaks tegema vastavaid kõnesid ja uurima, et kust saaks ja kuidas saaks jne. Mina see kahjuks olla ei saa, kuna minu organiseerimise oskused on suht nullilähedased. Kuigi, kui otsustatakse teha midagi taolist, nagu seletasin punktis number 2. siis olen täitsa käpp aitama näiteks raja kaardistamisel ja ettevalmistamisel - mingi pisike ringraja koostamise kogemus on minevikust olemas Big Grin


EDUKAT JA JULGET PEALEHAKKAMIST!!!

Motolembeline ...
Vasta
#47

(30-03-2009, 12:46 PM)janek555 Kirjutas:  
(30-03-2009, 12:30 PM)nymmik Kirjutas:  Pigem siis sõita Vilniusesse osta trollipilet kuupäeva ja kella ajaga ning Tallinnasse tagasi, et finishis pilet esitada.

No see tekitaks minus juba huvi,trass peaks kõrvaline olema ja sisaldama veel kontroll elemente.

Aga kui teha topelt kontrollpunktid, näiteks üks punkt on kuskil looduskaunis kohas (küla poe ees), kust antakse alles järgmise punkti (mingi 5 kilomeetri kaugusel asuva) asukoha kaart (kui kontrollaeg kätte jõuab). Teises (õiges) punktis siis kõik osavõtjad pildistatakse vastuvõtu komitee poolt millegi taustal (kella aja fikseerimisega). Esimene punkt oleks lihtsalt leitav ja aja parajaks tegemiseks, siis peale kaardi kätte saamist läheb raskemaks orienteerumiseks, mis toimub kontrollaja peale. Ja need punktid jaotada eesti peale laiali. Seega, igas punktis saadakse lisapunkti kohta uus kaart. Kui autosid lastakse teele iga 5 minuti järel, siis avalikel teedel liikluskoormus eriti ei suurene, ja kontroll aeg teha piisav, et enne lisa kontrollpunkti saaksid sõitjad natukene jalgu puhata.
Vasta
#48

Ma pakuks lakke vaadates et realistlik osavõtutasu suurusjärk 24h ringrajasõidu läbi viimiseks mingil elementaarsel hügieenilisel tasemel on kuskil 20k per naase, kui 3 inimest on ühe autoga ja kõigil autod algselt juba valule vastu peavad ja õnnestub turva osas EAL-iga kompromiss saada. Kui kõigile on see vastuvõetav, siis on millestki edasi rääkida...

Meie tagasihoidlike finantsiliste võimalustega tiim piirdub sel aastal küll kõigest 4 tunni sõiduga Smile
Vasta
#49

Nagu Jesper juba mainis väheke toimub 10-12 juuli esimene pikamaa kestvussõit Audru rajal.

Proovige kõigepealt seal ära osaleda:

http://opentrack.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=529

Regamine, reeglid ja täpsem info läheb ka lähiaeg ülesse.
Vasta
#50

Kõigepealt, 24H ringrajasõitu ei pea kogu Eestis mitte üks, ei uus ega vana, auto vastu. Kui ikkagi auto võimetekohaselt SÕITA, mitte teo kombel venida. Igal juhul tuleb vahepeal seda ehitada ja pidureid vahetada. Nagu ka rehve.
Pidurid ongi absoluutslet kõige nõrgem koht. Võtame kõige ohutuma aga ka kõige mõttetuma raja, Sauga lühikese ringi. Parimad uued autod pidurdavad tagasipöördesse kiiruselt 190 km/h, Mosse näiteks 110-120 km/h. Peale 15 ringi ei pidurda aga enam tavalise uulitsaautoga kuhugi. Klots põleb, vedelik keeb. 25 ringi jutti 42-45 sekki sõites kestavad sportversioonid suurte pidurite ja spetsklotsidega. Üle selle on juba kallis hard-core võidusõidutehnika.

Väga teoreetiliselt saaks tehnika poolelt sobilikku kestvussõitu teha talvel jäärajal lamellidel. Nagu too Võhma rada oli, mitte liiga kiire, sujuvate kurvidega ehk pidureid ei pea liiga aktiivselt kasutama. Selline rada peaks olema kohas, kus boksiala on kaldal ja jääpeal on vaid võistlusautod. Rada ise 3-4 km pikk, 10 m lai ja max kiirus mõnel sirgel 4X4 autodel kuni 100 km/h. Ehk kuskil mererannas või suure järve peal kõrgete vallidega sisse lükatud ajutine ringrada.
See oleks ainuke variant, kuidas autod kestaks mingi natuke pikema ajavahemiku, näiteks 12H sõit.
Vasta
#51

Ply-l selles suhtes täielikult öigus et tänava auto pidurid, käikar jne pingele vastu ei pea. Ainuke viis kuidas mingitki moodi sellist pikema ajalist tiirutamist vastu pidada on teha vöi otsida rada kus kiirused pisikesed ja kurvitamist palju ehk siis pidurdamine väiksese hoopealt ja mitte nii tugev. Vöi algatuseks üldse teha nn foorumi sisene "track day" kas siis sauga vöi rapla rajal. Siis saab selgema pildi kuidas ja mis oldtimeriga rajal keerutada on.
Sellisel üritusel ei pea ka mingit nn vöidu söitu olema et lihtsalt kes tahab see söidab puht oma löbuks.
Selline mötte kölk vahelduseks siis. Rolleyes
Vasta
#52

Sapakaga oleks mistahes asfalt kattega ringrajal sõitmine pea võimatu.
Esiteks, kiirus ei pea olema palju üle 3-40kmh, et ennast katusele keerata.
Lisaks sapakal pole mitte ühtegi vastupidavat osa mis võimaldaks nii pikka sõitu vastu pidada. Nagu vanasõnagi sapaka kohta ütleb, et 9 korda remondi ja 1 kord sõida. Ehk siis 24h ralli jooksul jõuame remontida 90% ralli ajast.
Miks sapakast räägin? Kuna ise sapakamees ja pühapäevasem liikur ikkagi sapikas, millega vanatehnika üritusi rüüstata jms. Minu hobi ja klubikaaslased säänsetel rallidel paraku osaleda es saa...



Vasta
#53

Ma ei usu et jäärajal, Raplas vms kohas neid tehnilisi probleeme vähem on, mina näiteks saan Raplas kummide tempi oluliselt kiiremini üles kui Audrus.

24h on ka isikliku vastupidavuse mõttes täiesti omaette liigast asi, ma olen kaks korda proovinud 24h võidusõitu lõpuni vaadata ja kuigi füüsiline tegevus piirdub jalutamise ning Kronebourgi täis märsi kaasa lohistamisega, ei ole siiamaani veel õnnestunud Smile Arvatavasti on kõige hullem variant see 50-ga linnas kulgemine, millest läbi baltikumi kulgemine jääb ainult natuke maha. Ma võin kihla vedada et päikesetõusuks pooled nokivad rooli taga, see ei ole nii lihtne ja ausalt öeldes ma ei näe ka pointi, et mida sellega tõestada või saavutada üritatakse.

Iseenesest ma olen suur kestvussõidu fänn ja hinges tahaks väga kaasa hüüda et jee jee teeme ära, aga lihtsalt praktikas on see üpris keeruline plaan.

Aa ja siis veel seda et:
(29-03-2009, 15:18 PM)carrec Kirjutas:  Ehk aitab see elustada ka Eesti ringraja traditsioone.
Misasi Eesti ringraja traditsioonide juures täpselt elustamist vajab? Loomulikult on olukord ideaalsest kaugel, aga kuuldused ringrajaspordi surmast on tugevalt liialdatud Smile
Vasta
#54

Arvestades kettaga sõidukite töö-ja puhkeaja norme, saab kahe juhiga ühe jutiga Varssavisse. Väikeautoga peaks 24 tunni ja kahe juhiga Berliini jõudma. Aga mis selle asja mõte on?
Igasugused vanatehnikarallid Eestis said välja mõeldud selleks, et uunikupõhiste seisvate autode (valdavalt uroodide) näitustele vastukaaluks midagi huvitavat välja pakkuda.
Mitteametlike uurimuste järgi on 80% vanatehnika omanikest epudrillad, kes tahaksid omi asju näidata ja 20% neid, kes ei ole nõus näitama, mis neil on. Seega saab arvestada 80%-ga keda on umbkaudu 300 kodanikku. Neist ligikaudu 150 on valmis oma vanatehnikaga sõitma. Umbes 50-l on "ebatavalised oldtimerid", millest vaevalt pooled on kähkusõitmiseks sobivad.
Suvel on 13 nädalavahetust, mitte ükski ei ole vanatehnikasõbrale vaba.

Ehk siis kogu sissejuhatuse mõte oli, et võiks kaaluda liitumist mõne olemasoleva sportliku tehnikaüritusega, mille raames saaks vanatehnikat presenteerida ja vajadusel kiiresti sõita. Lugesin ka Jesperi teise foorumi kirjeldustest, et välismaal on samuti nii, et ei tehta vanatehnikale eraldi "laulupidu", vaid kaasatakse juba korraldatud ürituse lisaväärtuseks.
Pirita ring on Eesti mastaabis klassika, aga iga normaalse kodaniku ajavad närvi liikluspiirangud kui mingid maamehed oma "tavaliste oldtimeritega" seal uhavad. Kogu Eesti tehnikaspordi peo raames mõned kiired tiirud oleks aga elamus omaette, nii sõitjatele, kui vaatajatele.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#55

(31-03-2009, 12:55 PM)Jesper Kirjutas:  Iseenesest ma olen suur kestvussõidu fänn ja hinges tahaks väga kaasa hüüda et jee jee teeme ära, aga lihtsalt praktikas on see üpris keeruline plaan.

Teema mõte oligi see, et kerisele veidi külmavett visata ja kõigi huviliste ettepanekuid kuulata ja arutada . Ringrada oleks lihtsalt publikule huvitavam Rolleyes
Vasta
#56

Kuulan siin arutelu vanasõidukite igasugustest väljanäitustest (otsetõlge sõnast ausstellung, oli kasutuses veidi vanemas eesti keeles) kasutamisest ja leian, et me oleme mitmeid asju ära unustanud, mis on just vanatehnikale spetsiifilised.

Kui me teeme seda väljanäitust ralli vormis, siis saame esiteks küll spetsiifilise fiilingu, kuid teiseks... on ju selge, et igasugune ralli asetab vanatehnika nagu ka igasuguse muu tehnika ekstreemsetesse tingimustesse, mis teda normaalolukorrast rohkem kulutab, lõhub jms. Kaasaegsete liikurite korral pole hullu - ostame kusagilt uued detailid, teeme kapitaalremondi ja läheb jälle. Ja paljud kodanikud saavad fiilingu tehnikat ise ehitades. Kui me räägime aga vanasõidukist, siis... pole ju tükke reeglina kusagilt võtta. Mõnda detaili ajad maailmast taga 10-15 aastat, teise detaili valmistad suurte pingutustega ise "põlve otsas", kulutades selleks tohutult aega ja ressursse. Kolmas detail tuleb Sulle küll ehk ise kätte, aga kui selle hooletult purustad, siis uut küll enam ei leia...

Seepärast ma leian, et vanatehnikat on mõtet siiski ülimõistlikult ekspluateerida - ajada ta välja kuiva ilmaga, sõita temaga ülimalt rahulikult, mootorit ja muid osi üle koormamata, näitamata talle soola, võimaluse korral mitte ka vihma, mootorilt mitte viimast välja pigistada jms. Ehk siis mõistlikud oleksid sellised rahulikud ringsõidud a la Suursõit, mingi muu massiürituse juures olev väike paraad ja väljanäitus vms. Ja ka seal oleks haruldasem tehnika (nt Toomase TT) ja aeglasem tehnika (jalgrattad, abimootoriga jalgrattad jms) mõistlik kaugelt kohale tuua teise liikuri peal ning kohapeal teha rahva ees vaid väike tiir. Ja siis jälle tagasi muuseumi, näitusesaali, nende puudumisel konserveerituna aga garaaþi.

Teine äärmus oleks muidugi jätta vanatehnika alaliselt korralikult konseveerituna muuseumisse rahvale vaatamiseks välja, kus on kindel niiskus, kindel temperatuur jms. Haruldasemad ehk kindlasti, aga siis jääks liikuva sõiduki fiiling täiesti olemata. Lisaks on ju ka teada, et seisev mootor kulub vahel hullemini, kui aegajalt liikuv.

Mina igatahes küll ei kujuta ette, et hakkaksin omarestaureeritud hauldasele sõidukile näitama soolaseid teid, piinama seda ekstreemreþiimil rallidel jms. Pigem üliväike läbisõit ülimalt rahulikus ja tehnikat säästvas tempos mõnel üritusel ja ülejäänud aja ruumi sees väljanäitusel rahvale vaatamiseks. Näituse-muuseumi puudumisel muidugi võib olla ka garaaþis, aga see pole see...

(Minu jutt ei kehti loomulikult uue ja moodsa tehnika kohta a la Volgad, Ladad, Mossed ja muu 1970ndate või uuema kola kohta, mida leidub veel masslademetes, sh ka igasuguse tsirkuse tegemiseks. Ma pidasin pigem silmas tõelist vanatehnikat, millel 50-60 või enamgi aastat turjal...)

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#57

see kas 24, 12 või 6h on muidugi omaette asi. Loogiliselt ei kannata ka uuem tehnika järjest 24h ajamist aga asi mis oleks väärt arutamist oleks siiski mingi siledamal kattel võiduajamine kui suvine ja talvine ralli praegu just silmas pidades masinaid mida ei raatsita lumele/kruusale tuua.
Mingi näiteks 6+6h mitmel päeval peaks ju jõukohane olema sõidule, kus ei pea ninast verd välja ajama. Lähivälismaale sõidud oleksid toredad aga kas sealt ei või tekkida risk, et paljud ei julge oma masinat väljaajada kartes selle purunemist meile kauges kandis.
Seega lõbusa ja sportilku ürituse raames oleks tore vaatemängulist üritust planeerida õhtusel/öisel ajal kas mõnel asfalt platsil või kuumal(pirita) ringrajal ning klasside lõikes näiteks 6+6 või 3+3+3h puht stiilipuhta vanamasinate võiduajamisena, et säiliks vaatemäng ja puuduks ka masinate ruunamine, kuid mis tooks rajale ka masinad millede omanikud katteta teid pelgavad.
Vasta
#58

Et kui paljud räägivad, et "igav ja nüristav on sõita 24 h ühte ja sama jutti" siis mitte teha 24 h ringrada, vaid näiteks mingi "1000 km Vanamassinate maantee-trall".
Ehk siis lihtsalt checkpointidega ralli, kus on maanteed, kruusateed, metsateed, pölluvaheteed ... ühesõnaga suht igast võimalikke teetüüpe. Jube äge oleks näiteks see, kui finish toimuks veel mingi laada - väljanäituse vms juures, oleks rahvamassil ka huvitav vaadata, mis autod "värskelt" rajalt tulevad.

vms...

Motolembeline ...
Vasta
#59

(30-03-2009, 12:30 PM)nymmik Kirjutas:  
(30-03-2009, 11:06 AM)stihl Kirjutas:  ...AGA, hetkel ma küll ei leiaks endas piisavalt inspiratsiooni, et kihutada 54 aastase autoga haapsallu ja uhada temaga seal 24 tundi järjest mööda surmigavat ringjoont...

Oletame, et see ring oleks poole väiksem, kui Pirital, seega, umbes 3km.

Keskmine kiirus oleks vast 50 kuni 70km/h.
24tunniga, järelikult, sõidaks läbi vastavalt 1200 kuni 1700km.
Selle ajaga läbiks seda ringi umbes 400 korda (kesse, krt, viitsib!, aga see selleks), noh, vahepeal magaks, sööks ja puhkaks kah...



Ma leian ka et see 24h sõit ei ole huvipakkuv tavalisele oldtimerile.
Pigem siis sõita Vilniusesse osta trollipilet kuupäeva ja kella ajaga ning Tallinnasse tagasi, et finishis pilet esitada.

24h sõit on unistus, öösõit reaalselt tehtav ja ka osavõtjaid oleks.


Tervitus.
Selline teema oli eelmineaasta ühel rahvusvahelisel suveüritusel täisa päevakorral. http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id..._id=158589
Ja selline sõit pidigi sellelaastal toimuma,suvel 2009a.Ainult teistpidi Leedu-Läti ja lõpetamine Eestis.
Sõlmiti Eesti-Läti-Leedu koostegutsemise leping-või midagi sarnast.
Dokumentidega tutvuti puhkepausidel.
http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id..._id=158589
http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id..._id=158589
Eestlased tutvusid dok. RAF-ikus.
http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id..._id=158589
Teised miilitsa Mosse kapotil oma pabereid sirvimas.
http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id..._id=158589
Õhtul juba allkirjastati dokumendid.Eesti,kõik toimus ka Reporteri filmimise saatel.
http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id..._id=158589
Läti. http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id..._id=158589
Siis kõned Eesti. http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id..._id=158589
Läti. http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id..._id=158589
ja Leedu,kui ma nüüd ei eksi. http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id..._id=158589
Selline see dok. siis sai http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id..._id=158589 valisin meelega uduse pildi,nii igaksjuhuks.Aga loodan,et kaameramees jäedvustas sündmuse paremini.Tele-2
Siis läks asi muidugi lõbusaks-hakati jägama meeneid http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id..._id=158589
Üritus kus see kõik toimus oli 2008a. suvine,looduskaunis Baltimaade Retrosõit,mille korraldaja oli Hr.Tsiklimeister. http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id..._id=158589
Temalt peaks ka rohkem inffi saama selle Leedu-Läti-Eesti suvesõidukohta.
Vot sellised mõtted ja tegemised jäid mulle seal silma-kõrva.
Võisin ka millestgi vägavalesti arusaada,siis targemad parandage mind.
Tänud.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#60

(01-04-2009, 02:15 AM)krss Kirjutas:  Mõelgem nüüd hetkel realistlikult - kes viitsiks sõita ühte ja sama väikest ringi 24h (või isegi 6h) järjest?

Sa vist pole kestvussõidu mõttele väga pihta saanud?

http://en.wikipedia.org/wiki/Endurance_racing

Iseasi on see, et kui valemist võidusõit välja võtta, siis sinna ei jäägi nagu midagi eriti alles.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne