TTÜ valikud jne..
#1

No kuna häda ajab härja ka kaevu, siis küsiks siit foorumist kah, ega keegi ei ole lõpetanud või läheb see aasta õppima mõnele sellisele erialale nagu: Elektriajamid ja jõuelektroonika või Telekommunikatsioon.
Mõnemat õpetatakse TTÜ's ja ma ei suuda valikut teha kumba õppida(kuna ühteaegu olen mõnemast huvitatud)..Sad Ehk leidub siin mõni, kes on selliste erialadega kokku puutunud, ja räägiks kuidas seis praegu tööturul on ja kirjeldaks ehk natuke konkreetsemalt seda ametit, kui TTÜ kodulehel kirjas on(sealne jutt on kui kass ümber palava pudru)..
Oskab keegi midagi soovitada? On see TTÜ tõesti nii hea kool, kui teda välja reklaamitakse? Mõningaid soovitusi ülikooli minekuks?

Tänud ette!Rolleyes
Vasta
#2

kuigi ise olen juba kümnendat aastat ttü-s (elagu TULE ja VÕTA Big Grin), soovitaks vaadata ka TKTK poole, äkki leiad sealt omale midagi huvipärast? TTÜ on üdini teoreetiline, ametit õpib ikka ameti(kõrg-)koolis. aga tõepoolest, erialad on perspektiivsed, ja suht laialivalguvad (töökohti on palju, kuhu minna). Õige asi selgub ikka siis, kui üks asi on õpitud Big Grin Ja ttü puhul erialavahetus peale esimest semestrit on suhteliselt lihtne, kuna paljud alusained klapivad neil erialadel.
Vasta
#3

Olles õppinud nii TTÜ-s kui TKTK-s, soovitan kindlasti just esimest. Kõvasti keerulisem, aga ka kõvasti kvaliteetsem. Ikkagi "päris" kõrgharidus.

Erialade kohta ei oska kahjuks midagi kosta, elektriajamid tundub nagu suht kitsa valdkonna teema olema, telekom seevastu laiem ja vähem tehniline. Üldiselt ei olnud varem TTÜ-s eriala vahetamine kuigi keeruline, ma ei tea kas uus väärastunud kõrgharidussüsteem ka seda soosib. Igatahes edukat valmist ja edu õpingutel!
Vasta
#4

(13-07-2012, 15:09 PM)El3kTriK Kirjutas:  ( Ehk leidub siin mõni, kes on selliste erialadega kokku puutunud, ja räägiks kuidas seis praegu tööturul on ja kirjeldaks ehk natuke konkreetsemalt seda ametit, kui TTÜ kodulehel kirjas on(sealne jutt on kui kass ümber palava pudru)..
Oskab keegi midagi soovitada? On see TTÜ tõesti nii hea kool, kui teda välja reklaamitakse? Mõningaid soovitusi ülikooli minekuks?

Jälle nahutatakse Kassi! Sad (ja puder ka liiga palav?)
Mis asi see telekommunikatsioon on, seda mina ei tea. Aga no seal koolis käidud sai, tõsi küll, mina oleks võinud seal ka käimata jätta, vahet pole. Nagu kadunud ema armastas vahel kosta - kõrgkool matsi ei riku!
Probleem on selles, et algpostituses on mainitud ühes lauses mõisteid eriala ja amet. Need on paraku 2 eri asja, kuigi seotud ja amet võiks nagu omandatud erialaga seostuda. Mina käisin seal koolis ammu, õndasa Leonid Iljitši valitsemise ajal. (Kusagil poole haridustee läbikäinuna tuli meil ta paraku maha matta ja valida mitu uut peasekretäri, aga see pole oluline, tähtis on, et sellest on juba üle veerand sajandi). Tol ajal oli selle kooliskäigu tulemuseks sinised papist kaaned (üks mees sai ka meie grupist punased), kuhu erialaks oli märgitud elektriinsener. Lisaks võis sealt ka välja lugeda, et olime käinud energeetika teaduskonnas ja elektriajamite kateedris, aga see viimane polnud selle "elektriinseneri" kõrval vähemalt tollal eriti oluline. Üldiselt olid kõik teed ja uksed valla, st teed ja uksed mis viisid kuhugi, kus oli elektriga tegemist. Ja tegemist oli pea igal pool - nii mindi tööstusettevõtetesse, põllumajandusse, ehitusettevõtetesse, mindi ka nõukogude armeesse, Eesti Energiasse. Näiteks eile lugesin Postimehest, et grupivend Heiki Vunk on maailma ühe suurima liftitehase, soome Kone Baltikumi osakonna (või mistahesmoodustisseeoli) juhataja, mõnel vennal on oma elektritööde firma, ühel väike bensiinijaamade ketike, paar meest on ehituses, üks on või oli Harju Elektri kilbitsehhi juhataja, ega kõiki ei teagi kus on, elektri alal on vast veerand või nii, üks on või oli Eesti Energia Mõõtegrupi või osakonna või jällegi pagan teab mismoodustise juhataja. Aga see viimane, lollike, see on ikka kass...Aga lennata võib sealt erialalt kõrgele ja kaugele, paraku peab selleks tahtmist ja tiibu omama.
Üldiselt Eesti Isamaa vajab haritud elektrimehi, seda ütles juba Raja Teele!
Ilmselt on elektriajamite erialale tung ja konkurents väiksem kui sinna telepoisiks õppimisele, samas vast tööturul rohkem lööki selle lõpetamisel. Kuigi ei tea seda telepoisi ametit.... Mis mulle koolist meelde on jäänud - korrati, et loll võid olla aga visa pead olema! Ja veel - Lootus on lollide lohutus! (seda kiitsid dekanaadi naised kui järeleksami lehte käisime võtmas, nimelt oli Jaan Lootus tollal energeetika teaduskonna õppivärgi prodekaan ja tema allkiri tuli lehele saada). Mingi ohmi seadus oli ka justkui aga millega selle rikkujaid karistatigi, ei mäleta. Kuigi alles üleeile läks mul elekter vasakust käest sisse ja ronis paremast mööda telfriteed maa sisse tagasi (teatavasti elekter tuleb maa või seina seest aga seda õpid alles kolmandal semestril). Teoreetiliselt peaksin surnud olema aga pole viga, küll ma suren ka millalgi. Aga enam kooli ei lähe, see on kindel! Ise ei lähe ja teistele ka ei soovita! Aga ega keegi ei taha targema ja õppinud mehe juttu kuulata... Toungue

Vasta
#5

Big Grin Sellist vastust ei oleks osanud oodata.. Tänud!

Aga tundub, et läheb ikka elektriajamite ja jõuelektroonika õppimiseks.. Krt lapsest saati igasugu vooluga ja mootoritega mänginud, miks siis mitte seda õppida..
Põhimõtteliselt olenebki kõik sinu enda tahtest.. Kui viitsimist ja tahtmist on siis saab palju asju korda saata.
Ma tahtsingi teada saada, et ega ma halba valikut ei tee, kui selle ala õppimise ette võtan.. Tundub teine kuidagi vähem populaarne(tänapäeval kõik ju õpivad IT spetsialistideks) ja sellepärast oligi mul väike kahtlus selle ala suhtes...
Tänu Kassi postitusele sain oma meelerahu ja tean, et ikka tasub küllToungue Tänud!

Muuseas kassil 9 elu, seega pole sul häda midagiWink
Vasta
#6

Kassi eludest - endale tundub, et mul on juba 10 tükki ära peetud...
Populaarne polnud see eriala vast kunagi olnud, energeetika teaduskonna erialad üldse. Kui mina ammusel hallil ajal läksin pabereid sisse viima, siis vaatasin, et elektrisüsteemide (elektrivõrgud jms, põhimõtteliselt siis Eesti Energia rida) erialale oli 50-le kohale 2 avaldust, el. ajamite omale 25-le kohale mingi 13 avaldust. Mõtlesin, et no ega ma nii loll ka ei ole, et kui teised keegi el. süsteemide erialale minna ei taha, siis mina ka ei lähe. Kooli lõppedes valisin endale suunamisel töökohaks Paide EPT asukohaga Türil. Kui esimesel päeval tööle läksin, siis istus minu kohal aasta varem el. süsteemide eriala lõpetanud türi poiss ja minu suunamisest ja tulemisest ei teadnud keegi midagi. Aga tehti mulle ka koht ja põhimõtteliselt sealsamas olen siia maani. See teine mees on jõudnud olla veel Eesti Energias, Tallinnas Fortumis, Silikaadi AS? või mis ta seal on, kinni on tahetud panna ja lahti on lastud...

Keegi võiks seda telepoisi elu ka kiita, muidu jään mina noore inimese elu rikkumises süüdi. Ja on ju veel asju ilmas - haldusjuhtimine , rahvusvaheline ärijuhtimine, igasugu muud juhtimised, pagarid ja purgijad...
Vasta
#7

Telekomi õpetatakse IT teaduskonna all ja Jõuelektroonikat energeetikateaduskonnas. Olles äsja lõpetanud antud kooli, teatakse rääkida, et korraliku inseneri jaoks tarvilikud füüsika, matemaatika ja joonestamise ained pidada IT teaduskonnas õppides suhteliselt nirult selgeks saama. Energeetikud seevastu peaksid saama korralikumalt selle koha pealt haritud.
Kui meeldivad arvutid ja sidepidamine- telekomi
Kui meeldib voolude, sageduste jms mässata- energeetikasse.
Kui sulle meeldib elektri, arvutite ja mehhaanikaga mässata- proovi mehhatroonikat.

Praegu on küll juba vastuvõtu viimane aeg, kuid ehk on abiks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne