Hea autoteemaline/autos kuulamiseks mõeldud muusika

Paar päeva tagasi suri Jeff Beck, kes oli eelkõige tuntud kui kitarrist, kuid ühtlasi oli ta ka kõva hot rodder, kogus ja ehitas jne.
Beck'i sulest üks hea autoteemaline lugu siia:



Üks ammune pildike ka osast ta kollektsioonist:
[Pilt: IFZbzaCl.jpg]

Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee


Vasta


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Pühapäeval Riias näeme!


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

https://youtu.be/rf7GfUORHtw
Vasta

Pole siin teemas veel kordagi The Destroyers bändi asutajaliiget George Lawrence Thorogood'i mainitud. Kes vähegi blues, hard või boogie rokki kuulab siis need peaksid teadma. Loo  "Bad to the Bone" and "I Drink Alone" autor. 




'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Võtaks lihtsalt vabalt ja kuulaks 90ndate vabaklopp tümpsumussi ka.Palju parem kui kaasaegne oigamine.
Masterboy tegelased pole ka enam esimeses nooruses aga rokivad täiega.

Vasta

Ma kuulan 90-ndate muusikat väga palju, sajandi algul vähenes see küll kõvasti, aga praegu olen juba mõnda aega seal tagasi. Kuulata on tõesti rohkem kui tänapäevast hala. Ja kui keegi tahab väita, et 90-ndate muusika on mõttetu, siis kuulake raadiost tänapäeval ja mõelge, mille põhjal enamus uusi lugusid tehtud on. Kusjuures veel imelikus võtmes, enamus ongi täiesti mõttetu vigin.
Vasta

Tänud Aarele toetavate sõnade eest 90ndate kohta ja lisaks selle kümnendi lõpupoole loo mis pole enam vaibaklopp vaid lihtsalt nauditav kuulata.

Vasta




Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Väike täpsustus selle Masterboy loo pihta. Tegemist on ikka uue looga, mis avaldati 2018. Lihtsalt stiil on 90-te oma. Olen ise ka suur 80-90te fänn. Mälukaardil on üle 70 GB mp3 audiomaterjali. Eesmärk pole muidugi kvantiteet vaid kvaliteet. Ehk, et lugu peab meeldima ja loomulikult helikvaliteet peab kuulata kannatama. Niivõrd, kuivõrd mp üleüldse kvaliteetne olla saab.

Minu jaoks lõppes eurodance 1999 aastaga. Siis saabus 10-15 aastane varjusurm aga viimased 5-10 aastat on üht-teist ikka jälle tilkunud. Näiteks tekkis Italo Dance 2.nd Generation. Pole küll see, mis ta 80-tel oli aga midagi siiski. Kuid raadiopopp on püsinud enam-vähem stabiilselt heal tasemel. Aga siingi ei saa see 80-90te loomingu vastu.

Päris uus avastus minu jaoks oli 2013 aastal reggae. Täpsemini pigem elektroreggae. Märksõna on Music Brokers. Annavad välja erinevast ajastust pärinevate hittide ''covereid'' reggae, bossa-nova, lounge ja krt teab mis võtmes. Mõni lugu on neil lausa stiilis ''deep house''. Aga pagana heas kvaliteedis. Tegemist on Argentiina-Brasiilia stuudiomuusikutega, kes mingil arusaamatul põhjusel esinevad erinevate artistinimede alt. Näiteks alloleva loo artisti tegelik nimi on Angie Casares. See versioon Lana Del Rey loost mind nende juurde ka tõi:


Naljakas on veel see, et rühmitus ei avalda pilte ega videoid. Antud video on üks vähestest, mis saadaval on. Tuubi kvaliteet pole liigse kokkupressimise tõttu kiita aga huviline leiab soovi korral parema versiooni.
Vasta

Tänud Aare täpsustuste eest ja üldse arvasin et olen ainus kes kuulab/naudib 80/90ndate popmussi aga näe pole ainus  Wink
Enigma tuleb Eestisse 10-12märts Tallinn,Jõhvi,Tartu kontsertidega.Selline mõnus närve rahustav  Cool
Vasta

Siin võib muidugi arutleda, palju algset Enigmat see siia jõudev projekt siiski on. Kui ma ei eksi, siis Angel X ehk Andy Jonas laulis vaid palas "Return of Innosence". Veidi rohkem sai tegutseda Andru Donalds, kes laulis neljal plaadil alates aastast 1999 ehk siis peale klassikalisi albumeid.

Lätlanna Alisa Ketnere alias Fox Lima laulis vist ainult singlil "MMX (The Social Song)" aastal 2010.

Seega piletimüügi juurde käiv märge "Enigma algliikmed" ei ole just täpne. Pigem tribuutprojekt. Seega siis "Original voices of Enigma".


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Tänud ksf Apselund Enigma koosseisu ja selle muudatuste info eest.Minu jaoks polegi see nii tähtis vaid et koju kätte tuleb.
Sadness loo alguses 0.16min need legendaarsed sõnad eesti keeles"Oo kandilised pudelid" Big Grin
Vasta

Krt ma ei olegi nii seda kuulanud, tänase päeva parim nali, peaks ütlema, tegelt vist isegi ainuke Big Grin Väga hea! Sinu jutust kumab läbi, et see on juba ammu teada, aga mina kuulsin seda esimest korda- kust krdi kohast selliste asjade peale tullakse? Big Grin
Ennist tuli ka Sashi Mysterious Times jutuks- vähemalt minu meelest on see Sashi parim lugu, noh, iseenesest on ka Adelante hea.
Muidugi iga kord, kui Sashist midagi kuulda on, tuleb meelde umbes-täpselt aasta 1997-98, kui mul õnnestus Raadio 2-st võita Sashi plaat ning veidi peale seda teemaväline latt Eesti juustu Big Grin

Masterboyst veel rääkides: vähemalt mulle on järgnev lugu selle ilmumisest saati miskipärast hullult meeldinud- seal on terve hunnik  tegijaid 90-ndate tantsumuusikaartiste, aga just refräänis on ikkagi Masterboy laulja hääl kõige rohkem kuulda. 



Aga kui juba 90-ndate peale jutt läks, siis vähemalt minu jaoks on vist kõige-kõigem 90-ndatest DJ Bobo, eriti veel päris 90-ndate algul.
Üks parimaid näiteid minu meelest:
Vasta

(19-02-2023, 19:53 PM)Aare R. Kirjutas:  ..kust krdi kohast selliste asjade peale tullakse? Big Grin

Kui see minu pihta käis, ja ma torkest ikka õigesti aru sain, siis on see puhas proffesionaalne kretinism. Valdavas enamuses enda kollektsioonis olevates lugudes on seda tüüpi andmed failis kirjas, sealt hea kontrollida. Kui pole (või pole lugu ennast) siis faktitäpsustus avalikest andmetest. Sellise tagasihoidlikuma audiofiili haigus... Cool

PS: niipalju küll, et netis avalikes andmetes võib olla palju anomaaliaid. Näiteks on märgitud mingi loo ametlikuks esmaavaldamise aastaks 2015, kuigi tegelikult ilmus juba 1995. Kusjuures erinevad allikad võivad anda erinevaid tulemusi ka veel. Spotify on analoogsete vigadega silma hakanud.
Vasta

Repliik oli küll ksf! Krossifänn lause kohta: "Sadness loo alguses 0.16min need legendaarsed sõnad eesti keeles"Oo kandilised pudelid""


Aga eesti keelt kuuleb vahel päriselt päris kummalistes kohtades: Einstürzende Neubauten: Lament 3. Pater Pecavi.  Enam-vähem 2.58 ja 4.00 loeb keegi (isa Vello Salo?) pühakirja. Tekst ise (esimene laen) on Luuka 15:15 ja teine laen Luuka 15:21 ja Luuka 15:22. Salvestis ise tõenäoliselt Vatikani raadio eestikeelsetest saadetest.


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Võibolla minu väljendus jäi tõesti veidi lahtiseks, aga tõesti pidasin silmas seda "oo kandilised pudelid"- ja tõenäoliselt ei suuda ma enam kunagi selles jupis kuulda mingit (arvatavasti) ladinakeelset lõiku, vaid just nimelt "oo kandilised puudeliid" Big Grin
Ning sellega, et kust selliste asjade peale tullakse- huvitav oleks teada, millal selline asi üldse liikvele läks, sest nagu ütlesin, kuulsin seda nüüd esimest korda. Inimene õpib tõesti vist kogu elu!

Aga mulle meeldivad audiofiilid- minu enda tutvusringkonnas selliseid kahjuks väga ei ole, kuigi võiks, sest mulle endale on muusikateema kuidagi väga paeluv, samas oleks sellise tuttava olemasolu ka enda silma- ja "kõrva"ringi avardav Smile

Aga see esmaesitluse kuupäeva teema- kas see on mõne originaalloo puhul nii või pidasid sa, teine Aare, silmas seda, et mingist loost tehakse kaver, kus kasutatakse mingi vana loo põhja ja esitletakse seda uue loo pähe, mainimata seda, et tegelikult ongi see a la 1995 aasta lugu.
Hea näide on senini oksendamiseni lastavat lugu, mis on tegelikult Elton Johni "Sacrifice" (ilmus äkki mingi 1989 vms), kuid tõenäoliselt teavad enamus nooremaid inimesi seda Dua Lipa loona. Paraku on neid näiteid kõik raadiojaamad otsast lõpuni täis.

Aga et mu postitus päris kuivaks ei jääks, siis panen siia ühe loo, mis peaks pealkirjaga piisavalt hästi haakuma: tegemist on Sylvester Stallone'i filmi Over The Top soundtrackilt pärit looga. Lugu iseenesest ka ilus ja ajastukohaselt meloodiline, kuid mulle tuletab see meelde tatiaegu, kui meil vennaga see vist enam-vähem lemmikfilm.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne