Hea autoteemaline/autos kuulamiseks mõeldud muusika

Lugedes esimest lauset telefonis ilma allapoole kerimata ja edasist sisu nägemata tekkis kohe mõte, et hr.Viplala pole vist Beth Hartist midagi kuulnud  Big Grin
...et ju siis jäi tal kahe silma vahele eelmisel lehel olev mullu detsembris tehtud postitus.
Vasta

(02-05-2019, 05:56 AM)Janka Kirjutas:  Lugedes esimest lauset telefonis ilma allapoole kerimata ja edasist sisu nägemata tekkis kohe mõte, et hr.Viplala pole vist Beth Hartist midagi kuulnud  Big Grin
...et ju siis jäi tal kahe silma vahele eelmisel lehel olev mullu detsembris tehtud postitus.

Vaatasin üle, täitsa olemas jah ja mul kahe silma vahele jäänud Smile Aga eelnevalt pole tõesti temast midagi kuulnud. Kindlasti on veel palju neid kellest kuulnud pole ja ma loodan, et ehk saab tulevikus, siin teemas, nii mõnigi peidus olev kuldne artist avalikkuse ette tiritud, soojendama meie südameid ja paitama kõrvu. Samas juhtub kindlasti tulevikus ka seda, et mõned näited hakkavad korduma, sest ausalt öeldes, ega ma isegi enam täpselt mäleta mida ma olen postitanud ja mida mitte.

Ja et loba ei jääks niisama tühjaks viskaks välja järgmise bändi kelle nimeks on Bikini Machine. Päris huvitavat mussi teevad ja ka albumeid on mitmeid väljas.




Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Vasta

Igati pull vana.


vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

(02-05-2019, 02:48 AM)viplala Kirjutas:  Ma üldiselt ei pea naisi lauljate, muusikute või kirjanikena eriti headeks loomingu loojateks, ma ei oskagi täpselt öelda miks...

Mul on sama teema soome muusikaga. Vahet ei ole, kas kirjutas mees ja esitas naine, või mispidi veel aga see kõik ei kõla. Ei keel, ei muusika, ega muu asi sinna juurde. Ei kergem, ei raskem zaanr, rääkimata sellest humpa-jumpast.
Suva ameerikamaa teleseriaalis oli ka antud nähtuse kohta tähelepanek tehtud a'la minu boifrend (värvitud küüntega+palju romantilisi tätokaid+muidu selline tüüpiline karvane telekat armastav õllehävitajast peeruahv) näeb sihuke välja seepärast, et mängib ühes mustmiljonist soome hevibändis sünti : )

Aegu ammu tagasi seal ehitusel töötades puutusin kahe nädala jooksul kokku päris mitme sarnase tegelasega. Üks surus isegi oma esmaalbumi kingiks, kuigi proovisin viisakalt ära öelda. Pealeselle ootas neid kohe-kohe läbimurre laia maailma. Plaadi viskasin peale kiiret random läbikuulamist minema, läbimurdest pole kah suurt kuulda olnud. Ja jumal tänatud. Ilmselt olen juba loomu poolest mölakas...
Vasta

Kuna eespool hõiskasin välja, et Bethi kontserdile iialgi kätt ette ei pane, kui aeg ja koht soodne, siis neid soodsaid kohti sel aastal leidub kamaluga.
Lähim 23. juunil St.Peterburgis. 
Soodsa lennupileti kaugusel asuvas Amsterdamis lausa kahel päeval jutti Smile. November 29.-30.
https://www.bethhart.com/tour/
Vasta

Seda merehaige kontserti ja pillide meisterdamise/kasutamise oskust imetledes meenus üks Norramaa segaste tüüpide punt.

Sellid, kes ilmuvad linna ja oma õhtuseks kontserdiks ostavad pillid kohapealt. Kasutatud kodumasinate kauplusest.
Ainsaks traditsiooniliseks muusikariistaks on elektrikitarr, millel ära õpitud kolm duuri.
Proove ei tehta (arusaadavatel põhjustel) ja kõik sünnib spontaanselt.
Kontserdid olid pundi hiilgeajal totaalselt välja müüdud.
Tegid ka USA tuuri ja pidi seal red-neckide käest oma parodeeringu eest korra peaaegu peksa saama.

Vasta

W.A.S.P., Zepp, Ozz, Metallica, AC/DC....
Ma olen tegelikult üdini pettunud tüüpides, kes väidavad, et tänane metal on totaalselt hukas ja kes siiani sitsivad ainult ja ainult oma vanadel lintidel-kassettidel-vinüülidel. Vaesekesed.
Kui muusikamaailm jääb ahtaks, vaata mujale! - see on minu nõuanne.
Paadunud folgipealinnas sündinud natsionalistina (siis ta veel ei olnud folgilinn  Big Grin ) tunnen muu hulgas huvi ka teiste rahvaste juurte muusika vastu.
Seega ei ole mulle võõras Pürenee poolsaare Lääneranniku Repasseado ega ka Altai kõrilaulikud. Samuti pean ma väga lugu siinsamas kõrval, teiselpool Peipsit toodetavast.

Ühesõnaga jah - pilk mujale ja maailm avardub.
Nii et vaadake vahest ka Ida poole, kui Läänest hetkeks villand saab Smile . Lähemale  või hästi kaugele...





Vasta

(04-05-2019, 09:25 AM)alfredo Kirjutas:  Mul on sama teema soome muusikaga. Vahet ei ole, kas kirjutas mees ja esitas naine, või mispidi veel aga see kõik ei kõla.
Mis sommidel halvasti on?
https://www.youtube.com/watch?v=5rZ_09Xjke8
https://www.youtube.com/watch?v=TeN3gM7ka98&list=FLD2mlMtfc9v79BGLq6Uffyw&index=103&t=0s
Hanoi Rocks linki ei pane, nemad olid ainult live punt.

Ja nüüd hoidke toolist kinni!

https://www.youtube.com/watch?v=KyjQIlfHCWE

Kui keegi teab, miks seda lugu raadiost nii harva kuuleb, siis võib öelda, kuulan huviga.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(04-05-2019, 23:40 PM)Marko Kirjutas:  https://www.youtube.com/watch?v=5rZ_09Xjke8

Herr Järvinen on LEGEND!!!

loll on loll olla.
Vasta

(04-05-2019, 23:33 PM)Janka Kirjutas:  W.A.S.P., Zepp, Ozz, Metallica, AC/DC....
Ma olen tegelikult üdini pettunud tüüpides, kes väidavad, et tänane metal on totaalselt hukas...
Hukas on tänane popp/tantsumuusika kui seda üldse muusikaks nimetada enam saab... Varem oli meloodiat ja tümpsugi nüüd vaid mingi soigumine ja ulgmine  Sad
Metal on metal siiamaani.Viimaste aastate jooksul nähtud 3x Udo Dirkschneiderit,Accepti ja Sabatoni + nende soojendusbändid - juulis tuleb Metallica Tartusse.
Vasta

Vana uudis uue loona aga ma polnud leidnud seda hetke enda jaoks, et kuulata ja vaadata ära Rammstein'i Deutschland video. Nüüd siis vaatasin ja kuulasin ja peaks mainima, et tegemist on ikka kuradi kõva visuaal helilise koosmänguga, kus video ülesehitus köidab pilgu ekraanile, paneb mingid asjad ajus liikuma erinevalt loost mis tuleb kõlaritest, ja samas täiustab seda lugu nii jõhkralt, et tekib tunne nagu ilma visuaalita oleks loost ära võetud mingi jäse või organ, mitte nii, et see lugu oma headuse kaotaks, vaid koos videoga on tegemist hoopis teise looga. Minu meelest on selle loo video märgilise tähtsusega uue aja muusikas, just video ja loo koosmõjust, eriti aga just video ülesehitusest tingituna. Võibolla, ehk, ja ma loodan, et me näeme rohkem sellist lähenemist tulevikus läbi erinevate muusikavideote.

Ja siis ma kuulasin ja vaatasin ja siis kuulasin ja vaatasin uuesti ja hakkasin meenutama, et kui palju on üldse viljeletud taolist žanri, kus muuvi jookseb kõrval oma rada ja lugu oma rada ja need on omadega seotud ja samas täiustavad teineteist. Ma mõtlen just eraldi loona visuaalset filmi. Ja kurat, mõtle või ajud pehmeks aga ei meenu eriti mitte kui essugi. See sama Rammstein on teinud eelnevalt, meenub ka Marilyn Manson, Gorillaz ja minu jaoks jooksis siinkohal juhe kokku. Kõik ülejäänud on oma visuaali tegelikult artisti peale asetanud, olgugi, et tavaliselt on videotes lugu olemas, ei ela see visuaalselt või filmiliselt oma elu. Ja tee või tina, minule selliseid kvaliteetseid filmilikke videosid ei meenu, kus suur kaader poleks suunatud laulja või kitarristi/mõne muusiku päris isikule .

Kui kellelgi meenub veel mõni video sama ülesehitusega, tooge aga näitamiseks.






Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Vana ja hästi läbi leierdatud, aga ses mõttes asjalik, et kohitsemata lõpuga.


Vasta

(04-05-2019, 23:40 PM)Marko Kirjutas:  Ja nüüd hoidke toolist kinni!

https://www.youtube.com/watch?v=KyjQIlfHCWE

Kui keegi teab, miks seda lugu raadiost nii harva kuuleb, siis võib öelda, kuulan huviga.

See ei müü!
Raadio lugu peab olema lühike, konkreetne, lööv. Hitt.
Kui Queeni või ükskõik millise muu bändi/artisti filmi oled näinud (Walk the Line ntx) , saad aru, millest jutt.
Kogu teema ainult selle ümber keerlebki, et on stuudio, keegi kuulab ja see keegi siis otsustab, kas läheb linti või mitte. Bänd on ainult vabrik, mis toodab ja pressing on kõva, halastamatu. Stuudio otsustab, kas kõlbab või mitte, sest rahakott on tema käes.

Soome muusika - väga palju oleneb esitajast, värssidest, häälikutest...






Vasta


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Tegemist on üsna tundmatu x koha kohaliku artistiga, nimeks on Donald Canwood. Tõenäoliselt ei leia me teda eales kontsertkavadest ega puutu temaga kokku mitte ühekski silmapilguks enda elus, kuid olenemata kõigest sellest, on kahtlemata tegemist väga andeka muusikuga ja tema cover Armstrong'i All Of Me loost on väärt igat hetke selle kuulamiseks kulutatud ajast.


Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(06-05-2019, 19:41 PM)Aspelund Kirjutas:  ...

Ma pole siiani leidnud viitsimist mixidesse süveneda, kuid peale su linki kuulasin ja vaatasin neid väheke lähemalt ja peaks mainima, et paljud on neist ikka ulmeliselt head. See on päris ajuvaba kui hästi asju kokku sobitatakse ja kõlama pannakse. Vägisi tekib küsimus, aga mis siis kui olekski sõnad ja muusika kunagi täpselt nii tehtud, kas siis ka oleks nii nagu täna me teame või oleks kuidagi teisiti? Haruldane...mul jäi karp igatahes lahti... Ja avastamisrõõmu jätkub kauemaks Smile   






Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Klassikat





Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Mäletate seda Võsa Petsi räpparite punti, TMF... Praegu kuulasin R2'te ja tuleb välja, et nad on uue plaadiga maha saanud. Nu enamjaolt pole minu maitse aga seal on üks lugu mis on tehtud koos Cool D'ga ja see on päris huvitav, nii oma mussi kui räpi poolest. Kuulda on nii TMF' enda olemust kui ka CoolD eksimatult tuntud lähenemist enda loomingusse, mis tahes tahtmata viib mõtte rändama sinna CoolD ja A Rühma algusaegadesse. Enivei, hea lugu ja hea sünergia.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne