jalgratas Möve
#21

Kahvli kroonil külgedel (halvasti nähtav) kaks soont ja sildi järgi võibolla varane lättlane? Miks mitte 1951a.
Vasta
#22

Sildi järgi pakuks lätlast, kuid ennesõjaaegset.

EDIT: Vabandust; tundub, et on siiski pealesõjaaegsega tegemist.
Vasta
#23

Nii, veel mõned raamid siis kui juba teema lahti. Mõlemal sama tootja sadul, kuigi naistekal seda lühendatud. Raami tagant otsad mõlemal minu meelest samas stiilis. Üleminek kroomilt värvile. Meestekal ei ole ees tootjaembleemi - see on küll olnud, kuid neetidest lahti võetud. Mõlemal käib ketiratas südamiku peale kas kruvide või siis neetidega. Naisteka Mauseri kabuuril markeeringuid ei tunudunud olevat. Rohkemat ei oska nagu öelda. Järg ekspertide käesSmile
Naistekas:
[Pilt: IMG_4263.jpg]
Mälestus vesipildist- tootjaembleemist:
[Pilt: IMG_4264.jpg]
[Pilt: IMG_4269.jpg]
[Pilt: IMG_4270.jpg]
Raaminumber:
[Pilt: IMG_4273.jpg]
Reg. nr:
[Pilt: IMG_4274.jpg]
[Pilt: IMG_4275.jpg]
Meestekas, ka koostatava ketirattaga.
[Pilt: IMG_4279.jpg]
Sadulal kirje mõlemal Hanock? Väga kehvalt ka märjast peast loetav
Raaminumber 271097
[Pilt: IMG_4282.jpg]
[Pilt: IMG_4285.jpg]
Vasta
#24

Sadul võib olla "Hammock" mis ingliskeeles võrkkiik. Mul ka seline sadul ja samamoodi ei loe välja, kas on Hammod või Hammoc vms. Äkki teadjamad oskavad täpsustada, aga tundub, et inglise päritolu. Näiteks minu "Pofaboril" on samasuguse viie M5poldi kinnitusega ketiratas, Pealegi olen kuulnud, et inglastel oli kombeks metallsiltide asemel vesikleepse vms rataste külge panna.
Vasta
#25

(25-05-2009, 00:59 AM)Soobel Kirjutas:  Sadul võib olla "Hammock" mis ingliskeeles võrkkiik. Mul ka seline sadul ja samamoodi ei loe välja, kas on Hammod või Hammoc vms. Äkki teadjamad oskavad täpsustada, aga tundub, et inglise päritolu. Näiteks minu "Pofaboril" on samasuguse viie M5poldi kinnitusega ketiratas, Pealegi olen kuulnud, et inglastel oli kombeks metallsiltide asemel vesikleepse vms rataste külge panna.

Sadul peaks jah olema "Hammock", vesipildi raamisilt peaks tõesti viitama inglise toodangule. Inglastel võiks olla tollkeermega poldid-mutrid?
Meesteratta ketiratas jällegi spetsiifiline, kodardus meenutab Lier&Rossbaumi kaubamaja kataloogides toodud inglise Swifti ketiratast, paraku on nendes kataloogides pakutud Swifti piltidel hoopis mingi muu ratas, pakun, et inglise Raleigh. Aga ratas ise võiks ehk olla hoopis läti toodang. Pole omal Janis Sereginsi raamatut, seal ehk tuleks midagi pildipealt välja. Kuigi pildimaterjali seal suhteliselt vähe.
Kas väntadel pole mingit kirja, vändasäärel?
Lihtsalt kõhutunde järgi pakuks Livat. Lätlase kasuks räägivad lenksupöörde piduri mutter (mida inglased sellisel kujul üldiselt ei tarvitanud ja mis naisterattal näib puuduvat) , number raamikaelal, mida kasutasid lätlased, inglased ja millalgi paraku ka mõned sakslased. Lisaks mõned läti tootjad kasutasid inglise osi, sealhulgas ka Liva. Liva silt kinnitus 4 kruviga, hiljem vb ka neediga, põhi-lõuna-ida-lääs skeemiga.
Vasta
#26

Kui raamikaelast sisse piilusin siis paistsid kahe needi jäänused põhi-lõuna suunal. Külgedel nagu polnud nähaRolleyes peaks kindlasti ka hoolikamalt üle vaatama. Originaalvärv on ilmselt pruun olnud - seda vähemalt tuleb musta alt kohati välja. Must värv ka nii paks, et seepärast väljapoolt sildi needi kohtasid polnud näha. Raami ise kõvasti (umbes 4-5 cm) kõrgem kui Möve raam. Sadula alusel püst-torul on olnud mingisugune karmim ornamentika, peaaegu meenutas nagu mingit vappi või nii (lihtsad triibud ei olnud). Silmaga on õrnalt mingi teatud nurga alt näha aga fotoka silm seda ei suutnud hoolimata pikkadest pingutustest üles võttaSad Atsetooni või lahustiga pesema ei julge nagu ka hakata või peaks julgema?Rolleyes
Kirjade ja keermete kohapealt pean praegu vait olema.
Sadulal on "O" ja "C" omavahel läbipõimunud- sellepärast ehk raske kulunud sadula korral eristada.
Vasta
#27

Inspiratsiooniks inglise Phillipsi küljes olev veidi sarnane ketiratas nagu uuritaval meestekal.
http://www.bicicletasantigas.com.br/arqu...ochagg.jpg
Muidugi Phillips ei ole, kuigi müüdi Eestis ja on Valdol ja ka mõnel teisel midagi.
Värvi võib katsuda eemaldada, lahusti ilmselt ei tee üldse midagi, sõltub lahustist ja värvist, atsetoon on juba kangem kraam ja midagi keedab ikka lahti. Ornamendid raamil sobiksid ka lätlastele, ka Livale, muidugi ka teisteleSmile
Kahtlustan ikka lätlast, kas Janise raamatus ei olnud sellise ketiratta pilti ?

Meestekas on saksa Kayser.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne